7 клас                                                                        Дата:

Урок № 21

Тема: «Таблиці, електронні таблиці. Табличний процесор. Відкривання, перегляд і збереження електронної книги. Об‘єкти електронної таблиці, їх властивості. Адресація в середовищі табличного процесора.»

Мета: 1)навчальна: сформувати поняття електронної таблиці, ознайомитись з середовищем табличного процесора, розглянути його особливості та призначення;

              2)розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, вміння діяти за інструкцією, тренувати пам’ять та увагу;

     3)виховна: виховувати уважність, самостійність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: комп’ютери, навчальне відео, практичне завдання, тести.

Хід уроку

1. Організаційний етап

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує учнів на роботу.

2. Перевірка домашнього завдання (опитування)

3. Формулювання теми, мети та завдань уроку

Аналіз ментальної карти «На уроці ви дізнаєтесь»

Ментальні карти - це унікальна технологія роботи з інформацією , спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем.

Мета її застосування: наочно показати план уроку, його мету, завдання та очікування від нього.

4. Актуалізація опорних знань

Де вам траплялись дані, що подані у вигляді таблиці? Наведіть приклади таблиць. Які ви знаєте об'єкти вікна текстового процесора Word? Поясніть призначення кожного з них.

5. Мотивація навчальної діяльності

Одним із найважливіших засобів опрацювання і зберігання інформації є  таблиці. Вони можуть утворювати документ або бути його частиною.

У якій із вивчених вами програм можна створювати таблиці? (Наприклад, Microsoft Office Word — відповіді учнів фіксуються). Розглянемо приклад таблиці (Word), у якій обчислено загальну суму покупок.

Товар

Кількість

Ціна, грн

Сума, грн

Зошит

15

1,25

18,75

Ручка

3

1,75

5,25

Олівці

5

0,85

4,25

Усього:

28,25

Під час перевірки ми виявили, що забули вписати зошити (7 шт. по ціні 1,93 грн), а кількість олівців — 4 шт. Як виправити помилку?

Розглянемо, як можна виправити ці помилки, використовуючи спеціалізовану програму — табличний процесор. (Демонстрація з  використанням локальної мережі)

Цій програмі будуть призначені наступні 10 уроків. Загальна тема «Табличний процесор». На уроках ми будемо вивчати теоретичний матеріал, виконувати різноманітні практичні завдання й роботи. У результаті ви повинні набути певних знань, умінь та навичок роботи з табличним процесором.

6. Засвоєння нових знань та вмінь

Перегляд учнями навчального відео з елементами пояснень вчителя.

Мета даного навчального відео: сформувати поняття таблиці, електронної таблиці, табличного процесора; ознайомитись з середовищем табличного процесора Microsoft Excel та основними елементами його вікна, об’єктів електронної таблиці, адресації комірок в ній. Сформувати вміння створювати та переглядати електронні таблиці, здійснювати навігацію таблицею

7. Формування вмінь: робота з комп’ютером

1) Виконання тестів з використанням програми MyTestX.

MyTestX – це система програм (програма тестування учнів, редактор тестів і журнал результатів) для створення та проведення комп'ютерного тестування, збору і аналізу результатів, виставлення оцінки за вказаною в тесті шкалою.

Мета використання тестів: перевірка рівня знань, засвоєних на уроці; виявлення якихось моментів, які учні не зрозуміли, чи пропустили або не звернули на них увагу; можливість використання змісту тесту не тільки для контролю, але і для навчання учня. Таким чином, дозволяючи випробуваному самостійно виявляти пробіли в структурі своїх знань і вживати заходів для їх ліквідації.

2) Виконання практичного завдання (інтерактивна вправа «Інтерфейс табличного процесора MS Excel 2010») за допомогою онлайн-додатку LearningApps.org.

LearningApps.org - це додаток для підтримки навчального процесу за допомогою інтерактивних модулів (програм, вправ). Крім того, можна створити акаунти для учнів і використовувати ресурси для перевірки їх знань прямо на цьому сайті. За допомогою цього сервісу можна користуватись вже готовими й збереженими на ньому інтерактивними вправами з різних предметів або створювати завдання для учнів самостійно, використовуючи нескладні шаблони.

Мета завдання з LearningApps: основна ідея використання даного інтерактивного завдання полягає в тому, що учні можуть перевірити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню в них пізнавального інтересу.

8. Вправи для очей (фізкультхвилинка)

9. Підбиття підсумків уроку (коротке опитування)

Коментування тої ментальної карти «На уроці ви дізнаєтесь», яку використовували на початку уроку з метою виявлення того, чи досягли учні всього, що планувалось (обернений зв’язок у вигляді коментарів не вчителя, а самих учнів).

10. Домашнє завдання: скласти в зошиті будь-яку табличку, з метою створення її в подальшому, використовуючи табличний процесор Excel; підручник: § 20 ст. 140-149 (читати).

11. Оцінювання учнів