Published using Google Docs
Урок української мови в 4 класі з використанням мультимедійної дошки.docx
Updated automatically every 5 minutes

Урок української мови в 4 класі з використанням мультимедійної дошки

Тема: Змінювання дієслів за числами.

Мета: Виробляти в учнів вміння визначати число дієслів і змінювати дієслова за числами, вдосконалювати навички роботи з текстом; розвивати вміння користуватися розділовими знаками у реченні з однорідними членами речення; виховувати любов до природи, захоплення її красою.    

Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, проектор, диск, підручник «Рідна мова» 4. М. С. Вашуленко

 Хід уроку

І. Організація класу

                  Продзвенів уже дзвінок,

                  Починається урок.

                  Повернімося обличчям до гостей

                  І лагідно промовимо: «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Слайд 1 –Змінювання дієслів за числами.

Слайд 2-5 – Дієслово це:

      -    На попередньому уроці ми вивчили, за якими часами змінюються дієслова. Тож        

           скажіть, які дієслова мають форму теперішнього, минулого, майбутнього часу?  

ІІІ. Удосконалення каліграфічних навичок.

Слайд 6 – Каліграфічна хвилинка.

                  Хвилинку каліграфії -  негайно!

            Напишемо красиво і охайно!

 -  Подивіться, яка красива сорока завітала до нас. Вона дуже любить букву «р».    

     Допоможемо їй написати її. Прочитаємо вірш.

 ІV. Повідомлення теми та завдань уроку.

         А сьогодні, на уроці, ми навчимося визначати число дієслів. Будемо          

         використовувати свої знання під час письма та в усному мовленні.

V. Первинне сприймання та усвідомлення матеріалу.

       1 Слайд  7 – Число дієслів.

2. Робота з таблицею « Змінювання дієслів за часами та числами.»

3.Робота з підручником. Вправа 95.

Перевірка – індивідуальне опитування.

Фізкультхвилинка

             Щось не хочеться сидіти,

             Треба трохи відпочити.

             Швидко вставайте і відпочивайте.

             Вище, вище підтягніться,

             Вправо, вліво поверніться,

             Знову вгору підтягніться,

             На сусіда подивіться,

             Ну а потім нахиліться,

             Розігніться, посміхніться.

             За хвилинку відпочили

             І за парти тихо сіли.

VІ. Закріплення та осмислення знань

  1. Слайд 8 – Репродукції картин І.К.Айвазовського.

        Діти, на слайді вам представлено відомого художника Івана Константиновича    

        Айвазовського з репродукціями його картин.

2. Колективна робота із вправою 96.

-  Прочитайте опис моря, складений М.Коцюбинським.

-  До якої картини І.К.Айвазовського він підходить?

 - Прочитайте завдання до вправи. Давайте виконаємо її колективно коментовано.

3. Робота з текстом (за вправою 97)

      Ми прочитаємо кінцівку казки відомого українського письменника    

      В.О.Сухомлинського, з яким ви вже знайомі.

      Виконання завдань до вправи.

Слайд 9 – В.О.Сухомлинський.

      Читання казки повністю.

VII. Підсумок уроку.

Про що нове й цікаве ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

VIIІ. Домашнє завдання (правило на с. 52 , вправа 98)

        Вдома я хочу запропонувати вам пофантазувати й скласти твір «Якби птахи і звірі вміли говорити».

                        Ось і дзвоник пролунав,

                  Він мені і вам сказав,

                  Що урок вже час кінчати,

                  Треба йти відпочивати

Слайд 10 – Вчіться на відмінно!

І побажання від нашого друга тигрулі.

Мультимедійна презентація до уроку