Published using Google Docs
Regulamin Tak RP

Wchodząc na serwer automatycznie akceptujesz i zobowiązujesz się przestrzegać regulamin.  

 

§1. Zakazuje się: 

 

1.1 Zabijania sojuszników (z wyjątkiem klas D),

1.2 Łamania prawa polskiego i międzynarodowego,

1.3 Nadużywania mikrofonu (w tym: krzyczenia, puszczania muzyki, piszczenia i wydawania denerwujących dźwięków),

1.4 Braku kultury i nadmiernego przeklinania,

1.5 Propagowania/popierania: nazizmu, komunizmu, rasizmu itp.,  

1.6 Podszywania się pod administrację serwera,

1.7 Obrażania innych graczy, osób i grup społecznych oraz mniejszości narodowych,

1.8 Używania niedozwolonego oprogramowania, błędów gry itp.

1.9 Posiadania pseudonimów, które są obraźliwe, wulgarne, składają się z samych nierozpoznawalnych przez grę znaków lub nawiązują do postaci kontrowersyjnych,

1.10 Trollingu: Rozbrajanie sojuszników, palenie kart sojuszników, kradzież kart/broni, celowe zamykanie drzwi „przed nosem” swoim sojusznikom itp.),

1.11 RDM (Random DeathMatch) zabijanie ludzi bez powodu jest niedozwolone,  

1.12 Mszczenia się za poprzednie wcielenia,

1.13 Detonacji placówki bez rozkazu Dowódcy MFO / Dowódcy Ochrony, 

1.14 Samobójstwa jako klasy militarne (wyjątkiem jest gdy jesteś skuty i dostajesz rozkaz oraz detonowanie się w windzie [lub innym zamkniętym pomieszczeniu] aby zabić przeciwników),

1.15 Sojuszy (Odnośnik tabela),

1.16 Łamania NLR (New Life Rule) oraz praktykowania meta-gaming’u (wykorzystywanie informacji „z obserwatora” – w teorii odradzając się jako MTF lub CI, nie masz pewności kto jeszcze żyje. [Nie dotyczy to wykorzystywania SCP-1576]).

 

§2. Nakazuje się: 

2.1 Stosowania się do zasad regulaminu,

2.2 Zgłaszania osób używających niedozwolonego oprogramowania oraz błędów gry,

2.3 Zgłaszania osób łamiących regulamin,

2.4 Odgrywania swojej roli,

2.5 Zachowania profesjonalizmu na radiu i interkomie przez personel Fundacji (radio nie jest twoim prywatnym kanałem do rozmowy z kolegą),

2.6 W celu zachowania RP należy wykonywać rozkazy rangi wyższej stopniem o ile mają one uzasadnienie RP (Dowódca MFO > Naukowiec MFO, Porucznik MFO > Kadet MFO > Ochroniarz MFO),

2.7 Stosowania się do wzorca zadań klas w celu zachowania RP. (Strona trzecia)

 

 

 

 


Zadania danych klas 

 

Kapitan oddziału MFO 

Jest to najbardziej odpowiedzialna funkcja w grze. To właśnie dowódca prowadzi swój oddział, podejmuje ważne dla niego decyzje i są one ostateczne. Grając tą klasą musisz wykazać się umiejętnością dowodzenia grupą ludzi, ich życie leży w twoich rękach, więc podejmuj decyzję rozważnie i nie zbyt pochopnie. Nie zapomnij także o utrzymywaniu dyscypliny w swoim oddziale. 

Sierżant oddziału MFO 

Jest to druga z rzędu klasa pod względem rangi. Twoim zadaniem jest wykonywanie poleceń dowódcy oraz wdrażanie jego rozkazu dla całego oddziału.  Natomiast w przypadku braku lub śmierci dowódcy, to właśnie ty podejmujesz ważne decyzje dla oddziału, ale pamiętaj, że nie pełnisz tej funkcji sam i zdanie innych poruczników też się liczy. Grając tą klasą musisz wykazać się zdyscyplinowaniem oraz umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, gdzie decyzje trzeba podjąć bardzo szybko. Do tej klasy zaliczamy także naukowca z oddziału MFO. 

Szeregowy oddziału MFO 

Jest to trzecia z rzędu klasa pod względem rangi. Twoim zadaniem jest wykonywanie poleceń dowódcy oraz poruczników. Grając tą postacią musisz wykazać się zdyscyplinowaniem, lecz również umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach, gdy zabraknie przy tobie dowódcy bądź porucznika. 

Ochroniarz placówki 

Twoim głównym zadaniem jest odszukanie personelu badawczego placówki oraz jego ewakuacja poza teren ośrodka bądź w miejsce stosunkowo bezpieczne. Grając tą klasą musisz postępować szybko, lecz z rozwagą. Pamiętaj, że podmioty SCP dokonały wyłomu i chcą śmierci każdego człowieka. Powinieneś więc kooperować z innymi ochroniarzami, wykonywać rozkazy dowódcy ochrony oraz współpracować z oddziałami MFO. 

Dowódca ochrony 

Dowódca ochrony koordynuje działaniami ochrony. Grając tą klasą musisz wykazać się opanowaniem oraz szybkim podejmowanie decyzji. Jako dowódca ochrony decydujesz jako pierwszy nad losem personelu klasy D. Możesz zastosować się do protokołu terminacji podczas wyłomu, lub jeżeli widzisz dla niego użytek wykorzystać go w dalszych działaniach. Pamiętaj twoje działania oparte są o dobro Fundacji. Tylko w twoich rękach leży decyzja co do uruchomienia sekwencji detonacji placówki.  

 

 

 

 

 

Klasy specjalistyczne 

 

Medyk 

Twoim zadaniem jest utrzymanie członków twojej drużyny w jak najlepszym stanie. Pomagaj swoim kolegom podając im apteczki oraz wspierając ich podczas działań w placówce. 

Technik zabezpieczeń placówki 

Grając tą klasą pełnisz ważne zadanie w oddziale MFO. Dzięki karcie technika zabezpieczeń którą posiadasz możesz otworzyć kluczowe miejsca w placówce np.: pomieszczenie kontroli głowicy Alpha, cela przechowawcza SCP 106. Aby w pełni wykorzystać możliwości tej klasy współpracuj z członkami swojej drużyny i wspieraj ich w działaniach w placówce. 

Grenadier 

Jest to klasa ciężkiego wsparcia wyposażona w granaty odłamkowe i błyskowe oraz w strzelbę. Grając tą klasą twoim głównym zadaniem jest wspieranie oddziału oraz przywrócenie placówce prawowitego stanu sprzed wyłomu.  

 

 

Ogólne zasady dla klas militarnych fundacji:  

 

 

Rebelia Chaosu  

Twoim zadaniem jest jak najszybsze przedostanie się do placówki oraz odszukanie i bezpieczne eskortowanie personelu klasy D do punktu ewakuacji. Musisz uważać na grasujące po placówce podmioty SCP oraz jeżeli to możliwe ograniczyć starcia z nimi do minimum. Uważaj nie tylko na wrogie podmioty, ale i na ochronę oraz oddziały MFO, które będą chciały za wszelką cenę cię powstrzymać przed wykonaniem twojego głównego zadania. W waszych szeregach nie ma stopni ani rang, więc musicie wykazać się wzajemną współpracą oraz zrozumiem, aby wykonać nałożone wam zadanie. 

 

 

 

Personel badawczy placówki  

Twoim sztandarowym zadaniem jest wydostanie się z placówki. Możesz zrobić to wieloma sposobami działając na własną ręką, z innymi naukowcami bądź współpracując z personelem klasy D. Jednak uważaj i postępuj rozważnie, unikaj groźnych podmiotów SCP, oraz zachowuj dystans do personelu klasy D. Miej świadomość tego, że personel klasy D może okazać się twoim sprzymierzeńcem, bądź zostać twoim przyszłym katem. Dla zwiększenia szansy przetrwania staraj się kooperować z ochroną placówki oraz z oddziałami MFO. 

Personel klasy D 

Twoim zadaniem jest wydostanie się z placówki wszelkimi możliwymi sposobami. Możesz działać na własną rękę, działać w grupie bądź współpracować z personelem badawczym placówki. Pamiętaj: obchodzi cię tylko twój los, więc musisz rozważnie dobierać sojuszników. Grając tą klasą musisz wykazać się przebiegłością, szybkością działania oraz rozwagą w unikaniu SCP, ochrony placówki, oraz oddziałów MFO. Pamiętaj, że ochrona, podmioty SCP oraz MFO nie pomogą Ci w ucieczce i w ostatecznym rozrachunku będą chcieli twojej śmierci. W uciecze może ci pomóc Rebelia chaosu, lecz przede wszystkim musisz liczyć na siebie. 


Podmiot SCP  

Dzięki przełamaniu zabezpieczeń odzyskałeś upragnioną wolność. Pałając żądzą zemsty pragniesz zabić wszystkich, którzy są odpowiedzialni za twoją katorgę podczas zamknięcia oraz eksperymentów. Nie możesz dopuścić do tego, aby ktoś opuścił placówkę. Wśród ludzi nie masz sojuszników, więc staraj się kooperować z innymi podmiotami w celu dokonania rzezi wśród osób znajdujących się w placówce. Wykorzystuj swoje umiejętności jak najlepiej, aby siać terror wśród ludzi znajdujących się w placówce. 

 

 

 

Głowica Alpha 

Co prawda nie jest grywalną klasą, jednak należy opisać sposób jej użycia. Personel klasy D, Jednostki Rebelii chaosu oraz podmioty SCP mogą użyć głowicy w dowolnej chwili. Będąc członkiem ochrony bądź członkiem oddziału MFO głowica jest dla was ostatecznością w kwestii likwidacji. Jeżeli żyje dowódca ochrony, to wyłącznie do niego należy decyzja o uruchomieniu głowicy. Musicie być pewni, że w placówce nie ma personelu badawczego, oraz sugeruje się wcześniejsze ogłoszenie na interkomie zamiaru wysadzenia placówki jako informacje dla oddziału znajdującego się wciąż w środku. Kartę do głowicy możecie zdobyć głównie od personelu badawczego, uciekającego personelu klasy D bądź zdobyć ją samemu. Wyjątkiem jest Technik zabezpieczeń placówki, który posiada tą kartę na starcie. 

 

 

 

 

 

 

 


Tabela sojuszy:

 

CI

D

Naukowcy

SCP

MFO

CI

+ 

+ 

- 

- 

- 

D

+ 

=

= 

- 

- 

Naukowcy

- 

= 

+ 

- 

+ 

SCP

- 

- 

- 

+ 

- 

MFO

- 

- 

+ 

- 

+ 

Oznaczenia: