image-0-02-04-c74ccd384c08204473eea700b3b591dfdd42486451cc427adc44ad7451d73a5b-V.jpg

Тепловий насос “Фенікс”

Heat pump “Phoenix”

Керівництво по монтажу та експлуатації

tn20.jpg

ЗМІСТ

1. СТИСЛИЙ ОПИС

Важливо!!!

Номенклатура та специфікація.

Особливості конструкції

2. ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Діапазон роботи

Транспортування та перевезення

Умови зберігання

Отримання обладнання

Комплектація

3. ВСТАНОВЛЕННЯ

Розташування

Гідравлічні з'єднання

Якість води

Електричні з'єднання

Електрична специфікація

Аварійний вимикач

Захист теплового насосу

4. ПЕРІОДИЧНІ ПЕРЕВІРКИ

5. ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА

6. КОНТРОЛЕР ТЕПЛОВОГО НАСОСУ

7. ОПИС АВАРІЙНИХ ПОМИЛОК

8.ГАРАНТІЙНІ УМОВИ.

Гарантійний талон


1. СТИСЛИЙ ОПИС

Серія теплових насосів “Фенікс” типу «вода-вода» («грунт-вода») була спеціально розроблена для внутрішньої установки для задоволення потреб у теплі, гарячому водоспоживанні та охолодженні приватних будинків, комерційних та промислових установ з здатністю дії 24 годин/добу та незалежно від температур оточуючого повітря.

Важливо!!!

Приступаючи до роботи з тепловим насосом, необхідно ретельно прочитати всю інформацію, що міститься в цьому керівництві. Встановлюючи обладнання або здійснюючи дії над тепловим насосом, необхідно слідувати рекомендаціям і процедурам, наданим в цьому керівництві, спостерігати за повідомленнями і вживати всіх необхідних заходів, як описано в цьому керівництві та вимагає ситуація.

Якщо ви стикаєтеся з аварійними режимами, відомості про які не входять в це керівництво, негайно повідомте про це уповноважений сервісний центр або дилера для допомоги.

Виробник не несе відповідальність за будь-яке пошкодження або неправильну роботу, викликану невідповідним використанням устаткування, несанкціонованою модифікацією, або невірним застосуванням інформації, що міститься в цьому керівництві.

Устаткування потрібно встановити таким чином, щоб був забезпечений доступ до нього для проведення обслуговування та/або ремонту.

Гарантія на устаткування не покриває витрат на підйом обладнання та/або оренду кранів або інших піднімаючих систем, потрібних для гарантійного обслуговування.

Тепловий насос збудований таким чином, щоб забезпечити максимальну безпеку та захист від впливу оточуючого середовища. У разі необхідності швидко відімкнути тепловий насос скористуйтесь аварійним вимикачем на лицевій панелі теплового насосу

При запуску теплового насосу після довгої перерви необхідно включити готовий автоматичний вимикач всередині теплового насосу за 24 години до орієнтовної дати пуску; це необхідно для включення підігріву картеру компресора та безперешкодного пуску установки. (Залежно від модифікації)


Номенклатура та специфікація.

Модель теплового насоса

Потужність,
кВт

Кількість компресорів,
шт

Фенікс-05

5

1

Фенікс-07

7

1

Фенікс-10

10

1

Фенікс-15

15

1

Фенікс-20

20

1

Фенікс-30

30

2

Фенікс-40

40

2

Фенікс-70

70

2

Примітка: потужність опалення при температурі грунтової води +3С та подачі в систему опалення +40С, кВт

Особливості конструкції

Панелі, рама та підставка зроблені з холоднокатаної сталі з порошковим покриттям, що забезпечує надійний опір впливу корозії.

Спіральний герметичний компресор обладнаний термореле для захисту від перенавантажень, за необхідністю може бути обладнаний підігрівачем піддону картера, та змонтований на вібродемпфери, що суттєво зменшує рівень шуму.

Випарник та конденсатор представляють собою ізольований пластинчатий паяний теплообмінник.

Фреоновий контур, що складається з компресора, ніпелів для заправлення фреону, зорове скло, фільтр-осушувач, акумулятор газу, механічного  ТРВ, датчиків високого/низького тиску.

Електрична група складається з ввідного автомату, захисту силової частини та контуру низької напруги, контактору компресора та контролера з функціональним рідкокристалічним дисплеєм.

Тепловий насос пройшов повний цикл випробувань та поставляється заправленими фреоном та маслом.

2. ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Група характеристик

Модель

Феникс 20

R-22

Потужність опалення

кВт

20

Електричне  споживання

кВт

4,56

Ступені регулювання потужності

%

40

Компресор

Кількість

1

Тип

спіральний

Масло

POE

Об'єм масла

л

1,1

Випарник

Тип

пластинчастий

номінальна витрата води

м3/год

5

Розмір входу/виходу

DN

25

Максимальний тиск

МПа

0,6

Водний опір

KPa

30

Конденсатор

Тип

пластинчастий

номінальна витрата води

м3/год

4

Розмір входу/виходу

DN

25

Максимальний тиск

МПа

0,6

Водний опір

KPa

30

Фреон

Кількість контурів

1

Тип

R22

Вага

Кг

2,3

Електроживлення

Тип

380В/3 фаза/50Гц

Рівень шуму

dB(A)

68

Вага

Кг

75

Розміри

мм

600х710х850

Примітка:

1. Номінальні умови режиму нагріву: температура входу/виходу конденсатора +40°C/+45°C, температура входу/виходу випарника +8°C/+4°C.

2. Шумові характеристики на відстані 1м у відкритому полі (ISO 3746)


  1. Діапазон роботи

Тепловий насос спроектований для роботи в таких умовах:


Транспортування та перевезення

Обладнання поставляється на палетах. Вивантажувати та розміщувати обладнання необхідно з найвищим ступенем дбайливості, щоб уникати будь-яких гострих рухів або трясіння.

Одиниця може бути піднята з допомогою вантажопідйомника, або вручну за допомоги вантажних ременів, уважно спостерігаючи, щоб не пошкодити сторони і кришку обладнання (зверніть увагу на вагу обладнання, вказану в технічних даних).

Умови зберігання

Палети з обладнанням не ставити одна на одну, зберігати у сухому приміщенні.

Отримання обладнання  

Всі теплові насоси йдуть повністю заправленими та перевіреними. Після отримання обладнання необхідно негайно його оглянути на наявність візуальних пошкоджень. У разі виявлення таких пошкоджень необхідно негайно зв’язатись з продавцем та експедитором.

Комплектація

1. Тепловий насос, що складається:

2. Керівництво з монтажу та експлуатації.


  1. 3. ВСТАНОВЛЕННЯ

Встановлення обладнання можливе тільки досвідченими техніками, які вміють працювати із системами опалення та охолоджувальними системами.

При встановленні необхідно дотримуватись вимог місцевого або національного законодавств під час введення обладнання в дію.

  1. Розташування

Серія Фенікс спроектована для внутрішньої установки в підготовленому місці, що забезпечує безперешкодний доступ для обслуговування та відповідає технічним вимогам для роботи обладнання.

Обладнання має бути встановлене в сухому, добре вентильованому та освітленому приміщенні; температура в приміщенні має підтримуватись в межах +5С - +32С. У разі, якщо приміщення погано вентилюється, рекомендується обладнати систему вентиляції безпосередньо теплового насосу.

Необхідно уникати падіння прямих променів сонця на корпус теплового насосу, оскільки це може визвати перегрів корпусу та вплинути на нормальну роботу обладнання.

Щоб гарантувати правильну роботу, тепловий насос встановлюють на ідеально горизонтальній поверхні. Переконайтеся, що поверхня може витримати вагу, що у 1,5 рази перевищує вагу машини.

Рекомендується зробити фундамент відповідних розмірів, на який буде встановлюватись обладнання.

Доцільно розмістити жорстку гуму між рамою і поверхнею для уникнення вібрації та зменшення рівня шумів. Якщо необхідна більш ефективна віброізоляція, обладнання має бути встановлене на віброопори.

Рекомендується застосовувати незамерзаючий розчин у всіх трубопроводах, для яких існує ризик замерзання (для зовнішнього та/або внутрішнього контурів).

Гідравлічні з'єднання

Всі теплові насоси серії Фенікс були перевірені під тиском та повністю заправлені. Однак, тряска обладнання при перевезенні може призвести до виникнення витікань фреонового контуру, тому перед запуском теплового насосу необхідно перевірити фреоновий контур.

Всі гідравлічні з’єднання виконуються відповідно до креслення, виданого продавцем або уповноваженою ним особою.  При цьому необхідно притримуватись наступних вимог:

До з'єднання трубопроводів, переконайтесь, що вони не містять каменя, піска, іржі, окалини або інших чужорідних тіл, що може пошкодити обладнання.

Всі сполучні труби та циркуляційний насос потрібно закріпляти так, щоб не допускати їх провисання під власною вагою.

Перевірте кожну схему на наявність наступних елементів:

Рекомендується включити до складу системи:

Буферний резервуар для економічного функціонування системи та зменшення кількості циклів старт/стоп компресора;

Водний контур має бути розрахований та встановлений таким чином, щоб| гарантувати, що номінальну витрату води через випарник/конденсатор (+/-15%) у всіх робочих режимах.

Забезпечте правильну ізоляцію всіх трубопроводів та складових частин системи, щоб уникнути формування конденсату і підтримувати оптимальну роботу системи.

Як тільки система була повністю змонтована, її необхідно перевірити на наявність витікань та спустити повітря, що міститься в контурі.

Дуже важливо, щоб перед заповненням системи вода була очищена для уникнення виникнення механічних пошкоджень. Після наповнення системи водою (або гліколевим розчином), запустіть водний насос, спустіть повітря, і перевірте витрату води, вимірюючи падіння тиску через тепловий насос.

Якість води

Для запобігання виникнення іржі та засмічення теплообмінника необхідно чітко виконувати вимоги по якості води, що циркулює в теплообмінниках.

Необхідно притримуватись таких показників:

Компонент води

Концентрація

Хлорид

≤ 300 мг/л

Сульфат

≤ 70 мг/л

Нітрат

≤ 100 мг/л

Незв’язаний СО2

неприпустимо

Амоній

≤ 2 мг/л

Залізо

≤ 0,15 мг/л

Марганець

≤ 0,1 мг/л

Загальна жорсткість

4-8,5° dH

Сульфід

неприпустимо

pH-показник

≥ 6

Макс. розмір частинок

0,5мм


  1. Електричні з'єднання

Всі електричні з'єднання повинні виконуватися компетентним персоналом, кваліфікація якого відповідає вимогам чинного законодавства. Всі теплові насоси поставляються цілком сконфігурованими і готовими до роботи. У ряді випадків необхідно тільки подати напругу та виконати з’єднання відповідно до схем, наданих у даній інструкції або схем, що поставляються разом з обладнанням.

Всі електричні з’єднання мають виконуватись без подачі напруги!

Площа перетину всіх проводів має відповідати максимальній споживаній електричній потужності, вказаній у даній інструкції або інших документах, що надходять разом з тепловим насосом, для запобігання перегріву кабелю

обов’язковим є підключення заземлення

допустимий дисбаланс при 3-х фазному підключенні становить 3%, допустиме відхилення напруги становить +-10% від номінального значення.

Для підключення теплового насосу необхідно завести силовий кабель до коробки підключення та під’єднати його до терміналів відповідно фази L1-L2-L3, нульова лінія N, та заземлення PE (для трифазних теплових насосів) або фазу L, нульову лінію N, та заземлення PE (для однофазних теплових насосів)  .

  1. Електрична специфікація

Модель

Електро-живлення

Струм повного навантаження

(А)

Струм заблокованого ротора

(А)

Споживана пікова потужність (кВт)

Максимальний пусковий струм*,

(А)

Фенікс 20-1

380/3/50

13,6

-

5

-

* - для 2-х та більше компрессорних установок максимальний пусковий струм вказаний за умови неодночасного пуску компресорів

Аварійний вимикач

У разі, якщо необхідно аварійно швидко вимкнути установку, необхідно повернути вимикач на лицевій панелі теплового насосу проти часової стрілки. Перезапустити тепловий насос та відновити його нормальну роботу можливо, якщо цей вимикач повернути згодом по  годинниковій стрілці.

Тепловий насос, вимкнений за допомогою аварійного вимикача, фактично ще знаходиться під напругою, тому для повного знеструмлення обладнання необхідно скористатись аварійним вимикачем всередині установки.

У разі, якщо тепловий насос необхідно вимкнути на нетривалий час, не робіть це за допомогою автоматичного вимикача, оскільки це призведе до відключення нагрівача картера компресора, що може призвести до виникнення проблем при повторному пуску теплового насосу. Для вимкнення теплового насосу на нетривалий час скористайтесь можливостями вбудованого контролера.

  1. Захист теплового насосу

Назва

Одиниця виміру

Фенікс 20-1

Напруга

380В/3ф/50Гц

Головний вимикач

А

32а

Запобіжник компресора

А

32

Датчик високого тиску

бар

22

Датчик низького тиску

бар

2.5

Нагрівач картера

Вт

-


  1. 4. ПЕРІОДИЧНІ ПЕРЕВІРКИ

Найменування

Кожен місяць (виконується господарем)

Кожен рік перед початком опалювального сезону (виконується сервісною службою)

Перевірка всіх з’єднань на наявність протікань

X

Перевірка роботи датчика протоку

X

(у випадку наявності)

Перевірка роботи нагрівача піддону картеру

X

(у випадку наявності)

Перевірка роботи контролеру

X

Візуальна перевірка роботи фреонового контуру

X

Наявність протікань фреонового контуру

X

Перевірка всіх електричних з’єднань

X

Перевірка роботи датчиків високого/низького тиску

X

Перевірка і очистка фільтрів на гідравлічних з’єднаннях

X

Перевірка і очистка повітряного фільтру(якщо він є)

X

Перевірка рівня шуму установки

X

«Перевірка всіх з’єднань на наявність протікань»  - перевірка виконується шляхом візуального огляду всіх трубопроводів та встановленої запірно-регулюючої арматури.

 «Перевірка роботи контролеру» - проводиться шляхом зміни завдання по встановленню робочої температури та  

«Візуальна перевірка роботи фреонового контуру» -  перевірка виконується шляхом візуального огляду всіх трубопроводів фреонового контуру компресора та встановленої регулюючої арматури.

«Наявність протікань фреонового контуру» - проводиться шляхом перевірки ваги фреону  в контурі компресора.

«Перевірка всіх електричних з’єднань» - проводиться перевіркою температури електричних з’єднань  безконтактним термометром.

«Перевірка роботи датчиків високого/низького тиску» - проводиться заміри встановленнях інтервалів роботи датчиків на еталонному обладнані.

«Перевірка і очистка фільтрів на гідравлічних з’єднаннях» - поводиться шляхом розбору фільтрів та промивкою або заміною фільтруючого елемента.

«Перевірка і очистка повітряного фільтру(якщо він є)» - поводиться після зняття фільтрів та промивкою або заміною фільтруючого елемента.

  1. 5. ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА

Дивись додаток 1

https://drive.google.com/file/d/0B6mthQP7FhW1dEpDM2VEUG1xbzQ/view?usp=sharing

  1. 6. КОНТРОЛЕР ТЕПЛОВОГО НАСОСУ

Див. додаток 2, технічний опис контролера ДТ-32.

https://drive.google.com/file/d/0B6mthQP7FhW1MHBCYjJPbzFNa0E/view?usp=sharing

  1. 7. ОПИС АВАРІЙНИХ ПОМИЛОК

У разі виникнення аварійної ситуації тепловий насос зуиниться і на контролері ДТ-32  буде помилка, опис якої визначено у додатку 2., і в цьому випадку потрібно викликати сервісну службу.


8.ГАРАНТІЙНІ УМОВИ.

Гарантія дійсна лише за наявності даного талона з вказівкою серійного номера виробу і терміну гарантії, завіреного печаткою Продавця.

Гарантія дійсна лише за наявності відмітки про проведення пусконалагодження уповноваженим представником Продавця, який має відповідне посвідчення.

Справжня гарантія не дійсна, якщо було змінено, стерто, видалено серійний номер виробу.

Безкоштовний ремонт проводиться лише протягом гарантійного терміну, вказаного в даному талоні.

Гарантійні обов'язки знімаються в разі порушення правил експлуатації, вказаних в Інструкції з експлуатації (наприклад - не забезпечена стабільність  джерела живлення).

Виріб знімається з гарантії в наступних випадках:

Гарантія не поширюється на:

Гарантія не поширюється на витратні матеріали.

Організація/ прізвище

Дата

Підпис/печатка

Відмітка про продаж

Відмітка про встановлення

Ваш дилер:

Виробник:

ПП “Аванте»

вул.Щусева, 18/14

тел/факс: 585-64-94

www.avante.com.ua

Гарантійний талон

Гарантійний талон №________ від «___»_________20____р.

Найменування моделі

Дата введення в експлуатацію

 

 

Термін гарантії - 12 місяців

Даний талон забезпечує безкоштовний ремонт і заміну елементів, що вийшли з ладу, протягом всього гарантійного терміну, який подовжується на час знаходження виробу в ремонті.

При недотриманні викладених нижче умов експлуатації Постачальник залишає за собою право відмови від безкоштовного гарантійного ремонту.


Для нотаток:

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

_____________________________________________________________

Тепловий насос “Фенікс”. Керівництво по монтажу та експлуатації