Published using Google Docs
Технологічна карта3.docx
Updated automatically every 5 minutes

Урок української мови в 2 класі

Учитель початкових класів

Ковальова Оксана Миколаївна

КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія»

смт. Веселе

Запорізька область

Тема: Повторення вивчених словникових слів

Мета:

навчальна: повторити і узагальнити вивчені словникові слова, закріпити вміння грамотно використовувати словникові слова в усному та писемному мовленні, збагачувати лексичний запас учнів, сприяти мовленнєвому розвитку учнів, вчити грамотно використовувати словникові слова в усному та писемному мовленні;

розвивальна: розвивати  пізнавальну активність, фонематичний слух, уміння аналізувати, бажання наполегливо оволодівати знаннями;

виховна: виховувати старанність, інтерес до навчання.

Тип уроку: закріплення вивченого

Обладнання: мультимедійна презентація, картки, робочий зошит, тлумачні словники.

Хід уроку

І. Організація класу

Учитель. Закінчилась перерва,

                 Продзвенів чаклун-дзвінок,

                 А тепер усі швиденько

                 Налаштуймось на урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

- Наша мова дуже прекрасна і цікава. Ось послухайте, як сказано про неї.

Слайд 1.

«Моя мова українська

Щира, рідна , материнська,

Люба, ніжна, барвінкова,

Солов’їна, калинова»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Слайд 2.

Проблемне запитання

( Ш, ш) … евченко, (Д, д) …ніпро, (К, к) …иів.

Висновок.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Слайд 3.

Вчитель.

«Рідну мову любимо і знаємо,

На уроках кожен день її вивчаємо.

Слова словникові згадаємо

І правопис їх запам’ятаємо».

(Діти формулюють тему уроку:

«Повторення вивчених словникових слів»)

V. Етап проектування уроку.  Слайд 4.

- Працювати будемо за таким планом.

1. Каліграфічна хвилинка.

2. Словниковий диктант.

3. Робота над словниковими словами ( ігри ).

4. Фізхвилинка.

5. Розвиток мовлення ( складання тексту )

6. Домашнє завдання.

VІ. Тренувальні вправи.

  1. Каліграфічна хвилинка.

         З каліграфічної хвилинки.

Слайд 5.

«У залі, в класі, в полі, серед долу

Нехай звучать слова про рідну …..»  (мову)

(На дошці каліграфічна хвилинка)

М  м  Мм  мо  ов  ва  мова

  1. Вправа «Реставрація речення»

Буду, мови, я золотої, навчатись  ( Буду я навчатись мови золотої ).

Запис складеного речення. Повторення правил написання речень.

  1. Словниковий диктант.  Вправа «Розумне перо»

Добре стрибає, великі вуха має.( Заєць)

Я мала людина, а звуть мене … (дитина)

Я дерево красень, а звуть мене… (ясен)

Жовте, кисле, на дереві висне. (лимон)

Я і місті і в селі, обабіч мене будинки великі і малі. (вулиця)

  1. Завдання «Пошук»

( Заєць, дитина )

  1. Гра «Знайди мене»

Підкресліть в словниковому диктанті:

Прочитайте підкреслені букви. Яке слово утворилось? ( знання )

  1. Гра «Знайди пару»

                     На уроці буде гра!»

Робота в парах.

Завдання.

Вдмідь

Нділя

Дятл

Заць

Понділок

Шфер

Учитль

Жайврнок

Перевірка.

Ведмідь – заєць, дятел – жайворонок, понеділок – неділя, учитель – шофер.

Робота з реченням.

Ведмідь – тварина, а жайворонок - …. ( птах )

  1. Вправа «Ми – дослідники»

Виступ групи «Дослідників» Звучить музика. Слайд 6.

Учень.

  1. Гра «Розсели слова в будиночки»

Вчитель.

«Як поставиш знак питання до кожного слова,

То з’ясуєш без вагання ти частину мови»

 

Батьківщина

духмяний

герой

червоний

Перевірка.

Завдання до згрупованих слів.

  1. Вправа «Знаєш – зробиш»

«Слова спокійно жили в книжці,

В яку вдалось пролізти мишці.

Вона спочатку відкусила,

У себе в нірці схоронила»

…алендар

…етро

…еревики

…иван

…етвер

…дреса

…оризонт

Перевірка аудитною групою.

Фізхвилинка під музику В.Шаїнського «Посмішка»

Саме час дружно відпочити

І знайому фізкультхвилинку в гості запросити.

Ця хвилинка нам дуже дорога

І корисна, і легенька, мов пір’їнка.

Наша праця цього вимога

Тож звучи для всіх дітей, фізкультхвилинка.

Приспів.

Щира пісенька у нас

Про веселий другий клас.

І звучить вона так виразно і дзвінко,

Щоб бадьорість була в нас,

Посміхнемося в цей час

Посміхнись і ти до нас, фізкультхвилинка.

  1.  Вправа «Працюємо з анаграмами»

Л и м к и

Т а е т р

( килим )                ( театр )

Завдання.

Вправа «Розвідники». Робота з тлумачним словничком.

( Ляльковий, музичний, шкільний, драматичний, оперний )

  1. Вправа «Граматична арифметика»

Бол – б + ень = …….    ( олень )

О + знак + а = …….     ( ознака )

Черга – а + овий = ….. ( черговий )

Робота в групі.

І група з’ясовує  наголос у слові «олень»

ІІ група – у слові «ознака»

ІІІ група – у слові «черговий»

І група. Встав пропущені букви. З одним із слів склади та запиши речення.

Батьківщ…на, д…ктант, жа…воронок, завда……я, м…тро, пон…ділок, сер…да, ч…ревики, ш…фер, яс…н.

ІІ. Група. Добери слова близькі за значенням.

Батьківщина - ___________________________________

Дитина - _______________________________________

ІІІ. Група. Слова вгадаєш – слово пізнаєш!

1

2

3

4

5

6

7

  1. Останній день тижня.
  2. М’які меблі.
  3. Предмет, що підкаже місяць, число, день тижня.
  4. Лісовий птах,який міцним дзьобом дістає їжу з щілин кори дерев.
  5. Місце, де можна подивитись виставу.
  6. Країна, в якій ми живемо.
  7. Предмет, куди складаємо шкільні речі.

Презентація свої х робіт.

  1.  Вправа «Музичні слова»

вересень

ведмідь

фартух

парасолька

неділя

Висновок. В цих словах заховані назви нот.

Поясніть фразеологізм «Ведмідь на вухо наступив»

(Про тих, хто немає музичного слуху)

VІІ. Складання твору- мініатюри за групою словникових слів.

  1. Самостійна робота учнів.

«У лісі»

у вересні

стукіт дятла

ховався заєць

  1. Перевірка

Діти зачитують декілька складених творів.

VІІІ. Домашнє завдання.

За вибором учнів:

VІІІІ. Підсумок уроку.

Гра «Виправ помилку»

Урок чихання                             Урок читання  

Добрий мучитель                       Добрий учитель

Орфографічна кобилка              Орфографічна помилка