Distinctive.lt RP kodeksas
1. Projekto personalas:

Pareigos:

Pagr. vykdoma veikla projekte:

RomenaS

DEV

Programuotojas.

KaB

DEV

Serverių specialistas, programuotojas.

Unseen

Vyr. Administratorius

Komandos formavimas ir veiklų koordinavimas, viešieji ryšiai.

BARANKA

Administratorius
Vyr. Pagalbininkas

Discord komandos formavimas, veiklos koordinavimas ir serverio priežiūra.

Dzūkas

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Erkinis

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Getn0w

Administratorius

Darbo procesų optimizavimas. Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Lil You

Administratorius

Discord pagalba.

Martinas

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

KadeLTU

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Beater

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Biesas

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

ArabianWeed

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

2. Serverio personalo ir taisyklių deklaracija

Visos „Distinctive.lt RP“ oficialios taisyklės taikomos mūsų „FiveM“ serveryje. Be to „Distinctive.lt RP“ personalas ir administratoriai pasilieka galutinę sprendimo teisę visose situacijose, ginčuose ir ataskaitose. Jų sprendimas yra galutinis ir ne diskutuotinas „FiveM“ ar „Discord“ serveriuose. Papildomi klausimai keliantys susirūpinimą turėtų būti pareikšti mūsų oficialiuose forumuose ir Discord serveryje BAN pasiteisinimų skiltyse. Žaidėjai privalo būti 18+ amžiaus dėl tam tikrų žaidimo turinio subtilybių, bei žaidimo kūrėjų nustatyto amžiaus ribos.

3. Rimto personažo deklaracija

„Distinctive.lt RP“ serveris ir toliau pateiktos taisyklės nustato rimto žaidimo aplinkos lūkesčius. Paprasčiausia yra žaisti personažu, kuris yra užkietėjęs nusikaltėlis, tačiau visi žaidėjai privalo pirmiau naudoti žodžius, o ne kulkas ir ne kumščius visose situacijose. Ne kiekviena sąveika prasideda ar baigiasi smurtu. Iš jūsų tikimasi, kad jūsų personažas įkūnis realaus gyvenimo vertybes ir baimes. Nuolat kuriant susišaudymo ar smurto scenarijus, neatsižvelgiant į teisėsaugos institucijas, nepaisymas pareigūnų įsakymų ar šaudymas į pareigūnus yra nereali gyvenimiška situacija, todėl yra smerktina šiame serveryje.  To paties tikimės ir iš baltojo sąrašo darbuose esančių personažų. Jie privalo laikytis profesinės drausmės ir teisėtumo logikos, bei logikos kurią galime sutikti realiame gyvenime.

4. Personažo taisyklių deklaracija

4.1. FailRP – Tai yra trumpinys “Fail roleplay”. Žaidėjai neturėtų daryti non-rp veiksmų, kurie yra nerealūs arba tiesiog neįmanomi. Negalima daryti veiksmų, kurių negalime daryti realiame gyvenime.

4.2. Metagaming – Naudojamos ne personažo įgautos žinios, kad praturtint personažą bet kokiais būdais. Į šią sąvoka įeina žinios įgautos naudojantis tokiomis programomis kaip “Discord”, “TeamSpeak”, forumų naudojimas ar kita ne “In-game” ar RP situacijose gaunama informacija. Į šią sąvoką įeina Out-Of-Character naudojimas personažo žinioms plėsti, bei ne personažo  vardų naudojimas.

4.3. Powergaming - priversti žaidėjus į siaurus scenarijus, neduodant jiems galimybės praplėsti savo personažo veiksmų grandį. Pavyzdžiai gali būti, tačiau neapsiriboja vien šiais pavyzdžiais: kontroliuoti žaidimo aspektus, kurie neleidžia kitiems žaidėjams dalyvauti RP situacijose tam tikrose lokacijose. Priversti kitus žaidėjus, kuriuos jūs apiplėšinėjate, kad atiduotų arba pervestų visus pinigus, laikomus banke, uždarant visas tolimesnes RP perspektyvas siekiant pagerinti jūsų asmeninį personažą.

4.4. New life rule (NLR) - jei jūsų žaidėjas reinkarnuojasi, jums negalima prisiminti įvykių ar priežasties, kurie privedė prie jūsų reinkarnacijos. Turite žaisti taip, tarsi jūs turėjote rimtą sužalojimą ir praradote atmintį. Žaidėjai negali naudoti NLR ar reinkarnacijos siekiant pabėgti nuo policijos suėmimo. Žaidėjai bus pagydomi įvykio vietoje ar ligoninėje, ir tada jiems bus taikoma tinkama bausmė dėl jų nusikaltimų.

4.5. No crime zone (NCZ) - Grobti, apiplėšinėti, ar kitaip kenkti (RP situacijos ribose) žmonėms galima visur išskyrus NCZ (viešose vietose pvz.: Policijos departamento, ligoninės, viešbučio ar banko teritorijose). Tai daryti galima tik su gera IC priežastimi, negalima tiesiog prieiti ir apiplėšinėti žmonių (išskyrus neviešas vietas). Negalima apiplėšinėti žmonių prie bankomatų ir versti juos išsiimti pinigus iš jų. Atkeršyti, mėginti atsiimti savo turtą galima 30 minučių laikotarpyje po patirtos žalos. Negalima priversti mechanikų už dyką taisyti, tobulinti jūsų trans. priemonę.

4.6. Permadeath - Distinctive.lt RP serveryje nėra scenarijų kurie baigiasi negrįžtama mirtimi nebent išėjus iš baltojo sąrašo darbo, kurie yra: pareigūno, mediko, mechaniko darbai. Be to, nė vienas žaidėjas nebus priverstas nužudyti savo personažo, nebent prieš tai egzistuoja RP situacijos susitarimas.

4.7. Deathmatching - neleistinas veiksmas, kurio metu vyksta masinis žudymas kitų personažų neturint tam tikros priežasties.

4.8. Revenge Killing - taisyklė, kurios metu keršto tikslais nužudomas personažas, kuris prieš tai jūs nužudė. Šios taisyklės metu pažeidžiamos NGT ir Deathmatching taisyklės.

4.9. Non-Roleplay - terminas, naudojamas apibūdinti nerealiems įvykiams ar veiksmams, kurie kenkia kitų žaidėjų RP patirčiai arba yra nerealūs.

4.10. In-Character (IC) - balso ar teksto pokalbių naudojimas vaidinimo metu, kuriuo žmogus žaidžiantis už savo personažą turi išreikšti jo mintis jausmus ir jo asmenybę. Jokiomis aplinkybėmis niekada neturėtumėte kalbėti apie savo tikrąjį gyvenimą balso ar teksto pokalbiuose.

4.11. Out-Of-Character (OOC) - neleistinas balso ar teksto pokalbių naudojimas vaidinimo metu, kuriuo žmogus nežaidžia už savo personažą ir kalba ne su vaidinimu susijusius dalykus.

4.12. FearRP - scenarijaus metu gyvybės ar sveikatos nevertinimas taip pat jūs turite vertinti savo biudžetą ir bijoti sąskaitų ar baudų, o kad jų išvengti reikia rūpintis savo asmeniniu turtu, neprisidirbti ar trukdyti pareigūnų akyse ir vertinti savo sveikatą, nes vėliau turėsite susimokėti už gydymą.

5. Žaidimo / personažo lūkesčiai

5.1.  Jokio nuobodaus ar žemo lygio RP

Dalyvaudami mūsų roleplay serveryje, situacijos į kurias įsitraukiate, turėtų turėti gylį. Jūsų atsakymai turėtų būti apgalvoti ir motyvuoti, nes kitu tai sukels neigiamą RP patirtį kitiems personažams. Mūsų serverio žaidėjai turėtų siekti sukurti geriausią roleplay aplinką. Pavyzdžiai išdėstyti aukščiau pagal „ Rimto personažo deklaracija“.

Be to, žaidėjai neturėtų naudoti bendravimo įrankio, pvz., „Twitter“, kaip pagrindine ryšio priemone, nes tam reikia mažai pastangų. Tiems žaidėjams, kurie naudojasi „Twitter“ pernelyg daug arba atskleidžia informaciją, kuri nėra prieinama plačiajai visuomenei per „Twitter“. Tokiems personažams gali būti taikomos drausminės priemonės. Žmonės negali naudojantis „Twitter“, Out-Of-Character pokalbiu, „Discord“ ar bet kokią kitą platformą pardavinėti nelegalių lokacijų, nes tai turi būti padaryta „Dark Net“ telefono programėlėje serveryje arba telefono žinutėse.

5.2. Personažo sukūrimas

Lengviausia sukurti sunkaus nusikaltėlio personažą, tačiau Jūsų personažas turėtų turėti ilgalaikę augimo istoriją. Personažas negali iš karto tapti nusikaltėlių baronu ar milijonierium ar mafijos vadeiva. Visi personažai turėtų išaugti į savo vaidmenis, iš pradžių pradedant su mažais ištekliais ir žiniomis apie miestą. Be to, visi žaidėjai kurdami savo personažą turėtų rasti teisėtos ir neteisėtos veiklos pusiausvyrą.

5.3. Neleistini nepagarbūs vaidmenų scenarijai

Pagal oficialų „Distinctive.lt RP“ elgesio kodeksą, išprievartavimo, rasizmo, terorizmo ir savižudybių pobūdžio scenarijai neleidžiami.

5.4. Likti vaidmenyje – bet kokia kaina

Žaidėjai privalo likti vaidmenyje, kai žaidžia serveryje.  Balso komunikacija, twitter ar kita tekstinė komunikacija privalo išlikti personažo lygmenyje. Bet koks OOC yra griežtai DRAUDŽIAMAS. Esant OOC būtinybei galite naudotis chat “per petį”.
*OOC būtinybė : žaidimas crashed, glitched ir negalite tęsti RP.

5.5. Baltojo sąrašo darbuotojų apsimetinėjimas / Baltojo sąrašo trans. priemonės valdymas

Personažai negali apsimesti baltojo sąrašo darbuotoju, tokiu kaip: pareigūnu, mediku ir mechaniku. Taip pat baltojo sąrašo darbų automobiliai yra riboto naudojimo. Baltojo sąrašo darbuotojui leidžiama valdyti trans. priemonė tik savo baltojo sąrašo įmonės t.y. medikui - GMP trans. priemonę, pareigūnui - policijos trans. priemonės ir t.t.

5.6. Baltojo sąrašo darbuotojų apiplėšimas / pagrobimas

Šie asmenys yra atsakingi ne tik už savo personažą, bet ir kitų 127+ žaidėjų personažus. Apiplėšiant ar pagrobiant šiuos asmenis, savanaudiškai sukeliate veiksmus trikdančius visą pagalbos tarnybos personalą, atimant "roleplay" patirtį iš kitų žaidėjų. Dėl šios priežasties neleidžiama pagrobti pagalbos tarnybos personalo, pvz.: (Tačiau neapsiribojant) apskrities policija, valstybinė policija, Teisingumo departamentas, STT, Greitosios pagalbos klinika. Tai gali būti pateisinama, jei šalys susitarė ir darbuotojams buvo gautas leidimas iš direktorato. Pareigūnas jokiais būdais negali atiduoti savo tarnybinių ginklų ar priemonių (pvz.: tazerių, shotgun, pareigūno kortelės ir t.t.). Medikas jokiais būdais negali atiduoti mediko kortelės.

5.7. Random Deathmatching (RDM) / Vehicle Deathmatching (VDM)

Tikimasi, kad žaidėjai dalyvaus vaidmenyse prieš susišaudymą, nužudymą ar transporto priemonės panaudojimą kaip ginklą. Bet koks sužalojimas ar nužudymas be roleplay, kuris veda į jį, bus klasifikuojamas kaip RDM arba VDM. Toks nusikaltimas yra baudžiamas pašalinimu iš miesto.

5.8. Darbai

Dirbdami oficialiame darbe, pvz., medkirčio, vištienos perdirbimo, paštininko ir kt. darbais, tikimasi, kad naudosite darbo vietas atitinkančias oficialiąsias transporto priemones, bei aprangą. Žaidėjai negali užsiimti veikla su savo asmeninėmis transporto priemonėmis, bei civilio drabužiais. Negalima transportuoti naftos, medienos, vištienos ar uolų nekomercinėje transporto priemonėje. Ši taisyklė galioja ir medicinos darbuotojams, bei kitiems whitelist darbams.

5.8.1. Baltojo sąrašo darbai

Žmogus dirbantis baltojo sąrašo darbą yra atsakingas už kitus 127+ personažus ir padeda civiliams tęsti savo veiklą serveryje. Kiekvienas baltojo sąrašo darbuotojas turi padėti civiliui pagal savo specialybę. Šiuo metu serveryje galimi baltojo sąrašo darbai yra: Policija, GMP, Mechanikas, Taksi, Automobilių platintojas.

5.8.2. Baltojo sąrašo darbuotojo lojalumas

Baltojo sąrašo darbuotojas privalo būti ištikimas miestui.

Darbuotojas norėdamas žaisti kitame mieste privalo pranešti direktoriui. Jeigu darbuotojas nepranešė direktoriui apie savo žaidimą kitame mieste, toks darbuotojas yra atleidžiamas be įspėjimo.

5.9. Naudokite transporto priemones atsakingai

Transporto priemonės turėtų būti valdomos atsakingai ir realistiškai. Transporto priemonės niekada neturėtų būti nustumtos nuo tiltų ar aukštų nuolydžių ir tikimasi, kad transporto priemonės buvo mobilios. Jos turi būti laikomos ne judančiomis. Galiausiai pastato viduje neturėtų būti eksploatuojamos jokios transporto priemonės - laikykite jas gatvėse.

5.10. Gyvybės vertė (Value of Life)

Visi personažai turi turėti tam tikrą baimę dėl savo gyvybės. Dėl šios aplinkybės personažas privalo visuose RP situacijose turėti sveiką baimę prarasti gyvybę ar sveikatą. Personažas į kurį nukreiptas ginklas turi atsižvelgti į galimus padarinius ar galimą gyvybės praradimą, jei jis priešinsis. Tikimasi, kad personažas paklus jei bus pateikti pagrįsti reikalavimai. Tačiau, jei atsitinka taip, kad personažas nebėra pavojuje, jis gali kovoti ir priešintis. Tai taikoma ir civiliams, ir teisėsaugos institucijoms.

Apiplėšimo / Pagrobimo metu turi būti „džentelmenų susitarimas“, kai negalite užmušti personažo kuris vertina savo gyvybę. Po apiplėšimo / pagrobimo negalima nedelsiant imtis atsakomųjų veiksmų.

Šia taisyklė negali būti nuolat piktnaudžiaujama siekiant išvengti suėmimo ar transportavimo į ligoninę.

5.11. Grįžimas / Panirimas į RP scenarijų

Jeigu pasišalinote iš vietos, kurioje vyko RP scenarijus, jūs negalite grįžti į tą scenarijų be kitų RP įmantrių aplinkybių ar kitų scenarijaus dalyvių sutikimo. Jūs negalite nutraukti kitų žmonių RP scenarijaus, privalote gerbti jeigu jūsų prašo pasišalinti. Kitu atveju jūs galite būti nušautas ir jums negalios RDM taisyklė. Taip pat tokiam personažui, kuris trikdo RP, galima parašyti pareiškimą policijoje. Policija gali skirti 10 minučių kalėjimą.

5.12. Karma scenarijus

Jeigu jums yra neigiamas karmos skaičius ar jūs ginate KARMA scenarijaus atstovą, jūs laikomas nusikaltėliu ar serijiniu žudiku. Toks personažas yra laikomas pavojingu visuomenei, todėl RDM / VDM / etc. šiam personažui negalioja. Jeigu esate karma personaže, geriausia išeitis jums yra slėptis už miesto. Karma kyla kas 10 minutes po +1 karmos tašką. Kai turi neigiamą sumą karmos taškų, kurį yra mažiau nei -10 tampi žudiku ir negali valdyti trans. priemonių, naudoti fizinės jėgos ar ginklų. Pareigūnai privalo žudiko personažą nuteisti 20 mėn. kalėjimo, jeigu toks personažas yra pagaunamas Paleto Bay miesto ribose. IŠIMTIS: NCZ zonoje žudyti “karma” personažą yra draudžiama!!! .

5.13. Cop baiting

Tyčinis nusikaltimas, siekiant sąmoningai įtraukti policiją. Tai gali būti tačiau neapsiriboja: greičio viršijimas priešais pareigūnus, šviesos signalų nepaisymas ar kitų nusikaltimų vykdymas priešais pareigūnus.

5.14. Combat log / Tyčinis atsijungimas

Jeigu esate roleplay scenarijuje, jūs negalite atsijungti nuo serverio tol, kol scenarijus nebebus visiškai baigtas. Nusikaltėliai prieš atsijungiant privalo būti laisvi ir neturėti jokio sąlyčio su valstybinėmis tarnybomis. Netyčinis atsijungimas privalo būti praneštas per Discord  #💬pagrindinis kanale. Nesulaukus pranešimo per 10 minučių nuo atsijungimo momento ir gavus skundą, traktuojama, kad pilietis atsijungė tyčia, todėl taikoma 1d. ban. bausmė.

5.15. Išorinė komunikacija

Jeigu dalyvaujate aktyvioje RP situacijoje privalote sulaikyti visas aktyvias išorines komunikacijos priemones. Jūs privalote būti užtildęs Teamspeak, Discord ar kt. programas. Mes norime negirdėti jūsų personažo kalbančio lyg turėtų keletą balsų.

 5.16. Žaidimą palengvinančios programos (Cheats) / Žaidimo klaidos (Exploits)

Bet koks žaidimą palengvinančios programos / žaidimo klaidos naudojimas serveryje, yra uždraustas. Tikimasi, kad žaidėjai laikysis įprastos serverio mechanikos, o kai bet koks serverio mechanizmo veikimas sutrikęs arba neveikiantis kaip numatyta - tikimasi, kad žaidėjai nedelsdami informuos darbuotojus ar administratorius apie esamą problemą.  Jei apie problemą nepranešama, gali būti imtasi drausminių veiksmų. Prieš visus kurie naudojo šiuos mechanizmus.

5.17. Pakartotiniai nusikaltėliai (Užkietėję nusikaltėliai)

Nusikaltėliai, kurie yra pakartotiniai nusikaltėliai, gali būti baudžiami didesne bausme (per roleplay), į kurią įeina įvairių konfiskavimas atsižvelgiant į STT biuro atliktą tyrimą.

5.18. Apiplėšimai, pagrobimai, apgaulės

Visų apiplėšimo, pagrobimo, apgaulės, kyšio imimo ar panašių situacijų metu yra draudžiama reketuoti didesnės pinigų sumos nei 10 000$. Vykdymas žaidėjo apiplėšimo esant 0 pareigūnų serveryje yra griežtai draudžiamas.

PAPILDYMAS: Draudžiama nusitaikius ginklu į žmogų apiplėšti atimant trans. priemone ir perduoti gaujai, kad jį būtų išardyta. Galima tik nuvaryti trans. priemone pastatyta be jokios agresijos ar ginklų naudojimo.

PAPILDYMAS: Mechaniko uždarbis už automobilio UPGRADE neturėtų viršyti 20% visų darbų vertės, bei ne daugiau nei 10 000$.

PATIKSLINIMAS: Pvz. jeigu mechanikas parduoda paslaugą, kurios savikaina yra 30 000$, ir už ją paprašo 100 000$. Tai jau skaitoma apgaule. Derama kaina turėtų būti 30 000 * 1.20 = 36 000$. Jeigu darbų vertė 1000 000$, tai maksimalus uždarbis 10 000$. Visų darbų MAX kaina 1010 000$.

5.19. Informacija apie turtą

Galima turėti ne daugiau nei 1 verslą. Whitelist direktoriai gali turėti 2 verslus, tačiau paliekant direktoriaus postą privalo perleisti vieną verslą sekančiam direktoriui.

5.20. Nusikaltimų vykdymas su draugais

Jei žaidžiate su draugu ar draugais nusikaltimą vykdyti galite tik dviese, jeigu yra daugiau nei du žmonės, tai traktuojama kaip nelegali gauja. Toliau žiūrėti punktą 8.6.
Nusikalstamos veikos vykdymo paaiškinamoji lentelė:

5.21. Žmonių grobimas

Grobti žmones gali grobti tik oficiali gauja.

5.22. Racijos

Bet koks ne in game racijų naudojimas yra draudžiamas. Privalote naudotis žaidimo mechanikos teikiamomis racijomis. Nusižengiant šiam punktui taipogi pažeidžiate ir 4.2. punktą. Gaujų ir WL Discord racijos galimos tik OOC bendravimui.

6. Pagarba sau ir serverio bendruomenei

Mieste privalote gerbti save bei visus kitus miesto gyventojus. Draudžiami įžūlus elgesys, grasinimai, patyčiomis demonstruoti nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei trukdyti bendruomenės rimtį ir tvarką, keiktis necenzūriniais žodžiais ir nepadoriai elgtis. Tai aprėpia religiją, politika, rasizmą, tačiau neapsiriboja vien šiomis sritimis.

6.1. Reklama

Kitų projektų reklama, naudojant Distinctive projekto išteklius (Discord kanalas, žaidimo serveriai), turi būti suderinta su administracija. Jeigu reklama nebuvo derinama, bei leista, tokia reklama yra laikoma veikla siekianti pakenkti projektui, to pasekoje skiriamas PERMANENT BAN nuo visų projekto išteklių.

6.2. Piktybiniai pranešimai, dėl žaidėjo arba /report komandos naudojimas ne pagal paskirtį.  

Piktybinis pranešimas, dėl žaidėjo, siekiant jį pašalinti iš projekto, kuris iš tikro yra nekaltas - 30 dienų BAN. “Trolinimas” naudojant /report komanda gali privesti prie PERMANENT BAN. Naudojimas /report komandos ne pagal paskirtį užtraukia BAN 1 val. Pavyzdys naudojimo ne pagal paskirtį:

7. Teisė keisti taisykles

Distinctive.lt RP administracija pasilieka teisę, bet kada keisti taisykles be išankstinio perspėjimo.

8. Gaujos taisyklės

8.1. Gaujoje maksimalus narių skaičius yra 5 asmenų. Negalite daryti jokios nusikalstamos veiklos, jeigu jūsų gaujos narių / bendrininkų skaičius viršija 5.

8.2. Gaujos gali bendrauti tarpusavyje, bet draudžiama susijungus dviem gaujom vykdyti nusikaltimus, jeigu grupės dydis viršija 5.

8.3. Apiplėšti / Pagrobti asmenis gauja gali visur išskyrus NCZ zonas tik tai turi būti pasiremta rimtu RP. Gauja negali apiplėšti / pagrobti žmogų, kuris jam nieko nepadarė per visą RP istoriją.

8.4. Jeigu gauja yra pagaunama pažeidinėdami 4.2. Distinctive.lt RP kodekso punktą, visi gaujos nariai esantys tuo metu prisijungę gauna BAN iki 2 savaičių.

8.5. Kiekvienas gaujos narys yra atsakingas už savo gaują, nes už kiekvieną nario nesąmonę kentės visa gauja - todėl spręskit jūs ar tikrai verta kurti gaujas ir į jas rinkti narius.

8.6. Neoficialios gaujos mieste yra draudžiamos.

8.7. Jeigu gaujos narį, kuris kad patekti į gaują sumokėjo pinigus buvo išmestas ir jam nebuvo grąžinami pinigai, tai nėra skaitoma reketavimu.

8.8. Bet kokie gaujų veiksmai prieš medikus Paleto Bay miestelio teritorijoje yra griežtai draudžiama. Priklausomai nuo padaryto žalos - policijai leidžiama skelbti personažą paieškomą be atskiro RP ar kitų taisyklių, jį sugavus skirti kalėjimo nuo 2h IRL laiko terminui. Bet kuriuo atveju Administracija pasilieka teisę ištrinti gaują, be atskiro įspėjimo, jei tokia gauja naudojasi spragomis ir kenkia miestui.

8.9. Gaujų tarpusavio susirėmimai Paleto Bay miestelio teritorijoje yra draudžiami, nebent tai yra paremta iš anksto sutartu RP per Discord, pranešant administracijai pakeldami pagalbos bilietą. Tai negali ir neturi būti civilių “Skerdykla”.

8.10. Nelegaliose zonose gaujiniai gali be atskiro įspėjimo atidengti ugnį prieš policiją gindami savo zoną. Tai nebus laikoma RDM ar FAILRP, nes tos zonos yra skaitomos CRIME ZONE.

8.11. Pakartotiniai 8.8. ir 8.9. punktų pažeidimai gresia BAN ir gaujos išardymu. Tokius narius siūlome mesti iš gaujos, kad nekentėtų visa gauja.

8.12. Gaujos vadas kuomet sukuria grupuotę turi būti prisijungęs kaip civilis Distinctive.lt RP Discord kanale ir iškelti bilietą prioritetinė-pagalba kategorijoje. Ten reikės, kad parašytumėte savo gaujos pavadinimą, narius ir atsiųstumėte nuotrauką su visais nariais. Tuomet gausite oficialią raciją ir savo rolę. Tada tikrai būsite užregistruota gauja. Jeigu jūsų grupuotės narys palieka gaują reikia, kad ir vėl pakeltumėte bilietą ir paprašytumėte nuimti rolę. Jeigu reikia uždėti - tas pats procesas.

9. Finansinės taisyklės

9.1. Visi paaukojimai miesteliui yra negrąžintini.
9.2. Dėl atsiradusio bug dingus daiktams ar ingame pinigams, jie nėra ir nebus grąžintini, nebent būtų pateiktas VIDEO su neginčytinais įrodymais, bei jei situacija leidžia grąžinti.
9.3. Bet koks ingame valiutos/turto manipuliavimas už realius pinigus yra draudžiamas ir baustinas permaban, išskyrus atvejus kai tai leidžia administracija.

10. Personalo taisyklės

10.1. Visi komandos nariai negali palikti komandos kada tik panorėję, apie visas problemas ir nesklandumus būtina pranešti savininkams, priešingai jei nėra komunikacijos arba yra jos trūkumas - bus skaitoma kaip “ghostin`imas”  ir skiriamas “permaban” arba psichiatrinės didelio laiko skyrimas (pagal aplinkybes).


10.2. Pagarbus bendravimas su civiliais , net jei civilis įžūlus , privaloma bendrauti mandagiai .


10.3. Bet koks žaidimo administracinių galių manipuliavimas, bus skaitomas kaip “admin-abuse” .

10.4. Komandos narys privalo būti aktyvus ir matomas visuomenės narys, prisidėti prie projekto kiek įmanoma (nebūti pasyviam) ir gerbti kitus kolegas .

10.5  Apie pastebėtus “bug/exploit” komandos narys privalo pranešti savininkams.