MarmaRUN Koşu Yarışması Statüsü

Tür :  9 km
Yer :   İstanbul

MarmaRUN 9 km koşu yarışması 4 kasım 2018’ de, saat 09:00’ da İstanbul Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü(Başlangıç) - Çubuklu İskelesi- Anadolu Hisarı Kampüsü (Bitiş) arasında yapılacaktır.

Genel Konular:
1. Yarışma  Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

2. Yarışma kulüp ve ferdi lisanslı sporculara açık olacaktır.

3. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

4. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini yarışmayı düzenleyen Marmara Üniversitesi,İstanbul Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu tarafından sağlanacaktır.

5. İstanbul Atletizm İl Temsilciliği  yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskete kayıtlı olarak hakem  çizelgeleri ile birlikte Teknik Delegeye teslim edecektir.

6. Müsabakaya katılan sporcuların göğüs numaraları,tişört ve çip dağıtımı başlangıç noktası olan Anadolu Hisarı Kampüsünden yapılacaktır.

7.  Yarışma 18 yaş üstü yapılıp taahhütname imzalanacaktır.

8. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

“Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2018 yılı 1.MarmaRUN 9 km koşusu öncesi ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek  herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında  organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin,  organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını  bu koşu için  fiziksel olarak  yeterli olduğumu  ve ayrıca şahsıma ait 2018 yılı MarmaRUN 9 km koşusunda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının , reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.”

9. MarmaRUN esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvaffakatname  dolduracaklardır.

Diskalifiye:
Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir.

Kişisel Eşyalar:
Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda  yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Kayıtlar ve Ücret:
Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 01 Ekim 2018 tarihinden başlayarak       31 Ekim 2018 tarihinde  saat 17:00 kadar www.kosuyoruz.biz ve www.marmarun.com adresinden 30 TL Kredi Kartı ve Havale ile ödemek şartıyla yaptırabilir. Bu tarihten sonra kayıt kesinlikle kabul edilmeyecektir.
   
Teknik Konular:
1. Yarışma  9 km olup, herkes kayıt olduğu  mesafeyi koşacaktır.

2. Yarışma süresi ... saat (.. dakika) olup; bu sürenin  üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla  parkuru (otobüse binmeleri)  terk etmeleri  sağlanacaktır. Bu süreden (... dakikadan)  sonra yarışı bitiren, parkurda  koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular  sıralamada yer  alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

Su İstasyonları:
1. Su  İstasyonu : 5’inci km de bulundurulacaktır.
2. Su  İstasyonu : Yarış bitiş yerinde bulundurulacaktır.

Ödüller:  

Genel Klasman Kadın-Erkek 1.lere Asics ayakkabı

Genel Klasman Kadın –Erkek 2. lere Asics T-shirt

Genel Klasman Kadın-Erkek 3. Asics T- shirt  

En yaşlı kadın koşucuya Asics ayakkabı

En yaşlı erkek koşucuya Asics ayakkabı

Tüm Kategori 1.lerine eşofman takım

Tüm kategorilerde dereceye girenlere kupa ve madalya verilecektir.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Yaşam Tarama Tırı ile sağlık taraması yapılacaktır.

Yarış bitiminde SEK protein süt, yiyecek ve içecek ikram standları olacaktır.

Sporcuların Yaş Kategorileri

  1. Kadın 18-29 yaş                             Erkek 18-29 yaş
  2. Kadın 30-34 yaş                             Erkek 30-34 yaş
  3. Kadın 35-39 yaş                             Erkek 35-39 yaş
  4. Kadın 40-44 yaş                             Erkek 40-44 yaş
  5. Kadın 45-49 yaş                             Erkek 45-49 yaş
  6. Kadın 50-54 yaş                             Erkek 50-54 yaş
  7. Kadın 55-59 yaş                             Erkek 55-59 yaş
  8. Kadın 60-64 yaş                             Erkek 60-64 yaş
  9. Kadın 65 +                                      Erkek 65+