Robomaster S1
Pokročilý robot vhodný pro střední školy, případně do zájmových kroužků robotiky. Umožňuje programování v blocích a Pythonu. K dispozici je i možnost práce s umělou inteligencí.
Výrobce DJI čínská technologická společnost. Vyrábí drony zaměřené na leteckou fotografii a video, kamery nebo stabilizátory kamer. Své zkušenosti přenesla i do tohoto robota.
Robot je dodáván v rozloženém stavu, je třeba jej sestavit.
Výrobce udává 46 programovatelných komponent, k těm základní patří - podvozek, gimbal (horní část s hlavní), světelné štíty citlivé na zásah, speciální kola, umožňující pohyb všemi směry (přední ani zadní kola nezatáčí, jsou opatřena válečky, které určují výsledný směr pohybu).
Rozměry: 32 x 24 x 27 cm - svými pohyby může připomínat domácího mazlíčka
Výdrž baterie: cca 35 minut
Cena: cca 15 000 Kč
Připojení: Skrze vlastní wifi robota, případně přes router
Ovládání: přes klávesnici, dotykem na displeji tabletu, pomocí spec. herní konzole (není v balení).
Prvky umělé inteligence: identifikace čáry, rozpoznání osob, rozpoznání vizuálních značek, rozpoznání gest, reakce na tlesknutí, identifikace jiného Robomastera S1
Na gimbalu nad hlavní je umístěna Full HD kamera s výkonnou stabilizací. Při ovládání robota se na displeji počítače či tabletu zobrazuje pohled kamery, což umožňuje ovládání i bez přímého zorného kontaktu. Střelba: IR paprskem nebo malými gelovými BB kuličkami.
Aplikace Robomaster v sobě obsahuje kompletní ovládání a programování robota. Operační systémy: Windows, Mac, Android, iOS
Základní rozcestník v aplikaci
SOLO - manuální ovládání robota. Obsahuje i herní doplňky pro trénink jízdy a střelby
BATTLE - pokud je více robotů k dispozici. Výrazný herní prvek, při kterém hráči zjistí, co vše robot zvládne
LAB - programovací část. Obsahuje výukové prostředí Road to Mastery, prostor pro programování DIY(Do it yourself) a také RoboAcademy, kde jsou videa s vysvětlením podstaty programování podobných robotů (vše v Aj).
Robot je potenciálně programovatelný v mnoha směrech, méně zkušení “programátoři” by se v prostředí hůře orientovali. Určitě by studenti využili znalosti z matematiky (úhly) či fyziky (např. zrychlení, rychlost) při programování určitých úkolů. Programováním lze vytvořit i speciální vlastnosti či reakce na podněty, které je poté možné využít při hře. Ta je myšlena jako hnací motor pro vylepšování robota skrze studenty naprogramované vlastnosti.
Manuál - ZDE
Online příručka programování
https://www.dji.com/de/robomaster-s1/programming-guide
Vyčerpávající přehled najdete na tomto webu