Published using Google Docs
ТБ_БАРМЕНИ
Updated automatically every 5 minutes

Інструкція по безпеці праці для офіціанта (бармена)

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. З справжньої типовий інструкції розробляється інструкція з охорони праці для офіціанта з урахуванням умов його роботи у конкретної організації.

1.2. На офіціанта можуть впливати небезпечні й шкідливі виробничі чинники (підвищений рівень шуму робочому місці; підвищену значення напруги в електричної ланцюга; недостатня освітленість робочої зони; гострі краї, задирки і нерівності поверхонь інструмента, інвентарю, посуду, приладів; фізичні перевантаження; нервово-психічні перевантаження).

1.3. Офіціант сповіщає свого керівника про будь-який ситуації, загрозливою життя і здоров'я людей, про кожен нещасливий випадок, подію з виробництва, про погіршення стану здоров'я, зокрема про виявлення ознак гострого захворювання.

1.4.Официанту слід:

1.         залишати верхній одяг, взуття, головного убору, особисті речі в гардеробної;

2.         до початку роботи мити руки з милом, вдягати чисту формений одяг;

3.         працювати у чистої форменому одязі, змінювати її за мері забруднення;

4.         після відвідин туалету мити руки з милом;

5.         не їсти на робочому місці.

2. Вимоги безпеки до початку роботи

2.1. Перевірити оснащеність робочого місця необхідним роботи устаткуванням, інвентарем, пристосуваннями та організаційним інструментом.

2.2. Підготувати робоче місце для безпечної роботи:

1.         оглянути робочу зону й забезпечити наявність вільних проходів в обідньому залі, й біля роздачі;

2.         перевірити стійкість контрольно-касової машини;

3.         перевірити справність візки для офіціантів, таць;

4.         зручно та стійко розмістити запаси посуду, інструмент, пристосування робочому столі, підставці, пересувної візку відповідно до частотою використання коштів і витрати.

2.3. Перевірити зовнішнім оглядом:

1.         достатність висвітлення робочої зони;

2.         відсутність сліпучого дії світла біля контрольно-касової машини;

3.         справність розетки, кабелю (шнура) електроживлення, виделки, надійність закриття всіх струмоведучих і пускових пристроїв устаткування;

4.         стан поверхні підлоги по всьому робочому маршруті (відсутність вибоїн, нерівностей, слизької поверхні). За наявності слизької підлоги зажадати її прибирання;

5.         цілісність фарфором, фаянсової і скляній посуду;

6.         наявність і надійність з’єднань, що заземляють (відсутність обривів, міцність контакту між корпусом контрольно-касової машини та заземлюючим дротом). Не починати роботу за відсутності чи ненадійності заземлення;

7.         відсутність сторонніх предметів навколо устаткування.

2.4. Про всіх виявлених несправностях устаткування, інвентарю, електропроводки та інших негаразди повідомити своєму безпосередньому керівнику та розпочати роботу тільки після їх усунення.

2.5. При експлуатації контрольно-касової машини вимог безпеки, викладені у типовий інструкції з охорони праці для касира залу.

3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Виконувати лише роботу, по якій пройшов навчання, інструктаж з охорони праці та до якої допущений працівником, відповідальним за охорону праці.

3.2. Не доручати своєї роботи стороннім особам.

3.3. Забороняється застосовувати у роботі несправне устаткування, інструмент, пристосування; використовувати їх тільки за призначенням.

3.4. Дотримуватися правил переміщення у приміщенні, користуватися тільки встановленими проходами.

3.5. Вимагати своєчасної прибирання підлоги по всьому робочому маршруті.

3.6. Не захаращувати проходи між столами, шляху евакуації та інші проходи.

3.7. Користуватися при відкупорюванні пляшок спеціально призначеним інструментом (пробочником, штопором, консервним ножем тощо.). Відкриваючи пляшки з газованими винами, накривати серветкою шийку пляшки.

3.8. Встановлювати страви на піднос чи візок. Подавати десерт, дрібні (штучні) замовлення тощо. на полегшених тацях.

3.9. Не переносити в  руках ножі і виделки.

3.10. Дотримуватися обережності і при отриманні і подачі страв, в  русі з ними  у дверях та проходах.

3.11. Утримувати своє робоче місце чистими, не захаращувати його посудом і готовими стравами, при виявлення посуду зі відколами і тріщинами негайно вилучати їх із користування.

3.12. При експлуатації контрольно-касового устаткування вимог безпеки, викладені у експлуатаційної документації заводу-виготовлювача.

4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

4.1. У разі поломки устаткування: припинити експлуатацію і по можливості подачу електроенергії до нього; доповісти про вжиті заходи безпосередньому керівнику (працівникові, що відповідає за безпечну експлуатацію устаткування) і продовжує діяти відповідно до отриманих доручень.

4.2. Якщо у процесі роботи сталося забруднення підлоги на робочому маршруті жирами чи просипаними речовинами, роботу припинити до видалення забруднюючих речовин.

4.3. Потерпілому при травмуванні, отруєнні і раптовому захворюванні повинні надати перша (долікарську) допомогу і, за необхідності, організувати її доставку в лікарню.

5. Вимоги безпеки після закінчення роботи

5.1. Вимкнути і надійно знеструмити устаткування.

5.2. Прибрати робоче місце.

5.3. Не збирати безпосередньо руками сміття та відходи, використовувати для цього щітки, совки та інші пристосування.

5.4.Отсортувати битий посуд і убрати її у інвентарну.

5.5. Встановити візок для офіціанта (піднос) на спеціально відведене місце.