Лабораторна робота № 13 «Реалізація рекурсивних алгоритмів у вигляді програм (проектів)».
Мета.
Навчальна. вчитися будувати алгоритми з використанням рекурсії і реалізовувати їх у вигляді програм.
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення та алгоритмічне мислення, навички створення програм, самостійність, вміння аналізувати та застосовувати набуті знання до практичних завдань.
Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, зібраність, уважність, вміння раціонально використовувати час.
Тип уроку. Засвоєння нових вмінь і навичок.
Матеріали для роботи з учнями:
План
Пам’ятка для учня!
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Актуалізація опорних знань.
4. Техніка безпеки під час роботи на ПК.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
5. Лабораторна робота № 13 «Реалізація рекурсивних алгоритмів у вигляді програм (проектів)».
Рівень А
1. Обчислити значення факторіала цілого числа n, коли відомо, що:
2. Обчислити значення п-го елемента послідовності чисел Фібоначчі, якщо існує така залежність:
Рівень Б
1. Обчислити значення квадрата цілого додатного числа n, скориставшись залежністю n2 = (n - 1)2 + 2(n - 1) + 1 або
Слід зауважити, що у запропонованому варіанті обчисленії н квадрата цілого числа використовуються лише операції додп вання й віднімання.
Рівень В
1. Знайти найбільший спільний дільник двох додатних цілих чисел п і т за алгоритмом Евкліда, скориставшись такою залежністю:
2. Обчислити площу прямокутника розміром nхm, скориставшись залежністю:
3. Обчислити значення функції Аккермана для двох невід’ємних цілих чисел n і m, де
6. Підсумки уроку.
7. Домашнє завдання.