Published using Google Docs
Урок 40 ІКТ 11
Updated automatically every 5 minutes

Урок 40                                                                        Інформатика 11(ІКТ)


Учень ніколи не перевершить учителя,

якщо бачить у ньому зразок, а не суперника.

В. Бєлінський

Імпортування об’єктів, групування, вирівнювання об’єктів, робота з текстом.


Мета.

Навчальна. Ознайомити учнів з імпортуванням об’єктів, групуванням, вирівнюванням об’єктів, робота з текстом.

Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.

Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.

Тип уроку. Засвоєння нових знань і навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

План

  1. Організація початку уроку
  2. Правила ТБ при роботі в кабінеті Інформатики.
  3. Мотивація навчальної діяльності.
  4. Актуалізація опорних знань.
  5. Вивчення нового матеріалу.
  6. Побудова математичної моделі до задачі.
  7. Запитання до уроку.
  8. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Організація початку уроку.


2. Інструктаж БЖД.


3. Мотивація навчальної діяльності.

Опановуючи матеріал попереднього розділу, ви малювали прості геометричні фігури — коло та квадрат. Звісно, вбудований у середовище Flash графічний редактор має значно ширші мож­ливості. В документах Flash створюють також текстові написи.

У Flash можна створювати й більш складні об’єкти та символи, використовуючи для цього названі вище елементи (про це вже йшлося в попередньому розділі). Кожен об’єкт має широкий на­бір властивостей, які можна настроювати. Крім того, у програмі передбачено ряд операцій з редагування об’єктів і їхніх груп. У цьому розділі ми навчимося створювати графічні й текстові об’єкти та виконувати найважливіші операції з їх редагування.


4. Актуалізація опорних знань.


5. Вивчення нового матеріалу.

Операції з групами фігур та об'єктів

Найвірогідніше, що для створення високоякісних і цікавих зо­бражень недостатньо накреслити кілька графічних об'єктів або імпортувати їх у презентацію. Часто зображення потребують доопрацювання: об'єкти необхідно розташувати певним чином, перемістити або, скажімо, розтягнути їх усі разом. Такі дії буде детально розглянуто у цьому підрозділі.

Оскільки операції з групами фігур виконуються так само, як і з групами об’єктів, далі для спрощення слово “об’єкт” вжи­ватимемо й до фігури.

Вирівнювання об'єктів. Панель Align

Під час роботи над презентацією часто виникає потреба вирів­няти об'єкти або розташувати їх на робочому полі певним чи­ном. Це завдання можна швидко виконати за допомогою панелі Align (Вирівнювання), яку зображено на рис. 10.31. Вона також дає змогу узгоджувати розміри об’єктів.

Щоб відкрити панель Align (Вирівнювання), потрібно виконати команду Window ► Align (Вікно ► Вирівнювання) або скористатися клавішами Ctrl+K.

Кнопки панелі Align (Вирівнювання) поділено на п'ять груп.

Призначення кожної кнопки, крім То Stage (Для сцени), нескладно визначити за її зображенням, а також із підказки, що виводиться у разі наведення на кнопку вказівника миші. Нижче стисло описано призначення кожної групи кнопок.

Кнопка То Stage (До сцени) визначає, чи операцію вирівню­вання буде застосовано до всієї сцени (якщо кнопку натиснуто) чи лише до групи виділених об’єктів (якщо кнопка неактивна).

Групування об'єктів

Групування — це об’єднання кількох розташованих на одному рівні елементів презентації у групу. Щоб згрупувати об’єкти, потрібно виділити їх за допомогою інструмента Selection (Виді­лення) та після цього виконати команду Modify ► Group (Моди­фікувати ► Групувати) чи скористатися клавішами Ctrl+G.

Група об’єктів — це, як правило, тимчасова структура. Об’єкти найчастіше згруповують, щоб оперувати з групою як з єдиним цілим під час переміщення об’єктів, змінення їхнього розмі­ру тощо. Є обернена операція — розгрупування, що роз’єднує групу, виокремлюючи об’єкти, з яких її було сформовано. Щоб виконати розгрупування, потрібно виділити групу та виконати команду Modify ► Ungroup (Модифікувати ► Розгрупувати) або на­тиснути клавіші Ctrl+Shift+G.

Порядок розміщення об'єктів

Припустимо, що на часовій шкалі є два рівні: Layer2, а під ним — Layerl. Тоді об’єкти, розташовані на рівні Layer 2, містяться на передньому плані відносно об’єктів рівня Layer 1. Тобто чим вище рівень на часовій шкалі, тим ближче до глядача його об’єкти. Щоб змінити порядок розташування рівнів, потрібно перетягнути рівень на часовій шкалі на нову позицію.

Будь-який рівень може містити більше одного об’єкта. Усе­редині рівня об’єкти розташовано в послідовності їх створен­ня. Елемент, створений останнім, розміщується на передньому плані та перекриває решту об’єктів. Виняток становлять лінії та фігури, які завжди розташовуються під групами та симво­лами. Перш ніж переміщувати лінії та фігури на передній план їх потрібно згрупувати або перетворити на символи.

Щоб змінити порядок розміщення об’єктів усередині рівня, виконайте такі дії.

  1. Виділіть об’єкт.
  2. Виконайте одну з таких команд:

Якщо виділити кілька об’єктів і виконати одну з наведених вище команд, їх буде переміщено вперед чи назад відносно не- виділених об’єктів, при цьому порядок їх розташування поміж собою не зміниться.

Робота з текстом

У презентаціях можна поєднувати два способи подання інфор­мації — графічний і текстовий. Залежно від теми презентації той чи інший спосіб подання інформації може домінувати. Хоча складно уявити презентацію без тексту. У документі Flash текст може бути розміщено в текстових полях трьох типів.

У презентаціях найчастіше використовують статичні текстові поля. Додати текстове поле до презентації можна, скористав­шись інструментом Text (Текст) А панелі інструментів Tools (Інструменти).

У Flash для тексту можна задавати такі параметри: шрифт, роз­мір, колір, стиль* вирівнювання, відстань між літерами і ряд­ками тощо. Настроювання параметрів тексту здійснюють за допомогою панелі Properties (Властивості). На панелі буде відо­бражено параметри текстового поля після його виділення на робочому полі за допомогою інструмента Selection (Виділення). Щоб отримати можливість редагувати текст у текстовому полі, слід двічі клацнути його цим інструментом.


Приклад 10.2

Створимо текстове поле та розглянемо його параметри на панелі Properties (Властивості).

  1. Створіть новий документ Flash.
  2. Виберіть інструмент Text (Текст) на панелі Tools (Інструмен­ти), клацнувши його.
  3. Клацніть лівою кнопкою миші на робочому полі — відобра­зиться поле для введення тексту. Введіть у нього таке:

Дивлюсь, аж світає,

Край неба палає.

Соловейко в темнім гаї

Сонце зустрічає.

Виберіть інструмент Selection (Виділення) на панелі Tools (Ін­струменти), щоб вийти з режиму редагування текстового поля, проте поле залишиться виділеним, а на панелі Properties (Влас­тивості) відображатимуться його властивості (рис 10.32).

Розглянемо основні параметри текстового поля, відображені на

панелі Properties (Властивості).

Імпорт та експорт об'єктів

Створюючи вміст презентації, можна не лише малювати власні графічні об’єкти, але й використовувати імпортовані. У Flash- документ можна імпортувати векторні й растрові зображення, а також звуки та відео.

Команда File ► import (Файл ► Імпортувати) має чотири підко­манди:

     


Вправа 10.6

Спробуємо експортувати та імпортувати зображення. Спочатку експортуємо логотип, створений на практичній роботі з попе­реднього розділу, у файл формату JPEG. Потім створимо новий документ Flash та імпортуємо в нього логотип двома способами: як зображення з JPEG-файлу та як символ з бібліотеки пре­зентації Практична_9_2.

  1. Експортуйте символ логотипу у файл зображення.

а)  Відкрийте презентацію Практична_9_2 та виділіть на панелі Library (Бібліотека) символ Логотип.

б)  Виконайте команду File ► Export ► Export Image (Файл ► Екс­портувати ► Експортувати зображення). У вікні Export Image (Експортувати зображення) виберіть тип файлу JPEG і вве­діть ім’я файлу логотип. Запам’ятайте, в якій папці ви зберігаєте файл, і клацніть кнопку Зберегти.

в)  Закрийте вікно презентації Практична_9_2 командою File ► Close (Файл ► Закрити).

  1. Створіть нову презентацію та збережіть її у файлі з ім’ям Вправа_10_6.
  2. Імпортуйте зображення логотипу з JPEG-файлу в бібліотеку.

а)  Відкрийте вікно Import to Library (Імпортувати в бібліоте­ку) командою File ► Import ► Import to Library (Файл ► Імпорту­вати ► Імпортувати в бібліотеку).

б)  Виберіть у ньому папку, де ви зберегли файл логотип^ред, виділіть його і клацніть кнопку Open (Відкрити). На панелі Library (Бібліотека) буде відображено растрове зображення логотип.ірд.

в)  Створіть на панелі Library (Бібліотека) папку Растрові зобра­ження та перемістіть у неї імпортоване зображення.

  1. Імпортуйте символ логотипу із зовнішньої бібліотеки.

а)  Відкрийте діалогове вікно Open as Library (Відкрити як біблі­отеку), виконавши команду File ► Import ► Open External Library (Файл ► Імпортувати ► Відкрити зовнішню бібліотеку).

б)  Виберіть файл Практична_9_2іІа та клацніть кнопку Open (Від­крити). У середовищі Flash буде відкрито панель Library (Біб­ліотека) цього документа.

в)  Перетягніть символ Логотип із вікна бібліотеки файлу Прак- тична_9_2 до вікна сортування панелі Library (Бібліотека) файлу Вправа_10_6, відкритого зараз у середовищі Flash. У бібліотеці тепер розміщено символ та растрове зображен­ня (рис. 10.34). Зауважте, що символ квадрата, який був складовою логотипу, імпортовано автоматично.

г)         Закрийте зовнішню панель Library (Бібліотека).

  1. Перетягніть символ та растрове зображення з бібліотеки на робоче поле презентації. Порівняйте якість екземпляра символу та растрового зображення: в екземпляра символу вона має бути кращою. Крім того, символ можна редагувати частинами, як і у вихідному документі, а зображення логотипу є монолітним.

Збережіть документ Flash.

  1. У бібліотеці нового документа розмістіть як символи всі зображення, створені під час виконання вправ та першої частини практичної роботи з цього розділу. Збережіть документ у файлі Вправа_10_6!.

6. Застосування отриманих знань

Вправи 10.6


7.  Підбиття підсумків уроку


8. Домашнє завдання

  1. Вивчити конспект.
  2. Виконати завдання.
  1. Намалюйте засобами Flash такі зображення: