Published using Google Docs
На гостину до звірят.docx
Updated automatically every 5 minutes

Мета. перевірити й розширити знання дітей про звірів, що мешкають на території України; їхню поведінку, звички, уподобання, спосіб життя. Формувати вміння працювати в команді, активізувати увагу, мислення. Розвивати спостережливість. Виховувати відповідальність, дбайливе ставлення до природи.

Обладнання. Завдання ,карта маршруту.

                                        Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Проведення інтелектуального марафону.

        

1. Вибір назви команди.

        2. Зупинка «Тренувальна».

1-ша команда – «Білченята»                 2-га команда «Зайченята»

Білченята ми маленькі,                                Ми веселі зайченята,

Слухаємо тата й неньку.                        Розумненькі всі малята.

Ми веселі, добрі, щирі,                                Вмієм гарно працювати,

З усіма живемо в мирі.                                І читати, й міркувати,

А змагатися ми любим,                                І якщо потрібно –

Перемогу вмить здобудем.                        Перемогу здобувати.

       3. Зупинка «Розминка»

Протягом однієї хвилини дати відповіді на 10 запитань.

«Білченята»

  1. Чим любить ласувати ведмідь?
  2. Хто руду шубку має, по деревах все стрибає?
  3. Хто любить носити гостинці на спинці?
  4. Про кого кажуть «боязкий»
  5. Кого називають санітаром лісу?
  6. Що робить ведмідь взимку?
  7. Який звір полюбляє жолуді?
  8. Чи вміє плавати ведмідь?
  9. Який звір все життя живе під землею?
  10. У якого звіра на вухах є китиці?

«Зайченята»

  1. Чим любить ласувати білочка?
  2. Про кого кажуть клишоногий?
  3. Що робить взимку їжачок?
  4. У людини нігті у тварини …?
  5. Яке звірятко любить капусту?
  6. Хто найхитріша тварина в лісі?
  7. Хто на голові дерево носить?
  8. Чи вміє ведмідь лазити  по деревах?
  9. Який звір вміє літати?
  10.  Який звір – ворог білочки.

4. Зупинка «Загадкова»

Білченята

  1. Чому зайчик влітку сірий, а взимку білий?
  2. Навіщо ведмідь лазить по деревах?
  3. Яку користь лісовому господарству приносить кажан?

Зайченята

  1. Навіщо їжачкові голки на спинці?
  2. Навіщо лисиці пухнастий хвіст?
  3. Яку користь лісовому господарству приносить ведмідь?

5. Зупинка «Голосиста»

«Білченята»                                        «Зайченята»

        - У-у-у!                                        - Фир-фир-фир!

        - Рох-рох-рох!                                - Пі-пі-пі!

        - Тяв-тяв-тяв!                                -Мяу-у-у!

Підбиття підсумків.

6. Зупинка «Гостинна»

Лісові друзі дуже щедрі. Вони пригостили вас своїми дарунками. Відгадайте від кого вони.

        «Білченята»

Жолуді, горщик з медом, горішок, сіно, морква.

        «Зайченята»

Капуста, грибочок, малина, колосок,  яблуко.

        7. Зупинка «Танцювальна»

        8. Зупинка «Розважальна»

        За допомогою жестів і міміки потрібно показати задану тварину. Один учень читає завдання і показує, а всі інші відгадують.

        9. Зупинка «Фото на пам'ять»

        Один гравець малює тварину – інші відгадують.

        10. Зупинка. «Підсумкова»

Підводяться підсумки змагання.

        11. Зупинка. «Прощальна»

Нагородження переможців.

ІІІ.  Підсумок заняття

                        Буде той щасливий,

                        Хто з усіма живе у мирі,

                        Не образить, не зашкодить

                        Другом у природу входить!

Мета. Розширити знання дітей про весну, прикмети весни. Розвивати пам'ять, увагу. Виховувати любов до природи.

Обладнання. Ілюстративний матеріал

                                             Хід заняття

І. Організаційна частина

ІІ. Конкурсна програма

1 Привітання.                 

                        У змаганні той перемагає,

                        Хто щирих, вірних друзів має.

                        Тож пам’ятай про це завжди

                        І свято дружбу бережи.

Команда. «Сонечко».

                        Хай сьогодні у цій залі

                        Буяє радість і сміх.

                        І щоб команда наша

Потішила усіх.

Команда. «Веселка».

                        Удачі всім бажаємо,

                        «Ні пуху , ні пера»,

                        Нехай же починається

Весела наша гра.

Всі разом.                 Сердечно нині просимо

                        Вас дороге журі,

                        Судити нас по щирості,

                        Умієте це ви.

Команда «Сонечко».    Про болільників забути

                                Права ми не маємо

                                І уклін низенький свій

                                Їм ми посилаємо.

                        Ми хочемо дуже

                        Сподобатись вам,

                        І віримо, що ви

Допоможете нам.

Команда. «Веселка».        Не журіться ви сьогодні,

                                Дружно йтиме в залі гра

                                Коли будем вигравати,

                                Дружно вигукніть «Ура!».

                        Болільниці – мами нехай усміхаються.

                        Завзято їх діти сьогодні змагаються.

                        Ми ж будемо старанними,

                        Не можемо програти ми.

2. Конкурс «Поетичний»

Виразне читання віршів про весну

3. Конкурс болільників.

Назвати якомога більше ознак весни.

4. Конкурс «Прикмети знай і перевіряй»

5. Загадковий

Відгадати загадки

6. Конкурс «Веснянка»

Заспівати веснянку.

7. Конкурс «Пташиний базар»

Імітувати голоси птахів.

8. Конкурс «Художники»

Намалювати весняні квіти.

ІІІ. Підведення підсумків. Нагородження переможців.