Published using Google Docs
Депутату Київради
Updated automatically every 5 minutes

Депутату Київради

                

Шановний Депутат!  Я, Максим Ісанович Бахматов, офіційно звертаюсь до Вас як голова Громадської Організації «Офіс Трансформації».

Передусім хочу подякувати Вам за те, що безкоштовно працюєте для Києва та киян.

Офіс Трансформації звертається до Вас з конкретними пропозиціями щодо розвитку та вирішення проблем міста Києва, а також передає у користування ті напрацювання, аналітику, думки експертів, які ми збирали з вересня 2019 року.

Офіс Трансформації – це громадська організація, яка ставить собі за мету підвищувати ефективність державних та комунальних установ, підприємств, департаментів, компаній, виконавчих органів тощо, й сприяє розвитку міста та якості життя його мешканців.

        Я звертаюсь до Вас, щоб повідомити, що активісти Офісу Трансформації протягом 2019/2020 року накопичували базу знань з проблематики міста: від великих проблем загальноміського масштабу, до деяких проблем районів і мікрорайонів.

Також ми зібрали думки та висновки експертів стосовно того, як ці проблеми можна і треба вирішити та які кроки необхідно для цього здійснити.

        Ми, як активні кияни, прагнемо будь-яким чином допомогти всім виконавчим та законодавчим органам, від яких залежить розв'язання наявних проблем. Зі свого боку ми готові ділитись усіма нашими напрацюваннями та активно долучитись до усунення цих проблем.

        Нещодавно Вас було обрано місцевим депутатом і цілком зрозуміло, що Вам бракувало часу зібрати великі дані та провести аналітику ключових проблем. У цьому листі ми виокремили деякі проблемні питання, котрі потребують вирішення і можна одразу братися до роботи. Адже у нас є аналітика, експертна думка та, що найголовніше, активна громада, яка готова працювати з Вами пліч-о-пліч для досягнення результату.

        

Отже, з огляду на Вашу професійну діяльність на посаді депутата Київської Міської Ради, пропонуємо ознайомитись з низкою загальноміських проблем. Ми розуміємо, що для розв’язання багатьох із них знадобиться не один і навіть не два роки. Проте ми просимо Вас враховувати ці проблеми під час голосування за бюджети та зміни до них, ухваленні стратегічних рішень на чергових та позачергових сесіях КМР.


1. Транспорт, Транспортна стратегія міста та інші проєкти Світового банку

        Ще у 2015 році Світовий Банк виділив кошти на роботу міжнародних експертів для написання Транспортної стратегії міста, які на основі чітких розрахунків, змоделювали оптимальні шляхи розвитку громадського транспорту столиці. Хоча минуле скликання Київради та її виконавчий орган (КМДА) і прийняли цю стратегію, проте так і не імплементували її (навіть частково).

Хочу повідомити, що я, безпосередньо як голова Офісу Трансформації, маю досвід спілкування з експертами Світового Банку одразу щодо двох проєктів, які є частиною Транспортної стратегії міста:

- Проєкт продовження трамвайного маршруту з Вокзалу до Палацу спорту, що розвантажить Борщагівку;

- Проєкт легкого наземного метро на Троєщину, що дозволить заощадити мільярди гривень  потенційно виділених коштів та зможе нарешті зняти таке болюче для Києва питання як транспортне сполучення з одним з найбільших міських районів.

        Враховуючи вищенаписане та бекграунд Офісу Трансформації у реалізації масштабних міських проєктів (4G у метрополітені, системи евакуації порушників ПДР тощо), а також попередню співпрацю ОТ з проєктами Світового Банку, ми можемо допомогти з консультаціями,  імплементацією та екзекюшеном (безпосереднім виконанням) Транспортної стратегії від Світового банку у місті.

У Додатку 1 прикріпляємо повну Транспортну стратегію від Світового банку.


2. Екологія та Бортницька станція аерації

15 червня 2015 року Уряд України і Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) підписали Кредитну угоду щодо проєкту реконструкції Бортницької станції аерації. Від імені Уряду України угоду підписала міністр фінансів Наталія Яресько, від імені JICA - віцепрезидент агентства Масаказу Ічікава. Кредит буде наданий японською стороною (JICA) на суму 108 млрд. єн на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом у 10 років.

До 2017 року тривали підготовчі роботи й розробка проєктної документації. Був визначений консультант з японської сторони, що буде супроводжувати міжнародний тендер на визначення генерального підрядника робіт. Починаючи з 2017 року, щороку отримуємо інформацію про початок технічних робіт, проте генеральний підрядник досі не визначений.

Враховуючи вищезазначене, я та Офіс Трансформації хочемо запропонувати свою допомогу в екзекюшені цього проєкту та фронтування аж до повної його реалізації.



3. Затори та КиївТрафікГруп

        

Затори і трафік ─  одна з найболючіших міських проблем, яка завдає дискомфорт киянам, погіршує екологічну та економічну ситуацію, завдає величезні збитки мешканцям та гостям столиці. Аналізуючи цю проблему, рік тому Офіс Трансформації дійшов висновку, що з часів свого заснування Київ не мав спеціалізованої робочої групи, яка б аналізувала проблеми, рахувала збитки та продукувала ефективні системні рішення, що дозволили б осмислити та експертно реагувати на ситуацію, яка складається у транспортній політиці міста. Саме тому наприкінці 2019 року я зібрав у Офісі Трансформації робочу групу з представниками усіх стейкхоледрів (Департамент транспорту КМДА, Патрульну поліцію Києва, представників МВС та Міністерство Транспорту, представників УкрТрансБезпеки, ЦОДР, транспортних експертів ТОМТОМ, А+С, Автодору, КП Інформатика, КП Київпарктранссервіс, Департамент інформаційних технологій, розробників WAZE, мобільних операторів, народних депутатів, власників паркувальних майданчиків (ТРЦ), активістів та лідерів думок), що можуть і мають впливати на трафік у місті, а також експертів з транспортного моделювання та обчислення даних. Унаслідок чого, вперше за всю історію міста проблему заторів почали метрично вимірювати й оцінювати за конкретними показниками. Результатом роботи Групи є документ, поданий у формі проєкту розпорядження голові КМДА, в якому чітко розписана покрокова інструкція дій, які варто зробити для того, аби місто поїхало і перестало очолювати рейтинги міст з найбільшими заторами в Європі та світі.

        Враховуючи все вищезазначене та те, що КиївТрафікГруп, незважаючи на політичну ситуацію, продовжує свою роботу, Офіс Трансформації наразі є єдиним у місті центром накопичення знань та рішень, які можуть якісно і якнайшвидше почати розв'язувати транспортні проблеми Києва. Вважаємо, що кожен депутат, який хоче, аби Київ поїхав, може долучитись до роботи КТГ і разом з департаментами, поліцією, інспекцією з паркування, експертами з транспортного моделювання досягти необхідних місту результатів вже протягом 2021 року.

Ми готові ділитись усіма доробками та працювати для Києва разом. Розраховуємо на підтримку законодавчої влади міста. Якщо ви бажаєте долучитись до роботи КиївТрафікГруп - зв’яжіться з нами якомога швидше, адже у разі бездіяльності Київ:

Додаток 2 Додаємо для Вас документ Проєкт розпорядження про план заходів, який підготував ОТ для розв'язання транспортної проблеми міста

Додаток 3 Додаємо звіт КТГ за 2020 рік

Додаток 4 Аналітика KyivTrafficGroup на основі даних TomTom
Додаток 5 Прикладаємо Довідку та аналітику проєкту Vision Zero ─  Практика для Києва
Додаток 6 План заходів по імплементації програми Vision Zero для м. Києва

Також зібрана повна аналітика смертей на дорогах Києва у 2017- 2019 роках. Вона доступна за посиланням: https://cutt.ly/gj6DzIp 


        

4. Інфраструктура та Дарницький міст (в народі ─  міст Кірпи)

        Проблеми трафіку міста, як ми казали раніше, були проаналізовані нами під час спільної роботи з Патрульною поліцією Києва, ЦОДРом, Інспекцією з паркування, КП Інформатика, ДепТрансом, КиївПасТрансом та експертами з траснпортного моделювання А+С Україна. Проте деякі проблеми, що зароджуються у столиці, виходять за межі виключно міської компетенції на загальнонаціональний рівень. 

Однією з таких проблем є не введений в експлуатацію Дарницький міст. Після актуалізації даного питання Офісом Трансформації, ми бачимо активізацію роботи за цим напрямком у профільному Міністерстві Інфраструктури України, народними депутатами та УЗ, проте без активного лідера проєкту та форсування цього проєкту містом.

Офіс Трансформації має напрацювання в цьому питанні і готовий взяти на себе роль модератора та експерта процесу, аби якнайшвидше передати міст на баланс міста, добудувати та повноцінно запустити його в експлуатацію.


 5. Інклюзивність ─  доступне місто

        Київ ─ місто, що знаходиться на пагорбах. Проте більшою мірою воно було побудовано у часи, коли слово інклюзивність взагалі ще не існувало. Незліченна кількість сходів, бордюрів та інших перепон, а також наявність приблизно 200 підземних переходів ─  це те, що заважає жити комфортно майже половині міського населення, адже приблизно 49% належить до групи маломобільних: літні люди, люди, що мають травми, вагітні жінки, батьки з візочками, люди з важкими речами і валізами, люди з інвалідністю тощо. Офіс Трансформації співпрацює з активістами, що готові системно впроваджувати зміни для оптимізації інклюзивності міста. Для цього у нас в Офісі працюють різні команди за окремими напрямками, проте отримавши підтримку міської ради, всі зміни можна буде впроваджувати набагато динамічніше. Цей аспект проаналізовано експертами та вже зараз ми маємо низку готових рішень, що дозволять змінити ситуацію, не вкладаючи великі кошти та час.

Для початку роботи за цим напрямом ми зібрали аналітику та створили таблицю з усіма підземними переходами міста Києва. У таблиці вони розподілені за градацією складності. Переходи, що позначені зеленим кольором (“Легко”), вже мають поруч світлофорні об’єкти. Тому зробити в тих місцях наземні переходи не є складним завданням. Таких переходів за нашими підрахунками 69 і деякі з них знаходяться у Вашому районі.

 
У
Додатку 7 до цього листа Ви можете ознайомитись з усіма неінклюзивними переходами. Вони розділені за категоріями:

─  можна швидко і дешево замінити на інклюзивні;

─  потребують додаткових коштів;

─  необхідно проєктувати з нуля.


6. Екологія та зелені насадження

        Раніше Київ вважався найзеленішою столицею світу. Проте виявилось, що така слава була лише черговою вигадкою радянського режиму. Ситуація з озелененням міста, розвитком паркових зон, скверів та насаджень наразі близька до катастрофічної. Офіс Трансформації зібрав великі масиви аналітичних даних та готовий у найкоротший термін покращити ситуацію. Для цього потрібно прийняти відповідні рішення на засіданнях КМР та впровадити сучасні СRМ-системи для роботи КП Київзеленбуд та КП УЗН районів. Також має бути прийнята міська стратегія створення та утримання зелених зон. Готові приділити цій тему свою увагу та працювати разом з Вами над цією проблемою.

        Також звертаємо Вашу увагу на те, що ОТ створив декілька робочих груп та окреслив проблематику й шляхи вирішення основних проблем найбільших рекреаційних парків міста, таких як: Труханів Острів, Парк Перемога, Парк Відрадний та ін. Групи наших активістів постійно накопичують проблематику, а ми готові на прикладі західних кейсів скоординувати роботу активу і влади так, аби в результаті отримати безпечні та доглянуті рекреаційні зони.

Перше, з чого можна почати ─  це прийняти рішення про правила догляду за кроною дерева (правила див. у Додатку 8). Окремо додаємо “Посібник Озеленювача” (Додаток 9) ─ посібник від Європейського Товариства Арбористів, який можна прийняти як посадову інструкцію для працівників КП Київзеленбуд та КП УЗН районів міста.

Також надаємо презентацію та довідку про проблему заводу “Радикал”: 200 тонн чистої ртуті, що лежать під відкритим небом на відстані близько 700 метрів до станції метро “Лісова” (щоденний пасажиропотік ─ приблизно 500 тисяч людей) (Додатки 10-12). Просимо врахувати результати нашої роботи.



        7. Архітектурна гігієна, паспорти вулиць та дизайн-код міста

        Незважаючи на те, що Київ має тисячолітню історію, наразі ми рідко можемо бачити повну велич його краси. Відсутність чітких правил розташування споруд, кондиціонерів, ремонтів історичних будинків та балконів; відсутність дієвої протидії спорудженню незаконних надбудов та забудов ─ все це руйнує культурний код міста. Офіс Трансформації має готові пілотні кейси щодо того, як:

А) Боротись з незаконними забудовами;

Б) Боротись з незаконними надбудовами зі знесенням останніх;

В) Напрацювання з розробки дизайн-коду міста та паспортів вулиць, а також законодавчі ініціативи, що будуть направлені на жорсткіший контроль за невиконанням цих постанов та притягнення порушників до відповідальності.


8. Аудит КП

        Близько 1900 комунальних підприємств, які підпорядковуються місту, з приблизним бюджетом від 170 до 200 млрд грн на рік, мають критично низькі показники ефективності. Бюджети, що витрачаються недоцільно або взагалі не встигають бути реалізованими, непрозора звітність, проблеми з комунікацією між КП і городянами ─ все це призводить до шалених ресурсних втрат міста. Втрат, що могли б вивільнити достатній ресурс для комплексного розв’язання проблем, описаних вище, а також інших так званих «софт» проблем, таких як: заміна всієї системи водопостачання, тепломережі міста та освітніх програм для найуспішніших київських учнів у найкращих ВНЗ світу.

Протягом року ми проводили консультації зі світовими аудиторськими компаніями та зробили усі попередні напрацювання, прорахували бюджет та терміни для аудиту усіх КП. Також було визначено КРІ для якісної роботи аудиторів, що дасть можливість знайти найболючіші для міста втрати у структурі КП. Ми сподіваємось, що Ви разом з колегами нового скликання Київради захочете підвищити ефективність міста якомога швидше, а ми зі свого боку готові вас будь-яким чином у цьому процесі підтримати.

На наш запит компанія Ernst and Young провела попередній аудит діяльності КМДА та КП та розробила чітку пропозицію для проведення повного аудиту. Презентацію від EY ми готові показати на робочій зустрічі з даного питання.


                                

9. Проблеми стихійної торгівлі, ярмарок та МАФів

        Численні запити громади (в додатках по районах) та аналітика міських проблем показують, що однією з нагальних проблем міста є стихійна торгівля. Це і несанкціоновані “базари”, і хаотичне розміщення пересувної торгівлі та торгівлі у малих архітектурних формах (МАФ). Провівши аналітику, зібравши дані та поговоривши з представниками малого та середнього бізнесу, ОТ виявив основні проблеми цієї теми та напрацював чіткий план дій. З того, що необхідно зробити:

  1. Робоча група по легалізації пересувної та вуличної торгівлі за участю представників торгівлі, яку зібрав Офіс Трансформації з метою повної легалізації пересувної торгівлі та створення єдиного формату точок продажу.
  2. Співпраця підприємців та міста на умовах публічного Меморандуму (Меморандум підготовлений Офісом та підприємцями).
  3. Відкриті та прозорі торги щодо права на пересувну торгівлю з довгостроковими контрактами.
  4. Збільшення обігу на рік від 18 000 000 до 50 000 000 грн від легальної торгівлі (Статистика станом на сьогодні - близько 700 точок продажів, з яких легальні тільки 200. План ─  залишити не більше 500 легальних точок.)

Офіс Трансформації готовий активно підключитись до співпраці між малим бізнесом і містом.

 


        Дев’ять представлених пунктів, які містять ще два повноцінні підпункти ─  це лише основні загальноміські проблеми, над вирішенням яких треба негайно починати працювати.

Враховуючи, що ОТ накопичує не тільки макро-, але і мікропроблеми районів, а також те, що Ви депутат від конкретного району міста, в додатку до цього листа ми прикріпляємо документ з описом основних проблем конкретно Вашого району.

Над усіма цими проблемами так чи інакше проведена підготовча робота активістів Офісу Трансформації та сформовані групи з активних мешканців міста, що хочуть допомогти у втіленні динамічних змін та перетворенні Вашого району і всього Києва на сучасний мегаполіс.

Ми готові поділитись не тільки списком проблем, а й усіма напрацюваннями по кожній з них. Документи, фото- та відеоматеріали, аналітика ─ все це накопичено та розподілено Офісом Трансформації і готове до реалізації вже зараз.

Команда Офісу Трансформації, я особисто та громада Києва налаштовані на плідну співпрацю. Ми завжди раді вислухати Вас та дати свої поради. Чекаємо на Вашу зворотню відповідь.

З усіх питань можна звертатись на пошту info@officetransform.com,

З повагою, Максим Бахматов                                Голова Офісу Трансформації

        

Додатки:

За цим  посиланням ви знайдете гуглпапку з додатками про які йдеться у листі.