Skolā!Skolā! Skolā!

11.-12.KLAŠU SKOLĒNIEM!!!

2.maijā 5.stundā

 28.kabinetā

 Nodarbība ar NBS karavīriem un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas studentiem

Rekrutēšanas un atlases centrs, kas ir Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes struktūrvienība, organizē un

veic profesionālā dienesta kandidātu rekrutēšanu un atlasi dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībās un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Ja vēlies kļūt par karavīru vai studēt aizsardzības akadēmijā, apgūstot virsnieka profesiju, Rekrutēšanas

un atlases centrs ir tā bruņoto spēku apakšvienība, kura palīdzēs šo vēlmi realizēt!

 

                    Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”

 

 

 

Atvērto durvju diena 2018

 

Cienījamie skolēni, skolotāji, vecāki un citi interesenti!

              

                VSIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” aicina apmeklēt karjeras atbalsta pasākumu  “Atvērto durvju diena 2018”.              

                Atvērto durvju diena norisināsies 05.04.2018. no plkst.10.00 līdz 15.00, VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”:

·         Marijas ielā 4.,Rīgā - Tūrisma un komerczinību nodaļā un Pārtikas ražošanas nodaļā.

·         Nīcgales ielā 26., Rīgā - Ēdināšanas pakalpojumu nodaļā  un Viesmīlības pakalpojumu nodaļā.

·         Deglava ielā 41A, Rīgā – Modes,  stila un interjera dizaina nodaļā.

·         Sporta ielā 1., Preiļu struktūrvienībā..

Atvērto durvju dienas laikā tehnikuma pedagogi sniegs skolēniem  teorētisko un praktisko ieskatu par mācību procesu, nākamajām profesijām un darba vidi, palīdzēs iejusties vienā vai otrā profesijā un saprast vai tā viņiem ir piemērota.

                Šajā mācību gadā tehnikums īsteno vairāk nekā 30 profesionālās izglītības programmas un sagatavo speciālistus ēdināšanas, viesmīlības, tūrisma un komerczinību, modes un stila, interjera dizaina, pārtikas ražošanas un celtniecības jomās.

                Mācību laikā izglītojamajiem ir iespēja saņemt bezmaksas izglītību, budžeta stipendiju, praktizēties uzņēmumos Latvijā un ārvalstīs (projektu ietvaros ir iespējas stažēties 20 Eiropas valstīs), mācīties modernās laboratorijās un mācību kabinetos, bezmaksas piedalīties interešu izglītības un sporta pulciņos, piedalīties projektos, izstādēs, konkursos Latvijā un ārvalstīs.

                Iestāties tehnikumā var skolēni pēc 9. un 12.klases.

                Izglītības procesa nodrošināšanai ir kvalificēts pedagoģiskais personāls un modernizēta materiāli tehniskā bāze, ir dienesta viesnīcas, ēdnīca, kafejnīca un mācību restorāns. Tehnikuma mācību vietas atrodas Rīgā un Preiļos.              

                

                Esam pārliecināti, ka skolēni un skolotāji, kā arī citi interesenti laiku pavadīs interesanti un lietderīgi un starp tehnikumā apgūstamajām profesijām skolēniem izdosies atrast sev piemērotu profesiju.

                Par iespēju apmeklēt tehnikumu, lūdzam informēt elektroniski: rtrit@rtrit.lv, norādot apmeklējuma laiku.

 

                

https://www.rsu.lv/par-rsu/atverto-durvju-diena

Sestdien, 7. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Dzirciema ielā 16, un RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC), Anniņmuižas bulvārī 26a, notiks Atvērto durvju diena, kurā varēs iepazīties ar RSU piedāvātajām studiju programmām, praktiski iesaistīties studentu medija aktivitātēs un izmēģināt darbošanos uz dažādām medicīnisko manipulāciju iekārtām, uzklausīt studentus, mācībspēkus, absolventus, darba devējus, kā arī izbaudīt plašu izklaides programmu.

Atvērto durvju dienu plkst. 11.00 ievadīs rektora prof. Aigara Pētersona uzruna RSU aulā, priekšnesumi un informācija par dienas notikumu programmu. Pēc tam RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 sarunās ar mācībspēkiem un studentiem varēs iepazīties ar studiju programmām, informāciju par uzņemšanu, studiju procesa organizāciju, apgūstamajiem studiju kursiem un zināšanām Medicīnas fakultātē, Zobārstniecības fakultātē, Farmācijas fakultātē, Eiropas studiju fakultātē, Komunikācijas fakultātē un Juridiskajā fakultātē, kā arī uzzināt par nākotnes darba un karjeras izaugsmes iespējām.

Savukārt MITC, Anniņmuižas bulvārī 26a, varēs uzzināt par Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes un Rehabilitācijas fakultātes piedāvātajām studiju programmām, kā arī iepazīt ar dažādām medicīnas simulācijas iekārtām aprīkoto studiju vidi.

Gan RSU centrālajā ēkā, gan MITC interesenti varēs praktiski veikt dažādas medicīniskās manipulācijas ar simulācijas iekārtām – labot zobus 3D vidē Zobārstniecības pirmsklīnikā, injicēt, pieņemt simulētas dzemdības, atdzīvināt pacientu, veikt laparoskopisko operāciju vai ultrasonogrāfiju.

Topošajiem Medicīnas fakultātes studentiem būs iespēja apciemot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, kur atrodas modernākais un plašākais RSU studiju centrs medicīnas studentiem.

Par labu atmosfēru Atvērto durvju dienā RSU vestibilā rūpēsies dīdžejs. Darbosies arī RSU studentu medija Skaļāk! atvērtā multimediju studija, kurā apmeklētāji varēs iepazīt Komunikācijas fakultātes studentus darbībā un iesaistīties radio tiešraides aktivitātēs.

Lai labāk iepazītu RSU studiju vidi, interesenti varēs piedalīties izzinošā orientēšanās spēlē Iepazīsti RSU, kā arī iegūt vērtīgas balvas, piedaloties Eiropas studiju faukultātes studiju programmas Starta uzņēmējdarbības vadība organizētajā Jauno uzņēmēju spēlē, kurai iespējams pieteikties, sūtot vārdu, tālruņa numuru un skolas nosaukumu uz e-pastu skoleniem@rsu.lv.

Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedra piedāvās apmeklētājiem noskaidrot, par kāda tipa līderi viņiem ir izredzes kļūt, tāpat visi interesenti varēs nofotografēties, iejūtoties RSU apgūstamo profesiju tēlos.

Atvērto durvju dienas programma

No RSU centrālās ēkas uz Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un atpakaļ varēs nokļūt ar RSU nodrošinātu bezmaksas transportu, kā arī ar 1. tramvaju.

Rīgas 25.vidusskolas                                                                                                  

Karjeras attīstības atbalsta pasākums                                                                          

 “Profesiju krustpunktā+” 9.-12.klašu skolēniem

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķis un uzdevumi

Veicināt skolēnu izpratni par mācību un izvēles nozīmi nākotnes profesijā

Palīdzēt rast iekšēju, personīgu motivāciju mācīties, saistot to ar veiksmīgas karjeras plānošanu

Palīdzēt skolēniem izvērtēt iekšējos un ārējos resursus un pieņemt lēmumu

Norises laiks un vieta

2018.gada 4.aprīlī no plkst.13.30 līdz 16.00 /aktu zālē/

Dalībnieki

Komandā 12 skolēni no klases

Pasākuma programma

Iepazīšanās ar 6 profesiju ekspertiem, intervijas, īss eksperta stāsts par sevi un izvēlēto  profesionālo darbības jomu, profesiju darbnīcas.          

Pasākumā piedalīsies veiksmīgi karjeras cilvēki- Guntars Strazdiņš (reklāmas grafiskais dizainers, uzņēmējs ), Šarlote Janoviča (projektu vadītāja),

Mārtiņš Kapzems (TV raidījumu vadītājs un pasākumu vadītājs), Dace Bērziņa (ekonomiste, grāmatvede), Ojārs Grīnbergs (fotogrāfs, dzejnieks),

Rūdolfs Puķītis (eksperts no “Overly” digitālās aģentūras ar galveno fokusu uz papildinātās realitātes risinājumu izstrādi,

kurai ir plaša pieredze arī dažādiem interaktīviem risinājumiem, piemēram, kustību sensoru programmēšanu (Kinect u.c.), virtuālās realitātes briļļu risinājumu izstrādi (Oculus) un citām aizraujošām, jaunākajām tehnoloģijām.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Komandas apmeklēs un darbosies 6 profesiju ekspertu darbnīcās. Eksperti pastāstīs par būtiskāko savās profesijās (zināšanas, prasmes, iespējas Latvijas un Eiropas darba tirgū u.c.),

dos komandai interesantu uzdevumu saistībā ar savu profesiju, ko komanda var paveikt apmēram 5-7 minūtēs, atbildēs uz jauniešu jautājumiem.    

Projekta koordinatores un karjeras konsultantes,

Irīda Morozova,Aija Krankale

Piedalies Atvērto durvju nedēļā un izzini savu panākumu iespējas Latvijas Universitātē

No 19. līdz 23. martam Latvijas Universitātē (LU)

notiks Atvērto durvju nedēļa - tā būs iespēja ikvienam iepazīt iecerēto LU fakultāti, filiāli vai studiju programmu, kā arī iepazīties ar citām LU piedāvātajām iespējām paralēli studijām.

Atvērto durvju nedēļā topošie studenti varēs izzināt ne vien daudzveidīgās studiju iespējas LU, bet arī saprast, kā LU iegūta augstākā izglītība veicina karjeras izaugsmi. Topošajiem studentiem būs iespēja iepazīties ar iecerētās fakultātes pārstāvjiem, ieskatīties jaunākajās tendencēs fakultāšu pārstāvētajās zinātņu nozarēs, kā arī iegūt uzticamas atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par studiju procesu. Atbildes sniegs 13 fakultāšu un 8 filiāļu pārstāvji – pasniedzēji, studenti, absolventi.

Atvērto durvju nedēļā LU fakultātes un filiāles vērs durvis šādos laikos:

martā plkst. 12.00 ikvienam būs iespēja iepazīt Datorikas fakultāti, kas aicina uz tikšanos LU galvenās ēkas (Raiņa bulvāris 19) 12. auditorijā. martā būs iespēja iepazīt divas LU fakultātes – no plkst. 13.00 Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti tās informatīvajā pasākumā Studentu radošajā telpā 4. stāvā(Aspazijas bulvārī 5), kā arī Medicīnas fakultātino plkst. 14.00 LU galvenās ēkas Mazajā aulā (Raiņa bulvāris 19). martā savas durvis vērs astoņas fakultātes. Juridiskā fakultāte interesentus gaidīs no plkst. 11.00 LU galvenās ēkas (Raiņa bulvāris 19) konferenču zālē, kur sniegs gan detalizētu informāciju par studijām un uzņemšanas prasībām, gan vedīs ekskursijā pa LU vēsturisko ēku. Savukārt Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātesavas durvis vērs no plkst. 12.00 (Jūrmalas gatvē 76), bet Humanitāro zinātņu fakultāte pulcēs interesentus no plkst. 14.30 Visvalža ielā 4a. Tiem, kurus interesē vēsture un filozofija, laipni pie sevis aicinās Vēstures un filozofijas fakultāte (Aspazija bulvāris 5).

Šajā dienā vairākas fakultātes interesentus gaidīs modernajās LU Akadēmiskā centra Dabas mājas telpās (Jelgavas iela 1):

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāteno plkst. 12.00 223. auditorijā (2. stāvs); Bioloģijas fakultāteno plkst. 14.00 702. auditorijā (7. stāvs); Ķīmijas fakultāteno plkst. 15.00 334. auditorijā (3. stāvs); Fizikas un matemātikas fakultāteno plkst. 13.00 501. auditorijā (5. stāvs).

Savukārt 23. martā savas durvis no plkst. 11.00 līdz 17.00 vērs Teoloģijas fakultāte (Raiņa bulvāris 19), kā arī no plkst. 12.00 Sociālo zinātņu fakultāte (Lomonosova iela 1A).

 

Par Latvijas Universitāti

 

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 21 institūtā un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

 

 "Starptautiskās izglītības dienas" 24.martā

 

24.martā Rīgā viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā notiks ikgadējā izstāde

 “Starptautiskās izglītības dienas”.

Vairāk kā 80 dalībnieku, kas pārstāv vairāk kā 100 mācību iestādes no visas pasaules, piedalīsies šajā pazīstamajā un Baltijas valstīs lielākajā specializētajā izstādē par mācībām ārzemēs.

Uzaicinām jūs, jūsu skolēnus un viņu vecākus apmeklēt mūsu izstādi 24.martā no plkst. 10.00 līdz 17.00 (ieeja bez maksas).

Izstādē būs pārstāvētas:

*universitātes un augstskolas;

*biznesa skolas un profesionālās koledžas; *starptautiskās angļu valodas skolas;

*valodu nometnes;

*privātās un valsts skolas un koledžas;

*starptautiskie eksāmeni IELTS, Cambridge English, Aptis un citi;

*informācija par kredītiem, stipendijām un bezmaksas mācībām.

Izstādes ietvaros notiks dažādi semināri un prezentācijas.

 

Ar cieņu,

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION

tel. 63607869

Latvijas Universitātes ikgadējais pasākums „Studenta kurpēs”

2018. gadā notiks no 9. līdz 13. aprīlim.

Reģistrēšanās pasākumam notiek līdz 25. martam.                                      Vairāk informācijas un pieteikšanās: https://www.lu.lv/gribustudet/pasakumi/studijas/studentakurpes/

Pasākums ir domāts vidusskolēniem. Tā laikā viņiem vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja piedalīties  lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē.

Lai vēlāk jau veiksmīgi adaptētos studiju vidē, pasākuma gaitā skolēniem būs iespēja iepazīties gan ar studēšanas procesam nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, gan pasniedzējiem, gan fakultātes bibliotēku un citām mācību telpām.

Piedalīšanās šajā pasākumā nozīmē iepazīties arī ar citiem studentu dzīves būtiskiem aspektiem, piemēram, dzīvošanu dienesta viesnīcās, darbību pašpārvaldēs un pašdarbības kolektīvos, kā arī citām dažādām aktivitātēm, par kurām students varēs pastāstīt no sava skatu punkta. Tāpat tā ir iespēja izzināt tieši no studentiem, ko nozīmē studijas konkrētajā programmā, kas tajās ir svarīgākais un kādas papildu iespējas tās sniedz.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvājums skolām 2018. gada februārī.

Karjeras izglītības nodarbības .

Nodarbību mērķis ir palīdzēt apgūt un veidot prasmes savu interešu, spēju un iespēju samērošanā, izvirzot karjeras mērķus. Nodarbības vada profesionāls karjeras konsultants, kurš sniegs zināšanas un izpratni par profesijām un to saikni ar izglītību savas nākotnes profesijas mērķtiecīgai plānošanai. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67806113 vai e-pastu: konsultants@lnb.lv

2018. gada 14.februārī organizē ikgadējo karjeras izglītības programmu ĒNU DIENA un aicina tajā piedalīties Jūsu izglītības iestādes skolēnus!

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru,

izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

No 8. janvāra līdz 2.februārim portālā www.enudiena.lv ir atvērta darba devēju - uzņēmumu, organizāciju un iestāžu pieteikšanās.

No 16. janvāra pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāks arī skolēni, potenciālie ēnotāji, un viņu pieteikumi tiks pieņemti līdz 9. februārim.

ĒNU DIENAS norisi izglītības iestādēs atbalsta un iesaka JA Latvija biedri un sadarbības partneri - LR Izglītības un zinātnes ministrija(IZM), LR Ekonomikas ministrija (EM), Valsts izglītības satura centrs (VISC), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) u.c..

Lūdzam skolu direktoriem, pašvaldībām, izglītības pārvaldēm būt atsaucīgiem ĒNU DIENAS organizēšanai savās novada, pilsētas, pagasta izglītības iestādēs iedrošinot jauniešus domāt par savu karjeru jau skolas laikā.

Tā kā karjeras izglītības programma- ĒNU DIENA ir tikai vienu reizi gadā, tad mācību process tikai iegūs no šīs praktiskās aktivitātes, kurā jaunieši no 1.-12. klasei reāli dzīvē var pārbaudīt savus sapņus un nodomus saistītus ar nākošo profesiju.

Aicinām atbalstīt savus jauniešus karjeras izvēlē un neliedzot viņiem dalību ĒNU DIENĀ!

 

Ar cieņu, Inga Piebalga                                                                                                                                                

Biroja administratore

Ūdens iela 12-21, Riga, Latvia, LV-1007, M: +37129604271 | T: +37167339656, www.jal.lv | www.enudiena.lv

„Grindeks” aicina jauniešus piedalīties „Profesiju dienās skolēniem”

No 7. februāra līdz 7. martam AS „Grindeks” organizēs jau devītās „Profesiju dienas skolēniem”, aicinot 9.-12. klašu skolēnus no visas Latvijas, kuriem ir vēlme saistīt savu nākotni ar ķīmijas vai farmācijas nozari, pavadīt vienu dienu uzņēmumā un iepazīties ar izvēlētā profesijas pārstāvja ikdienu.

 

Katram dalībniekam būs iespēja pavadīt vienu dienu zāļu ražošanas uzņēmumā „Grindeks” un iepazīt sev tuvāko ar ķīmiju un farmāciju saistīto profesiju. Projekta dalībnieki uzzinās, ko nozīmē būt par ķīmijas tehniķi analītiķi, ķīmiķi-analītiķi, mikrobiologu, vecāko ražošanas farmaceiti, reģistrācijas dokumentācijas izstrādes speciālistu, reaktora operatoru, farmācijas tehnologu un farmaceitiskās produkcijas ražošanas operatoru.

 

„Profesiju dienas skolēniem” 2018. gadā norisināsies no 7. februāra līdz 7. martam. Lai pieteiktos projektam, Latvijas skolu 9.-12. klašu audzēkņiem līdz 2018. gada līdz 22. janvārim jāsūta pieteikums un motivācijas vēstule uz profesiju.dienas@grindeks.lv. Motivācijas vēstulē jāatbild uz jautājumiem – kāpēc Tu vēlies tuvāk iepazīt „Grindeks” un kāpēc Tevi interesē konkrētā profesija? Ar pilnu profesiju sarakstu var iepazīties „Grindeks” mājaslapā.

 

Aktuālā „Grindeks” „Profesiju dienas skolēniem” informācija arī Facebook, Twitter un Draugiem.lv.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvājums  2018. gada janvārī!

23. janvārī plkst. 14.30 Telpā -15+ (M stāvā) notiks tikšanās ar informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu Sergeju Skusovu. S. Skusovs ir vadošā veselības aprūpes IT izstrādes uzņēmuma "Meditec" vecākais sistēmu arhitekts, programmatūras izstrādātājs ar 10 gadu pieredzi un prestižās Eižena Āriņa balvas ieguvējs par praktisku ieguldījumu IT jomā. Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas IT Demo centru, pēc pasākuma centra apmeklējums. Ieeja bez maksas, bet nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 29873206 vai e-pastu ginta.zalcmane@lnb.lv.

 

25. janvārī plkst. 14.00 Telpā -15+ (M stāvā) kampaņas "Mācies būvniecību" ietvaros notiks projektētājas Dārtas Dimantes un būvuzrauga Māra Tidriķa lekcija, kurā varēs uzzināt par izglītības un karjeras iespējām būvniecības nozarē Latvijā. Ieeja bez maksas, bet nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 26149129 vai e-pastu ilona.viduleja@lnb.lv.

Karjeras plānošana ir aktuāla ikvienam skolēnam. Īpaši šodien, kad jaunieši var darbā īstenot savas visspilgtākās idejas un izmantot visaptverošas zināšanas. Lai tuvāk iepazītos ar nākotnes darba perspektīvām, noklausītos Latvijas biznesmeņu, mākslinieku, farmaceitu, uzņēmēju, muzikantu u. c. veiksmes stāstus, kā arī jautri un lietderīgi pavadītu laiku

ielūdzam Rīgas 9.-12.klašu skolēnus apmeklēt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizēto ikgadējās

"Karjeras nedēļas" pasākumu  Iespēju medības

2017.gada 24.novembrī no plkst.14:30 Rīgas Mākslas telpā (Rīgā, Kungu ielā 3)

Pasākuma programmā :

* profesionāļu un sava darba meistaru veiksmes stāsti un ieteikumi karjeras izvēlē

* meistarklases, īsas lekcijas, prezentācijas, viktorīnas, jauniešu veidotas aktivitātes

* brīvprātīgais darbs un neformālā izglītība: Rīgas skolēnu dome, Resursu centrs “Kaņieris”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, Ieva Garjāne un platforma “Brivpratigie.lv”, Nodibinājums “Baltijas reģionālais fonds”, jauniešu studija “BaMbuss” un jauniešu iniciatīvu projektu realizētāji

* darba devēju un uzņēmumu prezentācijas un stendi: Materia Bikes (riteņu ražošana); Baltic3D (3D printēšanas pakalpojumu sniedzējs); Rīgas Namu Pārvaldnieks (māju pārvaldnieks); Benu Aptieka (farmācija); Uzdevumi.lv (mācību programmatūras izstrādātāji); Wood Religion (vīriešu frizētavu tīkls); TechHub (lielākais Latvijas startup inkubators); Rīgas Satīksme; Baltic Travel Group u.c.

*sarunas ar veiksmīgiem māksliniekiem, aktieriem, mūziķim un vienkārši labiem cilvēkiem, tādiem kā: Kinoblogeri.lv (filmu kritiķi un izplatītāji stāstīs par to, kā pārvērta kino mīlestību un recenziju rakstīšanu pilnvērtīgā darbā); Edijs Zalaks (Dailes teātra aktieris), Deniss Paškevičs (slavens mūziķis, saksofonists); Markus Riva (dziedātājs, šovmenis); Guntis Skursteņmeistars (Latvijas skursteņslauķis) u.c.

* populāra jauniešu mūzikas grupa CARNIVAL YOUTH

Starp sarunām, aktivitātēm un patīkamās atmosfēras baudīšanu, priekpilnos brīžus kopā ar esošajiem un jauniegūtajiem draugiem būs iespējams iemūžināt jautrā foto stūrīti.

Pasākuma moderators un DJ muzikants MARKUS RIVA

16.novembrī –

seminārs par viesmīlības studijām Šveicē un Spānijā!

Būsim ļoti priecīgi redzēt ikvienu, kurš ir ieinteresēts par viesmīlības nozari.

Personalizētas izglītības kompānija egoPERFECTUS piedāvā jūsu skolēniem apmeklēt informatīvu semināru par viesmīlības studijām Šveicē un Spānijā 16. novembrī, plkst. 17:00.

Seminārs tiek organizēts kopā ar Glion un Les Roches - divām no prestižākajām viesmīlības augstskolām pasaulē. Šī ir unikāla iespēja uzzināt tieši no universitātes pārstāvjiem, kā iegūt prestižu Šveices izglītību un uzsākt veiksmīgu karjeru viesmīlības jomā. Tikšanās laikā būs iespēja neformālā gaisotnē uzdot jautājumus par studiju programmas izvēli, iestāšanās procesu un citiem studentus saistošiem jautājumiem.

Lūgums reģistrēties semināram!

Piereģistrēties semināram varat rakstot e-pastu uz info@egoperfectus.lv vai zvanot pa tālruni 67334428, 29529995. Reģistrācija pasākumam - obligāta!

Datums un laiks: 16. novembris, plkst. 17:00

Tikšanās vieta: Vaļņu iela 5 (Vecrīga), 5. stāvs, kompānija egoPERFECTUS

Pasākuma valoda: angļu

Ieeja - bez maksas!

Gaidām uz tikšanos 16. novembrī!

Yours sincerely, Sendija Chizhevska office manager

 

11. un 12. klases skolēni!

Rīgas Tehniskās universitātes Lietišķās valodniecības institūts (E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte) aicina Jūs uzzināt vairāk par mūsu studiju programmu "Tehniskā tulkošana".

Ja Jūs interesē valodas, tad mēs aicinām Jūs doties ekskursijā uz Lietišķās valodniecības institūtu. Tā ir lieliska iespēja iegūt priekšstatu par tehniskā tulka profesiju. Visiem interesentiem būs iespēja tikties ar mācībspēkiem un studentiem, saņemt atbildes uz jautājumiem par pieteikšanos studijām, uzņemšanas nosacījumiem, mācību procesu, ārpusstudiju aktivitātēm, studentu ikdienas dzīvi un karjeras iespējām pēc augstskolas absolvēšanas.

Mēs pastāstīsim Jums par mūsu programmas daudzveidību un tās pieprasījumu darba tirgū, kas palīdzēs Jums pieņemt pamatotu lēmumu profesijas izvēlē.

Mēs atrodamies Rīgā, Kronvalda bulvārī 1.

Lūgums savus pieteikumus uz ekskursiju sūtīt uz Diana.Ivanova@rtu.lv

Tālrunis uzziņām: 67089501

Gaidām Jūs mūsu universitātē!

Ar cieņu,

Diāna Ivanova

biroja administratore

E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte

Lietišķās valodniecības institūts

Kronvalda bulvāris 1-109

Rīga, LV-1010, Latvija

+371 67089501

www.rtu.lv

Karjeras centrs

                    Aicinām apmeklēt individuālās karjeras konsultācijas

Latvijas Universitātes Karjeras centrā

Ko Tu iegūsi?

Konsultē: karjeras konsultanti - personības izaugsmes veicinātāji.

Piesakies: Rakstot uz karjera@lu.lv vai zvanot uz kādu no tālruņiem 67034410, 67034411.

Adrese: Rīga, Raiņa bulvāris 19, 122.telpa

www.karjera.lu.lv

www.lu.lv/gribustudet/ieteikumi/ka-izveleties/

 Karjeras mēneša noslēguma pasākums

 "Profesiju karnevāls" 

1.-12.klasēm un skolotājiem!

Notiks 2017.gada 6.novembrī pēc 2., 3., 4.stundas      starpbrīžos

                (1. un    2. stāva gaiteņos u.c. skolā).

 

- Starpbrīžos darbosies profesiju stacijas, būs iespēja balsot par sev saistošākajām profesijām, iepazīt, minēt, sacerēt, izmēģināt un zīmēt profesijas u.c.

- Padomā par sev interesantāko profesiju nākotnē, vai- kas vēlies būt un 6.novembrī esi izvēlētās profesijas tērpā/kostīmā un piedalies skolas organizētajās aktivitātēs. 

 Tiekamies profesiju karnevālā!

Organizē: lielā , mazā Skolēnu dome un skolotājas Eva, Irīda, Dace, Aija.

„Darbā jūs pavadīsiet trešo daļu savas dzīves.

Vai nebūtu prātīgi nesteidzīgi padomāt,

 ko īsti jūs vēlaties darīt?”

                                       (Bolles, 2005).

Karjeras veidi

Cilvēks var sevi attīstīt un īstenot divos profesionālās karjeras veidos.

Vertikālā karjera ir saistīta ar cilvēka virzību pa karjeras hierarhijas kāpnēm vertikāli uz augšu, ieņemot arvien augstākus un atbildīgākus amatus ar tam atbilstoši augstāku atalgojumu un attiecīgi augstākām kompetences prasībām. Šajā karjeras veidā indivīds parasti specializējas kādā noteiktā sfērā un var sasniegt reti sastopamu izcilību savā profesionālajā darbībā, piemēram, kā izcils ķirurgs vai panākumiem bagāts advokāts.

Horizontālā karjera ir process, kurā cilvēks profesionāli paplašina savu kvalifikāciju, kā arī ceļ un nostiprina savu vērtību darba tirgū. Darbinieka ieguvums ir jauna pieredze, apmācība un nebijuši izaicinājumi. Šis karjeras veids ļauj darbiniekiem papildināt un padziļināt savas profesionālās amata kompetences un radīt pievienotās vērtības savai darba ikdienai.

Karjera, profesijas

www.nva.lv -> Karjera->Jauniešiem (dažādi karjeras testi,

 informācija par profesijām, izglītību, darba tirgus prognozes)

www.lm.gov.lv LR Labklājības ministrija (Sadaļā „Darba devējiem”

 pieejams Latvijas Profesiju klasifikators un Profesiju standarti Latvijā)

www.profesijupasaule.lv 

Izglītība Latvijā

www.niid.lv Nacionālā izglītības iespēju datu bāze

http://www.izm.gov.lv/nozares-politika/izglitiba/augstaka-izglitiba/akreditacija.htm

lakreditētās un licencētās studiju programmas

http://www.sza.gov.lv Informācija par studiju un studējošo kredītiem

Izglītība ārzemēs

www.viaa.gov.lv/Euroguidance Valsts izglītības attīstības aģentūra.

 Informācija par studijām   ārzemēs

http://brauktvainebraukt.lv

www.enic-naric.net Latvijas diplomu atzīšana ārzemēs

www.ec.europa.eu/ploteus izglītība 32 Eiropas valstīs

www.bachelorsportal.eu Bakalaura studijas Eiropā

www.scholarshipportal.eu stipendiju programmas Eiropā

www.daad.lv studijas Vācijā

http://www.educationuk.org/global studijas Lielbritānijā

www.dreamfoundation.eu mācības ārzemēs

www.intstudy.com studiju iespējas dažādās valstīs

Hobiji

www.kulturaskarte.lv

http://www.iksd.riga.lv/upload_file/Izglitiba_pievienotie/0_2014/11_2014

/InteresuKatalogs_15.11.14_small_internetam.pdf

Bērnu, jauniešu un studentu organizācijas

www.ljp.lv Bērnu un jauniešu sabiedrisko organizāciju apvienība Latvijas jaunatnes padome

www.jaunatne.gov.lv Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra,

 iniciatīvas un projekti 13-30g veciem jauniešiem, ES programma Jaunatne darbībā

www.jaunatneslietas.lv

www.jal.lv Junior Achievement Latvia, skolēnu mācību uzņēmumi u.c.

www.lsa.lv Latvijas studentu apvienība

www.mazpulki.lv

www.skauti.lv

VSIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” aicina Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjus, kā arī Rīgas pilsētas izglītības iestāžu  skolēnus, vecākus un skolotājus apmeklēt karjeras atbalsta pasākumu – “Karjeras diena - profesiju diena”. Karjeras atbalsta pasākums norisināsies 2017.gada 8. novembrī,  no plkst.  10.00 līdz 15.00 .

Priecāsimies par  skolēnu, vecāku, skolotāju un Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvju līdzdalību “Karjeras diena - profesiju diena” 2017.gada 8. novembrī.

  

Noderīgi jauniešiem:

http://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/izglitibas_iespejas/  skolēniem metodiskie līdzekļi un infografikas par izglītības iespējām

http://www.profesijupasaule.lv/ 

Iepazīsties ar profesijām un tajās strādājošo cilvēku darba aprakstiem. Lasi intervijas ar profesiju pārstāvjiem un uzzini, kur mācīties, lai apgūtu kādu no profesijām. Profesiju pasaulē apskatāmas 29 mājas ar 165 profesijām, kā arī resursi "Kļūsti uzņēmējs", "Izpēti profesiju pats" un "Karjeras izvēles konsultācijas". Ceļojumu pa Profesiju pasauli vari veikt arī virtuālajā kartē. Profesiju klāsts tiek paplašināts.

 

http://www.balticcouncil.lv/lv/arhivs/get/nid/114

Pirmo reizi Latvijā! Tiešsaistes “Karjeras ceļvedis” skolēniem vecumā no 13-19 gadiem, ieskaitot bezmaksas karjeras testu

Ikvienam, kurš domā par studijām ārzemēs un karjeras virsotnēm, Baltic Council piedāvā jaunu iespēju iegūt unikālo "Karjeras ceļvedi" bez maksas.

Lielbritānijā izstrādātais "Karjeras ceļvedis" ir kļuvis par vienu no populārākajām tiešsaistes programmām miljoniem 13-19 gadus vecu skolēnu vidū, palīdzot viņiem atklāt dažādas profesijas nākotnes karjerai, kā arī sagatavoties tai.

“Karjeras ceļvedī” ir iekļauts:

- bezmaksas tiešsaistes karjeras tests un personīgā profila izveide;

- vairāk kā 600 dažādu profesiju, daudzas ar izsmeļošu aprakstu;

- iespēja plānot savu karjeras ceļu, ieskaitot palīdzību mācību iestādes un programmas izvēlē;

- mācību iestāžu un programmu piemeklēšana savas karjeras virzienā, ieskaitot mācību iestādes Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Spānijā, Šveicē un citās Eiropas valstīs;

Šī gada 25.oktobrī jau 11.gadu pēc kārtas Latvijas Universitāte organizē uzņēmumu izstādi "Karjeras iespēju diena". Izstāde norisināsies vienlaicīgi divās ēkās - LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1) un LU centrālajā ēkā (Raiņa bulvārī 19).

Kopā izstādē piedalīsies vairāk nekā 50 uzņēmumi no dažādām nozarēm. Uzņēmumu izvietojums atbilstoši fakultātēm ir redzams pasākuma mājaslapā:http://www.kid.lu.lv/.

Šī gada izstādes tēma ir "Gribu. Varu. Vajag." Kā atrast zelta vidusceļu? Karjera nav tikai profesijas izvēle, tas ir visas dzīves gājums, kurā summējas cilvēka izvēles, intereses, vēlmes un centieni. Tas ir būtiskais dzīvē un darbā. Tās ir prasmes un pareizi lēmumi. Tie ir speciālisti un kompetences, kas ir nepieciešamas tagad un tuvākajā nākotnē.

Aicinām arī Latvijas skolu skolēnus apmeklēt izstādi, lai noskaidrotu par karjeras perspektīvām Latvijas uzņēmumos un izvēlētajā nozarē kopumā, un veiksmīgāk izvēlētos iespējamo studiju virzienu!

Papildus skolēnu grupām šajā dienā ir iespējams:

- noklausīties prezentāciju par studijām Latvijas Universitātē;

- ekskursija pa Dabaszinātņu akadēmisko centru, kā arī iespēja izbaudīt Rīgas panorāmu no tā jumta.

Katrs Karjeras iespēju dienas pasākumu apmeklētājs saņems arī bukletu "Karjeras ceļvedis", kas tiek izdots pasākuma dienā. Bukletā pieejama gan informācija par visiem Karjeras iespēju dienas dalībniekiem - organizācijām, gan arī dažādi ieteikumi tiem, kas apzināti plāno un attīsta savu karjeru.

Skolēnu grupām, kas vēlas izmantot papildus piedāvājumu, jāpiesakās iepriekš, sūtot e-pastu uz adresi Anda.Paegle@lu.lv. Papildus piedāvājums pieejams ierobežotam skaitam grupu.

Iegūt papildus informāciju par pasākumu un LU karjeras centra piedāvājumu http://www.kid.lu.lv/.

Ar cieņu,

Anda Paegle

Projektu vadītāja

Latvijas Universitāte, Karjeras centrs

+(371) 2615 8998, +(371)6 7034410

Raiņa bulvāris 19 - 122, Rīga, LV-1586

www.karjera.lu.lv, www.kid.lu.lv, www.ekarjera.lu.lv 

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna izmaiņas/papildinājumi 2017./2018.m.g.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi sadarbības partnera pārziņā esošo vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem

Izglītības iestāde: Rīgas 25.vidusskola 

Sagatavotājs:   Irīda Morozova  26.01.2018.                                                                                        Saskaņotājs: V.Zdanovska, projekta koordinatore, 01.02.2018