Узагальнення і систематизація знань
Мета.
Навчальна. Підготуватися до контрольної роботи по темі: “Зміна агрегатного стану речовини. Теплові двигуни”
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Задача 27.1. Яку кількість теплоти потрібно витратити, щоб перетворити на пару 20 г гліцерину, взятого при 20°C. Температура кипіння гліцерину 290°C; с=2430 Дж/(кг·С); r=830 Дж/кг.
Задача 27.2. У залізній коробці масою 200 г міститься 100 г свинцю за температури 27°C. Яку масу природного газу потрібно спалити, щоб розплавити свинець? Вважайте, що на нагрівання коробки зі свинцем витрачається 40% енергії, яка може виділитися в ході повного згоряння газу.
Задача 27.3. Двигун автомобіля потужністю 36 кВт використовує 10 л бензину за годину. Визначте ККД двигуна.
Задача 27.4. Свинцева куля летить зі швидкістю 200 м/с і влучає у земляний вал. На скільки градусів підвищиться температура кулі, якщо 78% її кінетичної енергії перетворюється у внутрішню?
Підручник: §10-18 - повторити.
Задача 27.5. У тепловому двигуні від нагрівача одержується 1 кДж енергії і виконується механічна робота 300 Дж. Який ККД двигуна? (В. 30%)
Задача 27.6. У тепловому двигуні з ККД 18 % від нагрівача одержують 2,4 кДж енергії. Яку роботу виконує двигун? Яка кількість теплоти передається охолоджувачу? (В. 432 Дж; 1968 Дж)
Принести вирощені кристали. Вирощені кристали покласти у співрозмірних розмірів коробочку або конверт, підписати (написати прізвище та ім’я, клас, речовину з якої вирощено кристал) і здати вчителю на перевірку.
Підготуватися до ТО №2: “Зміна агрегатного стану речовини. Теплові двигуни”.
Підготувати робочі зошити (класні роботи + домашні роботи) до перевірки.