Published using Google Docs
барометр за січень 2014 року ч.2
Updated automatically every 5 minutes

Побиття, напади – 82

1. Олена Білозерська постраждала під Києво-Святошинським судом

11.01.2014 Журналістка ІА "Поряд з вами" Олена Білозерська постраждала у ніч на 11 січня під час висвітлення подій під будівлі Києво-Святошинського райсуду, після винесення вироку "васильківських терористів".

За інформацією ІА "Поряд з вами", Олену Білозерську, яка була в помаранчевому жилеті з великими літерами “ПРЕСА” на спині, та тримала в руках велику камеру, поки вона шукала місце зйомки, хтось штовхнув в спину так, що вона пролетіла декілька метрів. Має забій на руці від падіння. За словами людей, які її піднімали, журналістку штовхнув хтось широкий і високий – уночі не було можливості роздивитися.

2. Беркутівці напали на фотокора Lb.ua Максима Левіна під Києво-Святошинським судом

11.01.2014 Фотокореспондент Lb.ua Максим Левін постраждав від дій «Беркуту» у ніч на 11 січня під час висвітлення подій під будівлі Києво-Святошинського райсуду, після винесення вироку "васильківських терористів".

За словами Левіна, його били троє або четверо "беркутівців" кийками та ногами. Левіна кілька разів ударили кийком по ногах, йому розбили камеру, поламавши об'єктив і спалах (фотокамеру поламали навмисне, заявляє фотограф). Силовики продовжували бити Макса Левіна навіть після того, як він сказав, що він журналіст.

3. Під Києво-Святошинським судом від «Беркуту» постраждав журналіст «Цензор.Нет» Олексій Чернишов

11.01.2014 Журналіст«Цензор.нет» Олексій Чернишов постраждав від дій «Беркуту» у ніч на 11 січня під час висвітлення подій під будівлі Києво-Святошинського райсуду, після винесення вироку "васильківських терористів". У нього травма хребта.

"Я разом із іншими фотокореспондентами (нас було небагато) опинився там, коли «Беркуту» була дана відмашка контратакувати і відкинути активістів на 100-150-200 метрів від автобусів. Ця контратака була дуже схожа до тієї, яка була на Банковій, коли перша хвиля «Беркуту» «зачищає територію», беркутівці по 2-3 чоловіка розбираються із тими хто не встигає відійти. І власне коли відтісняли активістів, дісталося і нам. Тепер тиждень доведеться ходити в корсеті, такому спеціальному поясі який фіксує спину від рухів, - травма хребта», - розповів в ефірі Громадського ТВ.

На питання журналістів Громадського.ТВ про те, чи «Беркут» розумів що б’є журналістів, Олексій сказав: «Вони просто не хотіли розбиратися, хто перед ними. Лупили людей з камерами і без камер, не було розбору. На момент атаки я підняв руки з камерою і кричав їм: «Спокійно!» - це не подіяло. Я би може й пішов звідти, але коли я побачив що на Максима (Левіна) летить беркутівець із обома ногами… Тому я рефлекторно дістав камеру і почав знімати, за що отримав спершу дубинкою по спині і в вухо, а потім коли впав, отримав по спині і по обличчю. Обличчя якимось дивом вдалося закрити». Журналіст повідомив, що з ним зв’язувалися із прокуратури та заявив про намір скласти заяву до міліції.

4. У Харкові "тітушка" вдарив у живіт журналіста, який висвітлював євромайдан

12.01.2014 У Харкові прихильник Партії регіонів вдарив у живіт журналіста сайту 057.ua Олександра Нікульшина, який вів фотозйомку на Всеукраїнському Форумі Майданів. Про це Нікульшин розповів в коментарі ІМІ.

За словами Нікульшина, на форумі Євромайданів він вів фотозйомку. Також на мітинг прибула група тітушок і прихильників Партії регіонів.

“Почалося все з того, що я фотографував все, що відбувається. По суті вів фоторепортаж. На цей Євромайдан прибула група тітушок близько 100 осіб. В цій групі тітушок була група з 10 чоловік, вони стояли трохи окремо. Деякі з них тримали прапори Партії регіонів. Ще там було двоє досить агресивних чоловіків років 35”, - розповів Нікульшин.

Серед них, зазначив журналіст, були деякі агресивні, які і почали перешкоджати йому вести фотозйомку, а потім один з тітушок взагалі вдарив в живіт. “Я стояв як би на постаменті, щось схоже на вентиляцію метро, щоб вище стати для кращого фотографування. Спочатку вони причепилися до мене зі словами, чого нас фотографуєш, що ти знімаєш, що ти робиш взагалі. Хоча на мені поверх курточки висів бейджик, я їм показав посвідчення, сказав, що працюю.

Згодом прозвучала фраза, точно пам'ятаю: “Швидко злізь звідти, інакше я тебе зніму”. Я звідти спустився, став навпроти них і почав їх фотографувати. Через пару секунд на мене посипалися матюки, образи, а потім один з цих двох чоловіків підійшов до мене і несильно два рази вдарив у живіт”, - розповів журналіст.

Після цього, майже зразу нападника відвів у бік його товариш, а Нікульшина - євромайданівці. З приводу інциденту Нікульшин написав заяву до Київського райвідділу міліції Харкова.

5. Харківський журналіст заявив, що його побив "Беркут". В міліції заперечують

12.01.2014Харківський кореспондент видання "Український простір" та інтернет-каналу "Мальва-ТV" Роман Черемський заявляє, що "Беркут" поюив його і розбив відеокамеру в центрі міста під час зйомок матеріалу про Антимайдан, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я знімав автобуси без номерних знаків з затемненими вікнами, біля яких стояли бійці "Беркута". Сказали не знімати. Я продовжив. До мене підійшов ззаду "беркутівець", ззаду в шию електрошокером, скрутили, кілька ударів в район нирок, заштовхали в автобус, там ще дали по нирках і погрожували: "Передай своїм журналістам, щоб нас не знімали". Камеру розбили і забрали флешку", - розповів Черемський журналістам.

Він звернувся з заявою про те, що трапилося в міліцію.

Тим часом, у відділі зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області застосування сили по відношенню до Черемського заперечують.

"На даний момент встановлено, що описані журналістом події в переважній частині не відповідають дійсності. Ініціатором даної ситуації опинився сам представник ЗМІ, який без будь-яких пояснень намагався проникнути в автобус, в якому знаходилися бійці спецпідрозділу "Беркут". Міліціонери під час бесіди з журналістом пояснили йому, що знаходяться на службі і здійснюють охорону громадського порядку, після чого попросили його покинути автобус. Ніяких методів фізичного впливу щодо зазначеного громадянина працівники міліції не застосовували”, - повідомили в міліції.

Начальник першого слідчого відділу прокуратури Харківської області Микола Желяков повідомив, що інформація про те, що трапилося внесена в ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалося насильством).

"Створена слідча група. Проводяться необхідні першочергові слідчі дії. Тяжкість тілесних ушкоджень і час їх нанесення визначить експертиза", - сказав Желяков журналістам.

6. На Грушевського російському фотокору вистрілили світлошумовою гранатою в обличчя

19.01.2014 У Києві під час заворушень в районі вулиці Грушевського постраждав фотокореспондент «Нової газети» (Росія) Євген Фельдман. У своєму мікроблозі у Твіттер Фельдман повідомив, що постраждав від світлошумової гранати, у нього поріз і розбитий ніс. “Мені вистрілили світлошумовою гранатою в ніс. Стукнула в обличчя, впала, вибухнула, я в порядку, лише поріз від протигаза і ніс розбитий”, - написав Фельдман.

Фельдман зауважив, що стріляли в нього цілеспрямовано: “Вважаю, стріляли прицільно: стояв недалеко від міліції і камеру не могли не бачити. Перед цим гранатами закидали натовп журналістів”. Також він додав, що стояв “з краю, а не на лінії вогню”.

7. В око та руку поранено кореспондента "Вестей"

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського світлошумова граната травмувала кореспондента відділу "Київ" газети "Вести" В'ячеслава Веремія, повідомляє видання. "Я поранений. Граната вибухнула прямо під ногами. Осколок потрапив в ліве око - я нічого не бачу. У мене травмована ліва рука", - повідомив журналіст по телефону.

Як пише видання, В'ячеслав був направлений до стадіону "Динамо" за редакційним завданням для висвітлення подій - атаки учасниками Майдану бійців "Беркута". Він госпіталізований в одну з клінік столиці на швидкій. Пізно ввечері з'ясувалося, пишуть "Вести", що в ніч з неділі на понеділок В'ячеславу буде проведена операція на очах.

8. Ніжинський журналіст отримав поранення в ногу на Грушевського

19.01.2014 Редактор ніжинського інтернет-видання “Уездные новости” Ігор Волосянкін був поранений під час подій на вулиці Грушевського у Києві, повідомляє Високий Вал.

Ігор отримав поранення в ногу, а перед цим - світлошумовою гранатою в спину. Зараз він знаходиться у безпечному місці.

В коментарі ІМІ Ігор Волосянкін повідомив, що біля його ніг та за спиною розірвалося декілька світлошумових гранат. В результаті чого він отримав контузію, не чує на праве вухо, правий бік обличчя спух, також постраждали обидві ноги  - поранено осколками.“Декілька гранат розірвалися біля моїх ніг. Ліва нога зпереду - опік з пошкодженням шкіряного покрову. Кров пішла. Ззаді на нозі схоже поранення від осколків. А права нога - також поруч граната розірвалася - я нарахував у себе на штанях чотири вибухи: гомілки, під коліном і стегно”, - розповів.

“А потім ще до цього всього, ми з одним репортером стояли пліч-о-пліч. І мені прямо в спину прилетіла граната і вибухнула відразу. Репортер той відразу впав. Я ще кілька кроків зробив, і мене колеги відвели. Мене ще й контузило. Правий бік обличчя опух і праве вухо досі нічого не чує. Мені відразу надали швидку допомогу”, - розповів Волосянкін.

Крім того, журналіст не виключає, що світлошумові гранати правоохоронці кидали в представників ЗМІ цілеспрямовано, оскільки поруч з ним з невеликим інтервалом вибухнуло кілька гранат.

“Коли кидали гранати, в мене фотоапарат робив в режимі відео. І зазняв той момент, коли під ноги закотилася граната і вибухнула. І перші мої коментарі, не зовсім пристойні, що вони (міліціонери - ред.) цілеспрямовано кидали по журналістах гранати. Тому що під ногами журналістів вибухнуло відразу декілька гранат.

Ми якщо дивитись на лінію вогню з журналістами стояли разом справа. І там був чоловік, який охороняв всіх, щоб не кидали каміння та інше з нашого боку. Тобто, стояла відповідальна особа, яка не дозволяла кидати нічого з нашого боку. І “Беркут” це все бачив. І коли мене поранило, виходить - один вибух, я відійшов, на коліна впав - до мене підкотилася ще одна граната, а потім ще одна”, - розповів Волосянкін.

9. Міліціонери навмисно обстріляли з травматичної зброї оператора Spilno.tv

19.01.2014 У прямому ефірі репортерові (та за сумісністю операторові) Spilno.tv Анатолію Лазаренко працівники міліції прострелили руку, навмисно обстрілявши з травматичної зброї. Як зазначив Анатолій, було видно, що спецназівець цілився саме у нього, оскільки їм добре відомо, де знаходиться журналістський сектор – туди, як правило, не стріляють і не кидають гранат, тощо. "Я не очікував, що вони будуть по мені стріляти", - сказав він медикам, продовжуючи знімати події.

10. Оператор Spilno.tv Янек Фалькевич постраждав від світло шумової гранати

19.01.2014 У Києві під час подій на вулиці Грушевського у Києві постраждав оператор Spilno.tv Янек Фалькевич: скалка з світло-шумової гранати влучила йому у брову та розсікла її.

11. На Грушевського постраждала оператор Spilno.tv Галина Садомцева

19.01.2014 У Києві під час подій на вулиці Грушевського у Києві постраждала оператор Spilno.tv Галина Садомцева, яка отримала травму обличчя та ніг внаслідок влучання осколків. Про це журналістка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

12. Журналіст "Радіо Свобода" зняв на відео, як в нього цілився міліціонер

19.01.2014 Журналіст “Радіо Свобода” Ігор Ісхаков постраждав від розриву світлошумової гранати під час сутичок між протестувальниками і правоохоронцями на вулиці Грушевського у Києві. Він отримав численні садна та забої. Перед тим він встиг зняти, як співробітник правоохоронних органів цілить просто в нього.

“Силовики, які обстрілюють мітингувальників на вулиці Грушевського в Києві пластиковими кулями і світло-шумовими гранатами, цілять також і в журналістів, що виконують свої професійні обов’язки”, - повідомило Радіо Свобода.

13. На Грушевського постраждав фотокореспондент “Коментарів”

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського постраждав фотокореспондент “Коментарів” Олександр Брамс, повідомляє Тиждень.ua. «Вибите праве плече, гіпс… Із потенційних ран близько десяти дірок в штанах і штуки три осколки…», - написав на своїй сторінці у Facebook про свої травми Олександр Брамс. Брамс уточнив ІМІ, що під час атаки була потасовка, його скинули з парапету і "трохи потопталися". Він також зазначив, що від шоку втратив орієнтацію, його підняв хтось із фотокореспондентів, і він поволі пішов до Будинку профспілок, де йому  викликали швидку.

14. На Грушевського постраждав фотокореспондент "Голосу України"

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського постраждав фотокореспондент "Голосу України" Олександр Клименко.  "Біля ніг вибухнула граната о 20.40. Дірка в нозі і дірка на щоці. У 9-й лікарні доктор вийняв з ноги шматок джинсів і три пластмасових осколки", - написав він у Facebook.

В коментарі ІМІ Клименко повідомив, що постраждав він на Грушевського 19 січня, коли стояв під пам’ятником Лобановському. “Якщо ви бачили, де пам’ятник Лобановського, от ми там стояли (з журналістами - ред.) прямо під пам’ятником. І це було якесь таке хвилинне затишшя після того, як нападали. І ось я дивлюсь вниз і відчуваю спалах, і потім кров в нозі, кров на щоці. Пішов по допомогу і все”, - розповів Клименко.

15. Журналіста-«свободівця» Володимира Тищенка поранила світлошумова граната

19.01.2014 У Києві під час сутичок протестувальників з міліцією світлошумова граната, якими відстрілювалися міліціонери, поранила журналіста інтернет-видання і газети ВО «Свобода» Володимира Тищенка. Цю інформацію він підтвердив «Телекритиці».

Він розповів, що перебував на вулиці Грушевського як журналіст, але в момент поранення нічого не знімав. «Це була вже десь третя година, коли я там перебував», - сказав він.

Тищенко стояв серед журналістів, які мали на собі жилети «Преса», однак сам такого жилету не мав. «Я стояв біля недобудованого пам'ятника, як і інші журналісти. Поряд зі мною стояло чоловік п'ять у жилетках преси. Протягом трьох годин у напрямку преси було поцілено більше п'яти гранат», - розповів він.

Уламок світлошумової гранати влучив йому в ногу. «До сьогоднішньої ночі не розумів, чому люди падають, коли під ногами вибухає шумова граната. Це не просто від страху - це від болі і шоку», - зазначив пан Тищенко.

20 січня зранку в нього влучила пластикова куля. «Сьогодні вранці пробрався в те місце, де вночі стояв «Беркут», там вся земля застелена кулями від травматичних патронів «Терен12». В мене, на щастя, вчора поцілили пластиковою кулею. Цими кулями «Беркут» стріляв на самому початку заворушень. Я таки «розумний» вирішив подивитися згори на розміщення «Беркута». Зайшовши на територію стадіону, підійшовши до сходів, які піднімалися вгору, біля паркану побачив лежачих хлопців які мені кричали, щоб я пригнувся, я не розмів, у чому річ, аж поки мені в бік не поцілила пластикова куля. Це дрібниці, бо в мене була гарна куртка, і біль тривав кілька хвилин. На тілі невеличка червона цяточка і все. Але в травмпункті я бачив хлопця, якому така ж куля потрапила в обличчя і пробила шкіру», - додав він.

16. Беркутівці скинули з автобуса оператора «5 каналу», зірвали бейдж і потягли в автозак

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського бійці «Беркуту» розхитали автобус, на якому стояли представники преси, підхопили оператора «5 каналу» Дениса Савченка, який упав з автобуса, зірвали з нього бейдж «Преса» і потягли до автозаку. Про це ІМІ розповів журналіст «5  каналу» Андрій Жигулін, який того дня працював з оператором.

Як розповів Жигулін, багато журналістів та операторів для кращої видимості вилазили на автобуси, що стояли перед кордоном солдат внутрішніх військ. «На автобусі, який був найближчим до солдатів і з якого було найкраще видно, що відбувається, стояло кілька операторів, усі з маркуванням «ПРЕСА». В якийсь момент беркутівцям не сподобалось, що їх постійно знімають, вони розхитали автобус і двоє операторів з нього впали, в тому числі наш Денис Савченко. Беркутівці його схопили, зірвали бейдж "Преса" та почали тягнути до автозаку».

Журналіст Андрій Жигулін переконаний, що «Беркут» бачив, що нападає саме на представників ЗМІ, адже в Дениса Савченка був бейдж та мікрофон «5 каналу», а в іншого оператора — салатовий жилет «ПРЕСА».

«Побачивши це журналісти та оператори, що були неподалік, почали кричати, щоб нам віддали нашу людину, інакше будемо стрибати на щити. Почувши це Дениса відпустили, він звідти вийшов у шоковому стані і викликав "швидку"», — каже Жигулін.

Зараз оператор Денис Савченко знаходить вдома, в нього зламана нога, він не може ходити. Від коментарів наразі відмовляється.

17. Від світлошумової гранати постраждав оператор телеканалу "24"

19.01.2014 У Києві під час вибуху світлошумової гранати постраждав оператор каналу «24» Олександр Ковалевський. Про це «Телекритиці» повідомив шеф-редактор каналу «24» Іван Пінчук. Після вибуху гранати у оператора пішла кров з вуха. Оператора оглянули лікарі і запевнили, що ушкодження не значне. За словами Пінчука, зараз Ковалевський почуває себе краще.  

18. Від осколків гранати постраждав редактор сайту "Критика" Данило Євтухов

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського від вибуху світлошумової гранати постраждав старший редактор сайту часопису "Критика" Данило Євтухов. Про це на своїй сторінці в "Фейсбук" Марія Лєбєдєва. Поранено повіку, в основу пальця потрапила гумова куля.

"Дэн пишет из больницы (Окт[ябрьская]) - обнаружили инородное тело в пальце, сегодня, может, извлекут. Глаз ок, верхнее веко пострадало", - написала активістка.

Цю інформацію підтвердила ІМІ редактор "Критики" Оксана Форостина. "У нього легка контузія, почувається непогано, завтра мають виписати з лікарні".

Сам Данило Євтухов розповів, що це трапилося увечері 19 січня біля входу до стадіону "Динамо": "Розірвалася граната, і почався відстріл, я почув свист, обидва поранення трапилися майже одночасно".

19. На Грушевського цегла від мітингувальників влучила в потилицю фотографу

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського під час сутичок протестувальників з міліціонерами постраждав фотограф-фрілансер Роман Піліпей - йому у потилицю потрапила цегла з боку мітингувальників. Про це Піліпей повідомив в коментарі ІМІ.

“Це не було цілеспрямовано. Я думаю, що це кидали в міліцію. А я просто був з іншим фотографом біля міліції. Цегла потрапила в потилицю за вухом. Мені пощастило, що я був у дуже товстій і великій шапці, і в капюшоні. Бо каску, яку нам видавали, вона мені не сподобалася, бо половину голови не захищала. І я вирішив її не одягати. Після цього мене колеги винесли і мені надали швидку допомогу. Мені зашили рану. В мене розсічення на голові”, - розповів він.

20. Від розриву газової гранати постраждав оператор каналу «1+1» Іван Любиш-Кірдей

19.01.2014 Від розриву газової гранати 19 січня на вул. Грушевського постраждав оператор каналу «1+1» та позаштатний фотограф газети «День» Іван Любиш-Кірдей. У постраждалого незначні подряпини на нозі, розірвані штани і взуття, повідомляє "Телекритика".

В коментарі ІМІ Іван Любиш-Кірдей зазначив: "Ми стояли біля накритого пам'ятника, якраз під великим лайтбоксом. Туди залетіла граната. Хтось крикнув - бомба! - я озирнувся і побачив, що та штука прилетіла акурат під ноги. Відірвало трохи шкіри від трека". Іван сказав, що почувається добре, лише "ввечері трохи боліла нога, але зараз все ок".

21. Оператору ICTV Володимиру Зінченку в око потрапила куля

19.01.2014 Гумова куля втрапила в око оператору ICTV Володимиру Зінченку, який працював над висвітленням сутичок між протестувальниками та міліцією на вулиці Грушевській у Києві. Про це повідомили у прес-службі каналу. Пригода трапилась о 23.30, коли Зінченко підійшов ближче до епіцентру подій, щоб зняти краще відео. Зараз він перебуває у лікарні. Журналіста прооперували, є загроза втрати зору.

22. Журналіст Української молодіжної інформагенції нарахував чотири кулі. Одна досі в голові

19.01.2014 Журналіст Української молодіжної інформаційної агенції Павло Іванов постраждав на вулиці Грушевського у Києві. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У нього влучили відразу чотири кулі. “Вони (правоохоронці - ред.) стріляли влучно. Стріляли, цілились саме в голову, ні в руки, ні в ногу, саме в голову, бо в касці потім знайшли ще три кулі. Одна куля досі залишається у мене в голові в орбіті ока”, - розповів Іванов. Лікарі поки що не знають, як врятувати Іванову зір, йдеться у сюжеті.

23. Оператору Громадського ТВ куля влучила в ногу і живіт

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського був поранений під час висвітлення подій на вулиці Грушевського оператор Громадського ТВ Влад Бовтрук. Про це йдеться у сюжеті ТСН. Гумові кулі потрапили йому в ногу і живіт, йдеться у сюжеті. В коментарі ТСН Бовтрук показав, якими кулями стріляли на Грушевського.

24. Оператор та репортер Spilno.tv Антон Бережний поранений на Грушевського

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського оператор та репортер Spilno.tv Антон Бережний отримав ґематому на правому плечі, а також два зламані пальці, повідомляється на сайті «Спільнобачення».

25. Стрімер Spilno.tv Тимур Ібрагімов поранений на Грушевського

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського стрімер Spilno.tv Тимур Ібрагімов отримав два порізи уламками від світлошумових гранат, повідомляється на сайті «Спільнобачення». У коментарі ІМІ Тимур Ібраімов підтвердив цю інформацію. "Я вчора увечері був разом із групою журналістів на підвищенні при вході в стадіон. Поруч із нами вибухнуло кілька гранат і частина колег отримала різні травми." Ібраімов повідомив, що отримав рани лівої гомілки (довжиною в 2 см), і правої (1 см), пошкоджено лижні штани.

26. Оператор Spilno.tv Тимур Бедерничек отримав численні опіки ніг на Грушевського

19.01.2014 Оператор Spilno.tv Тимур Бедерничек отримав численні опіки ніг на вулиці Грушевського у Києві, повідомляється на сайті «Спільнобачення». "Наш оператор і ведучий Тимур Ібраімов також отримав легкі ушкодження ноги від скалок світло-шумової гранати, - написав редактор Валерій Дротенко. - Також, ще один Тимур зі Спільнобачення (Бедернічек) отримав численні опіки ніг."

27. Оператор Spilno.tv Богдана Бабич поранена уламком світло шумової гранати

19.01.2014 Одна із засновників проекту Spilno.tv Богдана Бабич поранена на вулиці Грушевського у Києві 19 січня. За її словами, уламок світлошумової гранати пошкодив ногу.

28. Куля влучила у планшет журналіста «Громадського ТБ» Богдана Кутєпова

19.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського постріл влучив у планшет журналіста «Громадського ТБ» Богдана Кутєпова. Про це він сказав 5 каналу. Планшет із наклейкою "ПРЕСА" уцілів, але на ньому залишився слід: "Я вихожу з-за рогу і дивлюсь міліціонери стріляють. Такий свист характерний. Ну звісно, якби це куля була, вона би прострелила цей планшет, чи вилетіла, але було страшно: потрапило в «ПРЕСУ».

29. На Грушевського 19 січня фотокор газети “Аникорупційне бюро України” отруївся газом

19.01.2014 Під час заворушень на вулиці Грушевського у Києві фотокореспондент газети “Аникорупційне бюро України” Олександр Сенько постраждав від газової гранати, кинутої правоохоронцями. Про це він розповів в коментарі ІМІ.

За словами Сенька, граната розірвалась біля нього.

“Я дуже отруївся газом. Я два дні лежав, думав - Богу душу віддам. Температура була 39,6, вона мінялася, мене кидало, свідомість втрачав. Граната розірвалась біля мене, трохи зацепила”, - розповів Сенько. Також він додав, що після того, як було кинуто гранату, правоохоронці почали стріляти з рушниць по будинку, де знаходились журналісти.

“Мало того, що кинули гранату, так почали ще стріляти кулями з цих рушниць. Я думаю, що вони хотіли нас налякати, бо стріляли по будинку з тим, щоб рікошетом по нас відбивались кулі чи там осколки. Я не знаю, чи пластикові чи гумові, там було дуже все в диму, тому важко... Відскакували від будівлі з таким звуком. Якби попало у скроню, могло б вбити”, - розповів Сенько.

30. Беркутівці кинули гранату в обличчя фотографу, є ризик повної втрати зору

19.01.2014 В обличчя фотокореспондента інтернет-видання "Свет и тени" та газети "Свобода" Ігоря Демченка з дистанції кількох метрів бійці «Беркуту» кинули світло-шумову гранату, повідомляє "Телекритика".

В інтерв'ю "Українській правді" постраждалий журналіст розповів, що після атаки "Беркуту" він, пред'явивши посвідчення, пройшов у тил силовиків і почав знімати події з боку правоохоронців. Демченко працював при цьому без захисних засобів: не мав каски, маски, без зброї. Температура під час вибуху була такою, що окуляри розплавилися і скло затекло в ліве око. Присутні на місці колеги-телевізійники зняли на камеру, як постраждалого доправили до карети "швидкої допомоги".

Розрив світлошумової гранати, яку навмисне кинув беркутівець, призвів до важкого погодження очей фотографа. Демченко вважає це замахом на вбивство, а не перешкоджанням журналістській діяльності.

"Я виїхав на Грушевського, відразу як тільки з'явилось повідомлення, що там почалися сутички. Часу збиратись у мене не було, взяв тільки фотоапарат. Коли я приїхав на Грушевського, там припинились сутички. Між мітингувальниками і бійцями утворився широкий вільний коридор. Я показав солдатам внутрішній військ посвідчення, що я журналіст і почав їх фотографувати", - розповів фотограф.

Медійник помітив, що представники "Беркуту" кидають у мітингувальників камінням і розсміявся, що спецпідрозділ міліції використовує "пролетарську зброю". Коли фотограф хотів сфотографувати беркутівця із камінням у руці, йому в голову влучила світло-шумова граната. "Все було спокійно, потім я помітив, що мітингувальники відійшли, і в них "Беркут" почав кидати каміння. Мені смішно стало, що "Беркут" кидає у людей звичайними каменюками. Я старався зловити у кадр руку під час кидка, щоб було видно, що летить камінь. Це від мене було десь за чотири-п'ять метрів. І я побачив, що ця рука кинула щось у мене. Я не міг зрозуміти, що то було. Виявляється то була світло-шумова граната. Оскільки відстань була маленька, я не встиг пригнутись. Хто кидав гранату знав, що мені це так просто не минеться", - розповів потерпілий.

Після  інциденту Демченка відправили у лікарню швидкої допомоги. Вибух світло-шумової гранати  сильно пошкодив йому зіницю лівого ока, постраждалий може втратити око. Також через запалення є ризик того, що фотограф і зовсім втратить зір.

У лікарні Ігор Демченко попросив лікарів викликати міліцію, щоб вони зафіксували завданні тілесні ушкодження. Наразі ніяких слідчих дій, за інформацією пораненого, не відбувається. "До мене приходив працівник міліції, сказав, що вони будуть проводити слідчі дії. Але з 19 січня вже пройшло півмісяця, а  у мене не вилучили верхній одяг, на якому залишились рештки гранати, за якими можна встановити тип засобу. Ніяких дій вони не проводять. Але я буду добиватись розслідування не про перешкоджання, а про замах на вбивство, бо кидок гранатою з такої відстані у голову міг призвести до моєї смерті", - заявив Демченко.

 31. "Тітушка" вдарив в обличчя фотокора LB.ua

20.01.2014 У Києві тітушки побили фотокореспондента LB.ua Макса Левіна. Про це він повідомив у соцмережах. “Годину назад (5.30 ранку), йшов по Володимирській (вертався з Грушевського до машини). Навпроти оперного назустріч людей з 10-12 "спортсменів", чи просто хлопців (тітушок). Один з них, коли порівнялися, вдарив вдарив кулаком в обличчя. Не знаю мету, при мені був фотік. Після цього я почав втікати - метрів з 20 вони намагалися наздогнати. Потім в парку Шевченка ще зустрів 2 групи людей по 10 схожих. Намагався оминути - улюлюкали і намагалися наздогнати”, - написав Левін. В коментарі ІМІ Левін повідомив, що не звертатиметься до міліції через напад. За його словами, "це не має сенсу".

32. Гумова куля влучила в камеру 5 каналу

20.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського одна з гумових куль, якими правоохоронці обстрілювали протестувальників і журналістів, влучила в камеру 5-го каналу Івана Наконечного, коли він підійшов ближче до барикад. Після того камера вийшла з ладу. "Таке от нове "обладнання" мені прийшло в камеру. Добре, що не в голову", - сказав Наконечний.

33. З травматичної зброї у ногу поранено журналістку "1+1"

20.01.2014 У Києві з травматичної зброї поранили журналістку каналу 1+1 Наталку Пісню, повідомляє ZIK.

За  словами Пісні, її підстрелили працівники міліції з травматичної зброї. "Журналісти також попадають під обстріл. Насправді, це перша в моєму житті куля, яка потрапила мені в ногу. Те, що людина, яка в мене стріляла з того боку, бачила на мені оцю штуку (салатовий жилет з написом "Преса" - ред.), і бачила, що поруч зі мною моя камера і що я - журналіст. Ну це очевидний вже такий момент цілення вже у журналіста", - розповіла вона своїм колегам з ТСН, про що йдеться у сюжеті від 20 січня.

34. Осколок від світлошумової гранати поранив ногу журналісту СТБ

20.01.2014 Під час сутичок протестувальників і міліції на вул.Грушевського у Києві постраждав журналіст СТБ Олексій Сімаков. Про це повідомили під час прямого ефіру Hromadske.tv (стрім-трансляція Олександра Назарова). В ефірі Сімаков продемонстрував рану на нозі. Поранення журналіст СТБ отримав від осколка світлошумової  гранати. За  словами Сімакова, він відчув різкий біль після якого сів на землю. Колеги відвели його до лікарів, які надали першу допомогу.

35. Журналістка ICTV отруїлась газом під час сутичок на Грушевського

20.01.2014 Журналістка «Надзвичайних новин» на каналі ICTV Юлія Крук під час сутичок протестувальників та правоохоронців зазнала отруєння сльозогінним газом. Про це  «Телекритиці» повідомили у прес-службі каналу.

Журналістка потрапила до карети «швидкої допомоги», де приймалось рішення про госпіталізацію. «Журналісти «Надзвичайних новин» мають великий досвід роботи в різних осередках конфліктів, вони побували в багатьох гарячих точках світу. Враховуючи цей досвід, вони завжди максимально дотримуються заходів безпеки, працюючи в «гарячих» умовах. На жаль, іноді вберегтися в таких ситуаціях просто неможливо. Так, знімаючи для програми сюжет про сутички на вулиці Грушевського, постраждала журналістка «Надзвичайних новин» Юлія Крук. Вона надихалась газу і потрапила до машини «швидкої допомоги», де лікарі оперативно надали їй допомогу. Госпіталізація журналістці не знадобилась», - зазначив ведучий  «Надзвичайних новин» Костянтин Стогній.

36. Фотокореспондента "Беркут" скинув з автобуса, у нього забої рук і ніг, тріщина п'ятки

20.01.2014 Фотокореспондент видання «Екологія та соціальний захист» Віталій Терещенко впав з автобуса та сильно травмувався після того, як "Беркут" різко розпочав рух автобуса з журналістами та операторами на даху. Про це повідомив очевидець Тарас Волиняк.

Терещенко разом з кількома іншими представниками ЗМІ стояли на автобусі перед кордоном солдат внутрішніх військ. Вони були з відповідним маркуванням — з бейджами, жилетами «Преса» і т.п., тобто силовики знали, що це журналісти.

Тарас Волиняк, розповів: «На автобус до журналістів виліз невідомий із закритим шарфом обличчям і почав бити по склу автобус та викрикувати різні "гарячі" гасла. Тоді їх вирішили звідти зняти. Знаєте як? Рушити автобусом. Буквально на 1 метр, але різко. В результаті двоє журналістів з автобуса впало (окрім Віталія Терещенка — також оператор "5 каналу" Денис Савченко — ІМІ). У Віталія постраждала рука та нога. Можливо проблема із п'яткою не просто забій, а тріщина чи навіть гірше».

За словами Волиняка, міліцейські медики не дуже охоче надавали допомогу, тому прийшлося самим нести журналіста з-під автобуса. «При тому Леся Оробець несла і пробувала переконати медиків виконати їхній обов'язок — допомогти чи хоча б оглянути. В результаті вибила шину та бинт».

Через кілька хвилин фотокореспондент став на одну ногу і продовжував фотографувати.

В коментарі ІМІ Віталій Терещенко повідомив, що й нього перелом руки, п’ятки, численні забої і він перебуває у 17 міській лікарні.

37. Журналісту "Українського тижня" влучили гумовою кулею в око

20.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського в сутичках між протестувальниками та міліцією поранено журналіста «Українського тижня» Романа Малка, повідомляє «ВВС Україна».

У Романа Малка - рвана рана біля ока. У нього влучив гумовий патрон, яким стріляла в протестувальників міліція. «Половина обличчя забинтована, хоча почувається він нормально», - каже кореспондент «ВВС Україна».

За його словами, журналіста в супроводі головного редактора видання та ще кількох колег ведуть до Олександрівської лікарні, щоб його рану оглянули медики. Як повідомляє видання, поодинці людям не радять іти в лікарню, оскільки є інформація, що людей звідти забирає міліція і порушує кримінальні справи.

Лікарі діагностували забій очного яблука, інформує «Український тиждень». Журналіст виконував редакційне завдання, коли його поранили.

21 січня Романа Малка виписали з лікарні. "Око ціле, просто розсічено збоку", - сказав він в коментарі ІМІ.

38. Оператор 5 каналу зафіксував, як беркутівець вистрілив йому в камеру

20.01.2014 У Києві на вулиці Грушевського оператор 5 каналу Юрій Усик зафіксував, як співробітник “Беркуту” вистрелив йому в об’єктив камери. Про це йдеться у сюжеті ТСН. “В певний момент беркутівець повернувся на мене. А потім він зробив якби такий фінт - що він нібито повернувся, і подивився, що я з камерою “преса” і прибрав зброю. Я став і знімав його далі. Потім він різко повертається і стріляє в мене”, - розповів журналістам ТСН Усик.

39. Російський журналіст постраждав від вибуху світлошумової гранати

21.01.2014 Кореспондент російського телеканалу РЕН ТВ Станіслав Григор'єв постраждав від вибуху світлошумової гранати в Києві. Зараз він знаходиться в лікарні з підозрою на відкритий перелом ноги, повідомляється на сторінці телеканалу в Facebook.

Як зазначили на телеканалі, журналіст програми "Новини 24" був поранений під час запису репортажу, під ним вибухнула світлошумова граната. Осколки гранати пробили черевики журналіста.

"Ми стояли між колонами українського спецназу і протестувальниками, щоб зробити репортаж... Спочатку один дубль, потім другий і, нарешті, вибух. Думаю, якщо б це була бойова, а не світлошумова граната, мені точно відірвало би ногу...", - сказав Григор'єв.Як повідомляє російський телеканал, протестувальники винесли журналіста з місця зіткнень до євромайданівського госпіталю, де йому надали першу допомогу. При цьому «швидка допомога», яка прибула на місце події, відмовилась доправляти постраждалого до лікарні. На разі у Станіслава Григор'єва діагностовано відкритий перелом ноги.

“Чому постраждалого кореспондента відмовилися везти в лікарню? Чи означає  це, що машин швидкої допомоги не вистачає на всіх постраждалих?”, - запитують на телеканалі.

40. В оператора Еспресо.ТВ стріляв беркутівець

21.01.2014 У Києві під час висвітлення подій на вулиці Грушевського в сторону знімальної групи каналу Еспресо.ТВ був зроблений постріл з боку "Беркуту". Про це повідомив ІМІ оператор каналу Олексій Новицький.

"На відео з моєї камери зафіксовано, як бекрутівець стріляє в нашу сторону. Куля влучила поруч, маю її у себе", - сказав Новицький. З Новицьким був журналіст Ілля Березенко.

Оператор також повідомив, що 19 січня, коли він з іншими журналістами проникли в приміщення над автобусами "Беркуту", фотокор вийшов на балкон, в його бік полетіла граната, камеру Новицького було полито водою з брансбойту.

41. У Донецьку на євромайдані напали на журналістку "Газети по-українськи"

21.01.2014 У Донецьку на євромайдані, де збирала своїх прихильників Партія регіонів, голова Донецького обласного товариства вірмен Гагік Агавелян напав на кореспондента "Газети по-українськи" Тетяну Заровну, повідомляється на сайті видання.

Агавелян вибивав у журналістки з рук фотокамеру, наступав на ноги і штовхав жінку.

Як пише видання, після втручання працівників міліції Заровна підійшла безпосередньо до місця проведення провладного мітингу і почала вести фото-і відеофіксацію акції. У цей момент в голову Заровної полетіли яйця. А після цього - шматки льоду. На щоці є гематома. Після цього журналістку оточили агресивні прихильники ПР, діями яких керував Агавелян. Вони кричали образи відразу в 4 мегафони в голову жінки, називаючи її провокатором. Міліція відтіснила прихильників влади і дозволила Заровній благополучно піти з місця проведення мітингу.

“Я впевнена, що за все відповідає Агавелян. Це він зараз на замовлення ПР поставляє в Донецьк тітушек. В понеділок (20 січня - ред.) біля пам'ятника Шевченка, де до недавнього часу збирався наш Донецький Євромайдан, мені вдалося зняти підозрілу людину з предметом, схожим на пістолет. Агавелян - це людина, про яку в Горлівці кажуть, що він один місцевого кримінального авторитета. Вважаю, що владою в Донецьку санкціонована розправа над інакомислячими. Не випадково, партійні функціонери ПР організували на місці нашого Євромайдану свої акції. І вже на завтра на 12.00 біля пам'ятника Шевченку вони оголосили свій мітинг, знаючи, що патріоти в цей день і в цьому місці планують збір своїх однодумців в честь Дня Соборності”, - розповіла журналіст.

Як пише видання, Заровна так само є активістом донецького євромайдану і висвітлює пов'язані з ним події.

42. Оператору ТВ «Прихована правда» силовики поцілили кулею в голову

21.01.2014 Близько 6-ї години ранку в зоні сутичок протестувальників і міліції на вул. Грушевського у Києві силовики поцілили в голову гумовою кулею оператору інтернет-телебачення «Прихована правда» Олегу Веремієнко. Про це ІМІ розповів сам постраждалий.

Журналіст знімав на відео активіста з прапором на барикаді, коли беркутівські снайпери почали обстріл цієї барикади.

«Один снайпер поранив мене в голову пострілом з рушниці. Куля пробила дерев’яний щит, яким я прикривався, а також будівельну каску і в’язану шапку у двох місцях. Я мав на собі футболку, натягнуту поверх куртки, з надписом "ТV Прихована правда" і тримав у руках камеру на штативі, отже мене можна було чітко ідентифікувати, як журналіста», — розповів Веремієнко в коментарі ІМІ.

У журналіста рвана рана голови, йому надали медичну допомогу в медпукті активістів на Грушевського.

Також він повідомив ІМІ, що не подаватиме заяву в міліцію про перешкоджання журналістської діяльності, оскільки не вірить в справедливе розслідування.

43. Оператора "Еспресо ТВ" схопили силовики і потягли в автозак

22.01.2014 Оператора інтернет-телебачення "Еспресо-ТВ" Дмитра Двойченкова, який вів пряму трансляцію з вул. Грушевського, де тривали сутички між міліцією і протестувальниками, схопили і потягли до автозаку силовики. Про це Двойченков розповів в коментарі ІМІ.

За словами Двойченкова, його схопили силовики (чи солдати внутрішніх військ, чи беркутівці — не роздивився), коли він вийшов з будівлі, звідки стрімить "Еспресо-ТВ", що забрати і провести іншого оператора телеканалу.

"Я перед тим зняв жилетку "Преса", бо міліція вночі дуже погано реагує на журналістів і часто стріляє по них спеціально. Коли вийшов забрати іншого нашого оператора мене схопили і потягли в автозак. Я почав кричати, що журналіст, і тоді якийсь з їхніх старших сказав усім "Тихо, спокойно", потім перевірили документи і переконавшись, що справді журналіст, відпустили", — розповів оператор.

В оператора розсічена губа, подавати заяву в міліцію про перешкоджання журналістській діяльності не буде, оскільки вважає, що сам винен, що був без жилетки "Преса".

44. Білоруського фотокора Василя Федосенка травмовано гумовою кулею

22.01.2014 Білоруського фотокореспондента Василя Федосенка, котрий працює у Києві для агенції Ройтерз, травмовано гумовою кулею. Про це повідомляє білоруська служба Радіо "Свобода".

Про це розповів його колега Сергій Гриць: "Я працюю зараз на вулиці Грушевського, де вранці вирували найбільш гарячі події. Я свідчу, що ці міліціянти, котрі тримають гвинтівки, ціляться і стріляють саме по журналістах, фото- і відеорепортерах. Я сам "зловив" капюшоном куртки гумову кулю, добре що зі мною нічого не трапилося, трохи зачепило. А колега Василь Федосенко отримав таку ж кулю просто в лоб, вона потрапила якраз поміж захисними окулярами і каскою. Він зараз у нормальному стані, але звісно що збентежений, це болюче і шокуюче".

45. Світлошумова граната травмувала кореспондента газети "Вести"

22.01.2014 Спеціального кореспондента газети "Вести", одесита Олександра Сибірцева травмувала світлошумова граната на вул. Грушевського. Про це йдеться на сайті видання.

"Журналіст незабаром буде госпіталізований, граната розірвалася біля нього, через що утворилася рвана рана ноги і осколкове поранення пальців. Перша допомога йому був надана в медпункті на Грушевського. Незабаром він буде доставлений в клініку", — йдеться на сайті.

Як зазначають у виданні, Олександр був направлений до стадіону "Динамо" за редакційним завданням для висвітлення подій — четвертого дня сутички між активістами Майдану і правоохоронцями.

46. Оператору Інтера "Беркут" розбив камеру. Кореспондент виправдав цей вчинок

22.01.2014 Операторові телеканалу Інтер під час висвітлення ранкових подій боєць "Беркуту" розбив камеру. На відео, оприлюднене каналом видно, як журналіст та оператор перебували біля готелю "Дніпро" поміж беркутівців (у момент відходу силовиків після наступу на протестувальників). В якись момент один із них підійшов упритул та розбив кийком об'єктив камери, котра продовжувала знімати.

Коментуючи цей інцидент для "Подробностей", кореспондент Дмитро Казанцев сказав, фактично виправдавши поведінку беркутівця: "Люди дуже збуджені, мабуть оцінив нас як можливу загрозу. Отримали те, що отримали".

Також Казанцев сказав, що пізніше беркутівці порадили знімальній групі Інтера перебувати у безпечній зоні.

47. У Донецьку прихильники Партії регіонів облили журналістку «Новостей Донбасса» фарбою

22.01.2014 У Донецьку прихильники Партії регіонів перешкоджали журналістам висвітлювати їх мітинг та напад на учасників Євромайдану. Про це пише "Телекритика" з посиланням на «Новости Донбасса». Тітушки закидали представників ЗМІ снігом із фарбою та яйцями. Зокрема, прихильники Партії регіонів облили фарбою журналістку «Новостей Донбасса» Віолету Тарасенко.

48. У Донецьку прихильники Партії регіонів кинули яйцем у журналістку Газети по-українськи

22.01.2014 У Донецьку прихильники Партії регіонів перешкоджали журналістам висвітлювати їх мітинг та напад на учасників Євромайдану. Про це пише "Телекритика" з посиланням на «Новости Донбасса». Тітушки закидали представників ЗМІ снігом із фарбою та яйцями. Зокрема, прихильники Партії регіонів кинули яйцем у журналістку Gazeta.ua Тетяну Заровну.

49. У Донецьку напали на знімальну групу каналу "Донбас"

22.01.2014 У Донецьку під час демонстрацій прихильників і противників євромайдану на знімальну групу телеканалу «Донбас» було скоєно кілька нападів. Про це повідомила прес-служба холдингу «Медіа Група Україна», до якого входить канал, пише "Телекритика".

У кореспондента каналу Юлії Міншакірової невідомі молоді люди намагалися вибити мікрофон, оператору Ігорю Монастирьову було нанесено декілька ударів у голову і тулуб, здійснювалися спроби вирвати телекамеру. При цьому всі удари, як правило, наносилися зі спини. За фактом нападу постраждалі журналісти звернулися із заявою до місцевого РВВС.

50. Фотографу Associated Press Єфрему Лукацькому снайпер вистрелив у голову

22.01.2014 Журналісту та фотокореспонденту The Associated Press Єфрему Лукацькому міліцейський снайпер вистрелив в голову. Про це повідомив журналіст The Associated Press Дмитро Власов у Facebook. "Врятував шолом. Навіть на відстані від найгарячіших місць ніхто не в безпеці", - зазначив Власов. "З Єфремом все добре", — повідомив Власов.

51. Журналісту The Associated Press Дмитру Власову міліцейський снайпер вистрелив в пах

22.01.2014 Журналісту The Associated Press Дмитру Власову міліцейський снайпер вистрелив в пах. Про це Власов повідомив у Facebook. "Сьогодні мені дісталися 3 кулі в область паху. Спасибі броніку з пластиною", - написав Дмитро.

52. На Грушевського куля влучила в фотоапарат тернопільського журналіста

22.01.2014 Гумова куля влучила у фотоапарат журналіст інтернет-видання 20minut.ua з Тернополя Віталія Дереха, який висвітлює події на вул. Грушевського у Києві. Про це йдеться на сайті видання. Журналіст зараз перебуває в епіцентрі подій у Києві. "О 12.55 Віталій повідомив, що в нього мало не влучила куля. Гумова куля вцілила в його фотоапарат. Каже, що з ним і технікою все гаразд", — пише видання.

53. Фотограф Максим Дондюк, перед яким вибухнула граната, отримав дірку у нозі

22.01.2014 На вулиці Грушевського у Києві від вибуху світлошумової гранати постраждав фотограф-фрілансер Максим Дондюк. Граната вибухнула прямо перед Дондюком, унаслідок чого у нього поранено ліву ногу та синці по всьому тілу. Про це він розповів в коментарі ІМІ.

“Поранило вчора ввечері, годині о 5-6, точно не пам'ятаю. Я стояв з Ванею Чернічкіним (колега - ред.) і спілкувався, не так близько до екшену. Дивно, що всі чотири дні в самому центрі заварухи немає серйозних травм, а тут на тобі”, - розповів Дондюк.

За його словами, граната вибухнула раптово перед ним. “Ми не помітили як граната прилетіла, можливо вона лежала під ногами і від вогню, і тепла вибухнула пізніше, не знаю. Суть в тому, що просто раптово вибухнула граната світлошумова прямо переді мною. В мене полетіло купа уламків каміння і частинок гранати. Все зрешетило, але по всьому тілу просто синці та прилипла смола. А шматок каменю, скоріш з землі. Сподіваюсь, що він (камінь - ред.) не був прив'язаний до гранати. Він пробив ногу, я спочатку не зрозумів що і як, потім побачив дірку і кров у нозі. Поліз пальцями - так великий шматок каменю, я його викинув”, - розповів фотограф.

Пізніше Дондюк звернувся до лікарів, оскільки нога почала німіти і боліти. Наразі Максим тимчасово знаходиться вдома, “щоб трохи м'яз зрісся і знову йду на Грушевського”.

Також Дондюк додав, що кілька днів тому йому гумова пуля влучила в голову і пробила каску. “Потрапила куля гумова в голову і каску зламала, голова боліла після того добряче”, - розповів фотограф.

54. На Грушевського підстрелили оператора BABYLON'13, куля пройшла під пахвою наскрізь

22.01.2014 На вул. Грушевського у Києві, де тривають сутички між протестувальниками і міліцією, оператор проекту документальних фільмів BABYLON'13 Юрій Грузинов отримав три вогнепальні поранення. Про це ІМІ повідомила активістка Майдану Удуленко Наталія, яка стала очевидцем події.

"Близько 5 ранку оператор знімав події на Грушевського, у нього була відеокамери зі штативом, великий мікрофон, тож було видно, що він лише фіксує події, а не бере в них безпосередньої участі. У нього втрапило три кулі, дві з яких завдали незначних пошкоджень, а одна пройшла наскрізь тіла під пахвою за кілька сантиментів від легенів", - розповіла Наталія.

За її словами, це були свинцеві круглі кулі, діаметром близько 1 сантиметра, схожі до тих, яким стріляли у вбитого Сергія Нигояна.

Медичну допомогу оператору надали в Будинку профспілок, зараз він продовжує зйомки на Грушевського.

55. Журналіст «МедіаПорту» отримав поранення через гранату, запущену безпосередньо у нього

22.01.2014 Вночі під час зйомки на вул.Грушевського у Києві дістав поранення фотограф інтернет-видання «МедіаПорт» Мстислав Чернов. Про це повідомляє "Телекритика" з посиланням на саме видання.

 Чернов працював на місці зіткнень протестуючих і міліції. «Його травма не була випадковою. Прямий цілеспрямований постріл гранатою по людині в яскравому жилеті з написом "Преса"», - повідомляє видання.

 Фоторепортер «МедіаПорта» отримав осколкові поранення після того, як прямо у нього під ногами вибухнула світлошумова граната, запущена міліцією. За його словами, він був один, навколо не було протестуючих. В руках у нього був фотоапарат, а поверх куртки - жилет з написом «Преса».  На запитання, чи був це прицільний постріл, постраждалий відповів: «Так».

Осколки гранати застрягли в нозі і травмували око Мстислава Чернова. Лікарі надали йому допомогу, зараз журналіст знову виконує свої обов'язки.

56. Беркутівці затримали та побили режисера Lenta.doc

23.01.2014 О 7 ранку бійці “Беркуту” затримали у Києві режисера проекту Lenta.doc Андрія Кисельова, що висвітлював заворушення в столиці за завданням редакції Lenta.ru. Про це повідомив засновник проекту Lenta.doc Олександр Расторгуєв, повідомляє Lenta.ru. Кисельов подзвонив з автозаку, розповівши про своє затримання. За словами Расторгуєва, журналіста при затриманні побили. Відомостей про його стан і поточне місцезнаходження поки немає. Згодом міліція відпустила Кисельова, не пред'явивши йому ніяких звинувачень.

57. У Черкасах було затримано і жорстоко побито місцевого журналіста Олега Огілька

23.01.2014 Уночі під час висвітлення подій коло Черкаської обласної адміністрації невідомі у цивільному затримали та жорстоко побили керівника та оператора сайту міста Черкас 0472.ua Олега Огілька. Про це повідомляє Анна Романенко, головний редактор мережі міських сайтів, на запорізькому сайті 061.ua, повідомляє "Телекритика".

Після 23.00, коли силовики перекрили всі виїзди з центральної площі Черкас, журналіста та оператора сайту, який завершував зйомку, затримали в кварталі від місця подій. За словами Олега Огілька, на нього напали люди в цивільному, які не назвалися. Його повалили в калюжу обличчям вниз, де вже лежало більше 50 людей, в основному молодь.

 «Ще була жінка. Вона намагалася зупинити цей жах, просила, якщо вже ви кидаєте дітей, то і мене кидайте поруч. Люди в штатському так і вчинили. Потім прийшли люди у формі без розпізнавальних знаків і військових звань і стали бити нас. Били по нирках і лівій нозі. Били і ту жінку теж. Ми півгодини лежали в калюжі, били кийками. Потім нас відвезли у третю міськлікарню і змусили підписати заяву, що з нами все гаразд , після чого відвезли в РОВД», — розказав журналіст.

 Місцезнаходження Олега Огілько і ще 57 осіб затриманих вдалося встановити лише до ранку — вони перебувають у Сосновському райвідділі міліції. Допомогу в розшуку затриманих надали лідери «Батьківщини» та «Удару». Для того, щоб звільнити журналіста, вони  своєю машиною перекрили дорогу начальнику райвідділу і не дали йому залишити будівлю міліції.

Згодом Огілька доставили до лікарні. У нього забиття нирок, набряк голови, садна і сліди побоїв по всьому тілу.

58. Бійці внутрішніх військ напали на журналіста радіо "Голос Свободи"

24.01.2014 У Києві на вулиці Інститутській бійці внутрішніх військ МВС напали на журналіста радіо «Голос Свободи» Мирослава Мису. Про це у своєму Twitter написав народний депутат член політради ВО «Свобода» Ігор Швайка, повідомляє “Телекритика”.

«Щойно на Інститутській бійці ВВ МВС напали на журналіста радіо «Голос Свободи»  Мирослава Мису, який повертався з пікету генпрокуратури», - розповів він о 14.31.

Про стан здоров'я журналіста поки що не відомо.

Згодом Мису повідомив, що бійці внутрішніх військ побили його, відібрали в нього телефон і  погрожували побиттям усіх представників ЗМІ, які прийдуть їх знімати. За його словами, коли він повертався до Будинку профспілок, щоб робити матеріал про пікет Генеральної прокуратури, міліціянти почали обшукувати перехожих. Миса взяв в одного з них коментар щодо таких дій і почав знімати, як проводиться обшук громадян.

За кілька хвилин декілька силовиків заламали йому руки, розірвали журналістське посвідчення, відібрали телефон та побили. «Били не в обличчя, щоб не лишалось слідів, а у корпус», - зазначив журналіст. За його словами, силовики били його головою об стінку  будівлі, до якої його притисли.

Коли закричав, що він журналіст, йому закрили рота і звинуватили у тому, що він перешкоджає роботі внутрішніх військ. Також правоохоронці погрожували, що обіллють його «коктейлем молотова» і віддадуть речі на експертизу, а він стоятиме голим.

Окрім цього, силовики закликали Мису переказати колегам, що вони будуть відловлювати  і битимуть журналістів, які підходитимуть до них. «Вони казали, що таких як ти, ми відловлюємо роздягаємо, купаємо у Дніпрі і відвозимо у СІЗО. Тоді я зрозумів, що у нас в країні хаос», - розказує журналіст.

За його словами, найбільш адекватним виявився старший лейтенант, який відгородив його від сержантів, що били: «Дивом  цей старший лейтенант повернув мені камеру та барсетку». Однак карту пам'яті з відзнятими матеріалами та телефон журналісту не повернули.

59. У Миколаєві учасники мітингу ПР напали на журналіста НикВестей

25.01.2014 У Миколаєві учасники мітингу Партії регіонів напали на журналіста інтернет-видання НикВести Олега Деренюгу, коли він знімав бійку між мітингувальниками, повідомляється на сайті видання.

Як пише видання, біля облдержадміністрації о 14 годині розпочалася акція, куди Партія регіонів, а також громадська організація Віктора Медведчука "Український вибір" закликали прийти для захисту державних будівель. Учасники мітингу скандували "Партія регіонів!" і "Фашизм не пройде".

О 16:20 праворуч від парадного входу в будівлю Миколаївської ОДА почалася бійка між молодиками у спортивних костюмах - прихильниками влади, які прийшли для захисту державних установ від можливого захоплення.

“Коли інші учасники мітингу побачили, що кореспондент знімає конфлікт, близько 5 чоловік почали відтягувати його, заламуючи руки. Через кілька секунд десяток незадоволених відеозйомкою на мітингу вирішили нейтралізувати журналіста і поволокли його до центру площі біля ОДА. Там журналіста оточили, заламували і вимагали пред'явити посвідчення співробітника ЗМІ”, - повідомляє редакція.

Весь цей час співробітники міліції не діяли і не реагували навіть на заклик журналіста втрутитися і звернути увагу на те, що мітингувальники проти його волі застосовують фізичну силу. Коли кореспондент просив їх втрутитися в ситуацію, вони лише знизали плечима пояснивши, що "нічого не відбувається".

Пізніше кореспонденту таки вдалося дістатися кордонів з міліцією біля будівлі ОДА, де він в їх присутності показав службове посвідчення співробітника ЗМІ. Після цього мітингувальники припинили застосовувати фізичну силу до журналіста, але вимагали, щоб він залишив місце їх мітингу.

60. У Харкові тітушки напали на колону євромайданівців. Фотокору 1+1 розбили камеру

25.01.2014 У Харкові молодики в спортивних костюмах напали на колону євромайданівців. Унаслідок інциденту одному журналісту розбили голову, фотографу “1+1” знищили камеру, повідомляє сайт 057.ua.

Як пише видання, сьогодні о 16:00 активісти харківського євромайдану розпочали ходу з національними прапорами України від пам'ятника Воїну-визволителю на проспекті Леніна до пам'ятника Шевченку. Протягом всієї акції мітингувальників супроводжувала група з близько 100 тітушок.

“Вже на проспекті Правди, біля університету Каразіна агресивні молоді люди в спортивних костюмах напали на колону. У євромайданівців полетіли сніжки, шматки льоду і петарди. Одному журналісту розбили голову, фотографу “1+1” знищили камеру”, - написало видання.

Міліція оперативно відреагувала на провокацію та припинила масове побоїще.

Як вдалося з‘ясувати ІМІ, фотограф 1+1, якому знищили камеру, виявився Сергій Алексєєв. ІМІ він повідомив, що на нього напав молодик у спортивному одязі. Він вдарив по камері і розбив її. Сам Алексєєв не постраждав.

“Він розбив мені фотоапарат. І в момент удару роздався крик: “Бийте камери!”, цілеспрямовано. Я фізично не постраждав”, - розповів Алексєєв.

За словами Алексєєва, голову розбили фотографу-фрілансеру Антону Авіжасу, але він був не при виконанні професійних обов'язків.

61. У Дніпропетровську травматичними кулями поранено оператора 34 каналу Сергія Кочета

26.01.2014 У Дніпропетровську під час зйомок протестної акції біля будівлі облдержадміністрації, де відбувалися сутички між міліцією і радикально налаштованими мітингувальниками, постраждав оператор 34 телеканалу Сергій Кочет, повідомляє 34 канал. Кочет отримав поранення в спину з травматичного зброї. Також Кочету в голову кинули камінь. Від серйозних травм його врятувала захисна каска.

Як повідомляє сайт «Комментарии: Днепропетровск», оператори вели зйомки у світловідбивних жилетах з надписом «Преса». За інформацією видання, їм стріляли у спину з травматичної зброї з боку «тітушок».

62. У Дніпропетровську травми отримав оператор 34 каналу Данило Пєтерімов

26.01.2014 У Дніпропетровську під час зйомок протестної акції біля будівлі облдержадміністрації, де відбувалися сутички між міліцією і радикально налаштованими мітингувальниками, постраждав оператор 34 телеканалу Данило Пєтєрімов, повідомляє 34 канал. У нього травма руки від ударів палицями.

63. Журналіст 34 каналу постраждала у Дніпропетровську під час сутичок міліції з мітингувальниками

26.01.2014 У Дніпропетровську під час зйомок протестної акції біля будівлі облдержадміністрації, де відбувалися сутички між міліцією і радикально налаштованими мітингувальниками, постраждала журналістка 34 телеканалу Наталія Свєтлова, повідомляє 34 канал. Вона отримала удари і садна від ударів палицями.

64. На віче у Дніпропетровську оператору ICTV каміннями поранили шию, розбили камеру

26.01.2014 У Дніпропетровську під час протистояння учасників мітингу та «тітушок» у знімальну групу телеканалу ICTV полетіли камені. У шию поранено оператора каналу Дениса Синегіна, камеру розбито, постраждала також голова. Про це повідомляє "Телекритика" з посиланням на сайт "Хвиля".

Цей факт ІМІ підтвердили на каналі. Сам Синегін написав: "Те, що я помітив - шматок цеглини. Потрапив у касетоприймач, і вочевидь осколком вдарило і злегка порізало нижню щелепу". Згодом стало відомо, що дніпропетровська організація НСЖУ звернулася з приводу Синегіна та інших постраждалих журналістів до обласної прокуратури.

65. У Запоріжжі під час розгону євромайдану побили і затримали журналіста

26.01.2014 У Запоріжжі журналіста сайту "Вся власть", фотожурналіста агентства "Укрінформ" Дмитра Смольєнка побили під час силового розгону майдану. Правоохоронці напали на нього з палицями в той час, як він розмовляв по телефону, повідомляє Голос Запорожья. Деякий час з Дмитром не було зв'язку. Після двох годин пошуків його знайшли в Орджонікідзевському райвідділі.

Згодом Смольєнко розповів обставини побиття та затримання. За його словами, били його найняті владою спортсмени разом із співробітниками "Беркута".

"Я приїхав на маршрутці до Запорізької ОДА, як тільки дізнався, що розганяють майдан. Почав фотографувати. Я робив це відкрито. Не переховувався. Але мене тут же збив з ніг тітушка, почав бити битою. До нього приєднався беркутівець. Я намагався як міг прикрити голову і апаратуру. Голову мені таки розбили. Відбиті руки. Я кричав, що я журналіст, але це викликало зворотну реакцію - на моїх очах беркутівець і тітушка розтоптали апаратуру вартістю 8 тисяч доларів", - розповів Смольєнко.

"Після цього всього в крові - лоб дуже розсічений, завантажили в автозак, відвезли до райвідділу. Перед райвідділом стояли хвилин 20. Міліціонери самі не знали, що робити - випускати нас або оформляти. Далі в автозак зайшла людина, запитав, чи є тут Смольєнко. Мене завели в кабінет, туди прийшов сам губернатор Олександр Пеклушенко і почав розповідати про те, що я повинен знати, куди варто лізти, а куди - не варто... ", - додав журналіст.

66. У Запоріжжі під час зачистки майдану журналісту зламали палець

26.01.2014 У Запоріжжі під час зачистки Майдану постраждав головний редактор газети “Мрія” Юрій Гудименко, повідомив він на своїй сторінці у Facebook.

Невідомі вдарили журналіста дубинкою по руці, внаслідок чого у нього зламаний палець.

“Я знімав поки не отримав дубинкою по руці, у якій стискав непотрібну річ  - журналістське посвідчення. Рука ніби ціла, лише зламаний палець. Лікарні забиті побитими”,  - написав він. За його словами, зараз у Запоріжжі відбувається «жорстока зачистка Майдану». «Беркут» та тітушки побили та закидали гранатами мирних мітингувальників біля обласної державної адміністрації.

67. Під час зачистки у Черкасах постраждав журналіст каналу "Белсат" Сергій Марчик

26.01.2014 У Черкасах під час розгону євромайдану постраждав кореспондент польського громадського телебачення "Белсат" Сергій Марчик. Він був поранений бійцями «Беркуту».

"Певного моменту "Беркуту" сказали бити журналістів. Я навіть на барикадах такого не бачив. Бачив на власні очі, як діда 60-70 років "Беркут" розстрілював гумовими кулями упритул, з метра - по ногах, в обличчя. Я не можу вам навіть сказати, у якому стані тепер ця людина. Коли я був у лікарні, лікарі сказали, що вже "зашили" 12 осіб, з них четверо у дуже важкому стані", - розповів білоруській службі Радіо Свобода Марчик.

Про власний стан журналіст розповів: «На мені був бронежилет, він мені врятував ребра. Але руки-ноги всі в страшних синяках. Дуже побитий. На голові наклали 11 швів, але лікарі повідомили, що струсу мозку немає і кістки цілі».

Також Марчик розповів, що вони приїхали до Черкас разом з журналістом з «Белсату» Юрієм Висоцьким для того, щоб зробити матеріал про незалежних журналістів, котрі постраждали від рук правоохоронців в Україні. Зокрема, журналісти хотіли взяти інтерв’ю у Тетяни Чорновол.

«Коли ми приїхали, розпочався штурм адміністративного будинку. В якийсь момент з'явився "Беркут" і почався хардкор. Ми знімали момент, коли одного з беркутівців збило авто. Ми знімали цей момент і поруч робили стенд-ап. Беркутівці обізлилися, в тому числі на нас, налетіли і почали бити. Мій колега (Юрій Висоцький – ред.) спробував мене якось витягти з-під кийків "Беркуту", але почали бити і його. Нас побили, посадили в машину. Розбили техніку і всю техніку забрали. Мені видається, що в якийсь момент "Беркуту" наказали бити журналістів», - розповів Марчик.

Журналістів посадили в автобус разом з іншими затриманими.

«Після деяких переговорів та звернень до міліції нас відпустили, оскільки ми маємо польські посвідки. Мене завезли до лікарні, бо треба було накладати шви на голові. Колегу відвезли у відділок міліції. Він намагався подати заяву про втрату техніки, а фактично про крадіжку техніки, бо у нас її офіційно ніхто не конфісковував. Але йому почали погрожувати, тиснути на нього. Врешті він зміг із цього відділку вибратися. Приїхав до лікарні, там йому надали мінімальну медичну допомогу. Тепер, завдяки журналістам, ми виїхали із Черкас у Київ», - розповів Марчик.

68. Під час зачистки у Черкасах постраждав журналіст каналу "Белсат" Юрій Висоцький

26.01.2014 У Черкасах під час розгону євромайдану постраждав кореспондент польського громадського телебачення "Белсат" Юрій Висоцький. Його побили бійці «Беркуту» та затримали. Згодом його відпустили.

Як розповів кореспондент польського громадського телебачення "Белсат" Сергій Марчик, який разом з Висоцьким приїхали до Черкас, вони робили матеріал про незалежних журналістів, котрі постраждали від рук правоохоронців в Україні. Зокрема, журналісти хотіли взяти інтерв’ю у Тетяни Чорновол.

«Коли ми приїхали, розпочався штурм адміністративного будинку. В якийсь момент з'явився "Беркут" і почався хардкор. Ми знімали момент, коли одного з беркутівців збило авто. Ми знімали цей момент і поруч робили стенд-ап. Беркутівці обізлилися, в тому числі на нас, налетіли і почали бити. Мій колега (Юрій Висоцький – ред.) спробував мене якось витягти з-під кийків "Беркуту", але почали бити і його. Нас побили, посадили в машину. Розбили техніку і всю техніку забрали. Мені видається, що в якийсь момент "Беркуту" наказали бити журналістів», - розповів Марчик.

Журналістів посадили в автобус разом з іншими затриманими.

«Після деяких переговорів та звернень до міліції нас відпустили, оскільки ми маємо польські посвідки. Мене завезли до лікарні, бо треба було накладати шви на голові. Колегу відвезли у відділок міліції. Він намагався подати заяву про втрату техніки, а фактично про крадіжку техніки, бо у нас її офіційно ніхто не конфісковував. Але йому почали погрожувати, тиснути на нього. Врешті він зміг із цього відділку вибратися. Приїхав до лікарні, там йому надали мінімальну медичну допомогу. Тепер, завдяки журналістам, ми виїхали із Черкас у Київ», - розповів Марчик.

69. У Черкасах під час розгону протесту беркутівці побили журналіста "Інтера"

26.01.2014 У ніч на 27 січня у Черкасах власний кореспондент телеканалу "Інтер" Станіслав Кухарчук отримав травми в ході розгону міліцією протестувальників, які штурмували будівлю обласної державної адміністрації. Про це Українським новинам повідомив оператор "5 каналу" Юрій Підлісевич.

За його словами, журналіст пред'явив співробітнику спецпідрозділу “Беркут” посвідчення, але беркутівець звалив його ударом кийка на землю, після чого кілька бійців завдали ударів вже лежачому Кухарчуку.

Також Підлісевич зазначив, що співробітники "Беркута" жорстоко побили і пошкодили автомобіль журналістів "5 каналу", який намагалися зупинити і відкрити на ходу.

Беркутівці також розбили відеокамеру оператору телекомпанії "ВІККА" Сергію Єфімову, який спробував допомогти Кухарчуку.

Побитого Кухарчука колеги доставили в міську лікарню № 3. Лікарі обстежили журналіста, переломів не виявили.

Як розповів “Прочерку” Станіслав Кухарчук, його били, не дивлячись на те, що він називався журналістом. “Ніч не спав, сюжет готував. Я кричав «преса», показував журналістське посвідчення, але мене почали бити. Я людина тренована, займався боксом, тому знав, як закриватися. Але все ж отримав удар палицею по голові, хоча знаю, що під час затримання правоохоронці не мають права бити в голову, лише по кінцівках. Однак коли поїхали знімати побої в третю лікарню, то всі, хто ще постраждав, мали розбиті голови”, - розповів журналіст.

За словами журналіста, беркутівець демонстративно затоптав його журналістське посвідчення: “А коли набридло мене бити, жбурнув мені посвідчення ногою в обличчя. Після цього і решта силовиків почали наносити мені удари. Врятував мене Сергій, за що і поплатився камерою”.

Після зняття побоїв (у Станіслава була підозра на перелом черепа), журналісти поїхали в Соснівський райвідділ міліції, щоб подати заяву. Однак її не прийняли.

“Я сказав, що без камери в райвідділ не зайду, на що товариш майор сказав мені: “До побачення”, – обурюється журналіст.

70. Беркутівець розбив камеру оператору телеканалу "ВІККА"

26.01.2014 Під час силового розгону мітингувальників під Черкаською ОДА в ніч на 27 січня боєць «Беркуту» розбив камеру оператору телеканалу «ВІККА» Сергію Єфімову. Це сталося в той момент, коли Єфімов намагався врятувати журналіста каналу «Інтер» Станіслава Кухарчука від побиття силовиками.

Також беркутівець в грубій формі, використовуючи нецензурну лайку, забороняє оператору Єфімову проводити зйомку. «Прибери камеру… Побачу (…) вб’ю», – кричить він до журналіста.

71. У Кіровограді силовики били журналіста кийками по нирках

26.01.2014 У Кіровограді працівники міліції ударами кийками по нирках випхали з Кіровоградської облдержадміністрації члена Національної спілки журналістів України Володимира Гришка. Про це пише видання "Гречка".

Як розповів виданню Володимир Гришко, він з 10.00 перебував у обласній адміністрації разом з іншими журналістами Кіровоградської телерадіокомпанії. "Коли він підійшов до силовика у званні майора щось уточнити, той відкрив двері і просто виштовхав журналіста на вулицю. Після цього представники "Титана" ударами кийками під нирки виштовхнули Гришка за щити і кинули на землю", - написала "Гречка". Журналіст поїхав зняти побої і пішов писати заяву до міліції.

72. У Харкові під час розгону євромайдану тітушки повалили оператора АТН та розбили йому камеру

26.01.2014 У Харкові під час розгону євромайдану молодики у спортивному одязі пошкодили камеру оператору телеканалу АТН Андрію Радичу та повалили його на землю. Про це в коментарі ІМІ розповіла редактор відділу розслідувань АТН Марина Ніколаєва.

За її словами, оператор знімав акцію євромайданівців, яка проходила біля пам'ятника Шевченка у місті.

“В цей час під’їхала маршрутка, з неї вийшли близько 20-30 молодиків у спортивному. Вони кинулись на євромайданівців. При цьому прицільно били по фотокорах та операторах. Андрію розбили камеру, намагалися її забрати, повалили на землю”, - розповіла вона, уточнивши, що сам Андрій не постраждав, лише камера та штатив.

За фактом нападу знімальна група дала свідчення і написала заяви в міліцію і прокуратуру за 171 ст. ККУ. Зараз цією справою займається Дзержинський РВ та прокуратура.

73. У Дніпропетровську тітушка розбив камеру оператору 11 каналу

26.01.2014 У Дніпропетровську під час масових заворушень під облдержадміністрацією тітушка розбив камеру оператору 11 телеканалу Сергію Гончару. Про це в коментарі ІМІ повідомив керівник групи програми “Новини” 11 каналу Павло Федосов.

За його словами, камеру оператору розбили в той момент, коли він знімав тітушек, які знаходилися у дворі ОДА. Сам Гончар не постраждав.

“Нам було пошкоджену камеру, оператору Сергію Гончару. Сам він не постраждав, бо вони били палицею з-під паркану прямо в камеру. У нас все зафіксовано. Документи передано до Кіровського райвідділу внутрішніх справ”, - розповів Федосов.

“Справа у тому, що у дворі обладміністрації, він обнесений парканом, там стояли тітушки, погрожували і так далі. Він (Сергій Гончар - ред.) підійшов, щоб зняти це, там якраз не було ніяких дій активних. Він підійшов, піднявся на паркан такий великий десь два метри, щоб зняти і тут палкою, він побачив, що знизу сидів цей тітушка з жовтою стрічкою на руці - палкою чи держаком від лопати вдарив просто в камеру”, - зазначив Федосов.

За його словами, камера частково вийшла з ладу, але її потрібно ремонтувати.

74. У Дніпропетровську тітушки розбили ноутбук журналісту

26.01.2014 У Дніпропетровську під час заворушень під ОДА на очах у співробітників міліції молодики у спортивному розбили ноутбук журналісту газети "Вести" Ярославу Маркіну, повідомляє ТСН.

Сам Маркін у коментарі для ІМІ підтвердив цю інформацію. Спершу один із тітушок висмикнув модем з ноутбука і побіг до групи молодиків. Коли журналіст кинувся за ним, інший схопив комп'ютер. Модем згодом повернули, оскільки перший хлопець просто його викинув, натомість ноутбук другий тітушка коли його наздогнали, кинув його вбік і розбив. "Заяву до міліції я склав, - сказав Маркін ІМІ. Але в мене більше претензій до бездіяльності представників міліції, на очах у яких відбувався злочин. Я до них апелював, говорив що я журналіст, але реакції не було".

75. У Запоріжжі під час розгону мітингу під ОДА побито місцевого журналіста Микиту Шляхтунова

26.01.2014 Режисер Запорізької ОДТРК Микита Шляхтунов постраждав під час "зачистки" силовиками Майдану у Запоріжжі. Про це розповів ІМІ сам Шляхтунов.

За його словами, він "стрімив" цілий день 26 січня, коли відбувався мітинг і спроба штурму ОДА, для місцевих інформаційних сайтів. Бейдж "преса" мав при собі.

"Я увесь день був там зі своїм оператором. Ми брали інтерв'ю, ВВ-шники і міліція весь час нас бачили, що ми працюємо. Потім, коли увечері там стало бути небезпечно, ми з колегами вирішили відходити, але я таки повернувся, щоб зняти зачистку самостійно. І тут до мене підбігли представники правоохоронних органів, вдарили дубинками по ногах, я впав, затулився щитом для зйомки, під себе камеру, а вони били".

У лікарні журналісту діагностували струс мозку. Заяву до міліції він не подавав, оскільки "не сподобалося, як в лікарні зі мною представники міліції говорили", хоч і визнає, що "треба подавати".

76. Тітушки в присутності міліціонерів розбили фотоапарат кримському журналісту

28.01.2014 У Сімферополі у Семінарському сквері було скоєно напад на журналіста сайту «Центр журналістських розслідувань» Сергія Мокрушина. Розбито фотоапарат, сам журналіст не постраждав, повідомляє сайт.

Біля 12-ї години дня, після почату кількох мітингів у різних місцях Сімферополя, Мокрушин побачив у Семінарському сквері організовану групу без політичної символіки. Там же знаходилося кілька співробітників міліції у формі. Враховуючи, що в цей день альтернативних мітингів була висока вірогідність провокацій з боку тітушок, журналіст вирішив зняти групу. До нього негайно підійшли кілька агресивно налаштованих осіб, вимагаючи стерти запис, а один із них сильним ударом вибив із рук фотоапарат.

Присутні на місці події четверо співробітників міліції відмовилися вияснити особу і затримати нападників, на котрих прямо вказав потерпілий. Також міліціонери відмовилися представитися. Відеозапис на розбитому фотоапараті збереглася, на ній чітко видно обличчя нападника. На місці події Сергій Мокрушин написав заяву в міліцію, котра була зареєстрована в Центральному райвідділку Сімферополя.

77. У Дніпродзержинську працівник МНС облив журналіста водою із шлангу при -10 морозу

28.01.2014 У Дніпродзержинську (Дніпропетровська обл.) працівник Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) облив водою головного редактора місцевої газети «Событие» Михайла Балтаксу під час зйомок, як влада готується до штурму Дніпродзержинського міськвиконкому. Про це повідомляє "Телекритика".

Михайло Балтакса вів фотозйомку для газети «Событие», як місцева влада вантажівками завозить до будівлі Дніпродзержинського міськвиконкому сніг, аби зробити барикаду у людський зріст на випадок штурму мітингувальниками. Співробітники МНС заливають снігові намети водою.

Фотозйомка не сподобалась одному із МНСників, і він вирішив помститись журналісту. «Коли я підійшов це сфотографувати, один з співробітників МНС облив мене водою», - розказав Михайло Балтакса.

Головний редактор стверджує, що МНСник зробив це навмисне, знаючи, що після цього на морозі -10 градусів журналіст не зможе працювати. Михайло Балтакса розцінює такі дії, як перешкоджання професійній журналістській діяльності. Однак подавати заяву до міліції чи прокуратури головред не збирається, написавши про інцидент на форумі газети «Событие».

78. У Луганську невідомий напав на журналіста

28.01.2014 У Луганську невідомий напав на журналіста і громадського діяча Всеволода Філімоненка, якого в регіоні знають за його викривальні відеорепортажами з життя чиновників і депутатів. Про факт нападу Укрінформу повідомила начальник відділу зв'язків із громадськістю Головного управління МВС України в Луганській області Тетяна Погукай.

"Учора вночі, 28 січня, о 23.45 у кварталі Південний біля магазину «Максим» Філімоненко виходив із машини, коли на нього, за його ж словами, напав невідомий і ударив рукою в область голови. В результаті у громадського діяча закритий перелом кісток носа і закрита черепно-мозкова травма. Від госпіталізації він відмовився", - розповіла Погукай.

Батько потерпілого Костянтин Філімоненко підтвердив факт нападу на сина, проте деталей уточнити не зміг, оскільки з ним ще не бачився. Факт зареєстровано. Ведеться перевірка.

В коментарі ІМІ Філімоненко зазначив, що пов’язує напад з журналістською діяльністю, оскільки публікує відеорепортажі з життя чиновників і депутатів. Зокрема, про мера Луганська Сергія Кравченка, заступника мера Маноліса Пілавова та начальника управління міського транспорту Андрія Когута.

“Швидше за все, це пов'язано з журналістською діяльністю. Оскільки я щодня практично публікую матеріали на інтернет-ТВ "Голос народу" і іноді вони виходять таки цікаві, сенсаційні і доставляють багато неприємностей місцевій владі. Зокрема, це про мера Луганська Сергія Кравченка, заступника мера Маноліса Пілавова та начальника управління міського транспорту Андрія Когута. Я пов'язую цей напад саме з матеріалами про регіоналів цих наших місцевих”, - розповів він.

Також журналіст вважає, що “до нападу готувалися професійно і не без участі органів”.“Навколо того місця, де на мене напали, працювало кілька камер стеження, плюс відео з камери банкомата Приватбанку. Якби міліція була зацікавлена ​​в об'єктивному розслідуванні цієї справи, то вони напевно, ще вранці вилучили ці відеозаписи і затримали винних”, - сказав Філімоненко.

79. У Запоріжжі суд дав два місяці домашнього арешту побитому і затриманому працівнику ОДТРК

28.01.2014 Побитому та затриманому при розгоні мітингу в Запоріжжі оператору Запорізької обласної телерадіокомпанії Євгену Удовиченку Ленінський районний суд визначив запобіжну міру - два місяці домашнього арешту. Про це повідомляє запорізький сайт "061.ua", котрому про це розповів сам Удовиченко.

За словами Євгена, він був присутній при розгоні запорізького Майдану 26 січня і знімав події на камеру. До нього підбігли невідомі і почали бити із запитаннями: "Западенець"? "Бандерівець"? Вони відібрали камеру і документи, після чого він почув нові удари і крики: "Руки за спину!", - міліція завела хлопця до автозаку.

Удовиченко говорить, що в Ордженікідзевському райвідділку, куди його доставили, було біля 40-50 затриманих, а допиту він очікував до глибокої ночі.

Йому інкримінують спробу захоплення адміністративного будинку, спротив співробітникам міліції і низку інших правопорушень. Окрім цього, оскільки - за словами журналіста, тітушки відібрали у нього камеру і рюкзак із документами, він не може довести факт насильства.

У коментарі для ІМІ Євген Удовиченко підтвердив ці факти, зазначивши що готує апеляцію. 29 січня він зняв побої (має струс мозку і гематоми по тілу). Він уточнив, що перебував при розгоні мітингу з власної ініціативи ("Я розумів, що з нашої компанії там нікого не буде"), був із приватною камерою, і що викрадені документи до суду не знайшлися. "Ми намагалися схилити суд до того, щоб мене відпустили на поруки, але суд вирішив що я залишаюся суспільно небезпечним", - резюмував Удовиченко.

80. Під Радою у Богдана Кутєпова мітингувальники від ПР відібрали посвідчення та айпед

29.01.2014 У Києві в Маріїнському парку мітингувальники від Партії регіонів забрали у журналіста Громадського ТВ Богдана Кутєпова акредитаційну картку до Верховної Ради та айпед, з якого стрімив журналіст. Це сталося у прямому ефірі Громадського ТВ.

“Моя акредитаційна картка у вас залишилась. Віддайте моє посвідчення. Ви забрали мою акредитаційну картку”, - звертався Кутєпов до чоловіків, які забрали посвідчення. Проте чоловіки віддавати не збиралися.

Пізніше з Кутєповим перервався зв’язок. Як повідомив у прямому ефірі ведучий Сергій Андрушко, у Кутєпова ще забрали айпед, з якого він транслював події у Маріїнському парку.

Згодом у коментарі «Телекритиці» Кутєпов розповів, що йому повернули планшет. Відтак, немає підстав для кримінального провадження з приводу крадіжки. Підстав для провадження за перешкоджання професійній діяльності журналіста також немає, оскільки кореспондент «Громадського ТБ» не має формального статусу журналіста.

«Коли в мене хлопець забрав планшет, він відбіг з ним у периметр антимайдану. Я почав кричати: "Віддайте". Вони у відповідь посміхалися. Міліція, що була поруч, не реагувала. Тоді я перескочив через паркан до них на територію. Я зрозумів, що це була помилка, бо мене одразу оточили чоловік сорок і почали штурхати з усіх боків, вдарили в потилицю. Потім один міліціонер вивів мене за територію антимайдану. Я сів у машину й почав телефонувати - викликати міліцію», - розповів Кутєпов.

Згодом він разом з міліціонерами пішов до «штабу» прихильників Партії регіонів у Маріїнському парку спілкуватися з комендантом антимайдану Олександром Зінченком. «Вони мені принесли мій планшет зі словами, що знайшли його на землі. При цьому на планшеті виявилися стертими всі файли - це були особисті фото й відеозаписи. Вони не знали, що відео, яке я знімаю й передаю в прямий ефір через Ustream, зберігається на серверах Ustream. Відібрані в мене спортивні окуляри і старе посвідчення про акредитацію у Верховній Раді від "Телекритики", з яким я міг проходити на територію Маріїнського парку, мені не повернули. Сказали, що якщо знайдуть - привезуть в офіс "Громадського" на Суворова», - розповів Кутєпов.

81. У Дніпропетровську тітушка розбив камеру знімальній групі Нового каналу

30.01.2014 У Дніпропетровську на «антимайдані» невідомий чоловік розбив камеру знімальній групі «Нового каналу» (оператор Юрій Христьян та журналіст Євген Педашенко), повідомила Радіо Свобода знімальна група телеканалу.За словами кореспондентів, інцидент стався, коли вони з досить далекої відстані намагались відзняти наметове містечко прихильників Партії регіонів.

«Ми знімали абсолютно мирний і спокійний сюжет про те, як живе облдержадміністрація, знімали мітинг прихильників Партії регіонів, зокрема наметове містечко. Ми не пхали камеру людям в обличчя, не брали детальних планів, ми знімали на досить пристойній відстані. Раптом з натовпу до нас підійшов чоловік не дуже інтелігентної зовнішності й одразу почав бити камеру. Потім він сказав: «Хлопці, приберіть камеру». Тобто, спершу розбив, а вже потім, видно, в його голові народились якісь слова. За зовнішнім виглядом він, звісно, нагадував тітушку», – розповіли Радіо Свобода у знімальній групі.

За даними кореспондентів, вони передали інформацію та відеокадри інциденту до Дніпропетровської обласної ради, щоб винного в пошкодженні камери ідентифікували, а також збираються подати заяву до міліції.

82. У Торезі жорстоко побито головреда видання "Про Город" Ігоря Абизова

31.01.2014 У місті Торез Донецької області троє невідомих жорстоко побили головного редактора місцевої газети "Про Город" Ігоря Абизова. Молодики були на сірому Ланосі без номерів, били молотком і битою. Про це повідомляє "Про Город".

Молоток, яким нападники розбили Абизову голову, залишено поруч. Також лежать частити металічної палиці. Головред "Про Город" госпіталізований до Торезької центральної лікарні з травмами різного ступеня.

Як повідомила ІМІ заступник головного редактора, Абизову зроблено рентген, є підозра на повторний перелом ноги, від якого лікувався останнім часом. Політичну складову нападу вона виключає.

Як повідомлялося, співробітників видання переслідували через серії публікацій щодо діяльності одного з підприємств, що замінило сферу ЖКГ у місті - приватного підприємства «Індустріальний розвиток Донбасу» (ІРД), очолюваного А.Калюським. Восени трапився інцидент, коли Ігорю Абизову було нанесено травми біля одного із міських кафе Тореза. Повідомлялося також про випадки скуповування тиражів газети, про телефонні вимоги зняти матеріали з сайту, про псування майна (вирізання електрокабелю, який забезпечує світлом редакцію).

Перешкоджання законній професійній журналістський діяльності – 11

1. У Донецьку невідомі заважали журналістці вести фотозйомку

09.01.2014 У Донецьку невідомий молодик перешкоджав журналістці інтернет-порталу NGO.Donetsk.ua Катерині Жемчужниковій вести фотозйомку під час проведення мітингу активістами донецького євромайдану біля пам'ятника ім. Т.Шевченка.

Журналістка звернулася до співробітників міліції, які здійснювали охорону громадського порядку, із заявою про порушення її прав як журналіста одним з присутніх громадян.

Опитаний правоохоронцями 24-річний мешканець м. Докучаєвська заперечував даний факт. За його словами, він погодився на фотозйомку і при цьому попросив не сліпити його спалахом.

Як розповіла Жемчужникова: “Це було чотири особи. Двоє людей віком 30-40 років, і двоє 65-70 років. Вони, окрім того, що казали, що я їм постійно заважаю, казали, що я взагалі не маю права знімати. І на мої вислови, що я - журналіст, і це моя робота, вони продовжували закриватися, намагатися мені затулити камеру. І один з них, конкретно, фізично чіпав мене за руки, відштовхував, причиняв дискомфорт у процесі роботи”, - розповіла вона.

2. У Львові сталася сутичка між журналістами та невідомими особами

10.01.2014 У Львові група невідомих осіб перешкоджали журналістам знімати руйнування пам'ятки архітектури, яка належить до лічниці митрополита Андрея Шептицького у Львові, повідомляє ZIK.

Зокрема, фотокореспондент IA ZIK Роман Балук, якого силою виштовхали за браму подвір’я на вул. Озаркевича, 4, де руйнували споруду лічниці А. Шептицького, звернувся із заявою в міліцію. Роман Балук написав заяву про перешкоджання журналістській діяльності (ст. 171 ККУ). У заяві фотокор IA ZIK вказав на те, що під час фотозйомки на вул. Озаркевича, 4 невідомі особи перешкоджали журналістам знімати, не давали доступу до території та силою виштовхували за браму подвір’я.

Таку ж заяву написав фотокореспондент інтернет-агенції «Гал-інфо» Павло Паламарчук.

3. У Криму журналістам каналу ICTV пригрозили розбити камеру і спустити собак

15.01.2014 У селищі Понизівка (Сімеїз АР Крим)  невідомий чоловік намагався перешкоджати професійній діяльності знімальної групи програми «Надзвичайні новини» телеканалу ICTV. Біля воріт військової частини по вулиці Кіпарисна невідомий чоловік заважав журналісту і оператору працювати, погрожуючи нацькувати на них собак і зламати обладнання, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Водночас, як повідомила прес-служба ГУ МВС України в Криму, правоохоронці завершили перевірку за фактом інциденту. Конфлікт вичерпано .

В міліції повідомили, що 15 січня в чергову частину Алупкінського міліції надійшло повідомлення від журналістів зазначеного телеканалу про перешкоджання їх професійній діяльності. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група, даний факт був зареєстрований у Журналі єдиного обліку.

«У зв'язку з тим, що сторони конфлікту написали відповідні заяви про відсутність претензій один до одного і проханням не проводити подальшу перевірку, перевірка інциденту завершена», - повідомили у відомстві.

4. Черкаській журналістці Людмилі Коваленко перешкоджали знімати від'їзд тітушок до Києва

20.01.2014У Черкасах увечері біля драмтеатру відбувалося відправлення автобусу із молодиками до Києва, яке знімала журналістка сайту "Прочерк" Людмила Коваленко.

На її думку, те що метою виїзду було протистояння з Майданом, було очевидним: "До автобуса заходили молоді чоловіки. Один з них у розмові з іншим сказав, що «вдягнув двоє штанів». Всередині автобуса проводив інструктаж один з керівників черкаських «тітушок», який присутніх майже на всіх провокаціях на черкаських акціях."

При цьому, веденню зйомки перешкоджав молодик, який світив ліхтарем просто у об’єктив камери. Чоловік, який представився власником автобуса, намагався відібрати фотокамеру у кореспондента сайту «Про головне».

Журналістка впізнала також одного з керівників черкаських «тітушок» на прізвисько Сан Санич: "На його інструктажі видно, що хлопці в автобусі відразу повиймали телефони і почали їх вимикати. Очевидно, для конспірації".

5. Знімальній групі "5 каналу" в Держархбудінспекції перешкоджали вести зйомку

21.01.2014 Знімальній групі "5 каналу" в Держархбудінспекції України перешкоджали вести зйомку передачі заяви протесту жителів Подолу в м. Києві щодо незаконного, на їх думку, будівництва дитячого садка. Про це повідомив у мережі "Фейсбук" журналіст "5 каналу" Азад Сафаров.

"Спортсмени заблокували вхід до приміщення держахбудівництва. Людей, які прийшли поскаржитись на будівництво дитсадку на Подолі, не пускають всередину", - написав журналіст, додаючи що їм самим виривали з рук мікрофон, вибили з рук телефон.

У коментарі для ІМІ Азад Сафаров зазначив, що людей, котрі принесли заяву, було біля 7-8, себто небагато, і на якій основі їх не пропускали в державну установу, не зрозуміло. "Охорона на кожному поверсі, і навіть коли заступник голови інспекції вийшов до людей і запитиав у охорони, чому вони не допускають, вони нічого внятного пояснити не змогли. Ми пропонували, що знімальна група не піде нагору, пустіть хоч людей, вони не погодилися". Врешті заяву вдалося передати у холі приміщення.

6. До Оболонського суду, де судять автомайданівців, не пускали журналістів із камерами

24.01.2014 До приміщення Оболонського суду, де має пройти засідання суду щодо обрання запобіжного заходу для затриманих автомайданівців, не пускали журналістів із телекамерами. Про це повідомляє кореспондент «Телекритики», що перебуває на місці подій.

Охорона не давала журналістам із телекамерами пройти у приміщення суду. За словами охорони, це пов'язано із положенням  Оболонського суду, яким передбачено певний порядок доступу журналістів із камерами.

Як повідомив кореспондент «Телекритики», народний депутат Володимир Яворівський, зауважив, що таке положення Оболонського суду суперечить законодавству України.

Приблизно о 15.00 охорона суду закрила вхідні двері і не пускала до суду нікого, мотивуючи це тим, що сьогодні у суду короткий день. О 16.20 до приміщення все ж прорвались журналісти, депутати та громадські активісти.

Наразі у суді знаходяться знімальні групи 5 каналу, «1+1», СТБ, ТВі та UBR.

Нагадаємо,  в Оболонському суді мають винести рішення про запобіжний захід Олександру Кравцову, чоловіку письменниці та екс-редактора «Телекритики» Олесі Мамчич.  Кравцов в числі інших учасників «Авомайдану» затримав «Беркут» у ніч на 23 січня, коли він відвозив поранених учасників сутичок на Грушевського до лікарні.

7. У Херсоні прихильник ПР вдарив по камері журналіста “Херсонских вестей”

24.01.2014 У Херсоні невідомий чоловік перешкоджав знімати журналісту інтернет-видання “Херсонские вести” Євгену Приходьку. Про це журналіст написав у рубриці авторські колонки на сайті видання.

Як написав журналіст, він проводив фото і відеозйомку під Херсонською обласною державною адміністрацією, де зібралися прихильники Партії регіонів і збиралися прихильники Євромайдану. Розпочалася перепалка, в якій сторони конфлікту називали один одного “вбивцями”.

“Раптом на “лінію фронту” виходить невідомий чоловік. Починає питати у журналістів: “А, взагалі, ви журналісти? У вас є документи, акредитація…”. Після цих слів невідомий активіст вдарив по об'єктиву. На щастя, техніка не постраждала”, - написав Приходько.

Чоловік почав вимагати журналістське посвідчення, відмовляючись при цьому представлятися. Після того, коли до місця інциденту підбігло ще більше журналістів, він пішов.

“До слова, перед початком акції він будував шеренги мітингувальників і мило спілкувався з вищим ешелоном Партії регіонів. Я припускаю, що ця людина має пряме відношення до Херсонської обласної організації Партії регіонів. Тому я звертаюся до Партії регіонів розібратися в інциденті і назвати ім'я і прізвище “дебошира”, а також зобов'язати його вибачитися”, - написав журналіст.

8. У Миколаєві прихильники ПР напали на журналіста "Преступности.НЕТ" після заклику видворити його

25.01.2014 У Миколаєві прихильники Партії регіонів, які зібралися під будівлею облдержадміністрації на мітинг, перешкоджали законній журналістській діяльності кореспондентів відразу кількох місцевих інтернет-видань. Так, кореспондента інтернет-видання «NikLife» Євгена Гомонюка та інших журналістів не пустили в саму будівлю ОДА під приводом, що сьогодні адміністрація не працює, повідомляє Преступности.НЕТ.

Видання нагадує, що 25 січня є робочим днем у зв'язку з відпрацюванням «новорічних канікул». Також видання зазначає, що при цьому міліція безперешкодно впускала і випускала чиновників, депутатів облради та міськради, а також самих мітингувальників.

Після цього один з найбільш активних протестувальників, використовуючи гучномовець, назвав журналіста Гомонюка провокатором і зажадав у інших, щоб його видворили за межі їх «кордону».

“Журналіста оточили кілька людей і почали виштовхувати зі словесними погрозами, образами і застосуванням фізичної сили за територію «живого ланцюга». Правоохоронці, які перебували на площі, в ситуацію не втручалися. Вирішити конфлікт вдалося за допомогою інших організаторів мітингу, які заступилися за журналіста”, - повідомила редакція.

Трохи згодом, коли журналісти спробували пройти через «живий ланцюг» до входу в будівлю облдержадміністрації, їх не пустили унаслідок того, що вони «спотворюють інформацію», і запропонували обійти з іншого боку. При цьому журналістам так і не змогли пояснити, з якої причини в громадському місці перекритий прохід до державного органу влади.

Навіть після того, як головний редактор «Преступности.НЕТ» Анатолій Чубаченко звернувся до правоохоронців, які стежили за громадським порядком неподалік, ситуація залишилася невирішеною.

9. У Києві у журналіста, яка вела фотозйомку судового засідання, висмикнули телефон

25.01.2014 В Оболонському райсуді Києва під час оголошення рішення по запобіжному заходу для активіста євромайдану Миколи Пасічника представник ГУМВС України в м. Києва силою забрав телефон у журналіста Центру Громадянських Свобод Марії Томак, яка робила фотозйомку. Про це вона повідомила в коментарі ІМІ.

За її словами, вона намагалася зробити фото на телефон під час засідання, міліціонер заборонив їй це зробити.

“Під час судового засідання я намагалася зробити на телефон фото. Наскільки мені відомо, портативна техніка дозволена, клопотання слід подавати виключно щодо стаціонарної техніки для відеозйомки або трансляції. Коли я намагалася зробити фото, один із працівників ГУМВС України м.Києва (це був не грифон, саме київський міліціонер!) сказав, що фотографувати не можна. Я на цю репліку не відреагувала, тоді він підбіг і з силою смикнув мене за руку. Я дочекалася кінця засідання та підійшла поцікавитися його іменем, званням та посадою, аби поскаржитися на застосування фізичної сили. А він - втік просто”, - розповіла Томак.

10. У Черкасах беркутівець змусив фотокора знищити фотографії зачистки у місті

25.01.2014 У Черкасах один із бійців спецпідрозділу “Беркут” схопив камеру фотокореспондента інтернет-видання “Про все” Маріанни Немченко, коли вона знімала операцію із затримання групи молодих людей, і змусив її знищити всі фото та відео під загрозою знищення апаратури, повідомляється на сайті видання.

“Він побіг із моєю камерою до автобусу, а потім передумав. Повернувся і змусив видалити все відео зачистки. Пояснив, що я не мала права це знімати. Я від страху так нервувалась, що забула, як видаляти фото”, - розповіла Немченко.

За її словами, зачистку центру пояснювали тим, що нібито у котрусь із кав’ярень у центрі кинули гранату. Також журналістка зауважила, що беркутівець видався їй не місцевим.

11. 5-му каналу заборонили знімати мітинг на підтримку Януковича

28.01.2014 Знімальній групі 5-го каналу заборонили знімати мітинг на підтримку президента Віктора Януковича у Маріїнському парку в Києві. Про це йшлось в ефірі телеканалу.

Комендатура мітингу повідомила, що тут можуть працювати усі канали, окрім 5-го, і попросила знімальну групу залишити парк.

Комендант мітингу Олександр Зінченко звинуватив 5 канал у необ'єктивному висвітленні подій у країні та розпалюванні ворожнечі: «Ви кажете люди і «беркут». Ніби «беркут» не люди. Ви закликаєте вбивати міліціонерів».

Канал встиг зробити лише один сюжет про мітинг у Маріїнському парку, де взяв коментарі у кількох учасників акції.

Нагадаємо, 28 січня розпочалась позачергова сесія Верховної Ради України. У залі присутні екс-президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко. У порядку денному лише одне питання - «Про врегулювання політичної кризи та забезпечення стабільності в державі». Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров подав у відставку. Зараз у засіданні ВР перерва. О 12 годині депутати, за словами  спікера Володимира Рибака, мають розглянути два «важливі» закони. Які саме, голова парламенту не уточнив.