СТВОРЕННЯ ТЕСТІВ

ЗА ДОПОМОГОЮ GOOGLE FORMS

Олена ЛЕБІДЬ

учитель математики

комунального закладу

«Завадівська гімназія Міської ради міста Кропивницького»

Анотація. У статті описаний алгоритм роботи з сервісами Google, зокрема створення Google–тестів. Представлені власні напрацювання використання на різних етапах уроку для досягнення різних дидактичних цілей.

Ключові слова: кількісні виміри, контроль знань, математика, математична грамотність, предметна компетентність.

Виявлення, контроль, оцінка і облік знань здобувачів освіти – важлива проблема теорії і практики навчання. Без перевірки або самоперевірки засвоєних знань, набутих умінь і навичок неможливе якісне здійснення цієї проблеми. Тому контроль знань учнів завжди був, є і буде важливою складовою частиною навчального процесу, хоч і ставлення до нього зазнавало певних змін. Міняються окремі форми і способи контролю знань, але його головна суть – знати, наскільки вдало відбувся процес засвоєння вивченого матеріалу, – залишається незмінною. Вона визначається самою природою процесу навчання [1].

Пошук ефективних методів контролю і обліку засвоєних знань тривалий процес. Останнім часом широкого використання здобули тести, як одна із форм перевірки засвоєння учбового матеріалу. Тести – це завдання специфічної форми, які дозволяють оцінити ступінь оволодіння учнями навчального матеріалу. Однією з найбільш важливих переваг тестового контролю вважається висока степінь об’єктивності виставлення оцінок, так як надається можливість точного підрахунку правильних і неправильних відповідей. Використання тестів в процесі навчання є одним із раціональних доповнень до методів перевірки знань, умінь та навичок учнів. Тести є також відмінним засобом індивідуалізації навчання, так як враховують психологічні особливості учнів [1].

Актуальність такого методу контролю, пов’язана, в першу черг, з вимогами часу. Вони відповідають потребам сучасного інформатизованого суспільства і є великим помічником у якісній підготовці до ЗНО.

Звісно не можна говорити тільки про переваги такого методу контролю. Одним з основних недоліків, на мою думку, є можливість вгадування правильної відповіді у завданнях закритої форми. А також за допомогою тестів не можна оцінити вміння послідовно обґрунтовувати свою думку.

Але не дивлячись на це, тести займають заслужене місце серед інших ефективних методів контролю і обліку засвоєних знань.

Тести та опитування в достатній кількості представлені в навчальних посібниках і різних навчальних платформах. Але якщо є бажання скласти тест самому, зі своїми завданнями, то у цьому випадку на допомогу вчителю приходять онлайн-сервіси для проведення тестувань.

Один з найпростіших і зручних сервісів Google Forms.

Алгоритм роботи в середовищі:

Підготовка

  1. Зайдіть у свій обліковий запис Gmail (якщо Ви не користуєтеся поштою Google, для створення тесту Вам все ж таки доведеться її зареєструвати).

C:\Users\Admin\Desktop\forms_2.png

  1. Відкрийте сторінку http://docs.google.com/forms. У лівому верхньому  куті натисніть на кнопку “+” («Створити»). Форма для створення тестування відкриється автоматично.

  1. Додайте назву тесту та його опис.

  1. Виберіть тип запитання

  1. Щоб поміняти питання місцями, наведіть курсор на питання, затисніть ліву кнопку миші й перетягніть його в потрібне місце.
  2. Щоб додати до тесту фото або відео, у верхньому меню виберіть команду “Вставити → Зображення / Відео. Об’єкт додасться на сторінку у вигляді окремого блоку, який можна буде підтягти до потрібного питання.

  1. Для введення математичних символів, формул тощо, потрібно встановлювати додаткове розширення EquatIO - Math made digital , або зберігати формули у вигляді картинок.
  2. Можливість вказати кількість балів за тестові завдання та правильних відповідей на них з'являється тільки в тому разі, якщо в налаштуваннях форми на вкладці "Тести" ввімкнений перемикач "Увімкнути/вимкнути оцінки". Після цього при виділенні запитання знизу з'являється напис "Ключ опитування", при клікові по якому відкривається сторінка, на якій можна вказати кількість балів за виконання тесту та правильні відповіді.

  1. Ви можете налаштувати дизайн Вашого тесту. Для цього у Google Forms є кілька готових шаблонів, а також можливість задати індивідуальні налаштування: завантажити своє зображення для шапки опитування, вибрати колір фону і сторінки, налаштувати шрифти. Настроєний Вами шаблон можна буде зберегти й використовувати в інших тестах.

     

Додаткові налаштування Google Forms

  1. Перед тим, як створювати тест Google Forms бажано  включити 3 опції

forms_7

Публікація тесту

Перегляд результатів тестування

Після виконання тесту респондент має змогу побачити свої результати, зведені діаграми з результатами інших учасників тестування, правильні відповіді на запитання тесту, якщо ці можливості були вказані в налаштуваннях.

Автор тесту на вкладці "Відповіді — Усі відповіді" бачить зведені результати тестування, запитання, на які часто відповідають неправильно, узагальнені графіки відповідей на кожне питання. На вкладках "Запитання" та "Окремий респондент" аналізуються відповіді на окремі питання та результати кожного учасника тестування. Узагальнені результати тестування можна переглянути у вигляді таблиці:

Таблиця з результатами тестування містить відмітку часу, коли проходився тест, набрані бали, а також всі відповіді на запитання. Дана таблиця представляє собою Google-версію документа Excel, і з нею можна здійснювати більшість прийнятих в Excel операцій. Найчастіше використовуємо сортування, яке дозволяє розмістити прізвища в алфавітному порядку, впорядкувати список по групам студентів/ класам учнів, переглянути рейтинг результатів.

Приклади використання:

Для перевірки домашнього завдання в 5 класі з теми « Рівняння» можна запропонувати здобувачам виконати тест.( рис.1,2)

 

Рисунок 1

Рисунок 2

Для проведення рефлексії на уроці математики в 6 класі після вивчення теми

« Координатна площина» ( рис.3,4,5)

Рисунок 3

Рисунок 4

Рисунок 5

Для виконання домашнього завдання теж можна використовувати тести.

Геометрія 7 клас « Взаємне розміщення двох кіл»( рис.6,7)

Рисунок 6

Рисунок 7

Дуже зручно використовувати тести для проведення контрольних і самостійних робіт ( рис.8,9).

Рисунок 8

Рисунок 9

Отже, Гугл-форма дає можливість організувати одночасно роботу групи людей з будь - якого пристрою, на будь-який проміжок часу. Дає змогу дистанційно, маючи дозвіл, у будь-який час виконати роботу. Це зручний сервіс для швидкої перевірки і аналізу виконаної роботи.

Список використаних джерел:

  1. https://denglisch-vid-desyatnik.webnode.com.ua/news/suchasni-metodi-kontrolyu-i-otsinki-znannya-uchniv/ [Електронний ресурс]:
  2. Дистанційний презентаційний меседж «Онлайн-сервіси в освітньому процесі» (Матеріали організації та проведення Комунального закладу «Завадівська гімназія Міської ради міста Кропивницького» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://padlet.com/albinasem_as/1ir796uukqzfo9wh
  3. Колаж онлайн-сервісів для організації освітнього процесу (Матеріали організації та проведення Комунального закладу «Завадівська гімназія Міської ради міста Кропивницького» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://padlet.com/albinasem_as/q0v52tnqdqinpxt .
  4. Посилання на тест з математики 6 клас з теми «Координатна площина. Графіки залежностей між величинами»

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfXuNl6cnEmJus0PUcxIYBRT-rZfd9UdrhfhRgMyef3EU2SLg/viewform