Тема: Звуки [т],[т،]. Буква «Т» в театрі.

Мета: закріпити знання учнів про букву «те», звуки [т],[т،]; продовжувати формувати навички читання слів та текстів з буквою «те»; працювати над збагаченням словникового запасу; виховувати культурну поведінку в громадських місцях, зокрема в театрі.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Щось вас хочу запитати,

Ви ж послухайте, малята,

Відповідь дасте мені

«так» чи «ні»

Вам сьогодні мама з ранку посміхалась?

Ви сьогодні в ранці радо йшли до школи?

Є бажання у малят навчатись мові?

Тож рушайте за знаннями:

Ви зі мною, я із вами.

  1. Створення ситуації успіху:
  1. Перевіримо, як потоваришували всі із вивченими звуками. Пограємо в гру продовжити словосполучення:

Принести (що?)…, …,

Любити (кого?) …, …,

Тато (що робить?) …, …,

Мама (яка?) …, …,

  1. Потоваришували ви із буквою «те». А як товаришують із нею інші букви?
  1. Утворимо слова із розписаних складів на дошці:

ті                         на                    то                       ло

            ні                      та                     кар

  1. Відгадайте загадку:

Дерев’яний в нього ніс

Невеликий сам на зріст

Пишається ним тато Карло

Ключик він знайшов не марно.

Із якої казки цей герой?

7. Звуковий аналіз слова Буратіно

(один день біля дошки)

0 - - 0 – 0 -

-  0 = = 0 - 0

- = 0 - 0

Сьогодні ми потрапимо до уявного театру і складемо театральний словничок. А допоможуть нам цьому малюнки на дощці  і нашому підручнику.

  1. Читання театрального словничка.(колективно, парами)

Театр                         сцена

Артист                      актор

Афіша                      гардероб

Оркестр                   ложа

Диригент                  антракт

Концерт                   вистава

Партер                    фоє

  1. Фізкультхвилинка

Станьмо діти дружно в ряд

Вирушаєм ми в театр

Там актори танцювали

Скрипки дзвінко вигравали

Диригент всім керував

Всі чекали на фінал

Довго ми аплодували

Так акторів всіх вітали

Ми додому повертали

Потім всі відпочивали.

  1.  Робота з підручником

Прочитайте слова в колонках самостійно. Яких слів немає на дошці? Як ви їх розумієте?

  1.  Читання тексту вчителем. (як продовжити?)
  1. Читання ланцюжком
  2.  Вибіркове читання. Знайдіть речення, в якому вказано де знаходиться картина, де крісла, що слухає сім’я.
  3.  Продовжте речення. Порахуйте, скільки слів починається на букву «те»
  4.  Хочу познайомити вас із чоловічками, які схематично відображають настрій. Виберіть свого, який у вас переважав  настрій?
  5. Підсумок уроку.

Оскільки ми з вами уявно побували в театрі, готуючись до справжнього відвідування, ми повинні знати правила поводження в громадських місцях.

Ось друже правило одне:

Ідем в театр або в кіно

Ні насіння, ані пряника,

Ні морозива, ані яблука

До залу нести не берись.

Прийшов дивитись, так дивись.

До вистави не спізнись,

Сусідами заважати не берись,

До акторів май повагу,

Після фіналу виходь із залу.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

БЕРДЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ

ОСИПЕНКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

 

Тема: Звуки [т],[т،]. Буква «Т» в театрі.

 Вчитель: Куриленко

Віра Григорівна

Осипенко 2011