Published using Google Docs
Урок 54 ІКТ 11
Updated automatically every 5 minutes

Урок 54                                                                        Інформатика 11(ІКТ)


Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш.

Арабське прислів’я

Практична робота № 17

«Розробка найпростішої веб-сторінки»


Мета.

Навчальна. Навчитися створювати веб-сторінку, визначати її структуру, а також оформляти символи, абзаци і тло.

Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.

Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.

Тип уроку. Засвоєння нових знань і навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

Онлайнові автоматизовані засоби створення веб-сайтів

Редактор сайтів Weebly

Редактор сайтів Ucoz

Редактор сайтів Narod.ru

Редактор сайтів GoogleSites

План

  1. Організація початку уроку.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Правила ТБ при роботі в кабінеті Інформатики.
  4. Практична робота.
  5. Запитання до уроку.
  6. Домашнє завдання.

Хід уроку


1. Організація початку уроку.


2. Інструктаж БЖД.


3. Актуалізація опорних знань.


4. Практична робота № 17 «Розробка найпростішої веб-сторінки»

!!! Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.!!!

Мета роботи: навчитися створювати веб-сторінку, визначати її структуру, а також оформляти символи, абзаци і тло.

Порядок роботи

  1. Згідно з вибраним варіантом, створіть веб-сторінку, яка на сірому тлі міститиме текст, відформатований у вказаний ниже спосіб.

Варіант 1

  1. Створіть у текстовому редакторі HTML-сторінку, використо­вуючи теги, за допомогою яких настроюють відповідний до вибраного варіанта вигляд веб-сторінки.
  2. Додати маркований або нумерований список, що складається із термінів тексту.
  3. Додати гіперпосилання на початок сторінки(вгору).
  4. Додати гіперпосилання на сторінку Вікіпедії, що відповідає темі текста.
  5. Збережіть документ у файлі з розширенням .html.
  6. Відкрийте створену веб-сторінку у вікні браузера.
  7. Перегляньте веб-сторінку. У разі виявлення помилок у відтво­ренні тексту відредагуйте HTML-документ.
  8. У висновку опишіть використані теги.

Варіант 1

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ мови

Усі слов'янські мови мають одне джерело — праслов'янську, або спільнослов’янську основу, яка існувала у слов'янських племінних мовах приблизно із середини III тис. до н. є. і до V ст. н. є.

З перетворенням слов'янських племен в окремі народності в загальних рисах сформувалися і всі слов'янські мови, внас­лідок чого виникли нові спільні мови-основи. Так, предком східнослов'янських мов можна вважати давньоруську мову, яка утворилася в V-IX ст. у Київській Русі та проіснувала до XIV ст.

Давній період української мови породив багатющий україн­ський фольклор: історичний, обрядовий, календарний, соці­альний, господарський, побутовий.

Варіант 2

УКРАЇНСЬКА МОВА

У часи Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка, Тараса Шевченка мова збагатилася народнорозмовним фоль­клором.Основоположником нової української мови можна вважати видатного українського поета Тараса Шевченка, який синте­зував усе найкраще з книжних традицій, з усної творчості та мовлення українців Наддніпрянщини, виробив і закріпив фонетичні, морфологічні та синтаксичні норми.

Після Т. Шевченка українською мовою майстерно користува­лися, постійно її збагачуючи, такі талановиті письменники і діячі культури ХІХ-ХХ ст., як Л. Глібов, Марко Вовчок, Панас Мирний, І. Нечуй-Левицький, Іван Франко, Леся Ук­раїнка, М. Драгоманов, М. Коцюбинський.

У розвиток сучасної української мови вагомий внесок внес­ли українські письменники В. Сосюра, П. Тичина, М. Риль­ський та ін.

Варіант З

Глобальна мережа Інтернет. Призначення HTML

Інтернет започаткований 1969 року Агентством з наукових досліджень Міністерства оборони США (ARPA) як проект із розроблення надійних цифрових комунікацій для військо­вих потреб. Спочатку ця мережа існувала для обміну інфор­мацією між комп'ютерами військових (науково-дослідних та навчальних) закладів. У 80-ті роки XX ст. її вже використо­вували в державних (навчальних, наукових) та комерційних цілях. У 90-ті роки XX ст. мережа Інтернет вийшла за межі США, і до неї приєдналися країни всіх континентів світу.

Варіант 4

Мова HTML

Основою WWW (World Wide Web) є Hyper Text Markup Lan­guage (HTML) — мова гіпертекстової розмітки. Мова HTML була запропонована Тімом Бернесом-Лі 1989 року як один із кoмпoнeнтiв тexнoлoгiї WWW, що призначався для опису вигляду документа.

Стандарт HTML було розроблено організацією W3C (World Wide Web Consortium) на початку 1996 року в кооперації з такими фірмами, як IBM, Microsoft, Netscape Communica­tion Corporation, Novell, SoftQuad, Spyglass та Sun Microsys­tems. Організація W3C спільно зі згаданими фірмами продов­жує роботу над розширенням можливостей елементів мови HTML та її інтернаціоналізацією.

Варіант 5

ГІИЕРТЕКСТ

Окрім того, комп'ютер дає можливість користуватися не лише лінійним поданням матеріалу, як це робиться в тради­ційній книзі, а й гіпертекстуальним. Гіпертекст характери­зується нелінійністю (користувач сам обирає шлях читання), різнорідністю та мультимедійністю (застосування всіх засо­бів впливу на користувача).

Вважають, що гіпертекстуальна структура викладення матеріалу схожа на процес нашого мислення, який теж здійснюється нелінійно, і використання такої структури може значно збільшити інтелектуальний потенціал осо­бистості.

Варіант 6

Природа і заповідники

Кримські гори на півдні півострова простягнулися трьома рів­нобіжними грядами від Севастополя до Феодосії на 150 кі­лометрів, їхні південні схили майже стрімкі, а північні пе­реходять у міжгрядові зниження або рівнини.

Дві невисокі гряди (Зовнішня і Внутрішня) на півночі складають Кримське передгір'я, розрізане на окремі маси­ви мальовничими річковими долинами. У західній частині Передгір’я, що майже цілком розташовується в межах Бахчисарайського району, є півтора десятка знаменитих печерних міст і монастирів.

Значна кількість гротів і скельних навісів у вапнякових обривах Передгір’я, а також сприятливий мікроклімат відіграли вирішальну роль у формуванні культури кам'яного віку.

Варіант 7

Карпати

Велика гірська система Карпат починається недалеко від Бра- тіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході по­близу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат становить приблизно 1500 ХМ Дугою із трьох сторін оточують вони Се­редньоєвропейську низовину. У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній — 340, а в пів­нічно-східній, де розташовані українські Карпати, вона зву­жується до 100-120 км.

Карпати, а особливо Косівщина, — неповторно мальовни­чий край високих гір, стрімких потоків і чистого повітря. Своєрідність краю, краса його природних ландшафтів, бага­тий тваринний і рослинний світ Карпат, унікальна скарбни­ця природних екосистем, де збереглися рідкісні реліктові види флори, фауни і, як ніде в Україні, народні зви­чаї, традиційна побутова культура ваблять до себе числен­них туристів.


7.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Роботи переслати вчителю (папка Роботи учнів)

Оцінювання робіт учнів.


8. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Повторити конспект.
  2. Виконати завдання.
  1. Створення сторінки до шкільного сайту.