УКРАЇНА

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Надвірнянського району Івано-Франківської області

Сьоме демократичне скликання

Дев’ята сесія  

РІШЕННЯ

від 28 вересня 2018 року № 393-9/2018

смт Делятин

Про внесення   змін до рішення селищної  ради

від 10 травня 2018 р. № 135 -5/2018 «Про

затвердження  Положення про  порядок надання

матеріальної допомоги мешканцям Делятинської

селищної ради об’єднаної територіальної громади»

Враховуючи рекомендації  постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку  та регуляторної політики Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади  щодо  внесення змін до рішення  селищної ради від 10 травня 2018 року №135-5/2018 «Про затвердження Положення про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади», з метою поліпшення матеріально-побутових умов найменш захищених категорій населення Делятинської  об’єднаної територіальної громади, та, керуючись  25,26,34 статтями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

вирішила:

1.Внести зміни до Положення  про  порядок надання   матеріальної допомоги мешканцям Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади, доповнивши розділ 3 п.3.5. словами «та на розгляд сесії».

2.Затвердити Положення про порядок надання матеріальної допомоги мешканцям Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади в редакції, що додається.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію ради з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регулятивної політики.

 Селищний голова                                                                     Богдан Клим’юк

Додаток

до рішення селищної ради  

від 28.09.2018р.  № 393-9/2018                                         

ПОЛОЖЕННЯ

про  порядок  надання   матеріальної допомоги  мешканцям Делятинської селищної  об’єднаної територіальної громади

1.Загальні положення

1.1.Положення про надання одноразової  матеріальної допомоги мешканцям Делятинської селищної  об’єднаної територіальної громади (далі - Положення) визначає умови та порядок  вирішення питання щодо фінансової  підтримки мешканців громади, які потрапили в скрутні життєві обставини, учасникам антитерористичної операції  та членам їх сімей, та іншим категоріям громадян.

1.2.Матеріальна допомога мешканцям Делятинської селищної ради  об’єднаної територіальної громади надається за рахунок коштів загального фонду   бюджету Делятинської об’єднаної територіальної громади при наявності відповідного фінансового ресурсу та відповідних бюджетних призначень.

1.3.Загальна сума матеріальної допомоги затверджена кошторисом видатків на рік з помісячною розбивкою. Розподіляється вказана сума комісією щомісячно в межах кошторисних призначень.

1.4.Підставою для розгляду питання щодо надання одноразової матеріальної допомоги є заява громадянина про надання йому (членам його сім’ї) грошової допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, яке зумовлено надзвичайними обставинами, що виникли (онкологічне захворювання, важко хворим, які потребують тривалого лікування, або/ та хірургічного втручання, громадянам, які постраждали від  пожежі чи іншого стихійного лиха ( в разі втрати здоров’я) та інше),  на ім’я селищного голови об’єднаної територіальної громади.

1.5.До членів сім’ї заявника відносяться особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки                             (ст. 3 Сімейного кодексу України).

1.6.Розмір одноразової матеріальної допомоги залежить від рівня забезпеченості сім’ї та надзвичайних обставин, які склалися у заявника               (його сім’ї)  і відповідає встановленим критеріям:

1.Малозабезпеченим громадянам (відсутні вагомі підстави) – 200,00грн.;

2.Лікування хронічної хвороби (довідка з місцевого медичного закладу, учасникам  ОУН – УПА, учасники , ліквідатори Чорнобильської катастрофи) – 500,00грн.;

3.Лікування непрацюючих і малозабезпечених(легке оперативне втручання)  - 700,00грн.;

4.Лікування (важкі операції, в т.ч. на серце, ампутація,  онкологічні захворювання більше року,поховання громадян, які не досягли пенсійного віку)  – 1000,00 – 1500,00грн.;

5.Учасники АТО , які звернулися вперше,– 2000,00грн.;

6.Лікування хворих,  якщо в сім’ї їх одночасно більше як 1(один)  та ранені учасники АТО – 2000,00 – 2500,00грн.  

1.7.Матеріальна  допомога надається заявнику не частіше одного разу на рік.

1.8.Матеріальна  допомога надається заявнику  на поховання  громадян, які не зареєстровані в Пенсійному фонді та не перебували на обліку в центрі зайнятості.

1.9.Матеріальна допомога надається   мешканцям, які зареєстровані та  проживають у смт Делятин, селі Заріччя, селі Чорний Потік та селі Чорні Ослави.

 

2.Порядок  розгляду заяв  мешканців громади щодо надання  матеріальної допомоги

2.1.Для отримання одноразової матеріальної допомоги мешканці Делятинської  об’єднаної територіальної громади  надають до виконавчого комітету Делятинської селищної ради  заяву на ім’я селищного  голови об’єднаної територіальної громади.

2.2До заяви громадяни додають наступні документи:

- копію паспорту;

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- копію пільгових посвідчень (за наявності);

- копію довідки про склад сім’ї ( для одиноких громадян похилого віку);

- медичну довідку в разі хвороби (оригінал або копію);

- довідку про участь в АТО;

- акт  обстеження житлово-побутових умов проживання, складений комісією за місцем проживання заявника, в якому обов’язково зазначено: чи надавалася заявнику допомога з селищного бюджету в поточному році, наявність родичів  1 ступеня спорідненості за кордоном, рекомендована сума матеріальної допомоги; дата складання акту ( акт не подають  учасники АТО у разі первинного звернення)  при повторному зверненні допомога надається на загальних підставах;

-  подання депутата про виділення коштів депутатського фонду;

- інші документи та довідки, які підтверджують необхідність звернення для отримання матеріальної допомоги.

- дані про особистий рахунок заявника в одній із банківських установ.

         До заяви  про виділення  матеріальної допомоги  на поховання  громадян, які не досягли пенсійного віку,  надаються  наступні документи:

- копія паспорту особи, яка здійснювала поховання;

- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера  облікової картки платника податків;

- копія свідоцтва про смерть;

- довідка про виплату одноразової допомоги на поховання;

- акт   обстеження матеріально – побутових   умов;

- дані про особистий рахунок заявника в одній із банківських установ.

3.Підготовка документів щодо надання матеріальної допомоги

3.1.Заява про надання матеріальної допомоги приймається та реєструються    відповідно до затвердженої Інструкції з діловодства за зверненнями громадян відповідальною особою з реєстрації вхідної документації.

3.2.Після розгляду селищним головою заява  з резолюцією передається  уповноваженому спеціалісту виконавчого комітету Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

3.3.Робота, пов’язана з підготовкою документів, проекту  рішення    покладається на уповноваженого спеціаліста виконавчого комітету Делятинської селищної ради.

3.4.Проекти рішень разом з матеріалами до них надаються на розгляд постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регулятивної політики.

3.5.Висновки та рекомендації постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регулятивної політики надаються на розгляд та винесення рішення виконавчому комітету об’єднаної територіальної громади та на розгляд сесії.

3.6.Рішення   щодо надання матеріальної допомоги приймається виконавчим комітетом Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

3.7.Матеріальна допомога  перераховується на особистий рахунок  заявника   в одній із банківських установ.  

 

4.Заключні положення

4.1.Облік громадян Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади, які отримали   матеріальну допомогу згідно з цим Положенням, веде  уповноважений спеціаліст виконавчого комітету Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

4.2.Контроль за виплатою матеріальної допомоги покладається на  заступника селищного голови з фінансових питань та діяльності виконавчих органів ради  – головного бухгалтера виконавчого комітету Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Секретар селищної ради                                                        Віра Кухтарук