Success Academy 2.png        

Jak Skutecznie Zarabiać w E-biznesie?

Damian Krawczyk

http://damian-krawczyk.pl/

damian@damian-krawczyk.pl

Skype: damian_krawczyk82

Damian Krawczyk

Ten  skrypt w prosty i skondensowany sposób wyjaśnia Tobie, jako mojemu partnerowi w biznesie, jak możesz skutecznie zacząć działać w e-biznesie, tak abyś już w pierwszych dniach zaczął zarabiać swoje pierwsze prowizje.


Niniejsza publikacja jest własnością prywatną.

Niniejsza publikacja jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla moich bezpośrednich partnerów w biznesie oraz wszelkich innych partnerów z niższych poziomów, którzy znajdują się w mojej sieci (organizacji).

Żadna jej część, nie może być kopiowana, ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowana, powielana, ani odczytywana w środkach publicznego przekazu bez mojej pisemnej zgody. Zabrania się jej publicznego udostępniania w Internecie, oraz odsprzedaży bez mojej pisemnej zgody.

Przedstawione informacje stanowią prywatne opinie oraz doświadczenia Autora. Autor nie bierze odpowiedzialności za błędne decyzje podjęte na podstawie niniejszej publikacji.

© Copyright Damian Krawczyk

Data: 2017-06-07

Tytuł: „Jak Skutecznie Zarabiać w E-biznesie?”

Autor: Damian Krawczyk

Wydanie V

WWW: http://damian-krawczyk.pl

EMAIL: damian@damian-krawczyk.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved.

Spis Treści

WSTĘP

TRZY PROSTE KROKI SYSTEMU

KROK 1 i 2. ZAINTERESOWANIE POTENCJALNEGO PARTNERA WIZJĄ POSIADANIA ŻYCIA DLA SIEBIE I PRZESŁANIE 45 SEKUNDOWEJ PREZENTACJI.

ZAINTERESOWANIE ZNAJOMEGO

JAK NAWIĄZAĆ ZNAJOMOŚĆ?

OBIEKCJE

JAK WYSZUKIWAĆ LUDZI, Z KTÓRYMI COŚ CIĘ ŁĄCZY NA FB?

WYSZUKIWANIE POTENCJALNYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW Z BRANŻY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ

OBIEKCJE

SPOTKANIE Z POTENCJALNYM PARTNEREM

KROK 3. REJESTRACJA PARTNERA DO BIZNESU

PIERWSZE KROKI W BIZNESIE

PUNKTY REFERENCYJNE BIZNESU MLM

CODZIENNIE INWESTUJ W SIEBIE

CENNE ŹRÓDŁA WIEDZY, KTÓRE POZWOLĄ CI SIĘ ROZWIJAĆ

WSTĘP

Witaj Przyjacielu,

Cieszę się, że czytasz ten krótki poradnik. Oznacza to bowiem, że poważnie myślisz o swojej przyszłości i chcesz „Mieć Życie Dla Siebie”, czyli jednocześnie czas dla Swoich bliskich, pieniądze na wszystko, czego sobie tylko wymarzysz i doskonałe zdrowie, aby móc się tym wszystkim cieszyć.

Marketing sieciowy (z ang. MLM) jest modelem biznesowym, który jak żaden inny, pozwala praktycznie każdemu, kto naprawdę się w niego zaangażuje osiągnąć wolność finansową oraz osobistą i zyskać więcej czasu dla swoich bliskich. Pozwala po prostu cieszyć się życiem

Żebyś jednak mógł właściwie wystartować musisz się nauczyć podstaw tego biznesu. Większość ludzi tego nie rozumie, dlatego właśnie ponoszą porażkę, zniechęcają się, a potem twierdzą, że ten model nie działa.

Dlatego właśnie na początku powinieneś zainwestować czas na to, aby zrozumieć, czym w ogóle jest MLM i jakimi zasadami powinieneś się kierować, aby skutecznie zarabiać. Powinieneś zatem poznać System, według którego będziesz działał, aby budować wielką i stabilną organizację. System 3 prostych kroków, których możesz się nauczyć w 10 minut.

Przeczytaj ten krótki poradnik, który stanie się Twoim drogowskazem pokazującym konkretne techniki i metody, według których powinieneś działać, aby mieć wymierne rezultaty.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie przeczytaj co najmniej cztery pierwsze prezentacje poniższej klasycznej publikacji (docelowo całą), która wyjaśni Ci absolutne podstawy tego biznesu.

Don Failla - 45 sekundowa prezentacja która odmieni Twoje życie

Jeżeli wolisz posłuchać, możesz skorzystać z poniższej wersji audio:

Don Failla - 45 sekundowa prezentacja która odmieni Twoje życie

Kiedy się już z nią zapoznasz przeczytaj poniższą publikację, która jest uzupełnieniem i rozszerzeniem powyższej książki i wyjaśnia szczegółowo zasady działania Systemu, który doskonale się duplikuje, dzięki jego prostocie:

Don & Nancy Failla - System

W tym poradniku znajdziesz różne metody sponsorowania, także dotyczące nieznajomych „tzw. zimny rynek”, choć zapamiętaj, że:

Aby osiągnąć w tym biznesie sukces, nie musisz niczego sprzedawać! Ten biznes polega na budowaniu Twojej organizacji (sieci), czyli na sponsorowaniu i uczeniu tego samego swoich ludzi (czyli na duplikacji), a nie na sprzedaży. Polega więc na budowaniu w głąb, a nie wszerz!

Zapamiętaj powyższe stwierdzenie, bo jest kluczem do Twojego sukcesu w tym biznesie ☺

Gdy już przejdziesz przez pierwszy krok Systemu, czyli „nauczysz się jeździć”, możesz wybrać swój „pojazd”, który dowiezie Cię do wolności finansowej.

Swój pojazd/pojazdy wybierzesz tutaj.

Poza tym zostań członkiem grupy Success Academy w której wymieniamy się doświadczeniami i wiedzą na temat skutecznych metod osiągania sukcesu i bogactwa.

Nie zapominaj także, aby brać ze mną i Twoim sponsorem udział w seminariach organizowanych przez Success Academy oraz firmy marketingu sieciowego, ponieważ przekazują one naprawdę wartościową wiedzę, najczęściej za grosze :)

Nie rozpraszaj się jednak zbytnio i nie próbuj naraz wchłonąć całej dostępnej wiedzy. Skup się przede wszystkim na Systemie i na działaniu według niego. Pamiętaj, że najlepsze efekty daje pełna koncentracja i działanie zgodnie z Systemem.

W marketingu sieciowym nie zawsze będziesz miał „z górki”, często ludzie nie będą w stanie dostrzec od razu potencjału tej branży i nic na to nie poradzisz. Nie zniechęcaj się i nie próbuj ich uszczęśliwiać na siłę. Skup się na tych, którzy się zainteresują i będą gotowi działać razem z Tobą w stronę wolności osobistej (czyli na złotych statkach) ☺

Wielu z tych, którzy nie są jeszcze gotowi na ten biznes prędzej czy później się do Ciebie przyłączy, jeżeli zobaczą namacalne efekty Twojego działania i Twój sukces ☺

Oczywiście na każdym etapie Twojej działalności (a w szczególności na początku) jestem do Twojej dyspozycji, więc jeżeli masz jakiekolwiek pytania, lub potrzebujesz mojej pomocy kontaktuj się ze mną (wideokonferencje, chat, e-mail, jak wolisz).

Pytaj i proś o pomoc jeżeli zajdzie taka potrzeba. Lepiej jest zapytać, niż błądzić po omacku, nieprawdaż? ☺

Do wiedzy zawartej w dwóch powyższych publikacjach i tym skrypcie systematycznie wracaj, aby Ci się utrwaliła i weszła Ci w nawyk. Szczególnie wtedy, kiedy będziesz miał chwile zwątpienia, które zdarzają się każdemu. Pamiętaj jednak zawsze o swoim celu „Posiadania życia dla siebie”, abyś zawsze wiedział, że wysiłek który włożysz na początku w rozwój swojego biznesu (a początki są zawsze najtrudniejsze, w każdej dziedzinie), jest tego wart i zaprocentuje w przyszłości.

Podobnie jak samolot przy starcie musi dać z siebie 100% mocy, tak również i Ty powinieneś skoncentrować się na tym biznesie jak tylko potrafisz, aby oderwać się od ziemi i uzyskać pewne momentum (pęd), przy którym Twój biznes będzie już funkcjonował samodzielnie, przy minimalnym wysiłku z Twojej strony.

Jeżeli będziesz działał zgodnie z Systemem, wzrost Twoich zarobków powinien być zbliżony do postępu geometrycznego. Małe kwoty będą rosnąć coraz szybciej i szybciej, podobnie jak kula śnieżna, która na początku jest niepozorna, a po pewnym czasie nabiera takiej masy i prędkości, że nic nie jest w stanie jej zatrzymać ☺

Dlatego szczególnie na początku nie powinieneś się zniechęcać, jeżeli będziesz mieć wrażenie, że biznes rozwija się powoli. Potem przyspieszy i to gwałtownie ☺

Życzę Ci z całego serca, abyś dotarł do tego punktu jak najszybciej ☺

TRZY PROSTE KROKI SYSTEMU

„Zdobądź przyjaciela, poznaj jego przyjaciół” – Don Failla

Krok 1.

Zainteresuj przyjaciela, znajomego lub nieznajomego wizją posiadania życia dla siebie.

Krok 2.

Podeślij mu/jej książkę Dona Failli - 45-sekundowa prezentacja, która odmieni Twoje życie, aby zrozumiał istotę marketingu sieciowego.

Krok 3.

Zaproponuj i pozwól mu/jej wybrać pojazd, czyli firmę/firmy, z którymi zacznie współpracę. A gdy już to zrobi, dodaj go do naszej grupy Success Academy i daj do przeczytania ten poradnik, aby wiedział jak skutecznie zacząć.

KROK 1 i 2. ZAINTERESOWANIE POTENCJALNEGO PARTNERA WIZJĄ POSIADANIA ŻYCIA DLA SIEBIE I PRZESŁANIE 45 SEKUNDOWEJ PREZENTACJI.

WSTĘPNE UWAGI:

 1. Pamiętaj, że to jest biznes, a Twój czas jest cenny. Nie marnuj go i nie wdawaj się w niepotrzebne dyskusje. Jeśli ktoś zadaje Ci pytania napisz lub powiedz, że spieszysz się na spotkanie biznesowe, lub kolejną rozmowę. Na dłuższą rozmowę przyjdzie czas, jak osoba zapozna się z 45 sekundową prezentacją.
 2. Gdy już to uczyni skontaktuj się ze swoim potencjalnym partnerem  (telefon, Skype, ew. chat) i jeżeli zajdzie taka potrzeba pomóż mu przystąpić do biznesu.

ZAINTERESOWANIE ZNAJOMEGO

Znajomego np. z FB możesz zainteresować wizją posiadania życia dla siebie w taki np. sposób. Poniższy schemat rozmowy możesz wręcz kopiować i wklejać w komunikator (CTRL + C i CTRL + V). Pamiętaj, że w MLM rządzi statystyka, czym więcej rozmów przeprowadzisz, tym więcej partnerów do biznesu pozyskasz. A co z odmowami? Czym ich więcej usłyszysz, tym lepiej, bo każde „nie” przybliża Cię do kolejnego „tak” ;)

Ty: Cześć [IMIĘ] :)

Co u Ciebie dobrego słychać? :D

Z: Praca, praca, praca, już mnie to trochę męczy ;) A u Ciebie?

Ty: U mnie również praca, ale jak się robi to co się lubi, pomagając przy tym ludziom realizować ich marzenia, to tak jakby być na wiecznych wakacjach :D

Z: A czym się dokładnie zajmujesz na co dzień?

Ty: Najkrócej rzecz ujmując pomagam ludziom mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze i czas na realizowanie swoich pasji :D

Z: Jaki jest ten sposób dzięki któremu pomagasz innym ludziom?

Ty: Mówi Ci coś tytuł książki Dona Failli "45 sekundowa prezentacja"? :)

Z: Nie.

Ty: Polecam, świetna pozycja. W prosty sposób wyjaśnia koncepcję posiadania życia dla siebie :)

Jak chcesz, mogę Ci podrzucić link do wersji w pdf.

Z: Pewnie.

Ty: Ok. Wystarczy, że przeczytasz 5 pierwszych rozdziałów (ok. 30 minut czytania) aby zrozumieć w czym rzecz :)

https://drive.google.com/open?id=0B4NTLd0bMf0tdGVDa0stdGVEOWM

Przyjemnej lektury i daj znać jak wrażenia :D

Z: Ok :)

Potwierdzenie (zakontraktowanie) daty:

Ty: A powiedz mi, do kiedy znajdziesz czas, żeby się zapoznać z tymi informacjami?

Z: Myślę, że do [DATA]

Ty: Czyli jeżeli skontaktuję się z Tobą w [DATA PO], na 100% się z nią zapoznasz?

Z: Tak.

Ty: Świetnie, w takim razie do usłyszenia w [DATA PO].

Jeżeli masz już pierwsze efekty w biznesie możesz się również zabawić np. w rozmowę „Mało czy dużo”

Ty: Cześć [IMIĘ] :) 10 000 PLN zarobione w miesiąc to dla Ciebie mało czy dużo? :D

Wariant reakcji i proponowane odpowiedzi na nie:

Z: Nie jestem zainteresowany.

Ty: Czym? Odpowiedzią na pytanie? ;)

Z: Mało.

Ty: A jaka kwota by Cię zadowoliła? :)

Z: To zależy jakiego to wymagało nakładu pracy.

Ty: Kosztowało mnie to trochę czasu pracy, ale w porównaniu z wynikami nie wiele. Każdy może to powtórzyć :)

Chcesz się dowiedzieć jak? :)

Z: Jeżeli jest to powtarzalne, to tak.

Ty: Nie jest powtarzalne, bo ta kwota z miesiąca na miesiąc będzie rosła ;)

Z: Niemożliwe

Ty: No widzisz, a ja tego nie wiedziałem i to zrobiłem ;)

I każdy może to powtórzyć, albo ten wynik pobić, bo w tym projekcie to nic nadzwyczajnego. Pokazać Ci jak? :)

Z: Dużo.

Ty: Działam obecnie w biznesie, w którym takie wyniki nie są niczym nadzwyczajnym. Jak chcesz, mogę Ci podrzucić szczegółowe info, jak możesz to powtórzyć :D

Z: Czym Ty mnie spamujesz?

Ty: A od kiedy pytanie jest spamem? ;)

Z: Z jakiej inwestycji?

Ty: Z mądrej inwestycji czasu lub kapitału. Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać szczegółowe info, jak możesz to powtórzyć :)

Z: A czemu pytasz?

Ty: Bo tyle właśnie zarabiam. I każdy może to powtórzyć, albo pobić, bo to nic nadzwyczajnego :)

Jeśli chcesz się mogę Ci pokazać jak :)

Z: Pewnie niemały wkład?

Ty: Kosztowało mnie to trochę czasu pracy, ale w porównaniu z wynikami nie wiele. Każdy może to powtórzyć :)

Chcesz się dowiedzieć jak? :)

Z: Ok Podrzuć szczegóły :)

Ty: OK :)

Ok. Wystarczy, że przeczytasz 5 pierwszych rozdziałów tej świetnej pozycji (ok. 30 minut czytania) aby zrozumieć w czym rzecz :)

https://drive.google.com/open?id=0B4NTLd0bMf0tdGVDa0stdGVEOWM

Przyjemnej lektury i daj znać jak wrażenia :D

Z: Ok :)

SPONSOROWANIE NIEZNAJOMYCH

Powinieneś już wiedzieć, że biznes sieciowy powinno się budować w pierwszej kolejności z przyjaciółmi i znajomymi, ale jak się uprzesz i masz zbudowany jakiś autorytet w Internecie możesz nim zainteresować niemalże każdego.

W tym wypadku rozwiązaniem jest oczywiście zdobycie przyjaciela i poznanie jego przyjaciół, jak mawia Don Failla.

Jak można poznawać ludzi? Osobiście, albo przez Internet. W Internecie najlepszy do tego celu jest FB, ponieważ jest najbardziej popularny i większość ludzi ma tutaj swoje konta.

Gdy chcesz poznać kogoś na FB najpierw musisz zainteresować się daną osobą. Znajdujesz coś, co Was łączy i budujesz relację. Nie wdawaj się w długie dyskusje, porozmawiaj  i przechodź do następnej osoby pisząc, że musisz uciekać, bo masz spotkanie. Nie ma co rozmawiać w nieskończoność, bo to jest biznes. Za „rozmowy o niczym” nikt Ci nie zapłaci ;)

Zasada jest prosta. Pytaj, poznawaj potrzeby i problemy swojego rozmówcy, buduj z nim relacje. Korzystaj również z archiwum rozmów i pytaj o stare sprawy. Każdy z nas uwielbia, gdy okazujemy mu zainteresowanie.

Osoba pewnie sama w końcu sprawdzi Twój profil i sama zapyta o to, czym się zajmujesz zawodowo.

W tym momencie, możesz wspomnieć, że pomagasz ludziom mieć życie dla siebie, pomagasz im wydostać się z wyścigu szczurów, zdobyć wolność finansową itp. Dokładnie tak, jak to pokazałem powyżej.

JAK NAWIĄZAĆ ZNAJOMOŚĆ?

Jeżeli ktoś sam dodaje Cię do znajomych na Facebook, to nie odrzucaj takich zaproszeń. Pracujesz w marketingu sieciowym, a ta branża to relacje. Być może przejrzał Twoją stronę i się zainteresował tym, co robisz. Nigdy nic nie wiadomo.

Dlatego potwierdzaj takie zaproszenia i zapytaj np.:

Ty: „Witaj [IMIĘ]. Co Cię do mnie sprowadza?”

Jeżeli natomiast to Ty rozpoczynasz znajomość, to najlepiej jest zacząć od tego co Was łączy.

Może to wyglądać przykładowo tak:

Ty: Witaj (Z) :)

Widzę, że też mieszkasz w [MIASTO] i mamy sporo wspólnych znajomych. Wyglądasz też, podobnie jak ja na człowieka pozytywnie nastawionego do życia. Moglibyśmy się poznać i wymienić doświadczeniami. Co Ty na to? :)

Albo

Ty: Witaj (Z) :)

Widzę, że też mieszkasz w [MIASTO] i mamy sporo wspólnych znajomych. Widzę, że też czytałeś książkę [TYTUŁ]. Jak Ci się podobała?

Każda metoda jest dobra. Po prostu skupiaj się na tym, co Cię z daną osobą łączy. W rozmowie używaj imienia. Bez Pan/Pani, bo to skraca dystans.

Jeżeli już zdobędziesz przyjaciela, to dalsza część rozmowy i kolejne kroki będą analogiczne jak opisałem powyżej.

OBIEKCJE

Nawet jeżeli doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że dysponujesz biznesem, który jest ogromną szansą dla wielu ludzi na osiągnięcie Życia dla Siebie, i tak natrafisz na opory. Jakie są najczęstsze obiekcje i jak możesz sobie z nimi poradzić?

Oto najczęściej występujące:

PP: Mam już swój własny biznes i nie mam czasu na kolejny.

Ty: Rozumiem, że nie masz czasu, ale nie proszę Cię u Twój czas. Skorzystamy z Twoich kontaktów i mojego czasu, więc najwięcej czasu na rozkręcenie Twojego biznesu poświęcę ja. Czy taki układ Ci odpowiada?

PP: A ile już zarobiłeś w tym biznesie?

Ty: Jeszcze nic, bo działam w nim od kilku dni, ale mogę poprosić swojego sponsora, aby Ci pokazał ile on już zarobił, albo pokazać Ci moje efekty po miesiącu czasu w tym biznesie.

PP: Mam już swój własny biznes i na nim się koncentruję [lider z innego MLM],

[wersja dla hazardzistów] ;)
Ty:
 Masz rację, robię dokładnie to samo. Ale jak poznałem ten biznes, nie mogłem przejść obok niego obojętnie i postanowiłem swoje poprzednie odstawić na boczny tor. To jest prawdziwy dynamit :)
Wiesz co, może zróbmy tak. Załóżmy się o to, który z nas na dzień [WYBRANA DATA W PRZYSZŁOŚCI] będzie miał wyższe miesięczne dochody ze swojego biznesu. Co Ty na to? :)
PP: O co?
Ty: Ten kto przegra, wejdzie do struktury wygranego i zasponsoruje osobiście min. 100 osób. Może być? :)
PP: OK.
Ty: Super, w takim razie umowa stoi :)

[Jakieś pytanie dot. szczegółów, na które nie znasz odpowiedzi]
Ty: Wiesz co, szczerze mówiąc nie wiem, bo działam w tym biznesie od niedawna, ale skontaktuję się ze swoim sponsorem, dowiem się tego od niego i dam Ci znać, ok?

JAK WYSZUKIWAĆ LUDZI, Z KTÓRYMI COŚ CIĘ ŁĄCZY NA FB?

Poniżej podaję kilka zapytań w wyszukiwarce FB, których możesz użyć, aby wyszukiwać osoby, spełniające określone kryteria.

1. Znajdź ludzi, którzy mieszkają w Twojej okolicy:

People who live in/near [TWOJE MIASTO]

2. Znajdź ludzi, którzy są znajomymi Twoich znajomych i mieszkają w Twojej okolicy:

[UŻYTKOWNIK]’s friends who live in [TWOJE MIASTO]

3. Znajdź ludzi, o podobnych do Ciebie zainteresowaniach lub ludzi z branży MLM oraz inwestorów, czyli takich, którzy coś lubią (np. jakąś książkę, FanPage konkretne firmy branży MLM, film, sport etc.):

People who like [NAZWA] and live in [TWOJE MIASTO]

4. Znajdź ludzi należących do grup tematycznych, które Cię interesują, albo ludzi należących do grup skupiających ludzi związanych z innymi firmami MLM (nazwy firm branży MLM znajdziesz np. na portalu AlterBusiness), inwestorów itp.

People in [NAZWA GRUPY] who live in [TWOJE MIASTO]

Możesz również użyć złożonych zapytań Open Graph Facebook’a. Możliwości jest cała masa, a ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Poniżej przykłady:

People who like [NAZWA] and belong to [NAZWA GRUPY] and live in/near XXX

[UŻYTKOWNIK]’s friends in [NAZWA GRUPY] who live in XXX

Następnie sprawdzaj tablice wyszukanych osób i wybieraj takie, które są aktywne na FB, mają zdjęcia profilowe itd.

WYSZUKIWANIE POTENCJALNYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW Z BRANŻY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ

Pamiętaj, że nie jest to rekomendowana metoda pozyskiwania partnerów do biznesu. Dlaczego? Ponieważ jest najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna, poza tym może tutaj wchodzić w grę syndrom porażki handlowca, który opisuje Don Failla?

Poza tym, komu chcesz w pierwszej kolejności pomóc w poprawie jego bytu i sytuacji finansowej? Bliskim Ci osobom, czy obcym ludziom? Na nich też prawdopodobnie przyjdzie czas, gdy zostaną zasponsorowani przez swoich znajomych (najprawdopodobniej prędzej czy później i tak znajdą się w Twojej sieci, tyle że na niższych jej poziomach).

Istnieje prawo, które mówi, że do kontaktu z każdą osobą na kuli ziemskiej wystarczy zaledwie 6 osób pośrednich. Widzisz zatem, jak potężna jest siła sieci? ☺

Jeżeli jednak lubisz „zimny rynek”, to do wyszukiwania rasowych sprzedawców takich jak np. agenci ubezpieczeniowi, doradcy finansowi, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy telefonów komórkowych itd. możesz wykorzystać którąś z internetowych baz danych. Możesz skorzystać np. z książki adresowej http://panoramafirm.pl/, bo jest najpopularniejsza, albo opisane powyżej techniki wyszukiwania na FB.

Poniżej znajduje się skrypt przykładowej rozmowy z potencjalnym partnerem, którego nie znasz osobiście (tzw. „zimny kontakt”). Możesz go dostosować do swoich potrzeb.

Gdy dzwonisz uśmiechaj się, a nawet patrz w lustro i oceniaj, czy Twój uśmiech Ci się podoba. Możesz ćwiczyć uśmiech zagryzając ołówek.

Swój sposób mówienia i poruszania się możesz ćwiczyć, próbując naśladować mówców motywacyjnych, polityków, aktorów etc. Naśladuj takich ludzi jak np. Martin Luther King, Les Brown, Nick Vuicic, Anthony Robbins itd.

Poniżej przykład rozmowy z pośrednikiem ubezpieczeniowym. Analogicznie rozmawiasz z przedstawicielami innych branż. Jej celem NIE JEST SPRZEDAŻ, a jedynie umówienie się na spotkanie.

Ty: Dzień Dobry.. Z tej strony [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]. Czy rozmawiam z Panem/Czy mam przyjemność z Panią [IMIĘ I NAZWOSKO], pośrednikiem ubezpieczeniowym?

A: Przy telefonie.

Ty: Czy możemy teraz swobodnie porozmawiać?

A: A o co chodzi?

Ty: Panie/Pani [IMIĘ], czy mogę się tak do Pana/Pani zwracać?

A: Tak.

Ty: Świetnie. Panie/Pani [IMIĘ], co prawda nie znamy się jeszcze osobiście, ale wiem że współpracuje Pan/Pani z firmą [NAZWA FIRMY]. Wiem, że sprzedaje Pan bardzo dobre produkty [finansowe/ubezpieczeniowe] i uważam, że są one ludziom bardzo potrzebne [PRZERWA]. Dzwonię do Pana/Pani, ponieważ wiem, jak może Pan/Pani zwiększyć swoją sprzedaż oraz Pańskie/Pani dochody. Mogę zdradzić Panu/Pani ten pomysł pod warunkiem, że znajdzie Pan/Pani 30 minut oraz postawi mi Pan/Pani kawę. Jak stoi Pan z czasem w tym tygodniu?

A: A o co dokładnie chodzi?

Ty: Właśnie o tym chciałbym Panu/Pani opowiedzieć na spotkaniu, ponieważ nie ukrywam, że poszukuję ludzi dokładnie w Pani/Pana klasie. Jak już mówiłem potrzebuję około 30 minut Pana/Pani czasu, aby zaprezentować Panu/Pani ten pomysł, a Pan/Pani zdecyduje, czy to rozwiązanie spełnia Pana/Pani oczekiwania.
Jaki termin spotkania będzie dla Pana/Pani bardziej odpowiedni? XXX, czy YYY?

A: XXX

Ty: Godziny przedpołudniowe, popołudniowe?

A: XXX

Ty: Godzina XXX, czy YYY?

A: XXX

Ty: Świetnie. Proponuję, abyśmy się spotkali w hotelu/restauracji [NAZWA] w centrum [MIASTO]. Co Pan/Pani na to?

A: OK,

Ty: Świetnie! Zatem spotykamy się w [DZIEŃ] o godzinie [GODZINA], w hotelu/restauracji [NAZWA] w centrum [MIASTO].

Na koniec mam jeszcze prośbę. W przeddzień naszego spotkania pozwolę sobie wysłać do Pani/Pana SMS z przypomnieniem o naszym spotkaniu. W razie jakiejkolwiek zmiany w Pana/Pani planach, proszę o uprzedzenie mnie telefonicznie, abyśmy wspólnie mogli ustalić inny termin spotkania. Czy możemy się tak umówić? ☺

A: Oczywiście.

Ty: Doskonale! W takim razie jesteśmy umówieni. To co przedstawię, na pewno się Panu/Pani spodoba. Miłego dnia i do zobaczenia! ☺

OBIEKCJE

A: Nie interesuje mnie to.

Ty: Nic nie szkodzi. Wielu agentów ubezpieczeniowych reaguje podobnie, kiedy dzwonię do nich po raz pierwszy. A teraz świetnie nam się razem współpracuje, ponieważ z miesiąca na miesiąc osiągają coraz wyższe dochody i chętnie polecają to rozwiązanie znajomym.

A: Traci Pan czas.

Ty: Oczywiście decyzja należy do Pana/Pani, jednak obiecuję, że jeżeli po 10 minutach stwierdzi Pan/Pani, że absolutnie to Pana/Pani nie interesuje, wówczas na pewno nie będziemy tracić więcej czasu.

A: Jestem bardzo zajęty.

Ty: Doskonale zdaję sobie sprawę, że jako agent ubezpieczeniowy jest Pan/Pani osobą bardzo zajętą, dlatego właśnie proponuję, abyśmy umówili najbardziej dogodny dla Pana/Pani termin spotkania.

A: Proszę wysłać ofertę pocztą/ Może mi Pan opowiedzieć o tym trochę przez telefon?

Ty: Ze względu na specyfikę rozwiązania oraz z szacunku do Pana/Pani uznałem, że bezpośrednie spotkanie będzie jednak formą najbardziej elegancką. [Chyba, że klient się ewidentnie uprze, możesz mu w takim wypadku przesłać link do prezentacji, aby ją obejrzał].

A: Zarabiam wystarczająco dużo.

Ty: Jeżeli tak jest, mogę jedynie szczerze Pani/Panu tego pogratulować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zarabiał Pan jeszcze więcej, poświęcając jednocześnie mniej czasu na swoją Pracę.

A: Niech Pan zadzwoni w przyszłym XXX.

Ty: Panie/Pani, szczerze mówiąc nie mam w zwyczaju dwukrotnie proponować możliwości biznesowych. Mam przed sobą kalendarz. Czy ma Pan/Pani przed sobą swój? [T]
W takim razie proponuję, abyśmy już dziś wyznaczyli konkretny termin. Jeśli coś się stanie i ten termin przestanie być dla Pana/Pani odpowiedni, będzie mógł Pan/mogła Pani zadzwonić i ustalimy inny termin spotkania. Czy możemy się tak umówić?

A: Nie stać mnie na to.

Ty: Dlaczego Pan/Pani tak uważa?  (uniwersalne pytanie pasujące do większości sytuacji)

SPOTKANIE Z POTENCJALNYM PARTNEREM

Jak już wiesz, System nie wymaga, abyś spotykał się z kimkolwiek osobiście, ponieważ narzędzia wszystko za Ciebie załatwiają i oszczędzają Ci mnóstwo czasu. Jeżeli jednak chcesz z kimś porozmawiać, poniżej kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Podstawą udanego spotkania biznesowego jest przede wszystkim odpowiednie nastawienie (uśmiech to podstawa) oraz wizerunek profesjonalisty. Duże znaczenie ma odpowiednia mowa Ciała. Jeżeli wyglądasz jak profesjonalista (odpowiedni strój biznesowy) oraz zachowujesz się jak profesjonalista, to tak jesteś postrzegany (szufladkowany) przez potencjalnego partnera biznesowego.

Chyba, że to Twój dobry znajomy. W takim wypadku strój nie jest tak istotny ☺

Dobre prowadzenie rozmowy, to przede wszystkim zadawania odpowiednich pytań. Jak mówi Brian Tracy, kto zadaje pytania, ten kontroluje rozmowę. Pytania są też niezbędne, aby poznać potrzeby oraz problemy rozmówcy, co jest kluczowe.

KROK 3. REJESTRACJA PARTNERA DO BIZNESU

Gdy Twój Partner zrozumiał już ideę marketingu sieciowego, czyli nauczył się jeździć i zdecydował się na współpracę z Tobą, pierwsze co powinien zrobić, to wybrać pojazd, czyli firmę/firmy, z którymi zacznie współpracę.

A gdy już to zrobi, dodaj go do grupy Success Academy i daj do przeczytania ten poradnik, aby wiedział jak skutecznie zacząć działać, aby od pierwszych dni miał wymierne efekty finansowe.

Każdy Twój sponsorowany partner, powinien wykonać wszystkie 3 kroki systemu, zanim zacznie działać. Jeżeli tego nie zrobi, gwarantuję Ci, że nie uzyskasz zadowalającej duplikacji, a o duplikację chodzi w tym biznesie. Resztę zrobią za Ciebie gotowe narzędzia :)

PIERWSZE KROKI W BIZNESIE

Aby nasz zespół działał sprawnie powinniśmy działać jak jedna drużyna. Dlatego każdy z nas powinien respektować kilka podstawowych zasad.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że jeżeli czegoś nie wiesz i nie udało Ci się tego znaleźć ani w tym poradniku, ani w grupie Success Academy, to Twój sponsor jest od tego, żeby Ci pomóc. Jeżeli Twój bezpośredni sponsor nie wykazuje inicjatywy, aby Cię wesprzeć, idź wyżej w drzewie sponsorowania, aż trafisz na sponsora, który Ci pomoże.

W ostateczności, jeżeli nie uda Ci się uzyskać pomocy w grupie Success Academy i w grupowym chacie, zwróć się bezpośrednio do mnie. Możesz mi zadać pytanie na moim profilu na FB:

https://www.facebook.com/damian.krawczyk82

Drugą zasadą jest to, że pracujesz w marketingu sieciowym, czyli branży nastawionej na pomoc innym, więc jeżeli ktoś poprosi Cię o pomoc, to mu jej udziel. A jeżeli nie wiesz jak, zwróć się do swojego sponsora lub wyższych linii. Na tym polega ta branża. Na pomocy innym, bo pomagając innym osiągnąć sukces, przy okazji pomagasz również sobie :)

PUNKTY REFERENCYJNE BIZNESU MLM

Poniżej znajdziesz listę najważniejszych korzyści, jakie daje uczestnictwo w branży MLM (przypomnij je sobie, jeżeli zabrakuje Ci motywacji do działania):

- możliwość uzyskania dodatkowego źródła dochodu, lub pełnoetatowego źródła dochodu pasywnego, które da Ci wolność finansową,

- bardzo niski próg wejścia do biznesu. Najczęściej to koszt od kilku do kilkuset złotych,

- wsparcie szkoleniowe firm oraz moje,

- możliwość działania tylko i wyłącznie przez Internet (gotowy System i grupa wsparcia Success Academy).

- gigantyczny rynek, oraz biznes praktycznie dla każdego,

CODZIENNIE INWESTUJ W SIEBIE

Wiesz co jest Twoim najcenniejszym aktywem? Jesteś nim Ty sam/sama :)

Pieniądze leżą na ulicy, ale musisz umieć i chcieć się po nie schylić. Dlatego codziennie ucz się czegoś nowego i rozwijaj, a to na 100% zaprocentuje wzrostem dochodów.

„Biedni ludzie mają duże telewizory, bogaci – duże biblioteki” – Jim Rohn

Do tego celu możesz zastosować zasadę 30/30/30 w odniesieniu do 3 dziedzin wiedzy, które powinny Cię najbardziej interesować:

 1. Motywacja i Rozwój Osobisty (literatura sukcesu)
 2. Metody Osiągania Bogactwa (literatura sukcesu)
 3. Literatura z Branży Marketingu Sieciowego

Pierwsze 30 to:

Czytaj wartościowe książki i artykuły branżowe (codziennie przez co najmniej 30 minut)

Drugie 30 to:

Słuchaj Audiobooków i oglądaj wideo z Twojej branży (codziennie przez 30 minut)

Rób to przez 30 dni, aby wyrobić w sobie nawyk. Potem kontynuacja będzie już prosta, bo wejdzie Ci to w krew.

Swój dzienny czas pracy możesz podzielić zgodnie z zasadą Pareto 80/20:

80% - budowa i zarządzanie siecią oraz wspieranie swoich partnerów.

20% - inne sprawy takie jak własny rozwój, blogowanie, komentowanie na FB etc.

CENNE ŹRÓDŁA WIEDZY, KTÓRE POZWOLĄ CI SIĘ ROZWIJAĆ

 1. Robert Kiyosaki – Biznes XXI wieku
 2. Eric Worre – Bądź Pro
 3. Moja Oficjalna Strona 
 4. Harv Eker - Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie
 5. Napoleon Hill – Myśl o bogać się
 6. Robert Kiyosaki – Bogaty ojciec biedny ojciec
 7. Robert G. Allen – Jak pomnożyć źródła swoich dochodów

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie odnośnie rozbudowy (uzupełnienia) tego poradnika czekam na Twoje pomysły i sugestie. Jesteśmy w końcu jedną drużyną i wspólnie dążymy do osiągnięcia tego samego celu, jakim jest Życie dla Siebie ☺ Nikt z nas nie jest wszechwiedzący. Ja również ciągle się uczę i testuję nowe rozwiązania, aby maksymalnie ułatwić Ci drogę do sukcesu ☺

Dane kontaktowe do mnie, jeżeli ich nie znasz:

Blog: http://damian-krawczyk.pl
E-mail:
damian@damian-krawczyk.pl
Skype: damian_krawczyk82

Dane kontaktowe do Twojego sponsora powinieneś znać ;)

Success Academy.png  http://damian-krawczyk.pl   Str.