Published using Google Docs
РЕЗУЛЬТАТИ АНКЕТУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ наш.docx
Updated automatically every 5 minutes

РЕЗУЛЬТАТИ АНКЕТУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ХРИСТИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

В опитуванні взяли участь 9 педагогічних працівників закладу, які працювали за  6  напрямками роботи. Із них: 1 керівник гуртка- еколого-натуралістичного напрямку, 2  – науково-технічного напрямку, 7  – художньо-естетичного напрямку, 1  – туристсько- краєзнавчого напрямку, 2  - декоративно-ужиткового, 1 – дослідницько - експериментального відділу.

Опитування здійснювалося за напрямами оцінювання: «Освітнє середовище закладу позашкільної освіти», «Педагогічна діяльність педагогічних працівників» «Управлінська діяльність».

РОЗДІЛ 1. НАПРЯМ ОЦІНЮВАННЯ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

Питання: Гурток (гуртки), секція, навчальна дисципліна (дисципліни) та/або інша організаційна форма, в якій Ви викладаєте, забезпечені наочними посібниками відповідно до освітньої та навчальних програм 

Більшість респондентів-77,8 % стверджує , що навчальна дисципліна  забезпечена посібниками та навчальними програмами 100%; 22,2% респонденти– переважно забезпечені.

Питання: Гурток (гуртки), секція, навчальна дисципліна (дисципліни) та/або інша організаційна форма, в якій Ви викладаєте, забезпечені технічними засобами навчання відповідно до освітньої та навчальних програм

56,7% педагогічних працівників вважає, що забезпечені технічними засобами відповідно до навчальних програм.

33,3% думка педагогічних працівників розділилась:

22,2 % - переважно забезпечені , другі 11,1 % - переважно не забезпечені.

В законі України “Про освіту” зазначено, що метою освіти в нашій державі є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності нашого суспільства. Звідси випливає одне з основних завдань: поліпшення якості навчання, виховання і розвитку учнівської молоді.

Щоб досягти цього слід постійно вдосконалювати зміст освіти, методи, форми і засоби навчання. Серед них важливе місце належить технічним засобам навчання.

Технічні засоби навчання (ТЗН) — це комплекс засобів загально-дидактичного призначення, що складається з інформаційного фонду та технічної системи для її відтворення.

Питання: Ви вважаєте, що територія та приміщення закладу є безпечними

На високий рівень безпечності території та приміщення закладу вказують 77,8% респондентів, на достатній рівень – 22,2 %. Показники опитування вказують, що територія та приміщення будинку творчості є безпечними для учасників освітнього процесу.

 Питання: У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Результати опитування засвідчили, що в закладі, у відповідності до норм чинного законодавства в галузі охорони праці, систематично проводяться інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 Питання: У закладі освіти розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу

Щодо дотримання учасниками освітнього процесу вимог з охорони праці, безпеки життєдіяльності, правил поведінки в разі нещасного випадку 100% вважають, що алгоритм дій розроблений, усі працівники дотримуються його у разі нещасного випадку.

Питання: У закладі освіти розроблені правила внутрішнього трудового розпорядку, правила поведінки, та учасники освітнього процесу (навчально-тренувальної та спортивної роботи) дотримуються їх

100%респондентів відмічають наявність та дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

Питання: Ви вважаєте, що освітнє середовище в закладі освіти вільне від будь-яких форм насильства

100%  педагогів  оцінюють освітнє середовище закладу вільним

 від будь-яких форм насильства.

Питання: У закладі освіти оприлюднені заходи, спрямовані на запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу та інших форм насильства (План заходів, спрямованих на запобігання та протидію  булінгу (цькуванню) в закладі, правила поведінки для учнів тощо)

Всі 100%  респондентів відмітили систематичність і плановість роботи в закладі щодо запобігання будь-яким формам насильства (булінгу) всіх учасників освітнього процесу. Цьому сприяє реалізація низки заходів, передбачених відповідним планом.

РОЗДІЛ 2. НАПРЯМ ОЦІНЮВАННЯ «ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»

Питання: Здобувачі освіти Вашого гуртка (гуртків), секції, навчальної дисципліни та/або іншої організаційної форми брали участь у  заходах різних рівнів

Переважна більшість опитаних (90,5%) відмічають активну участь вихованців гуртків і творчих об’єднань в організаційно-масових заходах закладу. І це при тому, що спостерігалися певні складнощі в очному проведенні таких заходів через карантинні обмеження, пов’язані з поширенням хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією та військовим станом в країні.

В організаційно-масових заходах територіальної громади-60 % вихованців закладу.

Не дивлячись на карантинні обмеження та військовий стан, 50% респондентів відмічають позитивну динаміку щодо участі вихованців в обласних масових заходах за різними напрямами позашкільної освіти. Вихованці брали участь у заходах як офлайн, так і онлайн.

30% респондентів відмічають участь вихованців гуртків  у заходах всеукраїнського рівня за різними напрямами позашкільної освіти. У 2022-2023 н.р. переважна більшість заходів проводилася в онлайн формі.

Показник участі вихованців гуртків у заходах міжнародного рівня: 30%.

Питання: Ваші випускники продовжили навчання за відповідним напрямом, спеціальністю або обрали відповідну професію

88,9 % педагогічних працівників стверджують, що деякі випусники закладу продовжили навчання у ВНЗ за напрямком гурткової роботи.

Питання:Стан Вашої документації, необхідної для реалізації освітнього процесу (навчально-тренувальної та спортивної роботи), відповідає  вимогам законодавства (навчальні програми, розклад занять, журнали)

Результати анкетування засвідчили, що 100% педагогів закладу відмічають  відповідність навчальних програм, розкладу, календарного планування вимогам законодавства.

Питання: Ви здійснюєте самоаналіз результативності та ефективності роботи гуртка, секції, іншого творчого об’єднання

Всі педагогічні працівники закладу здійснюють самоаналіз результативності та ефективності роботи гуртка.

Використовуючи методи:

Спілкування з колегами;

Оцінювання результатів роботи;

Аналізу методів роботи (шукаю нові, більш ефективні);

Досягненнями дітей під час участі у конкурсах, виступах, творчих роботах;

Діагностики, моніторинг.

 

Питання: Ви використовуєте наявне в закладі освіти навчально-методичне забезпечення

Відповіді педагогічних працівників на питання, чи використовуєте наявне в закладі освіти навчально-методичне забезпечення для організації освітнього процесу під час проведення гуртка, дають підставу зробити висновок, що більшість керівників гуртків закладу успішно застосовують в освітньому процесі гуртків інноваційні технології та методики позашкільної освіти. Разом з тим, є резерви в  цій роботі, адже лише 88,9 % ствердно зазначають це, інші 11,1% вказують, що це переважно так.

Питання: У який спосіб Ви поширює власний досвід роботи

55, 6%- поширюють власний досвід роботи в публікаціях на сайті закладу

11,1%- у власних освітніх ресурсах та освітніх онлайн платформах та фахових виданнях;

33, 3 %- у професійних спільнотах соціальних мереж та виступах на семінарах та конференціях;

67,7% - у виступах на конференціях;

44,4% - на освітніх онлайн платформах.

 Питання:  Оцініть стан реалізації плану організаційно-масової роботи та/або навчально-тренувальної і спортивної роботи

44,4 % опитаних стверджують, що план організаційно- масової роботи виконано в переважній більшості, а 55,6% -  виконано в повному обсязі.

Питання: Ви використовуєте сучасні підходи, методики та технології в освітньому процесі (навчально-тренувальній та спортивній роботі

Всі опитувані 100% стверджують,що під час освітнього процесу сучасні методики та технології є невід’ємним показником успішного  здійснення процесу. Серед використаних технологій:

Питання: Ви використовуєте електронні освітні, медіаресурси, мережу Інтернет з навчальною метою

100% респондентів дають підстави зробити висновок, що керівники гуртків закладу велику увагу приділяють власному професійному самовдосконаленню використовуючи електронні освітні ресурси та Інтернет:

Питання: Які форми комунікації з батьками Ви використовуєте

100% педагогічних працівників під час освітнього процесу проводять індивідуальні спілкування з батьками вихованців. 6%  респондентів спілкування з батьками вихованців використовують  батьківські збори .

Питання: У закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації тощо

Відповіді педагогічних працівників щодо умов для постійного підвищення кваліфікації, чепргової та позачергової атестації, дають підстави зробити висновок, що керівники гуртків велику увагу приділяють власному професійному самовдосконаленню. За результатами опитування 100% педагогів проходять навчання з метою підвищення власної професійної майстерності, обирають різні форми навчання, зокрема й онлайн- форму:

 Питання: У яких зпаходах ви берете участь

100% педагогів закладу проводять значну роботу щодо популяризації власного   педагогічного досвіду шляхом участі у фахових конкурсах педагогічної майстерності міжнародних, усеукраїнських, регіональних конференціях семінарах, проєктах, підготовлення та розміщення публікацій на різних дискусійних професійних майданчиках, інтернет платформах тощо.

Питання: Які органи громадського самоврядування діють у закладі освіти

Всі респонденти стверджують, що в закладі діють:

Органи учнівського самоврядування, батьківського та педагогічного.

Питання: Органи громадського самоврядування в закладі освіти дієві, вирішують питання організації та забезпечення освітнього процесу (навчально-тренувальній та спортивній роботі) тощо

Щодо оцінювання ефективності діяльності органів громадського самоврядування в закладі (органів самоврядування працівників закладу освіти, самоврядування здобувачів освіти, батьківського самоврядування) думки респондентів розділилися наступним чином: 66,7% респондентів діяльність у закладі органів громадського самоврядування вважають високоефективною, які вирішують питання організації та забезпечення освітнього процесу. 33,3% - достатньо ефективною, які переважно вирішують питання організації освітнього процесу.

Питання: чи відбувається в закладі позашкільної освіти співпраця з іншими закладами освіти, громадськими організаціями, науковими, культурно-просвітницькими, фізкультурно-оздоровчими (спортивними) установами (стадіони, спортивні зали, музеї, філармонії тощо)

100% опитаних педагогів закладу вказують на тісну співпрацю закладу із науковими, культурно-просвітницькими, фізкультурно-оздоровчими установами, іншими закладами освіти та громадськими організаціями.

Питання: Зазначте, в розробленні яких документів Ви брали участь

Всі респонденти приймають участь в розробленні відповідних документів для розвитку закладу освіти.

Питання: Що Ви робите для того, щоб запобігати випадкам порушень академічної доброчесності серед здобувачів освіти (списування, плагіат, фальсифікація тощо)

Всі педагогічні працівникислідкують за дотриманням академічнрої доброчесності серед учнівського колективу. Щоб запобігти випадкам академічної доброчесності педагогічні працівники проводять з вихованцями бесіди щодо  дотримання академічної доброчесності.

РозділІІІ. НАПРЯМ ОЦІНЮВАННЯ «УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»

Питання: Ви задоволені умовами праці у закладі освіти

Щоодо  умов праці схвальний відгук залишили  77,8% респондентів.

22,2% - переважно задоволені умовами праці.

Питання: Визадоволені матеріальними та моральними заходами до працівників, які практикуються у закладі

У ході опитування встановлено, що до 77,8% опитаних респондентів з боку адміністрації регулярно застосовуються заходи морального та матеріального заохочення, педагоги задоволені мотиваційними заходами, що практикуються в закладі. Разом з тим є резерви в цій роботі, адже 22,2% педагогічних працівників указують, що такі заходи до них застосовуються епізодично ( переважно так). Такий стан справ свідчить про відсутність системи зрівнялівки. Разом з тим, потребує вдосконалення система морального та матеріального заохочення педагогічних працівників БДЮТ. Це позитивно впливатиме на підвищення ефективності освітнього процесу загалом. Вдосконаленню системи морального та матеріального заохочення значно сприятиме інформаційний банк даних про нагороди педагогічних працівників закладу.

Питання: Психологічний клімат закладу освіти сприяє співпраці педагогів та/або тренерів-викладачів

100% опитаних вказують про співпрацю в колективі та належні умови психологічного клімату закладу. Адже командна робота колективу збільшує ефективність роботи закладу.

Питання: Виберіть твердження, з якими ви погоджуєтеся (можливо обрати декілька варіантів відповідей)

Аналіз відповідей респондентів засвідчив, що в закладі досить ефективно діє співпраця керівництва закладу  з педагогічним колективом. Керівництво закладу завжди відкрите  до спілкування та підтримує ініціативу педпрацівників:

Керівництво відкрите для спілкування -88,9%

Керівництво та працівники співпрацюють і забезпечують зворотний зв’язок щодо їхньої праці- 88,9 %

Керівництво та працівники співпрацюють і забезпечують зворотний зв’язок щодо їхньої праці- 44,4 %

Працівники можуть без побоювань висловлювати власну думку, навіть якщо вона не співпадає з позицією керівництва 0- 55,6 %

Розбіжності, які виникли між працівниками та керівництвом закладу освіти, вирішуються конструктивно-22,2%

У закладі освіти застосовуються заходи, що допомагають працівникам адаптуватись до змін умов праці- 55,6%

Керівництво підтримує ініціативи працівників щодо розвитку закладу і місцевої громади- 55,6 %

Питання:оцініть діяльність педагогічної ради закладу

За відповідями респондентів можна зробити висновок, що педагогічна рада функціонує  системно і ефективно,  розглядаються актуальні питання діяльності закладу, рішення приймаються колегіально і демократично.