Informații despre crearea unei comunități locale RO100 se găsesc la https://www.ro100.ro/stiri/locale/pasii-pentru-formarea-si-validarea-comunitatilor-locale-ro100

Lista comunităților locale ale Platformei România 100, a moderatorilor și a adreselor de e-mail (ordine alfabetică) este:

  1. RO100 Brașov 1 - brasov1@ro100.ro, Moderator: Uwe Leonhardt
  2. RO100 Bruxelles - bruxelles@ro100.ro, Moderatori: Ștefania Moise
  3. RO100 București Drumul Taberei - drumul_taberei@ro100.ro, Moderatori: Ildiko Bădescu și Dan-Radu Talpalariu
  4. RO100 București Victoriei - victoriei@ro100.ro, Moderatori: Bogdan Păunescu și Grigore Constantinescu
  5. RO100 Budapesta - budapesta@ro100.ro, Moderator: Simina Costea
  6. RO100 Bistrița - bistrita@ro100.ro, Moderator: Cristiana Zagreanu
  7. RO100 Chicago - chicago@ro100.ro, Moderator: Tudor Ancas
  8. RO100 Comănești - comanesti@ro100.ro, Moderator: Cătălina Ciofu
  9. RO100 Copenhaga - copenhaga@ro100.ro, Moderator: Vlad Marcu
  10. RO100 Drobeta - drobeta@ro100.ro, Moderator: Cristinel Popescu
  11. RO100 Eindhoven - eindhoven@ro100.ro, Moderator: Cristian Presură
  12. RO100 Galați  - galati@ro100.ro, Moderator: Paula Leon
  13. RO100 Iași - iasi1@ro100.ro, Moderator: Liliana Gruia
  14. RO100 Liege - liege@ro100.ro, Moderatori: Alina Bota
  15. RO100 München - muenchen@ro100.ro, Moderator: Maria Dumitrescu
  16. RO100 Oradea - oradea@ro100.ro, Moderator: Ana Buțiu
  17. RO100 Piscu (Ilfov) - piscu-ilfov@ro100.ro, Moderator Oana Popa
  18. RO100 Reșița - resita@ro100.ro. Moderator: Cristian Franț
  19. RO100 Roma - roma@ro100.ro, Moderator: Liliya Călugăru
  20. RO100 Suceava Altfel - suceava_altfel@ro100.ro; Moderator: Ramona Tipa
  21. RO100 Tg. Mureș - tg.mures@ro100.ro, Moderator:
  22. RO100 Timișoara - timisoara@ro100.ro, Moderator: Alexandra Hopotă
  23. RO100 Torino - torino@ro100.ro, Moderator: Marius Pascaru
  24. RO100 Valea Jiului - valea.jiului@ro100.ro, Moderator: Lorand Bogdanfy
  25. RO100 Vaslui - vaslui@ro100.ro, Moderator: Ciobanu-Harhas Liliana
  26. RO100 Viscri - viscri@ro100.ro, Moderator: Mihai Grigore
  27. RO100 Zalău - zalau@ro100.ro, Moderatori: Cosmina Cozma