УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

Чергова 24 сесія 7 скликання

                                                                            Протокол № 28

18.12.2017р.                                                                                                                    м.Бершадь                                

Чергова 24 сесія 7 скликання

Всього депутатів ради: 26 чол.

Присутні на сесії: депутатів 20 чол.

Відсутні: Суржак В.В.,  Жабко Є.В., Табачук Г.В., Чайка С.П., Смерека В.І., Уліч В.М.

Присутніх запрошених:   чол.

Голова сесії: М.Кольченко- міський голова

Секретар сесії: О. Рижавська – секретар міської ради

Присутні: Клітинський О.П.- голова ГО «Спілка учасників АТО Бершадського району», Комиш Л.А.,- директор БО «Бершадський фонд допомоги АТО», Менюк В.Л.- директор КУП «Бершадь-Сервіс», Горбенко О.П.- директор ДП «Бершадьводоканал», Шевчук Ф.Х.- редактор газети «Бершадський край», Романенко А.А., Перевертнюк С.М., Лукащук С.,Крук Л.-депутати районної ради, учасники АТО, Буняк В.Р., Тарковський А.М., Маланчук В.П., Севастьяненко А., помічники депутатів, жителі міста.  

Кольченко М.І. – міський голова: Доповів про стан справ у місті та  роботу виконавчих органів  в міжсесійний період.

Шановні депутати у кого є депутатські запити для включення до порядку денного.

Нечитайло О.Г.- депутат міської ради: Прошу внести до порядку денного усний депутатський запит «Щодо звернення до керівника Громадського Формування із охорони громадського порядку у Бершадському та Чечельницькому районі «Народна Самооборона».

                                                               

Порядок денний:              

1. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 року.

2. Про внесення змін до міського бюджету м.Бершадь на 2017 рік.

3. Про затвердження розпоряджень міського голови.

4. Про міський бюджет м.Бершадь на 2018 рік.

5. Про надання дозволу на обслуговування населення міста Бершадь районним будинком культури та Бершадською районною бібліотекою у 2018 році.

6. Про затвердження лімітів на споживання енергоносіїв у фізичних об’ємах на 2018 рік.

7. Про впорядкування умов оплати праці міського голови на 2018 рік.

8. Про впорядкування умов оплати праці заступника міського голови на 2018 рік.

9. Про внесення змін до міської програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Бершадь на 2016-2020 роки.

10. Про внесення змін до Міської програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки.

11. Про внесення змін до програми розвитку територіальної громади м.Бершадь на 2016 - 2020 роки.

12. Про внесення змін до рішення 13 сесії 7 скликання від 15.12.2016р. «Про затвердження порядку виплати винагороди посадовим особам відділу з питань державної реєстрації – державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, які перебувають у трудових відносинах з Бершадською міською радою».

13. Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Бершадь цілісного майнового комплексу ДП «Бершадьводоканал» КП «Вінницяводоканал».

14. Про прийняття на баланс Бершадської міської ради.

15. Про  програму  соціально-економічного і культурного розвитку м. Бершадь на 2018 рік.

16. Про надання дозволу громадянам на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної(их) ділянки(ок) в натурі (на місцевості) в м. Бершадь.

17. Про затвердження матеріалів технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та безоплатну передачу земельних ділянок у власність громадянам в м. Бершадь.

18. Про припинення права користування земельною ділянкою, надання дозволу на передачу у постійне користування землею, на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на правах постійного користування землею, технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості),  на передачу земельної ділянки в користування (на умовах оренди), укладення договору оренди земельної ділянки в м. Бершадь.

19. Про внесення змін в рішення №189 15сесії 7скликання від 27.02.2017року «Про включення в перелік продажу земельну  ділянку несільськогосподарського  призначення».

20. Про внесення змін в персональний склад  Постійних комісій Бершадської міської ради та обрання їх голів.

21. Різне.

               

Які будуть пропозиції відносно запропонованого порядку денного?

М.Кольченко – міський голова: Ставлю даний порядок денний за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує- немає.

М.Кольченко – міський голова: Депутатський запит включений до порядку денного 21 питанням, відповідно питання «Різне» буде -22.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до порядку денного?

Тарковський О.Г.- депутат міської ради: Вніс пропозицію зняти з порядку денного питання №20 «Про внесення змін в персональний склад  Постійних комісій Бершадської міської ради та обрання їх голів» так як даний проект рішення суперечить Регламенту міської ради та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Положенню про Постійні комісії міської ради та у зв’язку із зверненням депутатів про порушення їх депутатських прав.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення пройшов всю необхідну процедуру погодження та оприлюднення згідно вимог чинного законодавства.

   Більше того, доводжу до відома депутатів, що до мене надійшли звернення, які на мою думку більше відповідають погрозам, від кількох депутатів міської ради - членів бюджетної комісії, про те, що  в разі не зняття з порядку денного проекту про зміни складу комісії до якої вони входять, мене буде притягнено до кримінальної відповідальності.

  Тому, з усією відповідальністю звертаюся до депутатів - авторів цих погроз:  відповідно до ст.147. Конституції України – Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні, який має право на надання офіційного тлумачення Конституції України та законів України.  Ваше трактування законів та нормативних актів, є лише вашою особистою думкою, що базується на звичайному розумінні норм права, та не має жодного офіційного статусу. Тому, рекомендую вам, в подальшому, неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, адже згідно статті 68 Основного Закону України - незнання законів, не звільняє від юридичної відповідальності.

  Відтак, принагідно вам повідомляю, що зміна персонального складу комісії, ніяким чином не позбавляє вас депутатських прав входити до складу однієї з постійних комісій, та не звільняє вас від виконання депутатських обов'язків.

   Крім того, на сьогодні відсутня законодавча норма, яка б вимагала згоди депутата на виключення чи включення його до складу тієї, чи іншої комісії, адже усі депутати мають рівні права та можливості. Відтак,  включення депутата до складу комісії без його згоди - є цілком законним, оскільки не суперечить нормам закону. Більше того,  зміна персонального складу комісій, передбачена та практикується у багатьох  радах,  що зменшує прояви корупційних ризиків та можливість лобіювання власних інтересів, адже саме постійні комісії є органами ради які складаються з депутатів з метою попереднього вивчення та розробки проектів рішень,  для подальшого прийняття радою. Зауважую, що відповідно до вимог регламенту, в даному проекті рішення,  враховано та збережено пропорційність з урахуванням представників утвореної депутатської групи,  та більше того, передбачено рівність представництв усіх політичних сил, хоча законодавство цього не вимагає.

 Даний проект рішення, запропонований мною у відповідності до статті 55 Регламенту,   для подальшого прийняття рішення радою згідно пункту 2 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 7 (сім), проти – немає, утримались – 14(чотирнадцять), не голосує - немає.

Пропозиція не пітримана.              

Островерх В.Д.- депутат міської ради: Внесла пропозиція перенести на наступне засідання

питання №20 «Про внесення змін в персональний склад  Постійних комісій Бершадської міської ради та обрання їх голів».

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 10 (десять), проти – 11(одинадцять), утримались – немає, не голосує - немає.  

Пропозиція не підтримана.

М.Кольченко – міський голова: Голосуємо за порядок денний в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує - немає.                

Порядок денний затверджено.

М.Кольченко – міський голова: Щодо регламенту: для доповідей, інформацій та співдоповіді пропонується термін  до 15 хвилин, для виступів в обговоренні 5 хвилин.

Інші пропозиції будуть? Немає.

Хто за такий регламент прошу голосувати?

Процедурним рішенням

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує- немає.

О.Рижавська- секретар міської ради: До сесії Бершадської міської ради надійшли заяви і звернення:

1. Заява щодо уникнення конфлікту інтересів від Кольченко М.І.(додається).

2. Заява щодо уникнення конфлікту інтересів від Кольченко О.М.(додається).

3.Звернення від голови ГО «Спілка учасників АТО Бершадського району» Клітинського О.П. (додається).

4.Звернення від директора БО «Бершадський фонд допомоги АТО» Комищ Л.А.(додається).

5. Заява і звернення  від трудового колективу Бершадського медичного коледжу Сільчук Т.Т. (додається).

6.Заява від ДП «Бершадське лісове господарство» лісничий Горбенко С.Я. (додається).

Звернення і заяви від громадських організацій та підприємств, трудових колективів будуть розглянуті в «Різному».

СЛУХАЛИ: 1. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 року.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

О.Нечитайло- депутат міської ради: Зауважив, що всі бюджетні питання (прийняття бюджету, внесення змін до бюджету, затвердження звіту про виконання міського бюджету) не  були розглянуті профільною комісією, а саме постійною комісією з питань планування, бюджету, соціально-економічного розвитку та з питань регламенту, депутатської етики, правового захисту та законності як того вимагає Положення про постійні комісії міської ради та ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Спільною комісією розглядаються питання, які належать до відання кількох комісій. Проекти рішень розроблені відповідно до п.23 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування» (затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, затвердження звіту про виконання бюджету), згідно Положення про постійні комісії міської ради, розглядаються виключно бюджетною комісією.

М.Кольченко - міський голова: Спільне засідання постійних комісій міської ради було скликано у зв’язку з необхідністю попереднього розгляду питань, які стосуються бюджету міста, вивчення та врахування позиції кожної постійної комісії ради. Так як голова постійної комісії з питань планування, бюджету, соціально-економічного розвитку та з питань регламенту, депутатської етики, правового захисту та законності Москаленко В. неодноразово скликав засідання даної комісії, але комісія ніяк не збиралася, змушені були зібрати спільне засідання комісій.

Москаленко В.О.- депутат міської ради, голова постійної комісії: Доповів про засідання постійної комісії, яке відбулося 10.11.2017 року, небажання депутатів депутатської групи «Громадська ініціатива» розглядати подані проекти рішень, що стосуються бюджетних питань. І в подальшому неможливістю (після неодноразових спроб зібрати комісію) попереднього розгляду проектів рішень саме на бюджетній комісії, як цього вимагає Положення про постійні комісії, Регламент міської рада та Закони України.

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення?

 Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 2. Про внесення змін до міського бюджету м.Бершадь на 2017 рік.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради Прошу внести в проект рішення наступні зміни, дані пункти викласти в новій редакції:

1.1 Провести перерозподіл видатків загального фонду по розпоряднику коштів міського бюджету ДНЗ №3 «Малятко» КПК ВКМБ 0111010 «Дошкільна освіта» зокрема:

б) Збільшити видатки в сумі 165000 грн. в тому числі :

- КЕКВ 2111 «Заробітна плата» в сумі 85000 грн.

           - КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» в сумі 15000 грн.

1.7.Зменшити видатки загального фонду по КПК ВКМБ 0115062 «Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні» в сумі 13257 грн. в тому числі:

1.8Зменшити видатки загального фонду по КП ВКМБ 0116052 «Забезпечення функціонування водопровідно-каналізаційного господарства» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних) в сумі 12700 грн.

1.9        Зменшити видатки загального фонду по КП ВКМБ 0116430 «Розробка схем та проектних рішень масового застосування» КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм» в сумі 138000 грн.

1.11        Збільшити видатки загального фонду по КПК ВКМБ 0114200 «Інші культурно-освітні заклади та заходи» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» в сумі 29957 грн.

1.13        Збільшити доходи спеціального фонду (бюджет розвитку) по ККД 2417000 «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів» в сумі 110000 грн.

1.16        Зменшити видатки спеціального фонду по КПК ВКМБ 0116310 «Реалізація заходів щодо інвестиційного розвитку територій» КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» в сумі 5000 грн

1.19        Збільшити видатки спеціального фонду (бюджет розвитку) по КПК ВКМБ 0116410 «Реалізація інвестиційних проектів» КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» в сумі 5000 грн.

1.23        Надати дозвіл міському голові на виплату одноразової матеріальної допомоги на лікування в сумі 7000 грн. за рахунок залишку асигнувань по КПК ВКМБ 0113400 «Інші видатки на соціальний захист населення» КЕКВ 2730  «Інші виплати населенню» на виконання міської програми «Соціальний захист та соціальне забезпечення населення на 2016-2020 роки» в тому числі:

-        Смірнова Галина Григорівна в сумі 2500 грн.

-        Пастушенко Лідія Пайтелемонівна в сумі 2500 грн.

-        Кучерява Олена Вікторівна в сумі 2000 грн.

А також додати наступні пункти:

1.14        Збільшити доходи спеціального фонду (бюджет розвитку) по ККД 33010100 «Кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території АР Крим» в сумі 14000 грн.

1.17        Збільшити видатки спеціального фонду (бюджет розвитку)  по КПК ВКМБ 0117470  «Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання»  КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям» на виконання міської програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м.Бершадь на 2016-2020 роки в сумі 110000 грн

1.20        Зменшити видатки спеціального фонду (бюджет розвитку) по КПК ВКМБ 0116310 «Реалізація заходів щодо інвестиційного розвитку територій» КЕКВ 3122 «Капітальне будівництво (придбання)» в сумі 150000 грн.

1.21        Збільшити видатки загального фонду по КПК ВКМБ 0116060 «Благоустрій міст, сіл, селищ» по КЕКВ 2610 «Поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» для КУП «Бершадь-Сервіс» в сумі 150000 грн.

1.22 Зменшити:

-        Профіцит загального фонду міського бюджету в сумі 150000 грн.

-        Дефіцит спеціального фонду міського бюджету (бюджет розвитку) в сумі 150000 грн

В.Меннюк- директор КУП «Бершадь-Сервіс»: Доповів про необхідність виділення додаткових коштів, для того, щоб перекрити борги по заробітній платі та пальному.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 16 (шістнадцять), проти – немає, утримались – 5(п’ять), не голосує-немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому з внесеними змінами та доповненнями.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 3. Про затвердження розпоряджень міського голови.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

Максимчук С.І.-депутат міської ради: Зауважив про те, що у зв’язку з тим, що всі фінансовані питання не були винесені на бюджетну комісію змушує членів комісії  під час голосування утримуватися від прийняття таких важливих питань, тому що вони попередньо не розглядалися на бюджетній комісії.

Москаленко В.О.- депутат міської ради, голова постійної комісії: Вчергове пояснив, що голова комісії скликає та ведення засідання комісії. Я намагався неодноразово зібрати комісію, телефонував зустрічався особисто, але результату це не дало (підтвердження -протоколи засідань комісії, де не було кворуму). Відкладали засідання з дня на день з поясненнями, які не відповідають дійсності, що призвело б до того що не було б часу ні на оприлюднення проектів рішень ні на проведення самої сесії. Це говорить про одне - блокування прийняття бюджету міста.  

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.  

Вийшла депутат Слободяник І.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 14 (чотирнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

 Присутня депутат Слободяник І.

СЛУХАЛИ: 4. Про міський бюджет м.Бершадь на 2018 рік.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради: Прошу внести в проект рішення наступні зміни, дані пункти викласти в новій редакції:

   1.Визначити на 2018 рік:

-        доходи міського бюджету в сумі 28097245 грн., у тому числі  доходи загального фонду міського бюджету 26858645 грн., доходи спеціального фонду міського бюджету 1238600  грн., у тому числі бюджету розвитку 120000 грн. згідно з додатком №1 цього рішення.

-        видатки міського бюджету в сумі 28097245 грн., у тому числі  видатки загального фонду міського бюджету 21321000 грн., видатки спеціального фонду міського бюджету 6776245 грн.

-        профіцит міського бюджету в сумі 5537645 грн., в тому числі загального фонду міського бюджету 3825500 грн. згідно з додатком  №2 цього рішення.

-        дефіцит спеціального фонду міського бюджету в сумі 5537645 грн. згідно з додатком №2 цього рішення.

 6.Затвердити в складі видатків міського бюджету кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм у сумі 10583745 грн. згідно з додатком №5 до цього рішення.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

Чернишов Є.В., Максимчук С.І.- депутати міської ради: Зауважили про неправомочність спільного засідання постійних комісій та розгляду на ньому проектів рішень, які винесені на розгляд сесії.

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 15 (п’ятнадцять), проти – немає, утримались – 6 (шість), не голосує-немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому з внесеними змінами.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 16 (шістнадцять), проти – немає, утримались – 5 (п’ять), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 5. Про надання дозволу на обслуговування населення міста Бершадь районним будинком культури та Бершадською районною бібліотекою у 2018 році.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 6. Про затвердження лімітів на споживання енергоносіїв у фізичних об’ємах на 2018 рік.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

Нечитайло О.- депутат міської ради: Запропонував внести зміни в п.2 проекту рішення – контроль за виконанням даного рішення покласти також на постійну комісію з питань будівництва, промисловості, транспорту, зв’язку та енергозабезпечення (П.Гоцуляк).

М.Кольченко – міський голова: Голосуємо за проект рішення в цілому з внесеними змінами.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 7. Про впорядкування умов оплати праці міського голови на 2018 рік.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

Максимчук С.І- депутат міської ради: Доповів про незадовільну роботу міського голови, вказав на численні недоліки в роботі, протизаконні дії, «злочинну трату коштів».  Зауважив про необов’язковість встановлення надбавки та премії міському голові, так як дані доплати до заробітної плати здійснюються за високі досягнення в роботі. В ході своєї доповіді словесно образив міського голову обізвавши «непутящим»  та всіх  присутніх в залі - «холуями».

Розпочалася словесна перепалка між депутатами Гресько Т.М. та Максимчуком М.І.

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 14 (чотирнадцять), проти – 5(п’ять), утримались – немає, не голосує-1(один).

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення?

Т.Гресько –депутат міської ради: Внесла пропозицію в п.1 та п.4 замість 100% встановити 50%

 М.Кольченко-міський голова: Голосуємо за дану пропозицію.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за–5(п’ять), проти – немає, утримались – 15(п'ятнадцять), не голосує-1(один).

Пропозицію не підтримано.

М.Кольченко-міський голова: Якщо немає більше змін та доповнень, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 13 (тринадцять), проти – 4(чотири), утримались – 3(три), не голосує-1(один).

ВИРІШИЛИ: Рішення не прийнято. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 8. Про впорядкування умов оплати праці заступника міського голови на 2018 рік.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко-міський голова: Ставлю на голосування проект рішення за основу.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 16 (шістнадцять), проти – немає, утримались –5(п’ять), не голосує-немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення?

Т.Гресько-депутат міської ради: внесла пропозиції в пунктах 1,4 замість 100% встановити 50%.

Максимчук С.І.- депутат міської ради: Запропонував прозвітувати перед радою за виконану роботу заступника міського голови В.Синявського.

В.Синявський – заступник міського голови: Доповів про свої обов’язки та виконану роботу.

М.Кольченко-міський голова: Голосуємо за пропозицію депутата Т.Гресько.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 1 (один), проти – 6 (шість), утримались – 14 (чотирнадцять), не голосує-немає.

Пропозиція не підтримана.

М.Кольченко-міський голова: Якщо немає більше змін та доповнень, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 20 (двадцять), проти – немає, утримались – 1(один), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 9. Про внесення змін до міської програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Бершадь на 2016-2020 роки.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає   змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 10. Про внесення змін до Міської програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 11. Про внесення змін до програми розвитку територіальної громади м.Бершадь на 2016 - 2020 роки.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає   змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

Вийшли депутати Драган В., Ткачук А.

СЛУХАЛИ: 12. Про внесення змін до рішення 13 сесії 7 скликання від 15.12.2016р. «Про затвердження порядку виплати винагороди посадовим особам відділу з питань державної реєстрації – державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, які перебувають у трудових відносинах з Бершадською міською радою».

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 19 (дев’ятнадцять), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

Присутні депутати Драган В., Ткачук А.

СЛУХАЛИ: 13. Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Бершадь цілісного майнового комплексу ДП «Бершадьводоканал» КП «Вінницяводоканал».

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О.-начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко-міський голова: Слово для виступу надається керівнику ДП «Бершадьводоканал» КП «Вінницяводоканал» Горбенку О.П.

О.Горбенко-керівник ДП«Бершадьводоканал»КП «Вінницяводоканал»: Проінформував присутніх про роботу підприємства, про фінансовий стан. Наголосив на процедурі прийняття на баланс територіальної громади м.Бершадь майнового комплексу, щоб потім уникнути проблем з подальшим переоформленням ліцензій, дозволів.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 14. Про прийняття на баланс Бершадської міської ради.

ДОПОВІДАЄ:Ляшевська Л.О. начальник фінансово-господарського відділу  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

Вийшов депутат Москаленко В.

СЛУХАЛИ: 15. Про  програму  соціально-економічного і культурного розвитку м. Бершадь на 2018 рік.

ДОПОВІДАЄ:Цимбалістий П.В.-провідний спеціаліст з економічних питань  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: Даний проект рішення був розглянутий на спільному засіданні постійних комісій, пропозицій та зауважень не надходило. В голів комісій є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Москаленко О.В., Хлівний В.С., Гоцуляк П.М.- депутати міської ради, голови комісій: В комісій зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: М.Кольченко – міський голова: Якщо немає змін чи доповнень до даного рішення, голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 20 (двадцять), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 16. Про надання дозволу громадянам на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної(их) ділянки(ок) в натурі (на місцевості) в м. Бершадь.

ДОПОВІДАЄ: Янчук А.М.- провідний спеціаліст з земельних питань  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: В комісії є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Драган В.Г.- депутат міської ради, член комісії: В комісії зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 20 (двадцять), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

Присутній депутат Москаленко В.

СЛУХАЛИ: 17. Про затвердження матеріалів технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та безоплатну передачу земельних ділянок у власність громадянам в м. Бершадь.

ДОПОВІДАЄ: Янчук А.М.- провідний спеціаліст з земельних питань  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: В комісії є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Драган В.Г.- депутат міської ради, член комісії:  В комісії зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 18. Про припинення права користування земельною ділянкою, надання дозволу на передачу у постійне користування землею, на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на правах постійного користування землею, технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості),  на передачу земельної ділянки в користування (на умовах оренди), укладення договору оренди земельної ділянки в м. Бершадь.

ДОПОВІДАЄ: Янчук А.М.- провідний спеціаліст з земельних питань  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: В комісії є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Драган В.Г.- депутат міської ради, член комісії:  В комісії зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 19. Про внесення змін в рішення №189 15сесії 7скликання від 27.02.2017року «Про включення в перелік продажу земельну  ділянку несільськогосподарського  призначення».

ДОПОВІДАЄ: Янчук А.М.- провідний спеціаліст з земельних питань  Бершадської міської ради.

М.Кольченко – міський голова: В комісії є зауваження чи пропозиції.

ВИСТУПИЛИ: Драган В.Г.- депутат міської ради, член комісії:  В комісії зауважень немає.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 21 (двадцять один), проти – немає, утримались – немає, не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення додається. Відомість з поіменним голосуванням додається.

Вийшов депутат Ахмадуллін Р.

СЛУХАЛИ: 20. Про внесення змін в персональний склад  Постійних комісій Бершадської міської ради та обрання їх голів.

ДОПОВІДАЄ: М.Кольченко – міський голова: Протягом 2-х років роботи Бершадської міської ради 7 скликання, нам приходиться вдруге вносити зміни в персональний склад постійних комісій, і вкотре, по тій самі причині: суперечки та  конфлікти між членами комісії, які призводять до блокування роботи постійної комісії з питань планування, бюджету, соціально-економічного розвитку та з питань регламенту, депутатської етики, правового захисту та законності, а тому, належної роботи ради. Так, рішенням 13 сесії 7 скликання  від 15.12.2016 року, персональний склад комісії було оновлено депутатом В.Москаленком, якого обрано головою відповідної профільної комісії. Проте, зважаючи на те, що члени комісії залишилися в старому складі, ситуація, як показує час, адже пройшов рівно рік, не покращилась.

   Тому, це призвело до певних висновків, що відбувається ці події на мою думку, не через голову постійної комісії, секретаря ради чи апарату ради, який до діяльності постійних комісій взагалі не має жодного відношення, а за безпосередньою участю одних і тих же членів комісії, які або не розуміють власної мотивації та необхідності участі в роботі комісії, або ж, через свідоме їх бажання блокувати роботу комісії, та ради в цілому.

     За минулий місяць, до мене надійшло кілька звернень (скарг),  від членів цієї ж комісії, щодо ї незадовільної роботи. Причому,  питання  з якими вони зверталися, стосувалися внутрішньоорганізаційних питань роботи комісії. На всі вимоги, заявникам надані відповідні рекомендації, однак, до жодного з них депутати не прислухались. Нажаль, сьогодні, ми маємо повний колапс в роботі бюджетної комісії, про що доповів на минулій сесії голова даної комісії В.Москаленко. Це підтверджується і тим, що  всупереч статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  члени даної комісії проводять незрозумілі зібрання, без відома голови та інших членів комісії, в той час, коли для розробки та попереднього розгляду проекту бюджету міста на 2018 рік, мені, як голові ради довелося в оперативному порядку скликати спільне засідання постійних комісій, через загрозу неприйняття бюджету, у зв'язку з неспроможністю зібрання профільної комісії.

    Також, надзвичайно прикрим для мене, як міського голови, став інцидент за участі деяких депутатів міської ради - членів знову ж таки - профільної комісії з питань планування, бюджету, соціально-економічного розвитку, та що саме цинічно звучить в цій ситуації -  з питань регламенту, депутатської етики,  правового захисту та законності!!!  Вважаю, інцидент який відбувся 18.11.2017 року в цьому приміщенні,  ганебним і неприпустимими, та категорично засуджую такі дії зі сторони депутатів.  

   Шановні депутати,  я - як головна посадова особа територіальної громади, очолюю міську раду та організовую її роботу, а при здійсненні своїх повноважень підзвітний, підконтрольний та відповідальний перед територіальною громадою, керуючись пунктами 19, 8, 2 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 2 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  частини 54.3 статті 54, частини 55.1, 55.3, 55,4 статті 55 Регламенту Бершадської міської ради, враховуючи звернення голови постійної профільної комісії В.Москаленка, та інцидент  за участю кількох депутатів які входять до даної  постійної комісії, ради з метою покращення роботи постійних комісій, вирішення конфліктних ситуацій, які впливають на ефективність роботи ради  в цілому, пропоную підтримати та проголосувати за даний проект рішення.

Тарковський О.Г.- депутат міської ради: Згідно проекту рішення я маю бути обраний головою постійної комісії з питань освіти, культури, туризму, фізкультури, спорту, роботи з молоддю, соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства я повідомляю, що даний проект рішення є незаконним і очолювати дану комісію я не буду.

Нечитайло О.Г.- депутат міської ради: Повідомив, що даний проект рішення не відповідає Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Бершадської міської ради.

Максимчук С.І.- депутат міської ради: Михайло Іванович, офіційно заявляю, що даний проект є протиправний. В разі його прийняття будете притягнені до судової відповідальності і Ваші дії будуть визнанні протиправними.

Островерх В.Д.- депутат міської ради: Запропонувала не розглядати дане питання, перенести на наступне засідання і запросити юриста, який роз’яснить законність чи незаконність  даного проекту рішення.

М.Кольченко – міський голова: Які є зміни чи доповнення до даного рішення? Голосуємо за проект рішення в цілому.

ПРОГОЛОСУВАЛО: за – 4 (чотири), проти – 5(п’ять), утримались – 11(одинадцять), не голосує-немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення не прийняте. Відомість з поіменним голосуванням додається.

СЛУХАЛИ: 21.Усний депутатський запит «Щодо звернення до керівника Громадського Формування із охорони громадського порядку у Бершадському та Чечельницькому районі «Народна Самооборона».

М.Кольченко – міський голова: Згідно  Регламенту Бершадської міської ради п.6 ст.72 «Порядок подання та розгляд депутатського запиту» у разі оголошення депутатського запиту в усній формі, секретар готує витяг зі стенограми пленарного засідання і направляється головою Ради на розгляд постійної комісії Ради.

СЛУХАЛИ: 22. Різне.

Клітинський О.П.- голова ГО «Спілка учасників АТО Бершадського району»: Проінформував присутніх про інцидент, спровокований групою депутатів Бершадської міської ради (Максимчуком Сергієм, Тарковським Олександром, Ткачуком Андрієм, Нечитайло Олександром) та мешканцем с. Флорино Григоращенко Анатолієм, що трапився 18 листопада 2017 року під час проведення засідання БО «Бершадський фонд допомоги АТО», внаслідок якого було пошкоджено майно фонду, учасник АТО-депутат Шляхівської ОТГ Кузик Тарас отримав тілесні ушкодження, проти членів МГФ з ОГП «Народна самооборона» Гриценків Віталія та Тараса був застосований сльозогінний газ  та попросив  надати роз’яснення.

Комиш Л.А.- директор БО «Бершадський фонд допомоги АТО»: Проінформувала про події, що сталися під час проведення засідання БО «Бершадський фонд допомоги АТО» 18 листопада 2017 року.

Під час виступу депутат Нечитайло О.Г. неодноразово обзивав виступаючу брехухою.

 До обговорення долучилися учасники АТО, які були присутні у залі.

Сільчук Т.Т.- представник трудового колективу Бершадського медичного коледжу: Звернулася з проханням посприяти продовженню подальшої діяльності Бершадського медичного коледжу (проект рішення Вінницької обласної ради «Про припинення Бершадського медичного коледжу шляхом приєднання до Вінницького медичного коледжу ім. акад. Заболотного».

М.Кольченко –міський голова: Проінформував присутніх про те, що питання «Про припинення Бершадського медичного коледжу шляхом приєднання до Вінницького медичного коледжу ім. акад. Заболотного знято з порядку денного чергової сесії Вінницької обласної ради.

Горбенко С.Я.-лісничий Бершадського лісництва» Проінформував громаду м.Бершадь про господарські заходи запроектовані ДП «Бершадським лісгоспом» на 2018 рік в Бершадському лісництві, на території Бершадської міської ради.

Менюк В.Л.- директор КУП «Бершадь-Сервіс»: Подякував за фінансову підтримку підприємства.

На протязі засідання 24 сесії 7 скликання депутату Максимчуку С.І., Нечитайло О.Г., Ткачуку А.О. було зроблено зауваження за порушення дисципліни та депутатської етики.

Депутат Тарковький О.Г. висловився про недотримання головуючим Регламенту Бершадської міської ради та запропонував не перебивати виступаючих.

На цьому 24 сесія 7 скликання закінчила свою роботу.

Голова сесії                                       М.Кольченко

                                     Секретар сесії                                    О.Рижавська