Урок 2 Інформатика 10 Стандарт
Практична робота № 1 «Робота з навчальними програмними засобами з профільних предметів».
Мета.
Навчальна. Навчити використовувати електронні посібники, навчальні програми та мультимедійні курси з профільного предмету.
Розвиваюча. Розвивати пізнавальний інтересі, уміння запам’ятовувати.
Виховна. Виховувати культуру оформлення документів видавничої системи.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Матеріали для роботи з учнями:
Інтерактивний тест
Електронний засіб навчання
Електронні засоби навчання
ППЗ з фізики
Комп'ютерні програми для підготовки до ЗНО-2011
Все для навчання
План
- Організаційний момент.
- Актуалізація опорних знань.
- Вивчення нового матеріалу.
- Відпрацювання практичних навичок роботи.
- Типові запитання до уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
- На які групи можуть бути розподілені педагогічні програмні засоби? Охарактеризуйте кожну групу.
- Які складові наявні в усіх видах педагогічних програмних засобів? Яке їхнє призначення?
- Які складові можуть бути наявні в програмному засобі залежно від групи, до якої він розподілений?
- Які переваги та недоліки педагогічних програмних засобів порівняно з традиційними?
- Яке призначення електронних посібників і з якою метою вони можуть використовуватися ?
- Які засоби належать до електронних (віртуальних) практикумів? Яке їх призначення та з якою метою вони можуть використовуватися?
- На основі яких факторів можна робити вибір того чи іншого педагогічного програмного засобу?
3. Інструктаж із техніки безпеки під час практичної роботи.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(до і після завершення роботи). (Варіант 2).
4. Практична робота № 1 «Робота з навчальними програмними засобами з профільних предметів».
!!! Виконуючи роботу, необхідно дотримуватись правил техніки безпеки, протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм!!!
- Створіть папку до уроку “Пр_1_Прізвище” для оформлення результатів роботи.
- Скачайте з розділу “Вкладені файли” архів “FletGraph”, розархівуйте його, визначте файл, що запускає програму на виконання. Відкрийте її та ознайомтеся з правилами роботи, натиснувши на піктограму “Помощь”.
- Поверніться до головного вікна програми «FlatGraph» та звільніть його від вже намальованих графіків.
- Побудуйте графіки функцій:
y=x+4 – зеленим кольором;
y=0,5x2-1 – червоними кольором (Скриншот 1).
- Відредагуйте графік функції y=x+4 замінивши число 4 на 3: y=x+3.
- Визначте з точністю до десятих точки перетину графіків, використовуючи збільшення, зменшення чи перетягування системи координат з графіками та запишіть дані у текстовий документ, збережіть його у свою папку.
- Збережіть файл з створеними графіками під ім’ям Графіки у папку вправи. Завершіть роботу з програмою «FlatGraph». Визначте розширення збереженого файлу та запишіть у текстовий документ.
- Зайдіть ще раз у програму «FlatGraph» та за допомогою піктограми “Загрузить” відкрийте збережений вами файл Графіки.
- Покладіть свою папку в папку Роботи_учнів, з вкладеними малюнками, створеними у ході роботи та впишіть відповідні письмові відповіді (див. завдання далі).
Рівень Б
- За допомогою програми «FlatGraph» побудуйте графік функції:
а) ; б) .
Збережіть його засобами програми під назвою “ЗД2_ВаріантХ_Прізвище”. Вкажіть у листі область визначення та область значень даної функції.
Рівень В.
- За допомогою програми «FlatGraph» розв’яжіть систему рівнянь:
а) б)
Результати представте графічно (див. зразок). Збережіть малюнок у форматі *.bmp у своїй папці “Пр_12_Прізвище” та вкладіть до папки Роботи учнів. Напишіть у текстовому документі розв’язки системи, округливши їх до сотих.
Зразок:
5. Підсумки уроку.
6. Домашнє завдання.