Тема.Одиниці вимірювання довжини. Перетворення одиниць вимірювання.
Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини; вправляти у заміні одиниць вимірювання; закріпити вміння розв'язувати складені задачі; розвивати обчислювальні навички; виховувати бажання дбати про своє здоров'я.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дорогі діти!
У наш клас завітали гості щирі,
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром
Доброго дня вам!
Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас ще й гості з Казкової країни завітали. Але прийшли вони не просто так. В їхній країні пронеслися чутки, що учні 4 класу нашої школи хоч і непогано вміють обчислювати вирази, розв'язувати задачі, але не завжди дбають про своє здоров'я. От вони й вирішили завітати до нас на урок і дати декілька порад щодо того, як потрібно піклуватися про своє здоров'я. Хотіли б ви дізна, які це поради? Але не так зразу. Для початку вам треба показати свої знання і вміння з математики. І працювати будемо за їхнім планом.
Головним на уроці буде лікар Айболить, який спостерігатиме за тим, як ви сидите, чи не забуваєте класти на голови мішечки, чи проводимо ми фізкультхвилинки.
План нашого уроку такий. Спочатку ми покажемо свої вміння виконувати усні обчислення,пов'язані з нумерацією багатоцифрових чисел. Потім опрацюємо новий матеріал. Далі закріпимо свої знання, провівши невелику самостійну роботу. І вже потім розв'яжемо хоча б одну задачу.
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань. Усні обчислення.
Незнайко пропонує виконати усні обчислення у вигляді цифрового диктанту.
Всі, хто написав без помилок, охайно, наліпіть напроти цього етапу уроку відповідну наліпку. А Незнайко дає вам за це пораду: «Людина від лінощів хворіє, а від роботи здоровіє.» Як ви розумієте цю пораду? То ж доведете що ви не ліниві?
Картка №1.
576325; 60110; 8003; 322
700*1000:10= 170*10*10=
(320-15)*100= (260+240):100=
Картка№2
824600; 3202, 540000;8011
437453=
60310=
3700=
Один учень викладає його на набірному полотні, другий – на рахівниці, потім «ланцюжком», передаючи мікрофон наступному, говоримо все, що знаємо про це число.
Я так вважаю, що з обчисленнями від Червоної Шапочки ми справились, спробуйте оцінити свої відповіді і наліпіть відповідну наліпку. А Червона шапочка дає вам таке застереження : Здоров'я за гроші не купиш. Будьте обережні з грибами!!!.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Зайчик пропонує вам самим відгадати тему уроку. Вона зашифрована на дошці. Вилучивши відоме вам прислів'я про здоров'я, ви прочитаєте тему сьогоднішнього уроку.
Здоміроворимузавдовждижиздонирово!
Молодці! Чи нова це для вас тема? Ми пригадаємо одиниці вимірювання довжини, які вчили раніше, а також будемо вчитися встановлювати співвідношення між ними.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.
Котигорошко хотів би перевірити, як ви справитеся з матеріалом уроку. Назвіть відомі вам одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої. Як ви вважаєте, чи завжди люди користувалися такими одиницями вимірювання? У давні часи люди взагалі не використовували ніякі предмети для вимірювання довжини, мірами довжини були частини тіла людини. Наприклад, лікоть – відстань від кінця середнього пальця до згину руки; чверть – найбільша відстань між кінцями широко відкритих великого пальця та вказівного. Зараз в усіх країнах користуються міжнародними одиницями вимірювання довжини. (таблиця)
У скільки разів 1мбільший, ніж 1см? 1дм? 1мм?
Покажіть на лінійці 2дм. Скільки це становить сантиметрів? міліметрів?
Накресліть в зошиті відрізок АВ завдовжки 125мм
А зараз спробуємо перетворити менші одиниці вимірювання довжини в більші і навпаки. Можливо, хтось із вас спробує пояснити?
67250м= км м 70км030м=….м
5080м= км м 145км657м=…..м
3008м= км м 9км009м=……м
157888м= км м 7800мм=….м…...мм
Так як з новою темою ми познайомилися, Котигорошко дає вам пораду: «Рухайся більше – проживеш довше.» Як ви її розумієте? Я гадаю, що ми прямо зараз і зможемо порухатися разом з овочами і фруктами, багатими на вітаміни.
Фізкультхвилинка«Вітамінка»
V. Закріплення вивченого матеріалу. Самостійна робота.
Для їжачка давайте попрацюємо самостійно. (П.2, с. 99)
(4км345м, 7м5дм, 4м60см, 4м, 8дм6см, 436см, 65дм, 13160м)
Їжачок вами задоволений, і від нього - прислів'я: «Обід без фруктів – що свято без музики».
VІ. Розвиток математичних знань. Робота над задачами.
Попелюшка радить нам поспішити і розв'язати задачу.
Одного разу мачуха дала Попелюшці 321грн і наказала купити 25кг рису по 9грн і по 12грн гречку. Скільки кілограмів гречки придбала Попелюшка?
Скласти задачу за схемою.
Ціна | Кількість | Вартість | |
Гречка | 12грн | ? | 321грн |
Рис | 9грн | 25кг |
Відповідь. Попелюшка купила 8кг гречки.
Ось і задачу розв'язали. Від Попелюшки вам порада: «Здоров'я в чистоті міцніє». Поясніть, як розумієте.
VІІ. Підсумок уроку.
На цьому урок наш закінчився. Що сподобалось? Чого навчилися?
Я гадаю, нашим гостям із Казкової країни не було сумно на уроці. Всі вони вам бажають веселого відпочинку на канікулах, тільки ж не забувайте бережно ставитись до свого життя та здоров'я.
Відкритий урок на тему:
Одиниці вимірювання довжини
Підготувала вчитель
початкових класів
Давидова С. П.
2013 - 2014 н.р.