Ukurasa huu umechapishwa kwa kutumia Hati za Google
Мета дослідження Горбачова Колесникова
Husasishwa kiotomtiki kila baada ya dakika 5

Мета дослідження:

Матеріали нашого дослідження

Що таке кава?

Це – енергетичний та підбадьорюючий напій, що в малих дозах стимулює мозкову активність, покращує обмін речовин та  фізичну витривалість. Внаслідок звуження судин після вживання даного напою може зникати головний біль, а дія кофеїну на організм людини приводить до покращення настрою та загального емоційного стану.

Але як пити "правильну" каву?

- намагайтесь уникати розчинної кави, вона не тільки поступається в смакових якостях, а й містить більше хімічних домішок;


 - зернову каву найкраще пити свіжозмеленою, оскільки в ній найбільше поживних речовин. Якщо такої змоги немає, то обсмажену мелену каву слід зберігати в щільно закритих посудинах не більше 5 місяців;

 - еспресо об'ємом більше 40 мл збергіає в собі всі шкідливі речовини, що містяться у каві, тому стежте за розміром порції. Якщо ви любитель напою амерікано (еспресо плюс вода), не додавайте в напій кип'яченої води, її температура має бути не більше 90 градусів;

- кава без кофеїну все-таки містить кофеїн, щоправда в меншій кількості. А внаслідок дії етилацетату (речовина, яка розчиняє кофеїн в зернах) разом з кавою без кофеїну (в якій таки є кофеїн) ми споживаємо отруту, якою знищують комах;

-любителям великої чашки кави доцільніше готувати її не за допомогою кавомашини, а в турці, френч-пресі чи в гейзерній кавоварці: смак буде збережено, а негативний вплив кип'яченої води на каву зменшиться. ;

Кава – це насправді не просто напій, це традиція, культура, мистецтво.

             З перших часів створення кав'ярні являлись місцем проведення зустрічей, посиденьок з товаришами, одиноких роздумів, звершення планів. Кав'ярні облаштовували в класичних деталях, це завжди було місце вишуканого смаку та естетики. І зараз люди по цілому світу збираються в цих маленьких острівцях кавоманії для спілкування та відпочинку.
Кава – ще одна річ, яка об'єднує людей, недарма ми запрошуємо один одного "на чашечку кави"

Що таке чай? 

Чай - це рослина з поверхневою кореневою системою, яку вирощують у тропіках. Весь чай походить від однієї рослини - Camellia sinensis (наукове найменування). Якщо Camellia sinensis буде рости у диких умовах, то вона може вирости до 10 метрів у висоту. Ця рослина росте в Азії,  але на сьогодні ший день вирощується по всьому світу в тропічних і субтропічних районах. Завдяки більше ніж 3000 видів чаю, цей напій є найпопулярнішим у світі після води.

Чай – це унікальний напій, поширений у всьому світі. Він відрізняється великою різноманітністю сортів, хоча для його виробництва використовуються листя і нирки одного з трьох видів чагарників. Виготовлення чаю – складний процес, при якому листя піддаються різним типам обробки. На цінність готового продукту впливають не тільки кліматичні умови зростання, але і час збору, а також сортування зібраної сировини.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЧАЮ

Спочатку цей напій використовували виключно в медичних цілях. Склад чаю різноманітний і в більшому мірою залежить від сировини і способу виготовлення. При ферментації в листі знижується вміст тініна – унікальної речовини, що додає напою в’яжучі властивості. Саме тому, зелений чай вважається корисніше чорного, адже в ньому концентрація зберігається в більшій мірі.

ЧАЙ МАЄ ТАКІ ВЛАСТИВОСТІ:

- Завдяки поєднанню вітамінів С і Р в складі сприяє «чистки» і зміцненню судин, визнаний антисклеротичну засобом.

- Міцний чай нормалізує процеси травлення, полегшує перетравлення важкої і жирної їжі.

- Зміцнює серцево-судинну систему, сприяє зниженню рівня «шкідливого» холестерину в крові.

- Має легкий сечогінний ефект, а завдяки протимікробну властивостями усуває вогнища запалень в сечостатевій системі.

- Містить корисний для здоров’я зубів і кісток фтор. При регулярному вживанні збільшує міцність кісткової тканини.

- Позитивно впливає на шкіру, сприяє її підтягування і омолодження.

- Зміцнює імунітет, прискорює процес одужання при грипі та ГРВІ.

- Виводить шкідливі сполуки з організму, надає протипухлинну дію.

Марки кави

Keks

Марка - ORSO

1 Арабіка Ефіопія Харар

Ефіопія, вона ж екс-Абіссінія, – найдавніша країна світу. Кожен етап її історії нерозривно пов’язаний з традиціями вирощування, споживання і поширення кавових зерен. В Ефіопії каву буквально називають «Наш хліб», адже, подібно Бразилії, в цій країні майже чверть дорослого населення пов’язана з кавовою індустрією, саме тому іноді говорять – Африка: колиска кави.

Щорічно Ефіопія збирає від 200 до 240 тисяч тонн кави, що означає майже 30% виробництва Арабіки усього світу. Саме своєю арабікою славиться Абіссінія – найпершим і найпопулярнішим сортом кави на планеті.

Ефіопську каву вже кілька сотень років очищають методом сухої обробки. Вологу обробку використовують рідко, тільки для елітних сортів. Для підтримки якості зерен, держава взяла під свій контроль весь експорт, зобов’язавши виробників реєструвати торгові марки.

Основні сорти кави в Ефіопії – це Харар, Сидамо і Йергачеф. Харар – це назва колишньої столиці Ефіопії і найвідоміший центр ісламу. Крім своєї багатої історії, Харар знаменитий своїм лісовим сортом кави з шоколадно-горіховим смаком і ароматом фруктів. Типова кислинка арабіки в цьому сорті практично не відчувається, а ось гіркий присмак робить напій максимально пізнаваним. Залежно від виду зерен, фахівці розрізняють 3 сорти Харар. Найдорожчим вважається Peaberry зі зрощеної зернами. Сорт Сидамо відрізняється вологою обробкою і дивовижним смаком – оксамитово-шоколадним. В ароматі Сидамо уловлюються ноти ванілі, бергамоту і фруктів. Післясмак відрізняється карамелевими і вершковими нотками. Сорт Йоргачеф вирощується там же, де і Сидамо. Його відмінні характеристики – рівне зерно і щільний смак свіжозвареної кави з яскраво вираженою апельсинової кислинкою.

Крім трьох основних сортів кави, Ефіопія пропонує і інші регіональні види, але їх не сертифікувалина державному рівні. До речі, багато зерна Ефіопії виглядають не дуже красиво: тріщинки, нерівності та деформації – це їхня національна відмінна риса, яка пояснюється умовами вирощування.

2 Арабіка Нікарагуа Марагоджип

Марагоджип — це один з різновидів арабіки. Така різновид з'явилася неподалік міста Марагоджип, який знаходиться в бразильському штаті Байа. На деревах кави Марагоджип ростуть самі великі зерна, які не порівняти з будь-якими іншими.

Взагалі, людству відомо дуже багато кавових дерев, але придатними для вживання є тільки два: робуста і арабіка. Одним із сортів арабіки є кава Марагоджип. Таку каву рекордсмен за найбільшим зернам. Кава Марагоджип вирощується на висоті 600-700 метрів над рівнем моря. Він має дуже м'який та насичений аромат, неповторним шоколадним смаком.

Бразильці не знали, які дерева приживуться на їх землі, поетом привезли всі існуючі і висадили їх на невеликій ділянці. Багато дерева прижилися і перезапылились. Після цього деякі дерева пересадили на інші ділянки. Деякі з пересаджених дерев загинули, але інші дали врожай зерен небувалого перш гігантського розміру. Часто можна почути іншу назву кави Марагоджип — слонові зерна. Дерева Марагоджип не вибагливі до погодних умов і температури, але мають один недолік — не дають стійкого потомства.

3 Арабіка Бразилія Сантос (Arabica Brazil Santos)

Один з найпопулярніших видів бразильської кави для поціновувачів справжньої класики.

Еталоном для оцінки і класифікації інших кавових сортів вважають якраз кавові зерна Арабіка Бразилія Сантос, а саме - їх форму і розмір. Смак арабіки цього виду яскраво-виражений, густий і насичений, має збалансовану кислинку зі солодкуватими нотами і пряним присмаком. Аромат Бразилії Сантос - тонкий, без сторонніх нот.

Франcуа

Марка - Лавазза

Лавазза — легендарний італійський бренд кави, виділяється своїм тонким ароматом і вишуканим смаком. Незаперечним доказом виняткової популярності кави Лаваца може служити той факт, що, згідно зі статистикою, 80% італійців, що починають ранок з чашки чорної кави, є прихильниками продукції саме цього бренду. Каву Лаваца в усьому світі визнають сьогодні еталоном виняткової якості, смаку та аромату.

До речі, слід зазначити, що вимова і написання “Лавазза” (яким деякі ще грішать, буквально читаючи “zz” в назві торгової марки Lavazza) є неправильним. Італійці абсолютно чітко вимовляють “Ц” в кінці слова, так що якщо ви спробуєте замовити за кордоном чашечку кави Лавазза, вас, швидше за все, просто не зрозуміють. Де б ви не були – в Києві чи інших містах – говоріть правильно.

1 Espresso (Лаваца еспресо) – це ідеальний склад, призначений саме для приготування розкішного італійського еспресо, смак і аромат якого так цінують справжні гурмани.

2 Filtro Classic – суміш зерен арабіки, зібраних на африканських і південноамериканських плантаціях. Незабутні відчуття дарує квітковий аромат і м’який смак із неповторними пряними нотками. Напій створений для приготування тільки в кавоварках.

Jacobs («Я́кобс») — бренд кави, заснований 1895 року в Німеччині підприємцем Йоганном Якобсом. 895 року в місті Бремен Йоганн Якобс відкрив власну крамницю з продажу кави, чаю, какао, шоколаду та бісквітів, і цей рік вважають датою створення бренду Jacobs. В Україні торгова марка Jacobs з’явилася 1998 року. За даними самої компанії, станом на 2005 рік Jacobs була найпопулярнішою кавою серед українців. 2009 року Україна зайняла друге місце в Європі після Німеччини за сумою чистого прибутку компанії.

ISLA

Isla – українська кава свіжого обсмаження

Isla – це бленд 100% арабіки з Центральної Америки, Бразилії та Ефіопії. Найкраща арабіка для Isla проходить усі стадії сортування, включаючи оптичний контроль кожного кавового зерна.

Оптичний контроль дефекту зерен надзвичайно важливий — так вилучаються усі пошкоджені зерна, які можуть зіпсувати смак кави. Обсмаження — один з найважливіших етапів обробки кави. Саме цей процес розкриває усі ароматичні та смакові характеристики, закладені у зерні. Обсмажується кава на власній фабриці в Запоріжжі з використанням високоякісного обладнання передової німецької компанії Probat — лідера у своєму сегменті.

Існують різні техніки обсмаження, кожна з яких впливає на смак напою у чашці.Каву Isla обсмажують методом «slow roasted», що максимально розкриває потенціал зерен.

Гоголь

Камардо — італійська кава преміум класу. У цієї марки надзвичайно багато шанувальників завдяки її вираженого смаку і теплому, терпкого аромату. Також грає роль величезний асортимент, який пропонує сорти для приготування еспрессо, кава в турці та інші. Camardo - це італійська кава, історія якого почалася кілька десятиліть тому. До сих пір ця марка є сімейним бізнесом, який зберігає кращі традиції виробництва по-справжньому якісної кави. Для Camardo відбираються найкращі сорти арабіки та робусти, на основі якого виготовляються унікальні купажі. Вся кава Camardo - це ідеальний баланс фортеці, аромату і смаку. Виробник пропонує як мелену, так і зернову каву, поступово розширюючи свій асортимент і піклуючись про те, щоб шанувальники напою, що бадьорить, які вибирають Camardo, незмінно отримували тільки найкраще.

Ямайка Блю Маунтін — всесвітньо відомий сорт кави, який виростає виключно на плантаціях Ямайки. На знаменитій блакитній горі, на висоті 1200 метрів над рівнем море створені просто ідеальні умови для вирощування кави. Там буквально всі супроводжує цього: від багатої вулканічного грунту до збалансованого поєднання дощових і сонячних днів. Багато фахівців з усіх куточків світу вважають, що це кращий сорт кави. Цей царський напій має дуже гармонійний смак, що поєднує в собі кислинку, гірчинку і солодкість і аромат з особливими квітковими і шоколадними нотками. Справжні гурмани також простежують аромат тютюну і пікантного перцю. Каву завжди має однакову якість, стабільний смак і аромат. До речі, це єдиний сорт, який постачають в дерев'яних бочках.

Копі Лювак — один з найдорожчих кав у світі, що пояснюється його незвичайним способом обробки. Індонезійська звірятко лювак дуже любить стиглі плоди кави. Причому, він відбирає тільки повністю зрілі, але не переспілі зерна. Вони проходять через травну систему в незмінному вигляді. Після цього їх збирають, миють, сушать і обсмажують. Після такої обробки смак кави сильно змінюється і набуває легкий карамельно-шоколадний смак і тонкий аромат. У смаку також відчувається невелика гірчинка і відтінок вершкового масла, нуги і меду, післясмак у нього дуже довгий і стійкий. Ціна за 1 кг — близько 300 доларів.

Галапагос — елітний органічнa кава, вирощена на Галапагоських островах, де заборонено використання будь-яких хімікатів. Умови зростання значно позначилися на його смаку і ароматі. Він відрізняється великою насиченістю і багатим смаком з легким тоном горіха. Напій має м'яку гіркоту і середню кислотність.

Марки чаю

Keks

Teahouse - українська чайна компанія. Вона заснована в 1996 році як дистриб'ютор чаю. Швидко набрала обертів і стала однією з кращих в Україні. Накопичивши достатньо досвіду, в 2006 році вона зареєструвала свій власний бренд - Teahouse. Партнерство з відомими плантаціями Цейлону, Китаю і навіть Японії дає доступ до якісної сировини. Компанія постійно розширює асортимент. Вони можуть похвалитися як традиційними зеленим і чорним, так і екстравагантними етнічними чаями, наприклад масала і сенча. Крім цього, Teahouse не боїться експериментувати - постійна розробка і створення нових купажів і цікавих сумішей роблять їх асортимент ще цікавіше і уникальніша.

Ahmad Tea (укр. «Ахмад Ті») — британська сімейна компанія виробник чаю зі штаб-квартирою у Саутгемптоні, Велика Британія. Компанія виробляє широкий спектр чорного чаю, зеленого чаю і трав'яного чаю. Ahmad Tea продає свій час у більш ніж 80 країнах світу та нараховує понад 200 найменувань чайної продукції. Нерідко продукція компанії може бути знайдена в деяких ресторанах, готелях, чайних магазинах, а також на полицях деяких мереж супермаркетів.

Виробничі потужності компанії розміщені у Великій Британії, Шрі-Ланці, Китаї, Ірані, Україні, Росії та ОАЕ.

В Україні діє Українська Чайна Фабрика, котра працює з 1999 року, і розташована у місті Харків. А сам бренд представлений в Україні починаючи з 1993 року. З понеділка по п'ятницю на фабриці проводяться безкоштовні екскурсії за попереднім записом на офіційному українському сайті .

В 2005 році чай Ahmad Tea доставлено на Міжнародну Космічу Станцію.

В 2011 році Ahmad Tea нагороджений почесною відповідальністю в поставці і упаковці чаю для Королівської колекції, в тому числі, і для Букінгемського палацу.

Штаб-квартира компанії має власний музей чаю, який відкритий для відвідування туристами.

Бренд має ряд соціальних програм в Малі, Росії, Шрі Ланці та Україні. Здебільшого, робота ведеться із дітьми-сиротами зі шкіл-інтернатів в напрямках дистанційної освіти, посильної допомоги в поточних потребах, та стипендійним забезпеченням випускників шкіл-інтернатів.

Франcуа

Brooke Bond

«Brooke Bond» - чайний бренд, що належить компанії «Unilever». Виходячи з цінової політики його можна віднести до бюджетних варіантів, але це не означає, що на «Брук Бонд» не слід звертати уваги любителям хорошого чаю. Якщо описати бренд «Brooke Bond» в двох словах, це будуть «якість» і «фортеця». Так, цей чай можна сміливо віднести до різновидів міцного, що робить його ще більш економічно вигідним, адже для отримання хорошого настою потрібно зовсім небагато заварки.

Що стосується якості, то тут позначаються високі стандарти, що беруть початок ще в 1869 році, коли засновник бренду Артур Брук відкрив свою першу чайну крамницю в місті Манчестері. В якійсь мірі саме Бруку належить введення стандарту в чайному бізнесі, адже в його час, купуючи чай навіть одного і того ж сорту, можна було отримати в результаті зовсім різний напій. Такий стан справ не влаштовував Артура Брука, він взявся за стандартизацію: змішуючи різні сорти чаю, він домігся отримання якісного напою, який відразу полюбився багатьом і дав майбутнє чайної імперії «Брук Бонд».

Dilmah 

Чай – це подарунок природи людству. Напій, який зцілює, захищає та освіжає, він також є нескінченно багатим у своєму розмаїтті, набуваючи ледь вловимі відмінності під неоднаковим впливом сонця, грунту, вітру, дощу та температури в різних регіонах. Це дивовижне розмаїття в чаї є рівною мірою і викликом, і чудовою нагородою.

Засновник Dilmah, Меррілл Дж. Фернандо, висловив свою прихильність чаю, коли в 50-х роках присвятив йому своє життя. Через чотири десятиліття до нього приєдналися два його сини, Ділхан і Малік (на честь котрих він назвав свій чай Dilmah), які розділили його пристрасть до чаю. Сьогодні, майже 60 років потому, Меррілл і його сини – сім’я Фернандо – володіють величезним досвідом у вирощуванні чаю, самостійно фасуючи його та пропонуючи споживачам зі всього світу тільки найкраще. Їх любов до чаю передалася також і наступним поколінням – сини і дочки Ділхана та Маліка вивчають чай, готуючись до того часу, коли вони візьмуть на себе відповідальність за зобов’язання, яке прийняв на себе Меррілл, твердо вирішивши в 50-х роках присвятити своє життя тому, аби повернути чаю його якість.

Гоголь

Newby

На початку 2000х років була заснована корпорація Newby, яка поєднує в чайному виробництві, гарну якість, традиції чайної обробки і доступні ціни. Newby вважається англійською компанією, а головна штаб-квартира знаходиться в Лондоні.

Чайне листя збираються в розпал сезону, готують чайні купажі за спеціально розробленими технологіями і не мало уваги приділяють упаковці товару. Для того, щоб зберегти свіжість, аромат і смак чайної заварки, її пакують в алюмінієву фольгу.

Спочатку з різних плантація збирають чайні листки хорошої якості, потім з них відбирають великі і цілі і створюють купажі. Чи не останню роль відіграє і процес зберігання чайного листя, для цього розроблені спеціальні упаковки, які зберігають і цілісність заварки, і її смак, і аромат.

У виробництво фірма Newby Teas випускає зелений чай, чорний, чай Пуер і Улун, а також в'язанні чаї і тізани - це чай без кофеїну. Кожен вид чайної продукції має свого шанувальника.

Багаторічний досвід і сучасні технології створили щось унікальне і зовсім не схоже на всі інші сорти чайної продукції. Термічна обробка і упаковка дозволяє зберегти аромат і смак чаю Newby Teas.

Dammann

Чайна компанія Dammann спочатку почала своє існування в 1925 році. Засновниками компанії вважаються два брата Дамман. Продаж чайної продукції йшла дуже добре, але був тільки опит.

Приблизно після другої світової війни, шанувальник чайного напою Жан Лафон запропонував фантастичну ідею, яка змінила продаж і виробництво чайного продукту назавжди. Ідея полягала в тому, щоб продавати заварку в великих скляних контейнерах, щоб покупець міг подивитися на товар і упевниться в його якості.

Через всього лише п'ять років, безліч чайних виробників перейшли на подібну схему продажу товару. Наступним нововведенням була натуральна ароматизація заварки за допомогою шкірки цитрусових фруктів.

Висновок: 

У результаті творчої роботи ми

У творчій роботі були розкриті всі основні питання. У процесі виконання роботи її мета була досягнута, а завдання вирішенні.