TRADITSIOONID

Igal koolil on omad toredad ettevõtmised, mis ajapikku saavad traditsiooniks. On üritusi, mis olid, on ja jäävad. Ka ühekordsed ettevõtmised teevad rõõmu ja pakuvad vaheldust.

Õppeaasta algab AVAAKTUSEGA 1. septembril.

Kohe septembri alguses toimub rida spordivõistlusi Eesti Koolispordi Liidu  poolt algatatud projekti raames „REIPALT KOOLIPINKI“.

Traditsiooniks on saanud aiasaadustest „NUNNUKONKURSS“, kus 1.-4. klassi õpilased rõõmustavad silma enda loominguga, kuidas õpilaste fantaasia aedviljadele ja sügisandidele veelgi huvitama kuju annab, kui seda loodus vorminud.

RAHVUSVAHELINE MUUSIKAPÄEV oktoobrikuu alguses kuulub vaieldamatult muusikat armastava kooli traditsioonide hulka.

Põnev kogu kooliperele on ÕPETAJATE PÄEV. Paljud abituriendid saavad enda esimese kogemuse klassi ees õpetaja rollis olles. Loomulikult kuulub õpetajate päeva kaunistama kontsert- aktus, kus omal kohal õpilaste poolt tehtud äratundmist pakkuvad humoorikad videod. Traditsiooniks on õpetajate päeval lasteaed „Rukkilill“ meie kooli gümnasistide poolt lasteaia õpetajate asendamine rühmades.

KOOLI SÜNNIPÄEVAL on traditsiooniks kogu koolipere ühisele pildile püüdmine. Loomulikult kuulub sünnipäeva juurde kooli laul ja sünnipäevakringel.

Novembris pakub lusti SPORTLIK PEREPÄEV- ISADEPÄEV ning KADRIKARNEVAL.

Enne jõule saavad õpilased osa huvitavast koolipäevast- töötubade päev, kus koolipäev näeb välja sootuks teistsugune.

Oodatumad on JÕULUPEOD ja JÕULUKONTSERT.

Moeteadlike õpilaste fantaasia pääseb valla kooli MOESHOW´l, kus kasuks tuleb käsitöö, kunsti ja liikumise oskus.

SÕBRAPÄEVAL tervituste postkast, koos sõpradega pildistamine, jpm. põnevat.

Piduliku aktusega tähistatakse EESTI VABARIIGI AASTAPÄEVA.

Aastapäevale eelneb Eesti nädal, mis pakub hulgaliselt avastamisrõõmu ja tegutsemist.

Traditsiooniks on EMAKEELENÄDAL mitmete kirjanduslike ettevõtmistega.

Aprill on SÜDAMEKUU. Liikumine on südamele parim. Veel parem, kui teha seda puhtas Eesti looduses.

LÕPUKELLAPÄEV abiturientidele ja üheksanda klassi õpilastele.

Traditsiooniks on saanud terve kooliga teha üks eriline koolipäev kevadel, koos matkata ja ühiselt seigelda nutiseadmeid kasutades.

DIREKTORI PIDULIK VASTUVÕTT PARIMATE ÕPILASTELE.

LÕPUAKTUSED 9. ja 12. klassile.

Kaasahaaravaid üritusi ja ettevõtmisi on teisigi. Toimuvad kunstinäitused, kontserdid, stiilinädalad, spordivõistlused, tähtpäevade tähistamised, laadad, jpm.

Meie eesmärgiks on pakkuda õpilastele erinevaid võimalusi tunnivälisel ajal huvitegevuseks: laulmine ansamblis või kooris, tantsimine, sõnakunst draamaringis, pillimäng kooli bändis, kunst, robootika, nuputamine, jpm..

Osaleme üleriigilistes projektides köögiviljakampaaniakuu raames „Köögiviljad kaalu ei kasvata“, „Reipalt koolipinki“, „Kiusamisest vabaks“, „Tagasi kooli“, „Suitsuprii klass“, KEAT  „Kaitse end ja aita teist“, Täiskasvanud Õppija Nädal (TÕN).

Koolil on oma koolivorm, hümn, logo, lipp, märk, tänukiri, kiituskiri ja diplom.