Тема науково-практичної конференції: «Коли зірки тобі пасують»

Напрям роботи: «Для чого людині досліджувати Всесвіт?»

Тема презентації: «Практичне використання дослідження Всесвіту?»

Шестопалов

Олександр

Все́світ — весь матеріальний світ, різноманітний за формами, що їх приймає матерія та енергія, включаючи усі галактики, зорі, планети та інші космічні тіла

ІСТОРІЯ АСТРОНОМІЇ

Астрономія виникла як із практичних, так і з духовних запитів людини: треба було не лише орієнтуватися у просторі й часі, але й пояснювати собі довколишній світ, співвідносити своє існування з ним.

НЕ БОЯТИСЯ

Ваша астрономічна обізнаність має позбавити Вас від тих «космічних страхів», про які нині так часто полюбляють розповідати засоби масової інформації й оповідями про які переповнений Інтернет.

МАТИ ШИРОКИЙ КРУГОЗОР

Наукова картина світу в структурі світогляду сучасної людини мала б домінувати. Пояснення цьому очевидне: оскільки наука спрямована на вивчення об’єктивних законів розвитку нашого Всесвіту, то НКС, як широка панорама знань про природу і людство, що включає найважливіші теорії, гіпотези й факти, претендує на те, щоб бути ядром світогляду, який в такому разі називають науковим.

НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА

У галузі зв'язку, радіоастрономія надала безліч корисних інструментів, пристроїв і методів обробки даних. Багато успішних компаній зв'язку були спочатку засновані радіоастрономами.

АСТРОНОМІЧНІ РОЗРОБКИ

Спостереження зірок і моделі зоряних атмосфер використовуються, щоб відрізняти ракетні шлейфи від космічних об'єктів. Той же метод в даний час вивчається для використання в системах раннього попередження.

ПОШУК НОВИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

Два нафтові компанії, Texaco і BP, використовують IDL для аналізу зразків навколо нафтових родовищ, а також для спільних досліджень нафти.

Австралійська компанія Ingenero, створила збирачі сонячного випромінювання, щоб використовувати енергію сонця

МЕДИЦИНА

Радіоастрономи розробили метод, який в даний час використовується в якості неінвазивного способу виявлення пухлини.

ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ

В аеропортах, газовий хроматограф - для розділення й аналізу сполук - призначений для марсіанської місії використовується для обстеження багажу на предмет наркотичних і вибухових речовин.

ВИСНОВКИ

ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей»

Група № 41

Курс І