ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

МАРГАНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Н А К А З

03.11. 2017                                                                                         № 317

Про підсумки місячника

щодо дотримання законодавства

про загальну середню освіту

та Всеукраїнського рейду

«Урок»

         Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів»», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 № 1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.07.2012 № 1/11-10713 «Про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку», наказів Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації від 30.08.2017   № 479/0/212-17 та відділу освіти Марганецької міської ради від 31.08.2017  № 244 «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту», з метою забезпечення охоплення дітей і підлітків міста повною загальною середньою освітою та різними формами навчання  відділ освіти взяв участь у обласному місячнику «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту» та Всеукраїнському рейді «Урок». Здійснена перевірка щодо обліку дітей і підлітків шкільного віку відповідно до вимог Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку в усіх 10 мікрорайонах, закріплених за школами рішенням виконкому від 26.08.2014 року № 269 , перевірена база даних шкіл в ІСУО.

         Активізувалась робота педагогічних колективів навчальних закладів щодо роз’яснення законів та нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей.

Під час перевірки виявлено, що в 2017 - 2018 навчальному році  загальна кількість дітей шкільного віку від 6 до 18 років складає 5127 осіб.

 Кількість дітей, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах міста  Марганець –  4431. Кількість дітей – сиріт і дітей , позбавлених батьківського піклування у закладах усіх типів шкіл - 184, з них перебувають під опікою - 184. Кількість дітей, які не підлягають навчанню через хворобу – 18.

У 2017-2018 навчальному році  в школах міста навчається 71 дитина інвалід.  Крім того, 103 учні міста Марганця  з вадами розумового та фізичного розвитку навчаються у спеціальній загальноосвітній школі «Марганецький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» ДОР». Кількість дітей 6-річного віку, що не здобувають загальну середню освіту за бажанням батьків – 79.  Дітей, які не навчаються без поважних причин у загальноосвітніх навчальних закладах міста  Марганець  немає.

Діти, що перебувають в центрі соціальної реабілітації «Теплий дім», закріплені за  загальноосвітньою школою   І-ІІІ ступенів № 3.

187 учнів, що навчаються  8 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та проживають у  віддалених районах  міста (селища  Тимошівка,  Максимівка, Енгельс, Новоселівка, Закам’янка, Мар’ївка, Острів, Миколаївка)  охоплені підвозом на 100%.

         За результатами тематичних перевірок, які проведені працівниками відділу освіти, виявлено, що в закладах освіти ведеться щоденний облік дітей і підлітків шкільного віку.  З учнями, які мають схильність до бродяжництва проводять бесіди. Адміністрації шкіл щомісяця надають інформацію про дітей та підлітків шкільного віку, які не навчаються без поважних причин. Більшість шкіл регулярно поновлюють банк даних дітей, схильних до бродяжництва.

         Розроблені конкретні заходи, які проводяться з дітьми та їх сім'ями для залучення учнів до навчання, особливо прибулих з Луганської та Донецької областей. Обстежено  умови проживання дітей, які перебувають у складних та надзвичайних умовах спільно зі службою у справах дітей,соціальними службами.

Складено банк даних на сім’ї з групи ризику, до якого включені: 325 багатодітних сімей , в них дітей шкільного віку – 6685; 38 неблагополучні сім’ї , в них дітей шкільного віку – 50; 63 малозабезпечених сімей, в них дітей шкільного віку – 119. Дітей та підлітків шкільного віку, що проживають в сім’ях групи ризику та не навчаються без поважних причин, немає. Проведені заходи щодо охоплення дітей з неблагонадійних сімей навчанням.

Адміністрації шкіл приділяють увагу  медичним рекомендаціям  щодо навчання хворих дітей. 18 дітей та підлітків навчаються індивідуально.

Адміністрація шкіл надала інформацію про здобуття загальної середньої освіти випускниками 9-х класів, продовження навчання та працевлаштування випускників 11-х класів. Здійснюється профорієнтаційна робота серед учнівської молоді, проведено анкетування щодо вивчення профнаміри випускників. Учні шкіл беруть участь у Днях відкритих дверей для випускників 9-х та 11-х класів міста.

Виходячи з вищенаведеного

  НАКАЗУЮ:

  1. Адміністрації шкіл:

  1.1. Забезпечувати щоденний контроль за відвідуванням навчальних занять

  учнями, інформувати відділ освіти про кожний випадок невідвідування занять

  без поважних причин.        

Постійно

  1.2. У кожному випадку не навчання учнів терміново з'ясовувати  

  причини і вживати конкретні заходи щодо залучення їх до школи, в

  разі відсутності учня на уроках понад 10 днів складати акти обстеження

  і передавати всі матеріали у службу у справах дітей, в відділ освіти .                                                

                                                                                                               Постійно

  1.3. Розробити заходи із залученням служби у справах дітей та кримінальної

  поліції  щодо спільної роботи з питань профілактики безпритульності,

  злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.

  1.4. Розробити заходи профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді та

  майбутнього працевлаштування випускників 9-х, 11-х класів.

  1. Поновити банки даних учнів з девіантною поведінкою, схильних до

бродяжництва та правопорушень, неблагонадійних сімей

  2. Відповідальність  за виконанням наказу покласти на  директорів шкіл,

координаційну роботу на головного спеціаліста Бистру А.В., контроль – залишаю за собою.

Начальник відділу освіти                                В.В. Кострикіна

Проект наказу підготувала:

Головний спеціаліст відділу освіти                                          А.В. Бистра