NOLIKUMS:

8, 9, 10. Februāris, 2019

Ceļu šķērsošana.

 (ļoti svarīgi!)

 

Katrs Dalībnieks (visi) šķērso visus ceļus un šoseju P33 uz savu atbildību, ievērojot atbilstošos Ceļu satiksmes Noteikumus .Pie reģistrēšanās Jūs parakstīsieties, ka to apzināties. Būs STOP zīmes kur nepieciešams, būs arī brīdinājumi par ceļa šķēršošanu. Uz lielceļiem (Rocos un pie Šosejas), būs sargi/brīdinātāji, kur nepieciešams. Mums ir slēpošanas notikums, mums nav Olimpiskās spēles- izvairāmies no birokrātijas, un netērējam Jūsu dalības maksas nelietderīgi.

Uz ceļa P33 (šosejas) šogad būs Ceļu Policijas pārstāvji. Tie, kuri nezina CSDD noteikumus, tiem centīsies palīdzēt brīvprātīgie uz trases pirms ceļa.

 

Laika limits ceļu šķēršošanai. Maratonam tas ir 3 stundas, Festivālam 2 stundas no starta (sākuma). Tas nozīmē, ka pēc zināma laika tepiķi, sniegs un Ceļu policija vairs nekontrolēs P33 šķēršošanu, un šķēršošana būs uz savu 100% atbildību, atkal, ievērojot Ceļu satiksmes noteikumus (noņemot slēpes!). Festivāla organizātori lūdz katram un visiem būt atbildīgiem pilsoņiem.

Dalības maksa un Reģistrēšanās.

*Reģistrēties var Vanagkalnā savlaicīgi un iepriekš. Ieteicams, jo tad var veltīt laiku         tiem , kam ir vajadzīga papildus uzmanība. Varēs saņemt sīku informāciju. Un,         atlaides tie, kuriem tās ir nepieciešamas; vietējie, trūcīgiem daudzbērnu ģimenes utt.

*Reģistrēšanās ir Internetā. www.Skiriver.lv

 *Reģistrēšanās sacensību dienā Vanagkalnā.Festivāla dienā dalības maksa ir cita,

*Pasākuma dienā dalības maksa Pieaugušajiem būs bez atlaidēm (20) eur.

Pie reģistrēšanās atzīmējiet vai gulēsiet Sporta Zālē (bezmaksas, duša un pat Sauna)

Dalības maksas.

Izvēlieties Slēpojumus pēc patikas un vēlmes; Skaties Distances.

1 (viens Slēpojums) maksā 12.50 Euro.

2-3 Slēpojumi 25

Stafete: 5 dalībnieki 25 Eur.

        Berniem līdz 12 gadiem 5 eur (ja veic pilnu distaci)

        Bērni līdz 10 gadiem var iet ar gidu mazāku apli, kurš uz beigām apvienojas ar visu citu dalībnieku beigu posmu, visi bariņā! (10eur), Numuri sarkana krāsā.

        Jauniešiem līdz 16gadiem 7,50 eur

        Pensionāriem 5 eur.

Jaunpiebalgas Bērniem un skolēniem 3 Eur, bet jāpiesakās Vanagkalnā! (līdz 7. Feb)

(ja liekas, ka par lētu, lūdzu ziedojiet Vanagkalnam, maksājiet pēc uzskatiem, minēsim Jūsu vārdu)

* Centieties maksāt ar precīzu naudu.

*Būs kases aparāts, būs biļetes, būs rindas, būs norādes, būs dažādi galdi. Sekojiet norādēm.

*Brīvprātīgo un Atbalstāju, Zemes Īpašnieku numuri ir jāreģistrē uzrādot dalībnieka pilnu info. Citādi  finišēs tikai pliks numurs ar laika kontroli.

*Reģistrēšanās Svētdien beigsies 10:30. (Galvenais reģistrētājs pat lūdz, lai viss beigtos 10:15…brīvprātīgie, vai nu paši grib slēpot, vai uzmundrināt radiniekus! )

* Tiek piedāvātas speciālas dalības maksas Autobusa Norīkojuma gadījumos (reģistrēties tikai iepriekš Vanagkalnā)

*Dalībnieku limits 1300.

Gadījumā, ja ieradīsies vairāk slēpotāju, tad centīsimies darīt visu iespējamo. Lielākās grūtības ir saorganizēt viesiem silto ēdienu un tēju. Parasti tiekam galā (mēs pie tā strādājam). Ja neesiet slēpotājs,bet baudiet zupu un citus gardumus, tad dodiet priekšroku tiem, kas tikko ieradušies finišā- noguruši un nosaluši.Un, trasē ir vēl citi, kuri atslēpojot vēlēsies kaut ko siltu.

!!! Dalības maksa ir neatgriezeniska. Ja nepiedalieties, variet to īpaši pārreģistrēt uz citu vārdu Reģistratūrā. Citādi nauda ies Biedrības fondā kā ziedojums Attīstībai.

SĀKUMS.

Sākums katram slēpojumam ir aprakstīti sadaļā Programma, bet viss sākas Vanagkalnā. Un beidzas arī

Būs koridori, kuros sašķiros dalībniekus pēc spējām. Ārtrākie pirmie. Galvenajam tiesnesim ir visas tiesības škirot dalībniekus. Agrāk koridori nebija, tagad būs.

Bērni pulcēsies zem bannera "BERNI" . Banneris izskatīsies, kā numurs uz jakas!

Distances.

Sprints ir zem km (apmēram 0,7km). Un brīvā solī. Viena vecuma grupa, bet pēc apstākļiem apbalvosim kā jau Vanagkalnā.

Maratons (Klasiskais solis); Vīr  zem 40km, Siev zem 30km (divi apļi).Viena vecuma grupa, bet pēc apstākļiem apbalvosim kā jau Vanagkalnā.

Stafete (Fun un MiX): 600m+1,2km+ (2x2km)+ 3,5km.....5 etapi: viens BERNS līdz 10 gadu vecumam, divas sievietes/meitenes un divi vīrieši/ zēni.

Festivāla slēpojums 15km+ Abās pusēs šosejai.

         Bērnu distance. 2,5-4km (+/-).

Trase nav viegla; Ja paliek sevis žēl, tad apstājieties un apskatieties apkart uz vienreizējām Latvijas ziemas ainavām un panorāmām (distanci veic 8.g. bērni un 72+ gadi "jaunas sievietes!)

Distance ir aplis, Pie šosejas ir Taurenim Vēders, te var tikt pie autobusa un ātri nokļut Vanagkalnā

*Bērnu distance ir kopīgs sākums ar pavadoņiem un bez sacensību formāta. Visiem berniem tiks pasniegtas balvas par varonīgo pasākumu (Tūta ar visādām mantām).

Bērni ies ar pavadoņiem. Ideja ir bērnus pieskatīt, lai vecāki varētu veikt slēpošanu līdz Vanagkalnam. Slēpošanas galā bērniem, būs tēja un uzkoda! Bērni tiks vesti uz Vanagkalnu, un tur dzīvosies pie ugunskura un braukās pa kalnu ar ragavām, vai turpinās slēpot!

(tāpēc arī dalības maksa lielāka: gidi, transports, pieskatīšana, balvas

Parkings un Transports. 

1. Vanagkalna pļāvā pie pastkastes ir liels Parking placis ar tualetēm. (vēl lielāks kā pagājušo gadu).

2. Parkings pašā Vanagkalna sētā NAV!

Brīvprātīgie Jums ierādīs parkošanās vietas. Viņi ir jāklausa! Būs dažādas vietas, tāpēc jāklausa.

Izstāšanās un Čipsi.

Par cik trase ir cilpas, tad var gudri tikt pa ātro uz finišu (izstudējiet karti, un redzēšiet dabā zīmes). Izstājoties, lūdzu informējiet organizātorus par izstāšanās vietu. Lai skaitītos, ka esiet ņēmis dalību! Ja izstājieties nenāciet uz Finišu! Izstāties var arī uz jebkura valsts nozīmes ceļa, jo tur ir ceļa sargi, un tiem ir infprmācija par transportiem. Ceļa sargi var sazināties ar mikroautobusiem. KAD IZSTĀJIETIES, LŪDZU ATDODIET ČIPU, TAS MUMS MAKSĀ 60 Eur

Ceļa škērsošana ir Uz šosejas un divreiz Rocos (kur ir limitēts transports!).

Dalības reizes.

Līdzīgi kā citur, organizātori ievērtē jūsu pozitīvo atbalstu mūsu pasākumam, un šogad mēs godināsim tos, kuri jau astoto reizi (8x) pēc kartas būs ieradušies. Uz doto mirkli tādi ir ap 10 cilvēku. Jaunajās pieteikuma anketās norādiet kuro reizi esiet ieradušies. Tie, kuri maina dzives vietu, vai uzvārdu, informējiet mūs.

Apbalvošana.

Apbalvošana notiks tiklīdz vecuma grupā finišēs pirmie trīs.

Kopvērtējuma uzvarētāji netiks apbalvoti otrreiz savā vecuma grupā!

Apbalvo pa vecuma grupām abos dzimumos!

Apbalvošana Svētdien ilgst ap 2 stundām, ja nebūsiet uz vietas, kaut ko nosūtīsim pa pastu, ja būsiet atstājis savu tel. numuru anketā.

Balvas.

(Apbalvošana)

Pēc loģikas pirmos centīsies apbalvot ātrākās vecuma grupas.

Dažreiz pirmajām vietām būs iespēja balvu izvēlēties. Otro un trešo vietu balvas dos uzreiz. Iemesls ir tāds, ka dažreiz nevar sagaidīt, kamēr notiek izvēlēšanās...Apbalvošana ieilgst...Dažas vecuma grupās balvas būs jau visiem trim uzreiz sagatavotas. Dažas vecuma grupas apbalvos īpašs Atbalstītājs. Šī daļa nenozīmē, ka balvu kvalitāte samazinās.

BALVU FONDS.

Daudzas Balvas ir ziedojumi un Labas gribas žests. Ir ikgadējie atbalstītāji (Jaunpiebalgas Pagasts, Wenden Mēbeles (Jaunpiebalga), Piebalgas Alus, Ķelmēnu Maize, Vanagkalna fonds, Vecpiebalgas Porcelāns, Daudz dažādu veitējo iztrādājumu, veikals Gigants, Flora, Nākotne, Restorāns "Ūdensroze", Zārdiņu ģimene, Rankas piens, Pikānu ģimene, Virsotne, GEmoss, Japiņa Sporta Aģentūra, Sproģu ģimene, Junge, Skrīveru Gotiņa, Avon, KURBADS, Smiltenes Sidrs. Pagaidām neuzskatām naudas prēmijas par piemērotām balvām. (Sistemātiski atbalstītāju sarakstu papildinām!)

VECUMA GRUPAS.

Mums ir vairāk kā 40. vecuma grupas! Bērniem un jauniešiem ik pa pāris gadiem. Būs arī ārzemnieku grupa (vairāk domāta izrādīt cieņu tālbraucējiem un dot Latviskas Mantas.)

Jaunāka grupa ir zel 10 g. vecuma. (viņu ir daudz, un dažiem kuri noiet visu distanci ir tikai 8 gadi, pie kam meitenes! Bravo! Bet, ir jāgaida kamēr ierodas visi trīs apbalvojamie!). Pēc tam Juniori 18-23, līdz 40, 50, 60, 70 un 80 gadīgie.

REZULTĀTI.

Tiks pasludināti Maksimāli ātri un strādājam pie opcijas sekot Internetā.

Protams, ka vēlāk www.skiriver.lv

NUMURI.

Numuriem jābūt finišā labi redzamiem. Finišā notiek pirmo reizi elektroniska laika uzņemšana pirmajiem 900 dalībniekiem. Numurus izgatavo atbalstītājs 4Print.

Protesti.

Festivālā ļoti jācer, ka tādi nebūs, jo mēs neesam tendēti uz Lielo Sacensību atmosfēru (vēl ne), kurās tad arī ir tendence protestēt un tiekties pēc balvām, kuras pat nav nopelnītas! Galvenais ir baudīt sevi, dabu un labu kompāniju! Bet, ja gadījumā ir radusies situācija, tad galvenais tiesnesis objektīvi nolemj protesta svarīgumu. Protesta iesniegšana ir 20eur. Protests tiks izskatīts laikā vadoties pēc apstākļiem. Uzmanība un prioritātes ir galvenā pasākuma organizēšanā un vadīšanā- brīvā laikā tiks izskatīts protests-iespējams pat pēc pasākuma beigām. Protests tiks publicēts!

(pagaidām visiem protestiem ir bijušas Balvu izkrāpšanas teorijas, un visas ir saistītas ar vecāku- bērnu slēpošanas finišu). Pirms protestējiet, iesakām izlasīt Nolikumu.

DRĒBES un pārģērbšanās.

Finišā tiek domāts par vietu, kur pārģērbjas sievietes! (Liela Telts)

Pārģērbšanās Finišā.

Bāzē, Mājā un viesistabās ienākt nav atļauts.  Tās ir domātas Brīvprātiegajiem- žūrijai, tiesnešiem un ēdināšanas personālam, vai klientiem, kuri ir iznomājuši telpas.  Daļa no Mājas ir privātīpašums.

Būs segas (pirmais brauc, pirmais maļ).

Zupas ēšana/ Ēdināšana.

Viens no galvenajiem pasākumiem nonākot galā ir saimnieču sagādāta zupa. Varēsiet piekost labo "Ķelmēnu maizi" , un Piebalgas medu. Ja, medus garšos, iedosim info, kur to var nopirkt....medus būs no tām pļavām, pāri kurām slēpojāt...iedomājies, vasarā te ir arī skaisti un san bites. Zupa ir tiem, kuriem ir dalībnieka numurs. Ja, redzēsim, ka kādam līdzjutējam sak tecēt siekalas, varbūt iedosim. Zupa tiks vārīta dalībnieku skaitam. Zupa var arī palikt pāri....jāvadās pēc situācijas jeb jāiet uz bufeti, jeb, jeb...rezervējiet sev vietu Restorānā

Zupa ir Borščs, jo...

Zupu gatavo noziedotā 400 litrīgā čuguna katlā! Zupa būs laukā uz ugunskura sildīta.

Ja, Jums garšo, un ir vēlme, būs burka- "Dzeramnauda Saimniecei". Saimnices, un citi viņu izpalīgi, atgriežas gadu pēc gada, un strādā brīvprātīgi vairākas dienas, lai visu sagatavotu.

Saspraudes.

Lūdzam izlietotās saspraudes iemest speciālā kastītē, lai būtu nākamgadam.

Lūdzam ierasties  ar savām, no citām sacensībām saglabātām saspraudēm. (Jūs variet ierasties vairāk kā mēs domājam!)

Finišā.

Brīvprātīgie ar tēju, Telts ar sildītāju, ugunskuri, Bufete, tirgus (veitējie labumi!), KINO (?), Mūzika uzdancošanai(starp apbalvošanu) un Restorāns pa glauno,

Bērniem kalniņš ar piepūšamajiem Skeletoniem (made by Cibulis). Iespējams, ka te būs kaut kāds konkurss...

Trases.

Trase vienalga saglabās savas šaurās, romantiskās vietas.

Būs pietiekami plati kāpumi apdzīšanai...

Būs pārsteigumi

Māksla rodas mokās...

Telts

(mums noziedoja Lauris Aleksejevs no 36.Līnijas- pats nebūs, bet būs GASTRO BĀRS “ŪSIŅŠ”)

Liela telts, kuru nevar nepamanīt, ir šogad ar sekojošām funkcijām: Reģistrēšanās, Tirgus, Sieviešu ģerbtuves, bērnu (pārsalušo) uzturēšanas vieta.

Telti mums noziedo “Restorāns 36.Līnija”

Un, pats gavlenais Bufette- gastro bārs “ŪSIŅŠ” (NO HOKEJA HALLES “KURBADS”)

Nakšņošana Skolās.

Ģimenēm un tiem,kuriem vairāk vajadzīgs klusums var apmesties Melbāržos skolā, tur jūs laipni uzņems: tēja utt. Melbāržos ir vairākas istabas. Sazinieties ar Saimnieci Dzidru 26538 154 , un ziedojums mazai Lauku Sabiedrībai būs pietiekoši. (Apskatiet, skolā ne-ti-ca-mu mākslas galeriju...neticēsiet, ko ieraudzīsiet!)

Ballētāji. Runa ir par Sporta zāli, kurā jāievēro citu cilvēku miera stāvoklis. Tas ir tad, kad atgriežamies no Balles pusnaktī no Kūltūras nama...Nakšņošana ir bezmaksas, tur ir dušas...pat, itkā Sauna. No rīta ir iecerētas bulciņas, kafija, putra...? Ziedojums skolai.

Citas Lietas.

Uz nākošo gadu izsludinām konkursu: "Labakais foto". Balsojumi internetā, un balvā nakšņošana Vanagkalnā divas naktis nedēļas vidū 2 personām. Tas ir uz 2020 gadu. (pagājušo gadu neviens nepieteicās, domāju tas ir jo nelasa cilvēki nolikumu!)

Uzziņas un īpašo jautājumu koordinātes:

E-pasts:                 rdombrovskis@gmail.com

Telefoni:                                      

                Slēpju noma, Sporta Zāle     203 71 656 Sandis

Slēpju serviss 2787 1723Dāvis, 203 71 656 Sandis, 294 89 704 Arnis

Nakšņošana Melbāžos 26538 154 Dzidra

Nakšņošana/ Ēdināšana Vanagkalnā   27084 919 Olga.

Kūltūras nams 26 449 732 Egita

Info, Reģistrācija, īpaši jautājumi  2 656 7616 Raimonds