Published using Google Docs
служби обміну миттєвими повідомленнями
Updated automatically every 5 minutes

Інформатика 10 (ІКТ) Урок 03

Урок 3                                         Інформатика 10 (ІКТ)


Служби обміну миттєвими повідомленнями


Мета.

Навчальна. Ознайомитися з службами миттєвого повідомлення, правилами інтерактивного спілкування; принципами функціонування служб миттєвого повідомлення, провести огляд популярних програм інтерактивного спілкування. Навчитися реєструватися учнів у службі обміну миттєвими повідомленнями та створювати списки. Навчитися спілкуватися засобами Skype.

Розвиваюча. Розвивати комунікабельність.

Виховна. Виховувати культуру спілкування.

Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

  1. Тест: “Робота з поштовим клієнтом

План

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. Обмін миттєвими повідомленнями.
  3. Етикет інтерактивного спілкування.
  4. Практична робота : “Обмін миттєвими повідомленнями”.
  5. Типові запитання до уроку.
  6. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Тестування: “Робота з поштовим клієнтом

2. Обмін миттєвими повідомленнями.

Інформаційно-комунікаційні технології швидко опановуюті будь-яку діяльність у галузі індустрії дозвілля. Серед ефектів, що спостерігаються внаслідок цього поширення, є позитивні та негативні, як і у більшості видів людської діяльності.

Дискусії щодо психологічної комп'ютерної залежності виникли одночасно з появою комп'ютерів і особливо активізувалися після розповсюдження персональних комп'ютерів. Але якщо десять років тому більшість досліджень була присвячена залежності від роботи з програмним забезпеченням і комп'ютерних ігор, то ЗІ раз на перший план виходять дослідження, присвячені проблемі Інтернет-залежності. На першому місці стоїть залежність від соціальних застосувань Інтернету: «кібервідносини»; спілкування в чатах, телеконференціях, соціальних мережах; обмін миттєвими повідомленнями. Тобто заміна реального спілкування віртуальним.

Миттєві повідомлення або повніше система обміну миттєвими повідомленнями (англ. Instant messenging, скорочено IM) —телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет). Зазвичай і відпочатку, це були невеликі текстові повідомлення. Але з розвитком у систему були додані й інші функції, такі як передавання файлів, зображень, звукових сигналів та повідомлень, відео, а також здійснюватись спільні дії, такі як спільне малювання або ігри.

Програми обміну миттєвими повідомленнями (MSN Messenger, ICQ, Skype тощо) дозволяють спілкуватися в режимі реального часу. Ви маєте вибрати особу, з якою бажаєте спілкуватися. Програма показує, хто з ваших друзів також знаходиться в онлайні, і ви можете запросити одного або декілька друзів для приватного спілкування. Ви також можете обмінюватися файлами (фотографіями, аудіо- та відеокліпами), разом грати в ігри, робити голосові або відеоголосові дзвінки.

Технологія обміну миттєвими повідомленнями несе ті самі ризики, що й електронна пошта та чат. Користувач може відкрити вкладений файл або посилання, що містить віруси, шпигунську програму або матеріал, який є не підходить для дітей. Якщо ви знаєте особу у «реальному житті», тоді спілкування з нею є більш безпечним. Спілкування за допомогою обміну миттєвими повідомленнями завжди приватне, і ви можете контролювати, з ким розмовляєте та скільки часу хочете присвятити розмові.

Найбезпечнішим є спілкування з людьми, яких ви вже знаєте в реальному житті. Потенційно відправити повідомлення вашій дитині може будь-хто. Програми обміну миттєвими повідомленнями мають список контактів, у який можна додавати імена людей, з якими ви хочете спілкуватися. Щоб запобігти отримання дитиною повідомлень від незнайомих людей, скоригуйте настройки програми для блокування контактів будь з ким, хто не міститься в цьому списку.

Онлайнові діалоги можна зберігати. Коли інші особи у чаті побачать, що ви зберігаєте онлайнові діалоги своєї дитини, то це покращить її безпеку. Якщо люди спілкуються в онлайні і знають, що розмови зберігаються, це зазвичай робить їх обережними стосовно тем, які обговорюється в онлайні. Ви можете зберігати окремі розмови або настроїти програму так, щоб вона зберігала всі розмови автоматично.

Обмін миттєвими повідомленнями призначено не лише для дітей і молоді: багато компаній використовують його для спілкування всередині компанії. Наприклад, якщо дитина заходить в онлайн після уроків, коли ви працюєте, можете обмінюватися з нею миттєвими повідомленнями, заощаджуючи тим самим кошти на телефонних розмовах. Крім того, ви можете контролювати використання дитиною Інтернету, оскільки програма обміну миттєвими повідомленнями покаже вам, коли дитина до неї увійшла.

  1. Завантаження та встановлення програми Skype

3. Етикет інтерактивного спілкування 

Для того щоб спілкування в Інтернеті було для всіх приємним і корисним, необхідно дотримуватися правил етикету (франц. etiquette - ярлик, етикетка, порядок проведення церемонії). Що неприпустимо в традиційному спілкуванні - неприпустимо й у мережі. Ці правила розповсюджуються на спілкування в службах миттєвого обміну повідомленнями, на форумах та в чатах.


4. Практична робота  “Обмін миттєвими повідомленнями”.

Інструкція до практичної роботи

Дотримуйтесь правил техніки безпеки з ком’ютером та етикету спілкування!

  1.  Створіть папку для практичної роботи «Пр№1_Прізвище_І».
  2. (2 бали) Зареєструйтеся в Skype.
  3. (2 бали) Зайдіть до Skype. В меню «Інструменти» виставте мову (українську). Фото1.
  4. (2 бали) У розділі «Особисті дані» поставте аватар. Відкрийте вкладку «Домівка Skype» та виконайте фото 2.
  5. (2 бали) В меню «Контакти» додайте контакт crenckert. Фото3. Здійсніть дзвінок та привітайтеся до вчителя. Фото 4 (під час контакту).
  6. (2 бали) Додайте контакти однокласників, що сидять справа та зліва. Сформуйте групу з 3 осіб та здійсніть дзвінок групі, де обміняйтеся письмовими повідомленнями з використанням смайликів. Фото 5 (після відсилання вашого повідомлення групі).
  7. (2 бали) Заархівуйте папку з практичною роботою та відправте вчителю на перевірку за допомогою Skype.

5. Типові запитання до уроку.

  1. За допомогою яких програм можна здійснювати миттєвий обмін повідомленнями?
  2. Чи можна здійснювати обмін повідомленнями, якщо Ваш адресат не в мережі?
  3. Які налаштування програми потрібно здійснити?

6. Домашнє завдання.

  1. Конспект.