Додавання тестів

Основним засобом контролю результатів дистанційного навчання є тести. Тому вчителю необхідно вміти створювати тести в системі Moodle і включати їх в електронні курси.

Будь-тест в Moodle створюється на основі Банку питань (спеціальній базі даних). Тобто перш, ніж створювати тест потрібно наповнити банк даних питаннями для цього тесту.

Створення банку тестових запитань

У розділі «Управління курсом» блоку «Налаштування» на головній сторінці курсу вибрати «Банк питань».

Відкривається сторінка редагування питань.

Питання в Банку впорядковані за категоріями. За замовчуванням для кожного курсу створюється окрема категорія, крім того, існують категорії, що збігаються з загальними категоріями курсів. При бажанні можна створити додаткові категорії (вкладка Категорії). Перед створенням питання потрібно вибрати категорію, до якої буде ставитися це питання.

У Moodle використовується кілька типів питань в тестових завданнях:

        

        

Форми для створення питань

Тестові завдання створюються шляхом заповнення полів в спеціальних формах, які залежать від типу використовуваного в завданні питання.

Форма будь-якого типу питання містить наступні поля.

Решта поля форми варіюються в залежності від типу питання.

Розглянемо створення деяких, найбільш часто використовуваних, типів тестових питань.

Множинний вибір

В форме Банк вопросов в выпадающем списке «Создать новый вопрос» выбираем:

Значення основних полів було розглянуто вище. Специфічні параметри:

Один або кілька відповідей?

        

        Випадковий порядок відповідей - дозволяє перемішувати відповіді у випадковому порядку при кожній новій спробі.

Нумерувати варіанти відповідей? - визначає знаки при нумерації відповідей на питання. За умовчанням вибрані малі літери латинського алфавіту. Можна змінити на великі літери, арабські і римські цифри або відмовитися від нумерації відповідей.

Відповіді

За замовчуванням пропонується 5 варіантів відповідей, при бажанні можна додати ще (кнопка «Додати ще 3 варіанти відповідей»).

«Один або кілька відповідей» - скільки правильних відповідей міститься в тестовому завданні. Кожен варіант відповіді складається з самого відповіді, його оцінки та коментарі.

Питання на відповідність

В форме Банк вопросов в выпадающем списке «Создать новый вопрос» выбираем:

Після основних полів пропонується встановити відповідності. Кожне відповідність об'єднується в групу Вопрос 1, Питання 2, Питання 3, при бажанні кількість груп відповідностей можна збільшити, натиснувши на кнопку «Додати 3 питання».

У кожній групі відповідностей потрібно записати питання і відповідний йому відповідь.


Коротка відповідь

У формі Банк питань в випадаючому списку «Створити нове питання» вибираємо:

Оскільки відповідь студент повинен буде ввести самостійно з клавіатури, в подібних питаннях необхідно передбачити всі можливі варіанти правильного формулювання відповіді. Укладач тесту записує всі можливі варіанти в поле «Варіант відповіді». Потрібно призначити оцінку за кожну правильну варіант, якщо він частково правильний, то значення оцінки можна поставити нижче 100%.

За замовчуванням пропонується заповнити три варіанти відповіді, проте це число може бути збільшено (кнопка «Додати 3 варіанти відповіді»).

Створення тесту

Для створення тесту необхідно:

  1. Перейти в режим редагування (якщо він ще не включений)
  2. У потрібній темі (розділі) курсу натиснути «Додати елемент або ресурс»
  3. Вибрати елемент «Тест» і натиснути кнопку «Додати»
  4. Заповнити поля із настройками тесту

Тут потрібно визначити чи буде тест мати будь-які обмеження по часу, скільки питань буде відображатися на одній сторінці, випадковий або не випадковий порядок цих питань, скільки спроб буде надано кожному тестируемому, які методи оцінювання будуть застосовуватися і інші параметри. Про значення кожного параметра можна дізнатися, натиснувши знак питання біля цього параметра.

Потім потрібно наповнити створений тест питаннями з Банку питань.

На головній сторінці курсу в режимі редагування, натисніть на назву тесту. Відкривається сторінка редагування тесту.

Натиснувши кнопку «Додати» можна додавати як випадкові питання з певної категорії, так і конкретні питання з банку питань.

Припустимо, в курсі є підсумковий тест, наприклад, на 150 питань. Потрібно зробити так, щоб учень відповідав лише на 20 випадково вибраних питань з 150. Потрібно увійти в Тест. Натиснути кнопку «Додати». У списку вибрати пункт «Випадковий питання». У вікні вказати категорію, яка містить ваші 150 питань. Якщо необхідна категорія розбита на підкатегорії, то необхідно відзначити пункт «Включати також питання з підкатегорій». В поле «Кількість випадкових питань» вибрати 20 і натиснути кнопку «Додати випадкове питання».

Відкрийте вкладку Перегляд, щоб побачити, як буде відображатися тест на екрані.

Подивитися результати протестованих учасників курсу, отримати статистичну інформацію можна у вкладці Оцінки.


Звіти

Система постійно відстежує активність користувачів і складає звіти про їх участь у вивченні курсу. Ви можете подивитися, які студенти, в які дні, як довго використовували ті чи інші матеріали курсу. Для цього натисніть посилання «Звіти» розділу «Управління курсом» в блоці «Налаштування»:

На сторінці можна вибрати цікавлять звіти або діяльність в курсі.