11. 3. uběhl rok od prvního kurzu v Brně. A jak nejlépe připomenout první výročí než pokračováním kurzu. V sobotu 10. 3. je nás účastno 6. sebeobrany chtivých lidiček. Skupina sestávala se známých tváři až na jednu novou účastnici. Věřím, že se neúčastní naposledy.

Kurz byt opět výjimečný. Už si nepamatuju, jestli jsem v minulosti psal o tom, že je skvělé se kurzu účastnit, protože nás pokaždé školí profesionálové. Tentokrát bych rád zmínil jednoho z lektorů, který se účastnil dokonce vojenské mise v Afganistánu a opět nechyběl ani zástupce policie, se zkušenostmi v profesionálním Kickboxu. Sparing partnerů bylo opět více než účastníků, což je velkou výhodou pro modelové situace.

Kurz vedl, s obvyklým nadšením, Martin. V řadách lektorů nechyběl ani „druhý“ Martin, který je členem Ju-Jitsu týmu, jehož je „první“ Martin instruktorem.

Výuka se skládala s opakování základních technik pádů a obran. Nechyběl tréning koordinace a vytrvalosti. Znovu jsme si připomněli možnosti použití obranných prostředků (pepřové spreje, paralyzér a zvukový alarm). Větší důraz se tentokrát věnoval obraně na zemi. V závislosti na chuti a pokročilosti účastníků bylo možné si vyzkoušet složitější techniky obrany v leže.

Na závěr se opět prováděli modelové situace, kdy jsme odráželi útočníka pomocí naučených technik.

Kurz se opět podařil a věřím, že se v nejbližší době uskuteční další jeho pokračování.

Jirka Šťovíček.

Níže několik fotografií z kurzu.

C:\Users\Jirka\Pictures\Kurz sebeobrany 10.3.2018\P1260484.JPGC:\Users\Jirka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\P1260497.jpg