Published using Google Docs
Distinctive.lt RP kodeksas
Updated automatically every 5 minutes

 

Distinctive.lt RP kodeksas
1. Projekto pagalba:

Pareigos:

Pagr. vykdoma veikla projekte:

RomenaS

DEV

Programuotojas.

KaB

DEV

Serverių specialistas, programuotojas.

Vaflis

Team lead

Lead administratorius

VysniuKisielius

Team lead

Lead administratorė

Viščiukas

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Kade

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Agne

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Sch

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Justas

Administratorius

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Beater

Moderatorius

Discord Admin

Serverio vidaus ir išorės priežiūra.

Katinukas

Moderatorius

Serverio išorės priežiūra

Manau

Moderatorius

Serverio išorės priežiūra

Eivis

Moderatorius

Serverio išorės priežiūra

Magija

Moderatorius

Serverio išorės priežiūra

2. Serverio personalo ir taisyklių deklaracija

2.1. Visos „Distinctive.lt RP“ oficialios taisyklės taikomos mūsų „FiveM“ serveryje. Be to „Distinctive.lt RP“ personalas ir administratoriai pasilieka galutinę sprendimo teisę visose situacijose, ginčuose ir ataskaitose. Jų sprendimas yra galutinis ir ne diskutuotinas „FiveM“ ar „Discord“ serveriuose. Papildomi klausimai keliantys susirūpinimą turėtų būti pareikšti mūsų oficialiuose forumuose ir Discord serveryje BAN pasiteisinimų skiltyse. Žaidėjai privalo būti 18+ amžiaus dėl tam tikrų žaidimo turinio subtilybių, bei žaidimo kūrėjų nustatyto amžiaus ribos.

2.2. Tas asmuo/žaidėjas kuris nesutinka su projekto taisyklėmis, negali žaisti šiame projekte, todėl tokiam asmeniui gali būti skirta BAN be išankstinio perspėjimo.

2.3. Bet koks projekto turinio ar atributikos naudojimas be savininkų sutikimo bus traktuojama kaip intelektinės nuosavybės pasisavinimas.  Savininkai pasilieka teisę imtis LR įstatymuose numatytų priemonių.

2.4. Žaidimas klasifikuojamas, kaip N18. Žaisdami serveryje jūs prisiimate atsakomybę, kad jums yra 18 ar daugiau metų.

3. Rimto personažo deklaracija

„Distinctive.lt RP“ serveris ir toliau pateiktos taisyklės nustato rimto žaidimo aplinkos lūkesčius. Paprasčiausia yra žaisti personažu, kuris yra užkietėjęs nusikaltėlis, tačiau visi žaidėjai privalo pirmiau naudoti žodžius, o ne kulkas ir ne kumščius visose situacijose. Ne kiekviena sąveika prasideda ar baigiasi smurtu. Iš jūsų tikimasi, kad jūsų personažas įkūnis realaus gyvenimo vertybes ir baimes. Nuolat kuriant susišaudymo ar smurto scenarijus, neatsižvelgiant į teisėsaugos institucijas, nepaisymas pareigūnų įsakymų ar šaudymas į pareigūnus yra nereali gyvenimiška situacija, todėl yra smerktina šiame serveryje.  To paties tikimės ir iš baltojo sąrašo darbuose esančių personažų. Jie privalo laikytis profesinės drausmės ir teisėtumo logikos, bei logikos kurią galime sutikti realiame gyvenime.

3.1. Toxic / Troll Toksiškas bei negatyvus elgesys su bendruomenės nariais - keikiant juos be jokio RP / imituojant RP ir tam naudojant perdėtą vulgarią leksiką / bandymas “trollinti” žmones random ar savanaudiškų paskatų vedamas bandymas pakenkti kitiems vien dėl savo pramogos, bei pan. atvejai - visuomet užsitraukia BAN 1d . (su visomis pasekmėmis 45d. būnant vėžimėlyje ir pan.)

4. Personažo taisyklių deklaracija

4.1. FailRP – Tai yra trumpinys “Fail roleplay”. Žaidėjai neturėtų daryti non-rp veiksmų, kurie yra nerealūs arba tiesiog neįmanomi. Negalima daryti veiksmų, kurių negalime daryti realiame gyvenime.

4.2. Metagaming – Naudojamos ne personažo įgautos žinios, kad praturtint personažą bet kokiais būdais. Į šią sąvoka įeina žinios įgautos naudojantis tokiomis programomis kaip “Discord”, “TeamSpeak”, forumų naudojimas ar kita ne “In-game” ar RP situacijose gaunama informacija. Į šią sąvoką įeina Out-Of-Character naudojimas personažo žinioms plėsti, bei ne personažo  vardų naudojimas.

4.3. Powergaming - priversti žaidėjus į siaurus scenarijus, neduodant jiems galimybės praplėsti savo personažo veiksmų grandį. Pavyzdžiai gali būti, tačiau neapsiriboja vien šiais pavyzdžiais: kontroliuoti žaidimo aspektus, kurie neleidžia kitiems žaidėjams dalyvauti RP situacijose tam tikrose lokacijose. Priversti kitus žaidėjus, kuriuos jūs apiplėšinėjate, kad atiduotų arba pervestų visus pinigus, laikomus banke, uždarant visas tolimesnes RP perspektyvas siekiant pagerinti jūsų asmeninį personažą.

4.4. New life rule (NLR) - jei jūsų žaidėjas reinkarnuojasi, jums negalima prisiminti įvykių ar priežasties, kurie privedė prie jūsų reinkarnacijos. Turite žaisti taip, tarsi jūs turėjote rimtą sužalojimą ir praradote atmintį. Žaidėjai negali naudoti NLR ar reinkarnacijos siekiant pabėgti nuo policijos suėmimo. Žaidėjai bus pagydomi įvykio vietoje ar ligoninėje, ir tada jiems bus taikoma tinkama bausmė dėl jų nusikaltimų.

4.5. No crime zone (NCZ) - Grobti, apiplėšinėti, ar kitaip kenkti (RP situacijos ribose) žmonėms galima visur išskyrus NCZ (viešose vietose pvz.: Policijos departamento, ligoninės, viešbučio ar banko teritorijose).

4.6. Permadeath - Distinctive.lt RP serveryje nėra scenarijų kurie baigiasi negrįžtama mirtimi nebent išėjus iš baltojo sąrašo darbo, kurie yra: pareigūno, mediko, mechaniko darbai. Be to, nė vienas žaidėjas nebus priverstas nužudyti savo personažo, nebent prieš tai egzistuoja RP situacijos susitarimas.

4.7. Deathmatching - neleistinas veiksmas, kurio metu vyksta masinis žudymas kitų personažų neturint tam tikros priežasties.

4.8. Revenge Killing - taisyklė, kurios metu keršto tikslais nužudomas personažas, kuris prieš tai jūs nužudė. Šios taisyklės metu pažeidžiamos NGT ir Deathmatching taisyklės.

4.9. Non-Roleplay - terminas, naudojamas apibūdinti nerealiems įvykiams ar veiksmams, kurie kenkia kitų žaidėjų RP patirčiai arba yra nerealūs.

4.10. In-Character (IC) - balso ar teksto pokalbių naudojimas vaidinimo metu, kuriuo žmogus žaidžiantis už savo personažą turi išreikšti jo mintis jausmus ir jo asmenybę. Jokiomis aplinkybėmis niekada neturėtumėte kalbėti apie savo tikrąjį gyvenimą balso ar teksto pokalbiuose.

4.11. Out-Of-Character (OOC) - neleistinas balso ar teksto pokalbių naudojimas vaidinimo metu, kuriuo žmogus nežaidžia už savo personažą ir kalba ne su vaidinimu susijusius dalykus.

4.11.1 Mixing (muzikos ir kitų garsų leidimas per mikrafoną) - muzikos leidimas per mikrafoną yra draudžiamas visais atvejais , tam reikia naudoti HI-FI kurį galite nusipirkti parduotuvėje. ( /mutehifi - komanda skirta išjungti per hifi leidžiamą muziką, jei tai trukdo jums. )

4.12. FearRP - scenarijaus metu gyvybės ar sveikatos nevertinimas taip pat jūs turite vertinti savo biudžetą ir bijoti sąskaitų ar baudų, o kad jų išvengti reikia rūpintis savo asmeniniu turtu, neprisidirbti ar trukdyti pareigūnų akyse ir vertinti savo sveikatą, nes vėliau turėsite susimokėti už gydymą.

4.13. - Paleto zona yra žalioji zona, kurioje draudžiamas smurtas. Galimos išimtys: apiplėšimai mechaniškai numatytose vietose, bei PD pareigūnų darbui atlikti naudojamos priemonės - tazeris, spygliai, antrankiai, pargriovimas. (Galimos išimtys: “shotgun/bananas” leidžiamas reidų metu ar esant nepaprastajai padėčiai/komendanto valandai - tik su policijos direktoriaus leidimu ir tik pranešus apie tai discorde visiems civiliams).

5. Žaidimo / personažo lūkesčiai

5.1.  Jokio nuobodaus ar žemo lygio RP

Dalyvaudami mūsų roleplay serveryje, situacijos į kurias įsitraukiate, turėtų turėti gylį. Jūsų atsakymai turėtų būti apgalvoti ir motyvuoti, nes kitu tai sukels neigiamą RP patirtį kitiems personažams. Mūsų serverio žaidėjai turėtų siekti sukurti geriausią roleplay aplinką. Pavyzdžiai išdėstyti aukščiau pagal „ Rimto personažo deklaracija“.

Be to, žaidėjai neturėtų naudoti bendravimo įrankio, pvz., „Twitter“, kaip pagrindine ryšio priemone, nes tam reikia mažai pastangų. Tiems žaidėjams, kurie naudojasi „Twitter“ pernelyg daug arba atskleidžia informaciją, kuri nėra prieinama plačiajai visuomenei per „Twitter“. Tokiems personažams gali būti taikomos drausminės priemonės. Žmonės negali naudojantis „Twitter“, Out-Of-Character pokalbiu, „Discord“ ar bet kokią kitą platformą pardavinėti nelegalių lokacijų, nes tai turi būti padaryta „Dark Net“ telefono programėlėje serveryje arba telefono žinutėse.

5.2. Personažo sukūrimas

Lengviausia sukurti sunkaus nusikaltėlio personažą, tačiau Jūsų personažas turėtų turėti ilgalaikę augimo istoriją. Personažas negali iš karto tapti nusikaltėlių baronu ar milijonierium ar mafijos vadeiva. Visi personažai turėtų išaugti į savo vaidmenis, iš pradžių pradedant su mažais ištekliais ir žiniomis apie miestą. Be to, visi žaidėjai kurdami savo personažą turėtų rasti teisėtos ir neteisėtos veiklos pusiausvyrą.

5.2.1 Personažo Vardas Pavardė

Personažo Vardas bei Pavardė negali būti necenzūrinis žodžių junginys , ižeidžiantis pavadinimas ar kitaip su IRL vardo pavardės formuluote nesusijęs junginys.

5.3. Neleistini nepagarbūs vaidmenų scenarijai

Pagal oficialų „Distinctive.lt RP“ elgesio kodeksą, išprievartavimo, lytinio priekabiavimo, rasizmo, terorizmo ir savižudybių pobūdžio scenarijai neleidžiami.

5.4. Likti vaidmenyje – bet kokia kaina

Žaidėjai privalo likti vaidmenyje, kai žaidžia serveryje.  Balso komunikacija, twitter ar kita tekstinė komunikacija privalo išlikti personažo lygmenyje. Bet koks OOC yra griežtai DRAUDŽIAMAS. Esant OOC būtinybei galite naudotis chat “per petį”.
*OOC būtinybė : žaidimas crashed, glitched ir negalite tęsti RP.

5.5. Baltojo sąrašo darbuotojų apsimetinėjimas / Baltojo sąrašo trans. priemonės valdymas

Personažai negali apsimesti baltojo sąrašo darbuotoju, tokiu kaip: pareigūnu, mediku ir mechaniku. Taip pat baltojo sąrašo darbų automobiliai yra riboto naudojimo. Baltojo sąrašo darbuotojui leidžiama valdyti trans. priemonė tik savo baltojo sąrašo įmonės t.y. medikui - GMP trans. priemonę, pareigūnui - policijos trans. priemonės ir t.t.

5.6. Baltojo sąrašo darbuotojų apiplėšimas / pagrobimas

Šie asmenys yra atsakingi ne tik už savo personažą, bet ir kitų 127+ žaidėjų personažus. Apiplėšiant ar pagrobiant šiuos asmenis, savanaudiškai sukeliate veiksmus trikdančius visą pagalbos tarnybos personalą, atimant "roleplay" patirtį iš kitų žaidėjų. Dėl šios priežasties neleidžiama pagrobti pagalbos tarnybos personalo, pvz.: (Tačiau neapsiribojant) apskrities policija, valstybinė policija, Teisingumo departamentas, STT, Greitosios pagalbos klinika, taksi darbuotojai, mechanikai .Tai gali būti pateisinama, jei šalys susitarė ir darbuotojams buvo gautas leidimas iš direktorato. Pareigūnas jokiais būdais negali atiduoti savo tarnybinių ginklų ar priemonių (pvz.: tazerių, shotgun, pareigūno kortelės ir t.t.). Medikas jokiais būdais negali atiduoti mediko kortelės. Taipogi disponuojant medikų/policijos kortelėmis - jų pardavinėti nėra leidžiama.

5.6.1  Gaujiniai LS teritorijoje grobti WL darbuotojus (medikus, policininkus, mechanikus, taksi darbuotojus) gali be atskiro šalių susitarimo ir leidimas iš direktorato nebūtinas. Taisyklė galioja tik grobiant WL darbuotojus gaujų zonose/gaujų kvadratuose. (P.S. Apiplėšinėti t.y. imti daiktus su/be žmogaus leidimu yra draužiama.)

5.7. Random Deathmatching (RDM) / Vehicle Deathmatching (VDM)

Tikimasi, kad žaidėjai dalyvaus vaidmenyse prieš susišaudymą, nužudymą ar transporto priemonės panaudojimą kaip ginklą. Bet koks sužalojimas ar nužudymas be roleplay, kuris veda į jį, bus klasifikuojamas kaip RDM arba VDM. Toks nusikaltimas yra baudžiamas pašalinimu iš miesto.

5.8. Darbai

Dirbdami oficialiame darbe, pvz., medkirčio, vištienos perdirbimo, paštininko ir kt. darbais, tikimasi, kad naudosite darbo vietas atitinkančias oficialiąsias transporto priemones, bei aprangą. Žaidėjai negali užsiimti veikla su savo asmeninėmis transporto priemonėmis, bei civilio drabužiais. Negalima transportuoti naftos, medienos, vištienos ar uolų nekomercinėje transporto priemonėje. Ši taisyklė galioja ir medicinos darbuotojams, bei kitiems whitelist darbams. Bet koks darbo įrankių pasisavinimas be direktoriaus žinios skaitomas kaip vagystė ir kenkėjavimas miesteliui.

5.8.1. Baltojo sąrašo darbai

Žmogus dirbantis baltojo sąrašo darbą yra atsakingas už kitus 200+ personažus ir padeda civiliams tęsti savo veiklą serveryje. Kiekvienas baltojo sąrašo darbuotojas turi padėti civiliui pagal savo specialybę. Šiuo metu serveryje galimi baltojo sąrašo darbai yra: Policija, GMP, Mechanikas, Taksi .

5.8.2. Baltojo sąrašo darbuotojo lojalumas

Baltojo sąrašo darbuotojas privalo būti ištikimas miestui.

Darbuotojas norėdamas žaisti kitame mieste privalo pranešti direktoriui. Jeigu darbuotojas nepranešė direktoriui apie savo žaidimą kitame mieste, toks darbuotojas yra atleidžiamas be įspėjimo.

5.8.3. Baltojo sąrašo riaušės

Pervesmo ir riaušių organizavimas whitelist darbe.

Piktybiškai ar ne, riaušių ar perversmo organizavimas (ar dalyvavymas ) whitelist darbuose skaitomas kaip “server-abuse”. Jei dėl vidinių nesutarimų staiga išeina iš darbo keletas žmonių, visiems jiems skiriamas psichiatrinės laikas iki 48h. Visi nesutarimai turi būti sprendžiami nesukeliant chaoso ir demokratiškai balsuojant, bei diskutuojant. Visi kiti atvejai traktuojami kaip tik savo interesų matymas ir kenkimas miesteliui .

5.9. Naudokite transporto priemones atsakingai

Transporto priemonės turėtų būti valdomos atsakingai ir realistiškai. Transporto priemonės niekada neturėtų būti nustumtos nuo tiltų ar aukštų nuolydžių ir tikimasi, kad transporto priemonės buvo mobilios. Jos turi būti laikomos ne judančiomis. Galiausiai pastato viduje neturėtų būti eksploatuojamos jokios transporto priemonės - laikykite jas gatvėse.

5.10. Gyvybės vertė (Value of Life)

Visi personažai turi turėti tam tikrą baimę dėl savo gyvybės. Dėl šios aplinkybės personažas privalo visuose RP situacijose turėti sveiką baimę prarasti gyvybę ar sveikatą. Personažas į kurį nukreiptas ginklas turi atsižvelgti į galimus padarinius ar galimą gyvybės praradimą, jei jis priešinsis. Tikimasi, kad personažas paklus jei bus pateikti pagrįsti reikalavimai. Tačiau, jei atsitinka taip, kad personažas nebėra pavojuje, jis gali kovoti ir priešintis. Tai taikoma ir civiliams, ir teisėsaugos institucijoms.

Apiplėšimo / Pagrobimo metu turi būti „džentelmenų susitarimas“, kai negalite užmušti personažo kuris vertina savo gyvybę.

Šia taisyklė negali būti nuolat piktnaudžiaujama siekiant išvengti suėmimo ar transportavimo į ligoninę.

5.11. Grįžimas / Panirimas į RP scenarijų

Jeigu pasišalinote iš vietos, kurioje vyko RP scenarijus, jūs negalite grįžti į tą scenarijų be kitų RP įmantrių aplinkybių ar kitų scenarijaus dalyvių sutikimo. Jūs negalite nutraukti kitų žmonių RP scenarijaus, privalote gerbti jeigu jūsų prašo pasišalinti. Kitu atveju jūs galite būti nušautas ir jums negalios RDM taisyklė. Taip pat tokiam personažui, kuris trikdo RP, galima parašyti pareiškimą policijoje. Policija gali skirti 10 minučių kalėjimą.

5.12. Karma scenarijus

Jeigu jums yra neigiamas karmos skaičius ar jūs ginate KARMA scenarijaus atstovą, jūs laikomas nusikaltėliu ar serijiniu žudiku. Toks personažas yra laikomas pavojingu visuomenei, todėl RDM / VDM / etc. šiam personažui negalioja. Jeigu esate karma personaže, geriausia išeitis jums yra slėptis už miesto. Karma kyla kas 10 minučių po +1 karmos tašką. Kai turi neigiamą sumą karmos taškų, kurį yra mažiau nei -10 tampi žudiku ir negali valdyti trans. priemonių, naudoti fizinės jėgos ar ginklų. Pareigūnai privalo žudiko personažą nuteisti bent 20 min. kalėjimo, jeigu toks personažas yra pagaunamas Paleto Bay miesto ribose. IŠIMTIS: NCZ zonoje žudyti “karma” personažą yra draudžiama!!! .

5.13. Cop baiting

Tyčinis nusikaltimas, siekiant sąmoningai įtraukti policiją. Tai gali būti tačiau neapsiriboja: greičio viršijimas priešais pareigūnus, šviesos signalų nepaisymas ar kitų nusikaltimų vykdymas priešais pareigūnus.

5.14. Combat log / Tyčinis atsijungimas

Jeigu esate roleplay scenarijuje, jūs negalite atsijungti nuo serverio tol, kol scenarijus nebebus visiškai baigtas. Nusikaltėliai prieš atsijungiant privalo būti laisvi ir neturėti jokio sąlyčio su valstybinėmis tarnybomis. Netyčinis atsijungimas privalo būti praneštas per Discord  #💬pagrindinis kanale. Nesulaukus pranešimo per 10 minučių nuo atsijungimo momento ir gavus skundą, traktuojama, kad pilietis atsijungė tyčia, todėl taikoma 1d. ban. bausmė.

5.15. Išorinė komunikacija

Jeigu dalyvaujate aktyvioje RP situacijoje privalote sulaikyti visas aktyvias išorines komunikacijos priemones. Jūs privalote būti užtildęs Teamspeak, Discord ar kt. programas. Mes norime negirdėti jūsų personažo kalbančio lyg turėtų keletą balsų.

 5.16. Žaidimą palengvinančios programos (Cheats) / Žaidimo klaidos (Exploits) / Piktybinė veikla.

Bet koks žaidimą palengvinančios programos / žaidimo klaidos naudojimas serveryje, yra uždraustas. Tikimasi, kad žaidėjai laikysis įprastos serverio mechanikos, o kai bet koks serverio mechanizmo veikimas sutrikęs arba neveikiantis kaip numatyta - tikimasi, kad žaidėjai nedelsdami informuos darbuotojus ar administratorius apie esamą problemą.  Jei apie problemą nepranešama, gali būti imtasi drausminių veiksmų. Prieš visus kurie naudojo šiuos mechanizmus.

5.17. Pakartotiniai nusikaltėliai (Užkietėję nusikaltėliai)

Nusikaltėliai, kurie yra pakartotiniai nusikaltėliai, gali būti baudžiami didesne bausme (per roleplay), į kurią įeina įvairių daiktų konfiskavimas atsižvelgiant į STT biuro atliktą tyrimą.

5.18. Apiplėšimai, pagrobimai, apgaulės

Visų apiplėšimo, pagrobimo, apgaulės (įskaitant atvejus lošiant), kyšio ėmimo ar panašių situacijų metu yra draudžiama reketuoti didesnės pinigų sumos nei 30 000$. Vykdymas žaidėjo apiplėšimo esant 0 pareigūnų serveryje yra griežtai draudžiamas. Negalima apiplėšinėti žmonių prie bankomatų ir versti juos išsiimti pinigus iš jų , taipogi prašyti pervesti per telefono aplikaciją . Apiplėšimus daryti galima tik su gera IC priežastimi, negalima tiesiog prieiti ir apiplėšinėti žmonių (išskyrus neviešas vietas). Po apiplėšimo / pagrobimo negalima nedelsiant imtis atsakomųjų veiksmų. Atkeršyti, mėginti atsiimti savo turtą galima po 30 minučių nuo patirtos žalos. Negalima priversti mechanikų už dyką taisyti, tobulinti jūsų trans. priemonę.

!!! Šis pažeidimas visais atvejais baudžiamas gerokai stipriau nei vien tik RP testas, dažnu atveju BAN >30d + 720 min RP testas, su galimybe konfiskuoti visą turimą turtą !!!

!!! Perkant, parduodant ar keičiantis daiktais iš inventoriaus būtina naudotis mainų sistema (kai abi pusės patvirtina dėl perkamų/parduodamų/keičiamų daiktų). Atvejais, kai per inventorių perkami/parduodami/keičiami daiktai nebuvo mainomi naudojantis mainų sistema, reiškiasi jūsų daiktai buvo padovanoti/atiduoti, administracija dėl dovanotų daiktų kompensacijos neteikia, tačiau pasilieka teisę bausti jei sistema naudojama piktybiškai išnaudoti kitus žaidėjus. !!!

!!! DMD SCAM YRA DRAUDŽIAMAS VISAIS ATVEJAIS!!!

5.18.1. Gauja VS Gauja gali reketuoti sumas iki 500 000$.

5.18.2. Draudžiama nusitaikius ginklu į žmogų apiplėšti atimant trans. priemone ir perduoti gaujai, kad jį būtų išardyta. Galima tik nuvaryti trans. priemone pastatyta be jokios agresijos ar ginklų naudojimo.

5.18.3. Mechaniko uždarbis už automobilio UPGRADE neturėtų viršyti 20% visų darbų vertės, bei ne daugiau nei 10 000$.

5.18.4. Visos kulkos turi aiškią vertę (nurodyta ginklinėje). Apiplėšimo metu ginklo ir kulkų vertė skaičiuojama atskirai.

5.18.5. Vagystė iš namų inventoriaus, turint nekilnojamo turto raktus (kai raktai buvo įduoti savininko savanoriškai), nėra laikoma apgavyste ar apiplėšimu.

5.18.6. Ginklo vertė kuri nėra nurodyta mechaniškai parduotuvėje ar kitose žaidimo mechanikose - skaitoma, kad yra didesnė nei 30 000 $ .
5.18.6.1.
IŠIMTIS - SNS PISTOLETAS, jo vertė skaitoma yra 30 000$ (su visomis dalimis ir/ar apkabomis). Todėl 30 000$ taisyklės sumos neviršija, net jei parduotuvėje nurodyta kita suma.

PATIKSLINIMAS: Pvz. jeigu mechanikas parduoda paslaugą, kurios savikaina yra 30 000$, ir už ją paprašo 100 000$. Tai jau skaitoma apgaule. Derama kaina turėtų būti 30 000 * 1.20 = 36 000$. Jeigu darbų vertė 1000 000$, tai maksimalus uždarbis 10 000$. Visų darbų MAX kaina 1010 000$.

PATIKSLINIMAS: Pvz. jeigu mechanikas įstato naujus ratus, nudažo automobilį, užtamsina langus. Tarkime šių darbų savikaina 50 000$. Maksimali VISŲ DARBŲ suma su uždarbiu negali būti didesnė nei
60 000$, nes savikaina 50 000$, bei maksimalus antkainis 10 000$.

5.19. Informacija apie turtą

Galima turėti ne daugiau nei 1 verslą, bei ne daugiau nei 5 namus . Whitelist direktoriai gali turėti 2 verslus, tačiau paliekant direktoriaus postą privalo perleisti vieną verslą sekančiam direktoriui.

5.20. Nusikaltimų vykdymas su draugais

Jei žaidžiate su draugu ar draugais nusikaltimą vykdyti galite tik dviese, jeigu yra daugiau nei du žmonės, tai traktuojama kaip nelegali gauja. Toliau žiūrėti punktą 8.6.
Nusikalstamos veikos vykdymo paaiškinamoji lentelė:

5.20.1.

Pinigų kurjeris (legalus darbas):

- Inkasatorių vežti ir saugoti gali max 5 žmonės, ši grupė skaitosi atliekanti legalią veiklą (gaujiniai ar civiliai nėra svarbu);

- Pulti ir plėšti inkasatorių gali max 5 žmonės, ši grupė skaitosi atliekanti nelegalią veiklą (gaujiniai ar civiliai nėra svarbu).

- Privaloma abiems pusėms dėvėti darbo rūbus.

- Viso maksimaliai 10 žmonių. Pareigūnų kiekis inkasatoriaus heist nėra ribojamas ir neįeina į dalyvių kiekį.

5.20.2.

PD konvojus:

- Pulti PD konvojų gali max 5 žmonės (gaujiniai ar civiliai nėra svarbu).

5.21. Žmonių grobimas

Grobti žmones gali tik oficiali gauja.

5.22. Racijos

Bet koks ne in game racijų naudojimas yra draudžiamas. Privalote naudotis žaidimo mechanikos teikiamomis racijomis. Nusižengiant šiam punktui taipogi pažeidžiate ir 4.2. punktą. Gaujų ir WL Discord racijos galimos tik OOC bendravimui.

5.23. Reklama ne pagal paskirtį

/ad naudoti galima tik su savo WL darbų susijusiomis temomis. (įdarbinimas, akcijos, paslaugos, nusikaltėlių paieškos ir pns.), automobilių pardavimų, eventu, kitų darbų reklamos per /ad draudžiamos.

6. Nepagarba sau ir serverio bendruomenei

Mieste privalote gerbti save bei visus kitus miesto gyventojus. Draudžiami įžūlus elgesys, grasinimai, patyčiomis demonstruoti nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei trukdyti bendruomenės rimtį ir tvarką, keiktis necenzūriniais žodžiais ir nepadoriai elgtis. Tai aprėpia religiją, politika, rasizmą, tačiau neapsiriboja vien šiomis sritimis.

6.1. Reklama

Kitų projektų reklama, naudojant Distinctive projekto išteklius (Discord kanalas, žaidimo serveriai), turi būti suderinta su administracija. Jeigu reklama nebuvo derinama, bei leista, tokia reklama yra laikoma veikla siekianti pakenkti projektui, to pasekoje skiriamas PERMANENT BAN nuo visų projekto išteklių.

6.2. Piktybiniai pranešimai, dėl žaidėjo arba /report komandos naudojimas ne pagal paskirtį.  

Piktybinis pranešimas, dėl žaidėjo, siekiant jį pašalinti iš projekto, kuris iš tikro yra nekaltas - 30 dienų BAN. “Trolinimas” naudojant /report arba /calladmin komanda gali privesti prie PERMANENT BAN. Naudojimas /report arba /calladmin komandos ne pagal paskirtį užtraukia BAN 1 d. Pavyzdys naudojimo ne pagal paskirtį:

Distinctive.lt RP kodekso punktai

6.3. Pranešimo ištrynimas Discord #skundų-bilietas kanale skaitosi kaip įkalčių šalinimas arba piktybinis pranešimas norint apjuodinti kitą žmogų ar suklaidinti administraciją.

6.4. Pranešimo falsifikavimas ar video montavimas iškreipiant faktus Discord #skundų-bilietas kanale, skaitosi piktybinis pranešimas norint apjuodinti kitą žmogų ar administraciją.

6.5. Kito asmens duomenų viešinimas pažeidžiant asmens privatumo nuostatas. Esant šios taisyklės pažeidimui, administracija pasilieka teisę atskleisti Jūsų duomenis, jei to reikalauja kompetentinga institucija. Taip pat žmogus gali būti šalinamas iš projekto, be atskiro įspėjimo.

7. Teisė keisti taisykles

Distinctive.lt RP administracija pasilieka teisę, bet kada keisti taisykles be išankstinio perspėjimo.

8. Gaujos taisyklės

8.1. Gaujoje maksimalus narių skaičius yra 5 asmenų. Negalite daryti jokios nusikalstamos veiklos, jeigu jūsų gaujos narių / bendrininkų skaičius viršija 5.

8.2. Gaujos gali bendrauti tarpusavyje, bet draudžiama susijungus dviem gaujom vykdyti nusikaltimus, jeigu grupės dydis viršija 5.

8.3. Apiplėšti / Pagrobti asmenis gauja gali visur išskyrus NCZ zonas tik tai turi būti pasiremta rimtu RP. Gauja negali apiplėšti / pagrobti žmogų, kuris jam nieko nepadarė per visą RP istoriją.

8.4. Jeigu gauja yra pagaunama pažeidinėdami 4.2. Distinctive.lt RP kodekso punktą, visi gaujos nariai esantys tuo metu prisijungę gauna BAN iki 2 savaičių.

8.5. Kiekvienas gaujos narys yra atsakingas už savo gaują, nes už kiekvieną nario nesąmonę kentės visa gauja - todėl spręskit jūs ar tikrai verta kurti gaujas ir į jas rinkti narius.

8.6. Neoficialios gaujos mieste yra draudžiamos.

8.7. Jeigu gaujos narį, kuris kad patekti į gaują sumokėjo pinigus buvo išmestas ir jam nebuvo grąžinami pinigai, tai nėra skaitoma reketavimu.

8.7.1. Taikoma išimtis, kai gaujos narys išmetamas anksčiau nei 1 sav. po jo priėmimo. Tokiu atveju gaujos nariui privaloma kompensuoti pilną sumą.

8.7.2. Perkant/parduodant gaują ši taisyklė negalioja. Transakcija privalo būti įvykdoma, kitaip pinigai privalo būti grąžinti.

8.8. Bet kokie gaujų veiksmai prieš medikus Paleto Bay ir Sandy Shores miestelio teritorijoje yra griežtai draudžiama. Priklausomai nuo padaryto žalos - policijai leidžiama skelbti personažą paieškomą be atskiro RP ar kitų taisyklių, jį sugavus skirti kalėjimo nuo 2h IRL laiko terminui. Bet kuriuo atveju Administracija pasilieka teisę ištrinti gaują, be atskiro įspėjimo, jei tokia gauja naudojasi spragomis ir kenkia miestui.

8.9. Gaujų tarpusavio susirėmimai Paleto Bay miestelio teritorijoje yra draudžiami, nebent tai yra paremta iš anksto sutartu RP per Discord, pranešant administracijai pakeldami pagalbos bilietą. Tai negali ir neturi būti civilių “Skerdykla”.

8.10. Nelegaliose zonose gaujiniai gali be atskiro įspėjimo atidengti ugnį prieš policiją gindami savo zoną. Tai nebus laikoma RDM ar FAILRP, nes tos zonos yra skaitomos CRIME ZONE.

8.11. Pakartotiniai 8.8. ir 8.9. punktų pažeidimai gresia BAN ir gaujos išardymu. Tokius narius siūlome mesti iš gaujos, kad nekentėtų visa gauja.

8.12. Los-Santos skaitomas gaujų stiprią įtaką turinti zona (REDZONE), kurioje į pažeidimus žiūrima atlaidžiau (pvz 8.2 negalioja), bei leidžiamas laisvesnis “GUNRP” tarp gaujų. Civilių/Whitelist dalyvavimas scenarijuose turi būti su jų leidimu arba atsiklausus administracijos (kitaip galioja standartinės taisyklės). (Visais atvejais ten kur būriuojasi daug civilių - privalo dalyvauti bent 1 gaujos narys.)

9. Finansinės taisyklės

9.1. Visi mokėjimai miesteliui yra negrąžintini. (EN: All payments are non-refundable.)

9.2. Dėl atsiradusio bug dingus daiktams ar ingame pinigams, jie nėra ir nebus grąžintini, nebent būtų pateiktas VIDEO su neginčytinais įrodymais, bei jei situacija leidžia grąžinti.

9.3. Bet koks ingame valiutos/turto manipuliavimas už realius pinigus yra draudžiamas ir baustinas permaban, išskyrus atvejus kai tai leidžia administracija.

9.4. Gavus BAN/PSICHIATRINĖS pinigai nėra grąžinami. Tai nėra ir negali būti traktuojama kaip neišpildyta paslauga ar negautas produktas ar bet koks kitas būdas kaltinti Distinctive administraciją dėl bet kokių paslaugų ne išpildymo. Toliau 9.1. taisyklėje. (EN: If your account gets restricted due to abusing our terms of service, this cannot be a pretence to get a refund. Please view rule 9.1. )

9.5. Jūs negalite pervesti pinigų jeigu nesutinkate su taisyklėmis. (EN: You cannot transfer money if you do not agree with our rules.)

10. Personalo taisyklės

10.1. Visi komandos nariai negali palikti komandos kada tik panorėję, apie visas problemas ir nesklandumus būtina pranešti savininkams, priešingai jei nėra komunikacijos arba yra jos trūkumas - bus skaitoma kaip “ghostin`imas”  ir skiriamas “permaban” , didelis “BAN” arba psichiatrinės didelio laiko skyrimas (pagal aplinkybes).

10.2. Pagarbus bendravimas su civiliais , net jei civilis įžūlus , privaloma bendrauti mandagiai .

10.3. Bet koks žaidimo administracinių galių manipuliavimas, bus skaitomas kaip “admin-abuse”.

10.4. Komandos narys privalo būti aktyvus ir matomas visuomenės narys, prisidėti prie projekto kiek įmanoma (nebūti pasyviam) ir gerbti kitus kolegas .

10.5  Apie pastebėtus “bug/exploit” komandos narys privalo pranešti savininkams.

10.6  Viešas nusistatymas prieš administraciją ar serverį be svarių argumentų,   informacijos falsifikavimas ar/ir tendencingas kenkimas jiems vykdyti savo darbą, naudojant šantažą ar kitas “juodąsias” technologijas - automatiškai suteikia administracijai teisę šalinti tokį žmogų iš projekto be atskiro įspėjimo ar paaiškinimo.

10.7  Taisyklių keitimas įsigalioja tik joms atsiradus kodekse, t.y. čia: https://d-rp.lt/rules .

 

10.8  Bet koks vidinės administracinės komunikacijos ar informacijos  (discord/privačios žinutės/etc.) viešinimas iš administracijos pusės civiliams (tiek viešai, tiek privačiai) - užsitraukia PERMABAN nuo projekto , be didelės diskusijos apie tai.

10.9 Apsimetinėjimas Administatoriumi ar žaidimo Moderatoriumi visais atvejais užsitraukia PERMABAN, be didesnių paaiškinimų ar diskusijų .