Published using Google Docs
Ф11 Урок 96 Тема УП Квантова оптика
Updated automatically every 5 minutes

Узагальнююче повторення

Квантова оптика


Мета. Пригадати основі визначення та поняття з теми “Квантова оптика”, методи та підходи при розв’язування типових задач до теми. Виховувати культуру оформлення розрахункових задач та культуру наукового мислення.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Дидактичні матеріали:

План

  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.
  2. Вчимося розв’язувати задачі.
  3. Домашнє завдання.
  4. перевір себе.
  5. Для допитливих.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.


  1. Вчимося розв’язувати задачі.

Задача 96.1. Визначити товщину плівки на поверхні лінзи, якщо плівка розрахована на максимальне гасіння світлової хвилі довжиною 555 нм. Абсолютний показник заломлення плівки 1,231.

images (4).jpgЗадача 96.2. Визначте швидкість (у км/с) руху електрона, за якої його імпульс дорівнює імпульсу фотона з довжиною хвилі 0,66 мкм. Уважайте, що стала Планка дорівнює Дж⋅с, маса електрона —  кг. Відповідь округліть до десятих.


  1. Домашнє завдання.

books.pngПідручник: параграфи 29-35 - повторити.

Задача 96.3. Знайдіть довжину світлової хвилі, якщо в дифракційному спектрі максимум 2 порядку спостерігається за умови, що оптична різниця ходу становить 1,15 мкм.

777fff334c9b.pngТворче завдання: “Несподівана тінь” (Відповідь)


  1. Перевір себе.


  1. Для допитливих.

Задача 96.1. Дві вузькі щілини, відстань між якими 0,32 мм, освітлені білим світлом. Екран, на якому спостерігають інтерференцію світла від цих джерел, знаходиться на відстані 3,2 м від них. Знайдіть відстань між червоною (ч = 760 нм) та фіолетовою (ф = 400 нм) лініями другого порядку інтерференційного спектра на екрані.