Published using Google Docs
Інструктаж з ОП та ПБ на виробництві
Updated automatically every 5 minutes

27.05.2020р

Тема. Знайомство з будівельним майданчиком. Інструктаж з охорони

праці і пожежної безпеки.

Мета. Ознайомити учнів з робочими місцями малярів на будівельному майданчику. Інструктаж з охорони праці і пожежної безпеки.

Конспект уроку

Будівельний майданчик - це територія, на якій споруджується будинок, розташовано тимчасові споруди (склади, розчинні вузли, вагончики для робітників,прохідні, тощо), під’їздні дороги, а також місця для складання різних будівельних матеріалів.

До початку роботи в будівельній організації кожен працівник повинен пройти інструктаж з охорони праці і пожежної безпеки.

Інструктаж буває: вступний, первинний і повторний.

Територію будівельного майданчика огороджують парканом з ворітьми для в'їзду і виїзду транспорту. Висота його повинна бути не менше 2м, а відстань до будинку, що споруджується, не менше 10м.

По периметру будинку визначають небезпечну для людей зону, на межі якої встановлюють попереджувальні знаки або написи. На території будівельного майданчика обладнують проїзди для транспорту і проходи для людей.

2.3. Проведення інструктажу з охорони праці і пожежної безпеки, правила дорожнього руху.

Учні професійних училищ, котрі проходять виробничу практику, перебуваючи на території будівельного майданчика, повинні дотримуватись таких правил:

обачними в небезпечних місцях;

Ознайомлення учнів з будівельним майданчиком, розташуванням на

на ньому будівель, тимчасових споруд, машин, механізмів.

Перш ніж побудувати будинок, необхідно підібрати місце для будівництва будинку. Потім за допомогою землерийних машин (бульдозерів, грейдерів, скреперів, екскаваторів) проводять планування поверхні будівельного майданчика, проривають траншеї для укладання в них зовнішніх мереж каналізації, водопроводу, газу, електрики і телефону. Архітектори розробляють креслення майбутнього будинку, І ось на будівельний майданчик приходить:

«Рученька-ручища, що в землі ти шукаєш? - Нічого я не шукаю, землю рою і тягну», Так, це екскаватор, який риє котловани і траншеї - під підвальні приміщення і фундаменти. Якщо грунт слабкий, будівлю встановлюють на залізобетонні палі, які забивають і з допомогою сваєбойної машини - копра. У траншеї укладають збірні фундаментні блоки і роблять стіни підвалів. На стіни підвалів укладають залізобетонні плити перекриттів - це приступили до роботи муляри. У цій роботі мулярам допомагає - вгадайте що? «Що за машина: шия, як у гусака, сила, як у слона?» Та це підйомний кран. Керує цією машиною кранівник, а вантаж готують для підйому стропальники. Зварювальники скріплюють між собою блоки і панелі, зварюють арматуру для бетонних робіт.

По закінченні підземних будівельних робіт переходять до зведення наземної частини будівлі. Залежно від типу будівлі встановлюють великі блоки або панелі зовнішніх або внутрішніх стін, перегородки, віконні та дверні блоки, укладають плити або панелі перекриттів, збірні сходові марші, дах. Будівлі також можуть зводити з цегли чи іншого будівельного матеріалу.

Поряд із загальними будівельними роботами ведуться спеціальні роботи з улаштування та монтажу мережі водопроводу і каналізації, системи опалення, монтуються газопроводи, ще прокладаються лінії електроосвітлення, радіо, телефону.

Завершальний етап будівництва - це оздоблювальні роботи: штукатурні, малярні, плиткові, скляні, шпалерні.

Всі трудомісткі види робіт при будівництві тепер виконують механізовано.

Операції з підйому збірних будівельних конструкцій виробляють з допомогою баштових та автомобільних кранів та інших підіймальних машин і механізмів.

Більшість інших будівельних робіт також механізовано. Таким чином, технологія будівельного виробництва складається з ряду виробничих процесів. До них відносяться: земляні, бурові, підривні роботи, пальові, кам'яні, дерев'яні, бетонні і залізобетонні роботи, монтаж будівельних конструкцій, покрівельні, гідроізоляційні, теплоізоляційні, оздоблювальні роботи.

Питання для самоконтролю:

1. Якої напруги повинні бути переносні лампи?

2. Які види вентиляції повинні бути при виконанні малярних робіт?

3.Чому забороняється робітникам знаходитись у свіжепофарбованому

приміщенні?

Домашнє завдання:

Вивчити конспект.

Зворотній зв’язок: teslenko.nadiya@gmail.com