Published using Google Docs
Ф8 Урок 12 Тема Узагальнення і систематизація знань з теми.
Updated automatically every 5 minutes

237427818.jpgУзагальнення і систематизація знань з теми.


   


Мета.

Навчальна. Відпрацювати навички розв’язування задач на рівняння теплового балансу.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.

Виховна. Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.

Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.

here.gif

Дидактичні матеріали:

План

  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.
  2. Вчимося розв’язувати задачі.
  3. Запитання до уроку
  4. Домашнє завдання.
  5. Перевір себе.
  6. Для допитливих.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.

Здати домашню лабораторну роботу №2: "Визначення питомої теплоємності речовини".

Перевірка домашнього завдання.


  1. Вчимося розв’язувати задачі.

images (4).jpgЗадача 12.1. На плиту помістили калориметр з водою, мідний і сталевий бруски. Маси води, міді й сталі є однаковими. Який графік залежності температури тіл від часу (див. рисунок) відповідає воді, який — міді, а який — сталі? Поясніть, чому. Втрати тепла в оточуюче середовище не враховуйте.

Безымянный.png

images (4).jpgЗадача 12.2. У склянку масою 0,12 кг, температура якої 15°С, налили 200 г води, що мала температуру 100°С. Нехтуючи теплообміном із зовнішнім середовищем, визначте температуру води, що встановиться у склянці. Питомі теплоємності води та скла відповідно дорівнюють 4200 Дж/(кг·°С) та 830 Дж/(кг·°С).

images (4).jpgЗадача 12.3. До ванни, де було 100 л холодної води при температурі 9°С, долили 60 л гарячої води при 81°С. Після встановлення теплової рівноваги температура води у ванні становила 35°С. Чи були втрати тепла через теплообмін з довкіллям?

images (4).jpgЗадача 12.4*. Скільки потрібно холодної та гарячої води, щоб приготувати ванну на 200 л з температурою води 28 °С? Температура води до змішування становила відповідно 10 і 85 °С.


  1. Домашнє завдання.

books.pngПідручник: §1-9 - повторити.

images (9).jpgЗадача 12.5. На рисунку зображено графіки залежності температури від отриманої кількості теплоти для двох металевих брусків однакової маси. У якого з металів питома теплоємність є більшою? Відповідь поясніть.

Безымянdfdfный.png

images (9).jpgЗадача 12.6. У воду масою 1 кг, що має температуру 10°С, вливають 800 г окропу. Яку кількість теплоти передано навколишньому середовищу до того моменту, коли температура води стала 35°С?

images (9).jpgЗадача 12.7*. Скільки треба змішати гарячої води, що має температуру 80°C, і холодної, що має температуру 20°C, щоб отримати 60 кг води з температурою 40°C?

Підготуватись до ТО №1: “Температура. Внутрішня енергія. Теплопередача”.


  1. Перевір себе.

Вправа 12.1. Теплообмін.         Вхід для учня        Вхід для вчителя


  1. Для допитливих.

images (2).jpgЗадачі підвищеної складності:

Задача 12.1.О. У теплоізольованій посудині містяться дві рідини з питомими теплоємностями с1 і с2 при різних температурах, розділені теплоізолюючою перегородкою. Перегородку забирають, і після встановлення теплової рівноваги різниця між початковою температурою однієї з рідин і температурою, що встановилася у посудині, виявилася вдвічі меншою за різницю початкових температур рідин. Знайти відношення мас першої та другої рідин.