Published using Google Docs
МК.doc
Updated automatically every 5 minutes

Майстер-клас вчителя історії та правознавства Кривошеї С.Д.

загальноосвітньої  школи    І – ІІІ ступенів № 11 м. Бердичева   на тему: «Використання-створення Web-2.0 сервісів як методів навчання на уроках історії та правознавства”

Мета: - навчитися створювати інтерактивні вправи на додатку web-2.0 LearningApps.org;

Обладнання: кабінет інформатики, ПК, інтерактивна дошка, посібники, роздатковий матеріал .

Форма проведення: Тренінг-семінар.

Хід заняття

І. Вступ.

Організаційний момент.

Принцип майстер-класу: “Я знаю, як це робити: Я навчу Вас”

План

1. Вступ.

2. Мотивація.

3. Практична частина (“Пізнавальний раунд”).

4. Практикум (“Створення інтерактивного модуля”).

5. Рефлексія.

ІІ. Мотивація.

    Сервіс LearningApps.org створений в 2011 році науково-дослідницьким центром інформатики PH Bern (Швейцарія) та унверситету м. Майнц Цитау/Герліц (Німеччина), як додаток до інтернет системи Web-2.0 ( з підтримкою української мови)

Власні напрацювання на LearningApps.org :

Основна ідея сервісу Web-2.0 LearningApps.org , використання в процесі викладання за допомогою інтерактивних модулів.

Онлайн-сервіс забеспечує:

 ІІІ. Практична частина (“Ознайомлюючий раунд”) – (Додаток1)

1. Функції web-сервіса LearningApps.org :

2. Апробація - створених інтерактивних модулів до уроку — 6 клас ПЗ § 25 “Давньогрецька міфологія та релігія” (Додаток 2)

      Застосуємо інтерактивний метод - робота в групах на ПК (2 — години семінару перехід по колу де кожна з груп виконає ВСІ 4 інтерактивні модулі; 1 година семінару — кожна група виконує ТІЛЬКИ своє завдання)

Алгоритм виконання вправи :

1 група — виконує інтерактивний модуль (далі ІМ) - “Давньогрецька міфологія” - створенй в номінації “На відповідність”. ПЕРЕД початком виконання головного  ІМ, виконайте СКЛАДАННЯ пазлів (7+7 завдань) ; (Додаток 3)

2 група — виконує ІМ “Боги Давньої Греції” створений  в номінації “Сітка відповідності” на 16 завдань. Необхідно уважно прочитати текстовий фрагмент, а з стрічки зображень вибрати відповідне і перекласти на текст. Якщо відповідь правильн, то текст матиме суцільне зелене забарвлення, а зображення залишиться на тексті. Якщо відповідь є неправильною, то текст забарвлюється в рожевий колір, зображення повертається на своє місце — дозволяється здійснювати повторні спроби. При натисканні на зображення вони збільшуюються. (Додаток 4)

3 група — виконує ІМ “Ребуси — Давньогрецькі Боги” створений в номінації вікторина “З вписуванням відповіді” . Для створення відповідного модуля використана програма — Rebus 1. com (7 клас в презентації створив схожий модуль “Перші-Великі київські князі”) . (Додаток 5)

4 група — виконує ІМ “Давньогрецькі боги в зображеннях” створений в номінації вікторина “Вписати відповідь під зображенням”. В цій номінації можна скористатися допомогою (нижня клавіша на ІМ) (Додаток 6) 

     На закріплення навичок роботи з ІМ, пропоную виконати учасникам семінару-тренінгу ІМ для 6 класу “Давня Греція. Олімпійські ігри” створений в номінації “Скачки-Перегони” - на ІНТЕРАКТИВНІЙ ДОШКІ.

  1. Практикум.

Створення інтерактивного модуля на додатку web-2.0 LearningApps.org в номінації “Кросворд” .

Алгоритм :

1. Слухачі семінару об'єднуються в 2-3 групи ;

2. Зайти в номінацію “Створити вправи” ;

3. Вибрати номінацію “Кросворд” ;

4. Переглянути зразки при необхідності ;

5. Натиснути на одне з запитань в опції “зразок” ;

6. Вписати відповідь - “кожну нову букву пишемо ВЕЛИКОЮ” ;

7. Перевірити правильність виконання, натиснути відповідний значок у правому нижньому куті ІМ (якщо відповідь правильна, текст перейде з чорного в зелений колір. Помилка буде виділена червоним кольром і може бути редагованою) .

СТВОРЕННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО МОДУЛЯ (номінація “Кросворд”)

Алгоритм :

1.   Отримати завдання до якого створюється ІМ.

2. Підготувати перелік запитань  та відповіді до них (які повині складатися з 1, 2 слів бажано без пробілів, та без цифр.

3. Номінація “Кросворд” передбачає розташування відповідей (у кросворді на розпізнання в (3) площинах — горизонталі, вертикалі, діагоналі. В класичному кросворді — тільки в горизонталі та вертикалі.

4.  Програма автоматично створює кросворд (ІМ).

1 група — створює  ІМ до уроку з історії України, 7 клас - § 9  “Культура Русі-України”  .

2 група — створює ІМ до уроку з Основ правознавства, 9 клас § 15 “Неповнолітні в цивільних правовідносинах” .

3 група — створює ІМ до уроку з історії Стародавнього світу, 6 клас § 31 “Побут і виховання спартанців”.  Практичне заняття 7.

           Алгоритм :

  1. Підготувати перелік запитань і відповідей з запропонованих тем ;
  2. Зайти в номінацію “Створити нову вправу” ;
  3. Очистити поле та надрукувати назву вправи;
  4. Зробити короткий опис ІМ та окремими посиланнями ввести додаткові завдання ;
  5. До кросворда необхідно добрати і вставити фонове зображення ІМ ;
  6. В опцію “Питання” ввести текст запитання — (може мати 5 варіантів - “текст”, “ зображення”, “озвучений текст”, “аудіо”, “відео” ) ;
  7. Нижче вписати “Відповідь” ;
  8. Наступним кроком у створені ІМ буде опція - “Додати ще один елемент” ( рекомендація — до “класичного” кросворду створювати до 20 запитань, до кросворду на “розпізнання” до 15 завдань) .
  9. За бажанням МОЖНА в поле “Фіксоване розміщення слова” ввести головний термін теми, який автоматично буде заповнюватися при розгадувані кросворда.
  10. На панелі створення ІМ є опція “Зворотній звязок” та “Довідка”, які виконують функцію “Допомоги” ;
  11. Рекомендація — після створення 2-3 запитань ІМ, щоб не втратити модуль необхідно перейти до опції “Завершити редагування та переглянути вправу” +  у новому вікні ОБОВ'ЯЗКОВО виконати опцію “Зберегти” у власний кабінет. Потім з кабінета відкрити свій модуль, зайти в опцію “Редагувати” і продовжити створення ІМ .

 

V. Рефлексія .

1. Демонстрація створених ІНТЕРАКТИВНИХ МОДУЛІВ слухачами тренінг-семінару.

2. Створення Е-класу (Додаток 7) з контингенту слухачів МК ( 1-2 учасники ОТРИМУЮТЬ іменний ЛОГІН та пароль, що спростить Вашу реєстрацію, та дозволить завжди бути на зв'язку з KSD + Ви тепер створите Е-клас для своїх учнів + за бажанням Ви можете відредагувати свій логін та пароль, як особистий + тимчасові ваші логіни та паролі я видаляю за необхідності ) .

3. БАЖАЮ УСПІХУ на просторах web-2.0 LearningApps.org .

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 7