Success Academy 2.png        

Jak Skutecznie Zarabiać w E-biznesie?

Damian Krawczyk

http://damian-krawczyk.pl

damian@damian-krawczyk.pl

Grupa Success Academy na FB

Damian Krawczyk

Ten  poradnik w prosty i skondensowany sposób wyjaśni Tobie, jako mojemu partnerowi w biznesie, jak możesz skutecznie zacząć działać w marketingu sieciowym, tak abyś już w pierwszych dniach zaczął/zaczęła zarabiać swoje pierwsze pieniądze.

Niniejsza publikacja jest własnością prywatną.

Niniejsza publikacja jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla moich bezpośrednich partnerów w biznesie oraz wszelkich innych partnerów z niższych poziomów, którzy znajdują się w mojej sieci (organizacji).

Żadna jej część, nie może być kopiowana, ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowana, powielana, ani odczytywana w środkach publicznego przekazu bez mojej pisemnej zgody. Zabrania się jej publicznego udostępniania w Internecie, oraz odsprzedaży bez mojej pisemnej zgody.

Przedstawione informacje stanowią prywatne opinie oraz doświadczenia Autora. Autor nie bierze odpowiedzialności za błędne decyzje podjęte na podstawie niniejszej publikacji.

© Copyright Damian Krawczyk

Data: 2019-06-27

Tytuł: „Jak Skutecznie Zarabiać w E-biznesie?”

Autor: Damian Krawczyk

Wydanie VII

www: http://damian-krawczyk.pl

e-mail: damian@damian-krawczyk.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved.

Spis Treści

WSTĘP

TRZY PROSTE KROKI SYSTEMU

KROK 1 i 2. ZAINTERESOWANIE POTENCJALNEGO PARTNERA WIZJĄ POSIADANIA ŻYCIA DLA SIEBIE I PRZESŁANIE 45-SEKUNDOWEJ PREZENTACJI.

ZAINTERESOWANIE ZNAJOMEGO (PROSPEKTA)

ZAINTERESOWANIE MARKETINGIEM SIECIOWYM

ZAINTERESOWANIE BEZPOŚREDNIO INWESTYCJĄ (“POJAZDEM”)

SPONSOROWANIE NIEZNAJOMYCH

JAK NAWIĄZAĆ ZNAJOMOŚĆ?

PYTANIA  I WĄTPLIWOŚCI (OBIEKCJE)

KIEDY PROSPEKCI NIE WIERZĄ W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

KIEDY PROSPEKCI NIE WIERZĄ W MARKETING SIECIOWY

JAK WYSZUKIWAĆ LUDZI, Z KTÓRYMI COŚ CIĘ ŁĄCZY NA FB?

WYSZUKIWANIE POTENCJALNYCH PARTNERÓW Z BRANŻY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ

OBIEKCJE

SPOTKANIE Z POTENCJALNYM PARTNEREM

KROK 3. PRZEKSZTAŁCENIE PROSPEKTA W PARTNERA

PIERWSZE KROKI W BIZNESIE

DLACZEGO MARKETING SIECIOWY JEST PO PROSTU “LEPSZĄ DROGĄ”?

CODZIENNIE INWESTUJ W SIEBIE

CENNE ŹRÓDŁA WIEDZY, KTÓRE POZWOLĄ CI SIĘ ROZWIJAĆ (LITERATURA SUKCESU)

WSTĘP

Witaj Partnerze :)

Cieszę się, że czytasz ten krótki poradnik. Oznacza to bowiem, że poważnie myślisz o swojej przyszłości i chcesz „Mieć Życie Dla Siebie”, czyli jednocześnie czas dla Swoich bliskich, pieniądze aby robić to czego pragniesz oraz doskonałe zdrowie, aby móc się tym wszystkim cieszyć.

Marketing sieciowy (z ang. MLM) jest modelem biznesowym, który jak żaden inny, pozwala praktycznie każdemu, kto naprawdę się w niego zaangażuje osiągnąć wolność finansową oraz osobistą i zyskać więcej czasu dla swoich bliskich. Pozwala po prostu cieszyć się życiem :)

Żebyś jednak mógł/mogła właściwie wystartować musisz się nauczyć podstaw tego biznesu. Większość ludzi tego nie rozumie, dlatego właśnie ponoszą porażkę, zniechęcają się, a potem twierdzą, że ten model nie działa.

Dlatego właśnie na początku powinieneś/powinnaś zainwestować czas na to, aby zrozumieć, czym w ogóle jest MLM i jakimi zasadami musisz się kierować, aby skutecznie zarabiać. Musisz zatem poznać System, według którego będziesz działał(a), aby budować wielką i odnoszącą sukcesy organizację. System 3 prostych kroków, których możesz się nauczyć w 10 minut.

Przeczytaj ten krótki poradnik, który stanie się Twoim drogowskazem pokazującym konkretne techniki i metody, według których działać, abyś miał(a)wymierne rezultaty.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś(aś) koniecznie przeczytaj co najmniej cztery pierwsze prezentacje poniższej klasycznej publikacji (docelowo całą), która wyjaśni Ci absolutne podstawy tego biznesu.

Don Failla - 45 sekundowa prezentacja która odmieni Twoje życie

Jeżeli wolisz słuchać, możesz skorzystać z poniższej wersji audio:

Don Failla - 45 sekundowa prezentacja która odmieni Twoje życie

Kiedy się już z nią zapoznasz przeczytaj poniższą publikację, która jest uzupełnieniem i rozszerzeniem powyższej książki i wyjaśnia szczegółowo zasady działania Systemu, który doskonale się duplikuje, dzięki jego prostocie:

Don & Nancy Failla - System

A tutaj link do wersji audio:

Don & Nancy Failla - System

W tym poradniku znajdziesz różne metody sponsorowania, także dotyczące nieznajomych „tzw. zimny rynek”, choć zapamiętaj, że:

Aby osiągnąć w tym biznesie sukces, nie musisz niczego sprzedawać! Ten biznes polega na budowaniu Twojej organizacji (sieci), czyli na sponsorowaniu i uczeniu tego samego swoich ludzi (czyli na duplikacji), a nie na sprzedaży. Polega więc na budowaniu w głąb, a nie wszerz!

Zapamiętaj powyższe stwierdzenie, bo jest kluczem do Twojego sukcesu w tym biznesie :)

Gdy już przejdziesz przez pierwsze dwa kroki Systemu, czyli „nauczysz się jeździć”, możesz zacząć “jeździć swoim sportowym supersamochodem”, który dowiezie Cię do życia, o jakim marzysz.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy sportowy samochód nie dowiezie Cię do celu, jeżeli najpierw nie nauczysz się nim jeździć. Jeżeli tego nie zrobisz, rozbijesz się nim z wielkim hukiem na pierwszym zakręcie. Dlatego tak ważne jest, abyś zapoznał(a) się z tym poradnikiem i dwiema powyższymi pozycjami, zanim wystartujesz :)

Swój “sportowy supersamochód” znajdziesz tutaj.

Poza tym zostań członkiem grupy Success Academy w której wymieniamy się doświadczeniami i wiedzą na temat skutecznych metod osiągania sukcesu i bogactwa.

Nie zapominaj także, aby brać ze mną i Twoim sponsorem udział w seminariach organizowanych przez Success Academy oraz firmy marketingu sieciowego, ponieważ przekazują one naprawdę wartościową wiedzę, najczęściej za grosze :)

Nie rozpraszaj się jednak zbytnio i nie próbuj naraz wchłonąć całej dostępnej wiedzy. Skup się przede wszystkim na Systemie i na działaniu według niego. Pamiętaj, że najlepsze efekty daje pełna koncentracja i działanie zgodnie z Systemem.

W marketingu sieciowym nie zawsze będziesz miał(a) „z górki”, niektórzy ludzie nie będą w stanie dostrzec potencjału tej branży i nic na to nie poradzisz. Całego świata nie zbawisz ;)

Nie zniechęcaj się i nie próbuj ich uszczęśliwiać na siłę. Skup się na tych, którzy się zainteresują i będą gotowi działać razem z Tobą w stronę realizacji swoich marzeń (czyli jak to mówi Don Failla na złotych statkach) :)

Wielu z tych, którzy nie są jeszcze gotowi na ten biznes prędzej czy później się do Ciebie przyłączy, jeżeli zobaczą namacalne efekty Twojego działania i Twój sukces ☺

Oczywiście na każdym etapie Twojej działalności (a w szczególności na początku) jestem do Twojej dyspozycji, więc jeżeli masz jakiekolwiek pytania, lub potrzebujesz mojej pomocy kontaktuj się ze mną (chat na FB, e-mail, wideokonferencje, jak Ci wygodnie).

Pytaj i proś o pomoc jeżeli zajdzie taka potrzeba. Lepiej jest zapytać, niż błądzić po omacku, nieprawdaż? ;)

Do wiedzy zawartej w dwóch powyższych książkach i tym skrypcie systematycznie wracaj, aby Ci się utrwaliła i weszła Ci w nawyk. Szczególnie wtedy, kiedy będziesz miał(a) chwile zwątpienia, a takie zdarzą Ci się napewno, bo każdy je ma. Pamiętaj jednak zawsze o swoim celu „Posiadania życia dla siebie”, abyś zawsze wiedział(a), że wysiłek który włożysz na początku w rozwój swojego biznesu (a początki są zawsze najtrudniejsze, w każdej dziedzinie), jest tego wart i zaprocentuje w przyszłości.

Podobnie jak samolot przy starcie musi dać z siebie 100% mocy, tak również i Ty powinieneś/powinnaś skoncentrować się na tym biznesie jak tylko potrafisz, aby oderwać się od ziemi i uzyskać pewne momentum (pęd), przy którym Twój biznes będzie już funkcjonował samodzielnie, przy dużo mniejszym wysiłku z Twojej strony.

Jeżeli będziesz działał(a) zgodnie z Systemem, wzrost Twoich zarobków powinien być zbliżony do postępu geometrycznego. Małe kwoty będą rosnąć coraz szybciej i szybciej, podobnie jak kula śnieżna, która na początku jest niepozorna, a po pewnym czasie nabiera takiej masy i prędkości, że nic nie jest w stanie jej zatrzymać :)

Dlatego szczególnie na początku nie powinieneś/powinnaś się zniechęcać, jeżeli będziesz mieć wrażenie, że biznes rozwija się powoli. Potem przyspieszy i to gwałtownie :)

Życzę Ci z całego serca, abyś dotarł(a) do tego punktu jak najszybciej, a jeżeli tylko zechcesz, chętnie CIę w tym wesprę :)

TRZY PROSTE KROKI SYSTEMU

„Zdobądź przyjaciela, poznaj jego przyjaciół” – Don Failla

Krok 1.

Zainteresuj przyjaciela, znajomego lub nieznajomego wizją posiadania życia dla siebie.

Krok 2.

Podeślij mu/jej książkę Dona Failli - 45-sekundowa prezentacja, która odmieni Twoje życie, lub wersję audio tej książki, aby zrozumiał(a) istotę marketingu sieciowego.

Krok 3.

Pokaż mu pojazd, czyli firmę, z którą zacznie współpracę i zarejestruj go.

A gdy już to zrobi, dodaj go do naszej grupy Success Academy na FB i daj do przeczytania ten poradnik, aby wiedział(a) jak skutecznie zacząć:

http://success-academy.pl/damian-krawczyk-poradnik

KROK 1 i 2. ZAINTERESOWANIE POTENCJALNEGO PARTNERA WIZJĄ POSIADANIA ŻYCIA DLA SIEBIE I PRZESŁANIE 45-SEKUNDOWEJ PREZENTACJI.

WSTĘPNE UWAGI:

  1. Pamiętaj, że to jest biznes, a Twój czas jest cenny. Nie marnuj go i nie wdawaj się w niepotrzebne dyskusje. Jeśli ktoś zadaje Ci pytania napisz lub powiedz, że spieszysz się na spotkanie biznesowe, lub kolejną rozmowę, a książka 45-sekundowa prezentacja (lub prezentacja konkretnego “pojazdu”) odpowie na większość jego/jej pytań. Na dłuższą rozmowę przyjdzie czas, gdy osoba zdecyduje się dołączyć.
  2. Gdy już to uczyni skontaktuj się ze swoim potencjalnym partnerem  (telefon, wideo, ew. chat) i jeżeli zajdzie taka potrzeba pomóż mu/jej przystąpić do biznesu.

ZAINTERESOWANIE ZNAJOMEGO (PROSPEKTA)

Znajomego np. z FB możesz zainteresować wizją posiadania życia dla siebie w taki np. sposób. Poniższy schemat rozmowy możesz wręcz kopiować i wklejać w komunikator (CTRL + C i CTRL + V). Pamiętaj, że w MLM rządzi statystyka, czym więcej rozmów przeprowadzisz, tym więcej partnerów do biznesu pozyskasz. A co z odmowami? Czym ich więcej usłyszysz, tym lepiej, bo każde „nie” przybliża Cię do kolejnego „tak” ;)

ZAINTERESOWANIE MARKETINGIEM SIECIOWYM

Ty: Cześć [IMIĘ] :)

Co u Ciebie dobrego słychać? :)

(Z)najomy(a): Praca, praca, praca, już mnie to trochę męczy ;) A u Ciebie?

Ty: U mnie również dużo pracy, ale jak się robi to co się lubi, pomagając przy tym ludziom realizować ich marzenia, to tak jakby być na wiecznych wakacjach :)

Z: A czym się dokładnie zajmujesz na co dzień?

Ty: Najkrócej rzecz ujmując pomagam ludziom mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze i czas na realizowanie swoich pasji :)
Znasz może kogoś ambitnego, żądnego pieniędzy i zainteresowanego dużym zwiększeniem swoich przychodów?

Z: Ale o co konkretnie chodzi?

Ty: Racja, pewnie chciał(a)byś się dowiedzieć więcej przed podaniem jakichkolwiek kontaktów :)
Mam książkę, która w prosty sposób wyjaśnia, czym się zajmuję i jakich ludzi szukam.
Czy gdybym Ci ją przesłał, to przeczytał(a)byś 5 pierwszych rozdziałów? Zajmuje to mniej niż pół godziny :)

Z: Pewnie.

Ty: Ok :)
Tutaj masz link do wersji pdf:
http://success-academy.pl/45-sekundowa-prezentacja
A tutaj do wersja audio, jeżeli wolisz słuchać:
http://success-academy.pl/45-sekundowa-prezentacja-audio

Z: Dzięki :)

Potwierdzenie (zakontraktowanie) daty kolejnej ekspozycji. Pamiętaj, że, ekspozycje służą tylko do tego, żeby zorganizować kolejne ekspozycje. Niezależnie od wszystkiego nigdy nie kończ jednej ekspozycji bez zorganizowania następnej. Nigdy! Jeśli tak zrobisz, to po sprawie.

Ty: Drobiazg :) Myślisz, że do kiedy na pewno rzucisz na nią okiem? :)

Z: Myślę, że do [DATA].

Ty: Ok, czyli jeżeli skontaktuję się z Tobą w [DATA PO], to już na pewno to zrobisz? :)

Z: Tak.

Ty: Świetnie, czyli wtedy się do Ciebie odezwę. Jeszcze raz dzięki. Do [DATA PO], muszę lecieć! :)

Jeśli powiedziałeś, że odezwiesz się w jakimś terminie, zrób to! Pod koniec zapraszania znajomego wykonał(a)eś kilka kroków, by zorganizować KOLEJNĄ ekspozycję, czyli odezwę kontrolną. Kiedy przeprowadzasz taką odezwę, pytasz znajomego, czy zapoznał się z materiałami.

Ty: Cześć [IMIĘ] :)

Udało Ci się zapoznać z książką? :)

Odpowie albo twierdząco albo przecząco.

1. Odpowiedź przecząca:

Ty: W porządku, czasami człowiek bywa zabiegany. Myślisz, że do kiedy już na pewno, na pewno się tym zajmiesz?

Ustal kolejny termin i jeszcze raz przejdź powyższe kroki, żeby uzyskać deklarację. Mając deklarację i czas kolejnej odezwy (czyli kolejnej ekspozycji), zakończ rozmowę, a następnie odezwij się w podanym terminie. Jeżeli okaże się, że znajomy znów nie zapoznał się z materiałami powtarzaj powyższy proces aż do skutku.

Pamiętaj, że to rozmówca określa termin, a Ty zachowujesz się profesjonalnie, odzywając się kontrolnie zgodnie z ustaleniami.

2. Odpowiedź twierdząca:

Jeśli Twój znajomy powie, że przejrzał materiały, musisz mu zadać kilka inteligentnych pytań. Przede wszystkim NIE zadawaj pytania: „Więc co o tym sądzisz?”.

Najlepszym pytaniem kontrolnym jest:

Ty: Co ci się podobało najbardziej?

To pytanie nakieruje rozmowę na korzystne tory i wskaże Ci, na ile rozmówca jest zainteresowany.

Jeśli znajomy wspomni o „produkcie”, to następna ekspozycja powinna być związana z produktem. Jeśli zwróci uwagę na „niezależność finansową”, kolejna ekspozycja powinna koncentrować się na oferowanej okazji.

Innym świetnym pytaniem jest:

Ty: W skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza zupełny brak zainteresowania, a 10 gotowość do zaangażowania się już teraz, gdzie się teraz znajdujesz?

Jeśli odpowiedź jest bardzo pozytywna, a ocena stosunkowo wysoka, możesz od razu przejść do zawarcia transakcji. Jeśli nie dostałeś w jasny sposób zielonego światło, umów się na następną ekspozycję.

Pamiętaj, że do zaangażowania prospekta potrzeba średnio od czterech do sześciu ekspozycji. Jest to średnia, co oznacza, że na każdą osobę, która dołączy po pierwszej ekspozycji, przypada jedna osoba, która będzie wymagać więcej niż dziesięć ekspozycji. Nie da się niczego przewidzieć. Niektórzy z najsprawniejszych ludzi z branży marketingu sieciowego musieli być namawiani przez długie lata, nim zdecydowali się skorzystać z tej okazji.

Działaj szybko, skondensuj ekspozycje w czasie, dla uzyskania lepszych rezultatów, ale bądź cierpliwy(a).

-------------------------------------------------------------------------------------

ZAINTERESOWANIE BEZPOŚREDNIO INWESTYCJĄ (“POJAZDEM”)

Jeżeli działasz w biznesie, który daje możliwość inwestowania pasywnie swojego kapitału możesz również zainteresować znajomego samą inwestycją, czyli bezpośrednio krokiem trzecim (“pojazdem”). Zainteresować go biznesem sieciowym możesz w przyszłości, jeżeli wykaże zainteresowanie.

Ty: Cześć [IMIĘ] :)

Co u Ciebie dobrego słychać? :)

(Z)najomy(a): Praca, praca, praca, już mnie to trochę męczy ;) A u Ciebie?

Ty: U mnie również dużo pracy, ale jak się robi to co się lubi, pomagając przy tym ludziom realizować ich marzenia, to tak jakby być na wiecznych wakacjach :)

Z: A czym się dokładnie zajmujesz na co dzień?

Ty: Najkrócej rzecz ujmując pomagam ludziom mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie pieniądze i czas na realizowanie swoich pasji :)
Znasz może kogoś ambitnego, żądnego pieniędzy i zainteresowanego [dużym zwiększeniem swoich przychodów/pomnażaniem swojego kapitału w tempie ok. 10% miesięcznie?]

Z: Ale o co konkretnie chodzi?

Ty: Racja, pewnie chciał(a)byś się dowiedzieć więcej przed podaniem jakichkolwiek kontaktów :)
Mam prezentację, która w prosty sposób wyjaśnia, czym się zajmuję i jakich ludzi szukam.
Czy gdybym Ci ją przesłał, to byś ją obejrzał(a)? Trwa mniej niż 5 minut :)

Z: Pewnie.

Ty: Ok :)

Tutaj masz link do prezentacji:

http://success-academy.pl/10%-miesiecznie

Jest na stronie głównej. Jeżeli będziesz się chciał(a) wgryźć w temat, bardziej szczegółową znajdziesz w zakładce Prezentacja :)

Z: Dzięki :)

Potwierdzenie (zakontraktowanie) daty kolejnej ekspozycji:

Ty: Drobiazg :) Myślisz, że do kiedy na pewno rzucisz na nią okiem? :)

Z: Myślę, że do [DATA].

Ty: Ok, czyli jeżeli skontaktuję się z Tobą w [DATA PO], to już na pewno to zrobisz? :)

Z: Tak.

Ty: Świetnie, czyli wtedy się do Ciebie odezwę. Jeszcze raz dzięki. Do [DATA PO], muszę lecieć! :)

Jeśli powiedziałeś, że odezwiesz się w jakimś terminie, zrób to! Pod koniec zapraszania znajomego wykonał(a)eś kilka kroków, by zorganizować KOLEJNĄ ekspozycję, czyli odezwę kontrolną. Kiedy przeprowadzasz taką odezwę, pytasz znajomego, czy zapoznał się z materiałami.

Ty: Cześć [IMIĘ] :)

Udało Ci się zapoznać z prezentacją? :)

Odpowie albo twierdząco albo przecząco.

Dalsze kroki, odezwy kontrolnej i organizowanie kolejnych ekspozycji są analogiczne jak w poprzednim punkcie.

-------------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli masz już pierwsze efekty w biznesie i chcesz zainteresować znajomego samą inwestycją, możesz się również zabawić np. w rozmowę „Mało czy dużo”

Ty: Cześć [IMIĘ] :) 10% zysku miesięcznie to dla Ciebie mało czy dużo? :D

Wariant reakcji i proponowane odpowiedzi na nie:

Z: Nie jestem zainteresowany.

Ty: Czym? Odpowiedzią na pytanie? ;)

Z: Mało.

Ty: A jaki procent by Cię zadowolił? :)

Z: To zależy jakiego to wymaga nakładu pracy.

Ty: Minimalnego. To w 100% pasywny dochód :)

Z: Jeżeli jest to powtarzalne, to tak.

Ty: Tak, jest jak najbardziej powtarzalne. Zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: Niemożliwe

Ty: No widzisz, a jednak jest to możliwe :)

A w dodatku zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: Dużo.

Ty: Inwestuję obecnie w rozwiązanie, w którym takie zyski to standard. A w dodatku zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: Z jakiej inwestycji?

Ty: Z dowolnej. A w dodatku zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: A czemu pytasz?

Ty: Bo taki właśnie zysk miesięczny regularnie uzyskuję. A w dodatku zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: Pewnie niemały wkład?

Ty: Wkład w dowolnej wysokości. A w dodatku zyski naliczane są codziennie i cały czas masz pełny dostęp do swojego kapitału :)

Z: Ok. Podrzuć szczegóły :)

Ty: OK. Ta prezentacja wszystko wyjaśnia:
http://success-academy.pl/10%-miesiecznie

Z: Ok, dzięki :)

Potwierdzenie (zakontraktowanie) daty kolejnej ekspozycji:

Ty: Drobiazg :) Myślisz, że do kiedy na pewno rzucisz na nią okiem? :)

Z: Myślę, że do [DATA].

Ty: Ok, czyli jeżeli skontaktuję się z Tobą w [DATA PO], to już na pewno to zrobisz? :)

Z: Tak.

Ty: Świetnie, czyli wtedy się do Ciebie odezwę. Jeszcze raz dzięki. Do [DATA PO], muszę lecieć! :)

Dalsze kroki, czyli odezwa kontrolna i organizowanie kolejnych ekspozycji są analogiczne jak w poprzednim punkcie.

SPONSOROWANIE NIEZNAJOMYCH

Powinieneś/powinnaś już wiedzieć, że biznes sieciowy powinno się budować w pierwszej kolejności z przyjaciółmi i znajomymi, ale jak się uprzesz i masz zbudowany jakiś autorytet w Internecie możesz nim zainteresować niemalże każdego.

W tym wypadku rozwiązaniem jest oczywiście zdobycie przyjaciela i poznanie jego przyjaciół, jak mawia Don Failla.

Jak można poznawać ludzi? Osobiście, albo przez Internet.

W Internecie najlepszy do tego celu jest Facebook, ponieważ jest najbardziej popularny i większość ludzi ma tutaj swoje konta.

Coraz bardziej popularyzuje się w Polsce również portal LinkedIn, więc z tego portalu również możesz korzystać.

Gdy chcesz poznać kogoś na FB najpierw musisz zainteresować się daną osobą. Znajdujesz coś, co Was łączy i budujesz relację. Nie wdawaj się w długie dyskusje, porozmawiaj  i przechodź do następnej osoby pisząc, że musisz uciekać, bo masz spotkanie. Nie ma co rozmawiać w nieskończoność, bo to jest biznes. Za „rozmowy o niczym” nikt Ci nie zapłaci ;)

Zasada jest prosta. Pytaj, poznawaj potrzeby i problemy swojego rozmówcy, buduj z nim relacje. Korzystaj również z archiwum rozmów i pytaj o stare sprawy. Każdy z nas uwielbia, gdy okazujemy mu zainteresowanie.

Osoba pewnie sama w końcu sprawdzi Twój profil i sama zapyta o to, czym się zajmujesz zawodowo.

W tym momencie, możesz wspomnieć, że pomagasz ludziom mieć życie dla siebie, pomagasz im wydostać się z wyścigu szczurów, pomagasz im realizować marzenia, zdobyć wolność finansową itp. Dokładnie tak, jak to pokazałem powyżej.

JAK NAWIĄZAĆ ZNAJOMOŚĆ?

Jeżeli ktoś sam dodaje Cię do znajomych na Facebook, to nie odrzucaj takich zaproszeń. Pracujesz w marketingu sieciowym, a ta branża to relacje. Być może przejrzał Twoją stronę i się zainteresował tym, co robisz. Nigdy nic nie wiadomo.

Dlatego potwierdzaj takie zaproszenia i zapytaj np.:

Ty: Witaj w gronie znajomych [IMIĘ]. Co Cię do mnie sprowadza?

Jeżeli natomiast to Ty rozpoczynasz znajomość, to najlepiej jest zacząć od tego co Was łączy.

Może to wyglądać przykładowo tak:

Ty: Witaj (Z) :)

Widzę, że też mieszkasz w [MIASTO] i mamy sporo wspólnych znajomych. Wyglądasz też, podobnie jak ja na człowieka pozytywnie nastawionego do życia. Moglibyśmy się poznać i wymienić doświadczeniami. Co Ty na to? :)

Albo

Widzę, że też mieszkasz w [MIASTO] i mamy sporo wspólnych znajomych. Wyglądasz też, podobnie jak ja na człowieka pozytywnie nastawionego do życia, a ja lubię otaczać się takimi ludźmi :)

Albo

Widzę, że też mieszkasz w [MIASTO] i mamy sporo wspólnych znajomych. Widzę, że też czytałeś książkę [TYTUŁ]. Jak Ci się podobała? :)

Każda metoda jest dobra. Po prostu skupiaj się na tym, co Cię z daną osobą łączy. W rozmowie używaj imienia. Bez Pan/Pani, bo to skraca dystans.

Jeżeli już zdobędziesz przyjaciela, to dalsza część rozmowy i kolejne kroki będą analogiczne jak opisałem powyżej.

PYTANIA  I WĄTPLIWOŚCI (OBIEKCJE)

Nawet jeżeli doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że dysponujesz rozwiązaniem, które jest ogromną szansą dla wielu ludzi na osiągnięcie Życia dla Siebie, i tak natrafisz na pytania i wątpliwości.

Twoja reakcja na nie jest niesamowicie istotna. Jeśli przejdziesz do defensywy zasiejesz w swoim prospekcie ziarno zwątpienia. Jeśli przejdziesz do ofensywy, odstraszysz go.

Pamiętaj, że celem jest edukacja i porozumienie, a nie wygranie sprzeczki. Naszym zadaniem jest pokazanie drogi ślepym.

Obiekcje można przypisywać do dwóch kategorii.

Pierwsza obejmuje wątpliwości prospekta co do własnych umiejętności. Nie wierzy on, że mu się uda.

Druga obejmuje wątpliwości co do wartości marketingu sieciowego. Nie jest on pewien, czy marketing sieciowy pomoże mu w osiągnięciu życiowych celów.

Przy obu kategoriach najważniejsza jest empatia.

Najlepszy sposób odnoszenia się do innych polega na daniu ludziom do zrozumienia, że jesteś taki sam jak oni. Miałeś takie same wątpliwości, pytania, lęki, ale je pokonałeś. Może trudno w to uwierzyć, ale Twoja opowieść (i historie innych ludzi) pozwoli Ci sprawniej niż cokolwiek innego pozbyć się obiekcji.

Istnieje doskonała metoda o nazwie „czujesz, czułem, odkryłem”, która opiera się na empatii.

Kiedy prospekt zgłasza jakieś zastrzeżenie, odpowiadasz mu:

Ty: Wiem, jak się czujesz. Sam to czułem. Ale oto co odkryłem.

Możesz z powodzeniem używać tego zwrotu zupełnie dosłownie. Możesz go też zmodyfikować, by odnieść go do Twojej opowieści i Twojego rozmówcy.

KIEDY PROSPEKCI NIE WIERZĄ W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Do typowych obiekcji z tej kategorii należą:

„Nie mam pieniędzy”,

„Nie mam czasu”,

„To nie dla mnie”,

„Nie jestem handlowcem”,

„Nikogo nie znam”,

„Jestem za stary/za młody/nie mam doświadczenia”.

Przykładowo, jeżeli ktoś Ci mówi: „Nie mam teraz pieniędzy”, możesz odpowiedzieć coś w tym rodzaju:

Ty: Przede mną stało to samo wyzwanie. Nie starczyło mi pieniędzy na opłatę rachunków, a już na pewno na założenie nowej firmy.

W końcu jednak dotarło do mnie, że skoro nie starczyło mi pieniędzy na rachunki, to jak miałoby to ulec zmianie w przyszłości?

Miałem dość bycia do tyłu. Miałem dość ciągłego szamotania się.

Chciałem czegoś więcej od życia. Wiesz, co zrobiłem? Odkryłem na to sposób i była to najlepsza decyzja, jaką w życiu podjąłem.

Pozwól, że cię o coś spytam: Gdybyś naprawdę poczuł, że stoi przed tobą szansa na przejęcie kontroli nad Twoim przyszłym życiem finansowym, to czy znalazłbyś jakiś sposób, żeby coś z tym zrobić?.

W 9 na 10 przypadków rozmówca stwierdzi, że znalazłby sposób.

Oczywiście nie trzymaj się kurczowo konkretnych zwrotów, tylko skoncentruj się na samych założeniach.

Mówisz ludziom, że byłem kiedyś tam, gdzie oni, i dręczyły Cię te same rozterki. Opowiadasz im o swoich cierpieniach. Następnie dajesz im do zrozumienia, że znalazłeś(aś) rozwiązanie.

W taki sposób nawiązujesz z nimi kontakt. Odnosicie się nawzajem do sytuacji, w których istniejecie. Łączą Was marzenia i nadzieje.

Jeśli natomiast nie masz w swoim życiu sytuacji, którą możesz porównać z sytuacją rozmówcy, opowiedz cudze historie.

Kiedy więc prospekt wskazuje Ci jakąś swoją wątpliwość, możesz odpowiedzieć:

Ty: Wiem, o co ci chodzi. Mój znajomy miał dokładnie ten sam problem. Opowiem ci.

Czy widzisz już, jak to podejście sprawdza się w przypadku wszelkich wątpliwości wynikających z niewiary klienta w swoje życie i samego siebie? Założenie jest proste, sprawdzone, a wyniki są niesamowite.

KIEDY PROSPEKCI NIE WIERZĄ W MARKETING SIECIOWY

Do typowych obiekcji z tej kategorii należą:

„Czy to marketing sieciowy?”,

„Czy to jeden z tych “złotych interesów”?”,

„Czy to piramida finansowa?”,

„Nie interesuje mnie marketing wielopoziomowy”,

„Nie chcę zawracać swoim znajomym głowy”,

„To ile Ty zarabiasz?”

Jeżeli chodzi o wątpliwości w rodzaju: „czy to marketing wielopoziomowy?” oraz ich powyższe wariacje musisz zrozumieć, skąd one się biorą.

Rozmówcy zwykle znają ludzi, którzy bez powodzenia próbowali swoich sił w marketingu sieciowym, albo sami wcześniej próbowali się w to zaangażować, zwykle traktując marketing sieciowy jak biznes w którym nie trzeba nic robić, a kasa płynie nieprzerwanym strumieniem ;)

Oto przykład typowej rozmowy.

Kiedy Twój rozmówca nagle pyta:

„Chwileczkę, czy to aby nie marketing wielopoziomowy?”,

Możesz odpowiedzieć:

Ty: O, czyli masz jakieś doświadczenie. Próbowałeś się w to kiedyś włączyć? Co się stało?

Rozmówca odpowiada:

Tak, dołączyłem parę lat temu do jednej firmy, kupiłem jakiś produkt i straciłem pieniądze.

Ty: Jak myślisz, dlaczego nie odniosłeś sukcesu?

Z: Namówił mnie na to mój znajomy. Brakowało mi czasu, ale sądziłem, że więcej ludzi od razu dołączy, a tak się nie stało. Chyba po prostu straciłem zainteresowanie.

Ty: Naprawdę myślisz, że dałeś temu interesowi uczciwą szansę?

Z: Nie, chyba nie.

Ty: „Czy sądzisz, że problem tkwił w marketingu sieciowym czy może to ty miałeś kiepskie wyczucie czasu?”.

Z: „Chyba chodziło o czas”

Widzisz, jak to działa? Jeśli w przyjazny sposób zadasz kilka pytań, to zyskasz prawdziwą szansę, by otworzyć swojemu rozmówcy oczy i skłonić go do zapoznania się z tym co masz mu do zaoferowania.

Ponadto możesz nawiązać z rozmówcą bliższą więź, mówiąc, że pierwotnie miałeś(aś) takie same opory, oraz dodając, w jaki sposób je pokonałeś(aś).

Kiedy ktoś używa słowa „piramida”, od razu możesz odpowiedzieć:

Ty: Nie, wszak piramidy finansowe są nielegalne, a przecież nie wplątywałbym się w cokolwiek nielegalnego.

Jeżeli chodzi o wątpliwość „Nie chcę zawracać swoim znajomym głowy”, nawiąż z rozmówcą bliższą więź, opowiadając swoją lub cudzą historię.

Następnie możesz zadać pytania w rodzaju:

Ty: Dlaczego uważasz, że miałbyś im zawracać głowę?

albo

Czy gdybyś naprawdę wierzył w wartość produktu, nie dałbyś o tym znać swoim znajomym?

albo

Czy gdybym Ci pokazał, jak dzielimy się tym produktem z innymi bez sprawiania wrażenia, jakbyśmy starali się coś sprzedać, pomogłoby Ci to?

Ostatnią uwagą z tej kategorii jest: „To ile Ty zarabiasz?”

Jeśli już czerpiesz z tego przedsięwzięcia zyski, to pytanie jest dla Ciebie świetną okazją.

Jeśli nie, Twoja odpowiedź będzie zależeć od tego, jak długo pracujesz w tym biznesie.

Jeśli jesteś zupełnie zielony, możesz powiedzieć rozmówcy, że dopiero zaczynasz.

Jeśli już trochę w tym siedzisz, ale nie zgarniasz jeszcze wielkiej forsy, możesz mu powiedzieć, że zajmujesz się marketingiem sieciowym na pół etatu i patrzysz z prawdziwą radością w przyszłość.

Możesz też powiedzieć, że patrzysz z nadzieją w przyszłość ze swoją firmą, bo wcześniej doskonale wiedziałeś, że nic się w Twoim życiu nie zmieni, jeśli sam nie podejmiesz stosownych kroków.

Zamiast tego możesz jednak opowiedzieć swoją historię oraz historie tych znajomych, którzy rzeczywiście zarabiają już DUŻO pieniędzy.

Możesz nawet zaproponować zorganizowanie rozmowy z tymi osobami, żeby Twój prospekt poczuł się bezpieczniej, np.:

Ty: Mogę poprosić swojego sponsora, aby Ci pokazał ile on już zarobił, albo pokazać Ci moje efekty po kilku miesiącach działalności w tym biznesie.

Powinien Cię zmotywować fakt, że przez całą karierę będziesz miał styczność jedynie z tą garstką obiekcji. Nie ma tu miejsca na nic nowego. Podane w tym rozdziale informacje praktycznie wyczerpują temat. Pamiętaj, że Twoim celem jest edukacja i porozumienie. Jest to część procesu, który pozwala na osiągnięcie celu.

Jeżeli natomiast dostajesz jakieś pytanie dot. szczegółów, na które nie znasz odpowiedzi, możesz odpowiedzieć np.:
Ty: Wiesz co, szczerze mówiąc nie wiem, bo działam w tym biznesie od niedawna, ale skontaktuję się ze swoim sponsorem, dowiem się tego od niego i dam Ci znać, ok?

JAK WYSZUKIWAĆ LUDZI, Z KTÓRYMI COŚ CIĘ ŁĄCZY NA FB?

Poniżej podaję kilka zapytań w wyszukiwarce FB, których możesz użyć, aby wyszukiwać osoby, spełniające określone kryteria.

1. Znajdź ludzi, którzy mieszkają w Twojej okolicy:

People who live in/near [TWOJE MIASTO]

2. Znajdź ludzi, którzy są znajomymi Twoich znajomych i mieszkają w Twojej okolicy:

[UŻYTKOWNIK]’s friends who live in [TWOJE MIASTO]

3. Znajdź ludzi, o podobnych do Ciebie zainteresowaniach lub ludzi z branży MLM oraz inwestorów, czyli takich, którzy coś lubią (np. jakąś książkę, FanPage konkretne firmy branży MLM, film, sport etc.):

People who like [NAZWA] and live in [TWOJE MIASTO]

4. Znajdź ludzi należących do grup tematycznych, które Cię interesują, albo ludzi należących do grup skupiających ludzi związanych z innymi firmami MLM:

People in [NAZWA GRUPY] who live in [TWOJE MIASTO]

Możesz również użyć złożonych zapytań Open Graph Facebook’a. Możliwości jest cała masa, a ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Poniżej przykłady:

People who like [NAZWA] and belong to [NAZWA GRUPY] and live in/near XXX

[UŻYTKOWNIK]’s friends in [NAZWA GRUPY] who live in XXX

Następnie sprawdzaj tablice wyszukanych osób i wybieraj takie, które są aktywne na FB, mają zdjęcia profilowe itd.

WYSZUKIWANIE POTENCJALNYCH PARTNERÓW Z BRANŻY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ

Pamiętaj, że nie jest to rekomendowana metoda pozyskiwania partnerów do biznesu. Dlaczego? Ponieważ jest najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna, poza tym może tutaj wchodzić w grę syndrom porażki handlowca, który opisuje Don Failla?

Poza tym, komu chcesz w pierwszej kolejności pomóc w poprawie jego bytu i sytuacji finansowej? Bliskim Ci osobom, czy obcym ludziom? Na nich też prawdopodobnie przyjdzie czas, gdy zostaną zasponsorowani przez swoich znajomych (najprawdopodobniej prędzej czy później i tak znajdą się w Twojej sieci, tyle że na niższych jej poziomach).

Istnieje prawo, które mówi, że do kontaktu z każdą osobą na kuli ziemskiej wystarczy zaledwie 6 osób pośrednich. Widzisz zatem, jak potężna jest siła sieci? :)

Jeżeli jednak jesteś typem handlowca i lubisz „zimny rynek”, to do wyszukiwania rasowych sprzedawców takich jak np. agenci ubezpieczeniowi, doradcy finansowi, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy telefonów komórkowych itd. możesz wykorzystać którąś z internetowych baz danych. Możesz skorzystać np. z książki adresowej http://panoramafirm.pl/, bo jest najpopularniejsza, albo opisane powyżej techniki wyszukiwania na FB.

Poniżej znajduje się skrypt przykładowej rozmowy z potencjalnym partnerem, którego nie znasz osobiście (tzw. „zimny kontakt”). Możesz go dostosować do swoich potrzeb.

Gdy dzwonisz uśmiechaj się, a nawet patrz w lustro i oceniaj, czy Twój uśmiech Ci się podoba. Możesz ćwiczyć uśmiech zagryzając ołówek.

Swój sposób mówienia i poruszania się możesz ćwiczyć, próbując naśladować mówców motywacyjnych, polityków, aktorów etc. Naśladuj takich ludzi jak np. Martin Luther King, Les Brown, Nick Vuicic, Anthony Robbins itd.

Poniżej przykład rozmowy z pośrednikiem ubezpieczeniowym. Analogicznie rozmawiasz z przedstawicielami innych branż. Jej celem NIE JEST SPRZEDAŻ, a jedynie umówienie się na spotkanie.

Ty: Dzień Dobry. Z tej strony [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]. Czy rozmawiam z Panem/Czy mam przyjemność z Panią [IMIĘ I NAZWOSKO], pośrednikiem ubezpieczeniowym?

A: Przy telefonie.

Ty: Czy możemy teraz swobodnie porozmawiać?

A: A o co chodzi?

Ty: Panie/Pani [IMIĘ], czy mogę się tak do Pana/Pani zwracać?

A: Tak.

Ty: Świetnie. Panie/Pani [IMIĘ], co prawda nie znamy się jeszcze osobiście, ale wiem że współpracuje Pan/Pani z firmą [NAZWA FIRMY]. Wiem, że sprzedaje Pan bardzo dobre produkty [finansowe/ubezpieczeniowe] i uważam, że są one ludziom bardzo potrzebne [PRZERWA]. Dzwonię do Pana/Pani, ponieważ wiem, jak może Pan/Pani zwiększyć swoją sprzedaż oraz Pańskie/Pani dochody. Mogę zdradzić Panu/Pani ten pomysł pod warunkiem, że znajdzie Pan/Pani 30 minut oraz postawi mi Pan/Pani kawę. Jak stoi Pan z czasem w tym tygodniu?

A: A o co dokładnie chodzi?

Ty: Właśnie o tym chciałbym Panu/Pani opowiedzieć na spotkaniu, ponieważ nie ukrywam, że poszukuję ludzi dokładnie w Pani/Pana klasie. Jak już mówiłem potrzebuję około 30 minut Pana/Pani czasu, aby zaprezentować Panu/Pani ten pomysł, a Pan/Pani zdecyduje, czy to rozwiązanie spełnia Pana/Pani oczekiwania.
Jaki termin spotkania będzie dla Pana/Pani bardziej odpowiedni? XXX, czy YYY?

A: XXX

Ty: Godziny przedpołudniowe, popołudniowe?

A: XXX

Ty: Godzina XXX, czy YYY?

A: XXX

Ty: Świetnie. Proponuję, abyśmy się spotkali w hotelu/restauracji [NAZWA] w centrum [MIASTO]. Co Pan/Pani na to?

A: OK,

Ty: Świetnie! Zatem spotykamy się w [DZIEŃ] o godzinie [GODZINA], w hotelu/restauracji [NAZWA] w centrum [MIASTO].

Na koniec mam jeszcze prośbę. W przeddzień naszego spotkania pozwolę sobie wysłać do Pani/Pana SMS z przypomnieniem o naszym spotkaniu. W razie jakiejkolwiek zmiany w Pana/Pani planach, proszę o uprzedzenie mnie telefonicznie, abyśmy wspólnie mogli ustalić inny termin spotkania. Czy możemy się tak umówić? :)

A: Oczywiście.

Ty: Doskonale! W takim razie jesteśmy umówieni. To co przedstawię, na pewno się Panu/Pani spodoba. Miłego dnia i do zobaczenia! :)

OBIEKCJE

A: Nie interesuje mnie to.

Ty: Nic nie szkodzi. Wielu agentów ubezpieczeniowych reaguje podobnie, kiedy dzwonię do nich po raz pierwszy. A teraz świetnie nam się razem współpracuje, ponieważ z miesiąca na miesiąc osiągają coraz wyższe dochody i chętnie polecają to rozwiązanie znajomym.

A: Traci Pan czas.

Ty: Oczywiście decyzja należy do Pana/Pani, jednak obiecuję, że jeżeli po 10 minutach stwierdzi Pan/Pani, że absolutnie to Pana/Pani nie interesuje, wówczas na pewno nie będziemy tracić więcej czasu.

A: Jestem bardzo zajęty.

Ty: Doskonale zdaję sobie sprawę, że jako agent ubezpieczeniowy jest Pan/Pani osobą bardzo zajętą, dlatego właśnie proponuję, abyśmy umówili najbardziej dogodny dla Pana/Pani termin spotkania.

A: Proszę wysłać ofertę pocztą/ Może mi Pan opowiedzieć o tym trochę przez telefon?

Ty: Ze względu na specyfikę rozwiązania oraz z szacunku do Pana/Pani uznałem, że bezpośrednie spotkanie będzie jednak formą najbardziej elegancką. [Chyba, że klient się ewidentnie uprze, możesz mu w takim wypadku przesłać link do prezentacji, aby ją obejrzał].

A: Zarabiam wystarczająco dużo.

Ty: Jeżeli tak jest, mogę jedynie szczerze Pani/Panu tego pogratulować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zarabiał Pan jeszcze więcej, poświęcając jednocześnie mniej czasu na swoją Pracę.

A: Niech Pan zadzwoni w przyszłym XXX.

Ty: Panie/Pani, szczerze mówiąc nie mam w zwyczaju dwukrotnie proponować możliwości biznesowych. Mam przed sobą kalendarz. Czy ma Pan/Pani przed sobą swój? [T]
W takim razie proponuję, abyśmy już dziś wyznaczyli konkretny termin. Jeśli coś się stanie i ten termin przestanie być dla Pana/Pani odpowiedni, będzie mógł Pan/mogła Pani zadzwonić i ustalimy inny termin spotkania. Czy możemy się tak umówić?

A: Nie stać mnie na to.

Ty: Dlaczego Pan/Pani tak uważa?  (uniwersalne pytanie pasujące do większości sytuacji).

SPOTKANIE Z POTENCJALNYM PARTNEREM

Jak już wiesz, System nie wymaga, abyś spotykał się z kimkolwiek osobiście, ponieważ narzędzia wszystko za Ciebie załatwiają i oszczędzają Ci mnóstwo czasu. Jeżeli jednak chcesz z kimś porozmawiać, poniżej kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Podstawą udanego spotkania biznesowego jest przede wszystkim odpowiednie nastawienie (uśmiech to podstawa) oraz wizerunek profesjonalisty. Duże znaczenie ma odpowiednia mowa Ciała. Jeżeli wyglądasz jak profesjonalista (odpowiedni strój biznesowy) oraz zachowujesz się jak profesjonalista, to tak jesteś postrzegany (szufladkowany) przez potencjalnego partnera biznesowego.

Chyba, że to Twój dobry znajomy. W takim wypadku strój nie jest aż tak istotny ;)

Dobre prowadzenie rozmowy, to przede wszystkim zadawania odpowiednich pytań. Jak mówi Brian Tracy, kto zadaje pytania, ten kontroluje rozmowę. Pytania są też niezbędne, aby poznać potrzeby oraz problemy rozmówcy, co jest kluczowe.

KROK 3. PRZEKSZTAŁCENIE PROSPEKTA W PARTNERA

Gdy Twój Prospekt zrozumiał już ideę marketingu sieciowego, czyli “nauczył się jeździć” i zapragnął mieć życie dla siebie, naturalną konsekwencją jest zapoznanie się przez niego z pojazdem, czyli firmą, z którą zacznie współpracę. i zarejestrowanie go do niej.

Po rejestracji dodaj go również do grupy Success Academy i daj do przeczytania ten poradnik, aby wiedział jak skutecznie zacząć działać, aby od pierwszych dni miał wymierne efekty finansowe.

Rejestracja partnera jest naturalną pochodną profesjonalnego podtrzymywania kontaktu. Przechodzenie od ekspozycji do ekspozycji pozwala Ci na osiągnięcie celu, jakim jest edukacja i porozumienie.

Nie oznacza to jednak, że prospekt sam poprosi Cię o rejestrację. To do Ciebie należy doprowadzenie go do podjęcia tej decyzji.

Kluczem do sukcesu w tym zakresie jest zestawienie dobrej postawy ciała z zadawaniem dobrych pytań. Dobra postawa to sposób, w jaki istniejesz w świecie. Twoje słowa i czyny pozwolą, by Twój prospekt poczuł się pewniej w kwestii dołączenia do Twojej firmy, lub sprawią, że zwątpi w całe przedsięwzięcie.

Pracując nad tym, by pomóc prospektowi w podjęciu odpowiedniej decyzji w sprawie Twojej oferty, musisz nauczyć się zadawać wartościowe pytania.

Jak już wcześniej wspominałem pytanie „Więc co o tym sądzisz?” prowadzi donikąd.

Przykładami wartościowych pytań są np.:

„Czy ma to według ciebie sens?”.

„Co Ci się podobało najbardziej?”.

„Całkiem ciekawe, nie sądzisz?”.

„Czy widzisz już, jak możesz na tym skorzystać?”.

Spośród powyższych przykładów najczęściej stosuję „Co Ci się podobało najbardziej?”.

Odpowiedź na to pytanie jest niemal zawsze pozytywna i zapewnia wskazówki co do obszaru, który rozmówcę interesuje najbardziej.

Następnie możesz dodać:

Ty: Zadam Ci pytanie. W skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza zupełny brak zainteresowania, a 10 gotowość do zaangażowania się już teraz, gdzie się teraz znajdujesz?

albo w przypadku samej inwestycji:

Ty: Zadam Ci pytanie. W skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza zupełny brak zainteresowania, a 10 gotowość do zainwestowania swoich pierwszych środków już teraz, gdzie się teraz znajdujesz?

Rozmówca podaje wtedy swoją ocenę, z której zwykle jasno wynika, czy potrzebuje więcej informacji przed podjęciem decyzji albo czy byłby skłonny zacząć działać od razu.

Jeśli czujesz, że rozmówca potrzebuje więcej informacji, ustal z nim następną ekspozycję, która wniesie w sprawę jak najwięcej.

Jeśli jednak masz wrażenie, że czas zacząć, zadaj serię czterech pytań.

To „zamknięcie w czterech pytaniach” zapewni Ci mocne i spójne wyniki w ciągu całej Twojej kariery. Naucz się tego i z tego korzystaj, a zdziwisz się, ilu ludziom będziesz mógł pomóc.

Pytanie pierwsze:

Ty: Na postawie tego, co właśnie zobaczyłeś, ile mniej więcej musiałbyś miesięcznie zarabiać, pracując dla firmy na pół etatu, żeby było to warte twojego czasu?

Większość ludzi zamiast tego pyta: „Czy chciałbyś zarabiać 10 tysięcy miesięcznie?”.

Nie rób tego! Zamiast przewidywać oczekiwania rozmówcy, spytaj go, jaką sumą byłby zainteresowany, i poczekaj na odpowiedź.

Pytanie drugie:

Ty: Mniej więcej ile godzin tygodniowo mógłbyś poświęcić na uzyskanie takiego przychodu?

Rozmówca musi się teraz zastanowić nad swoimi planami i sprawdzić, ile czasu mógłby poświęcić na pracę na taki zarobek.

Pytanie trzecie:

Ty: Ile miesięcy byłbyś w stanie pracować przez tyle czasu, żeby zapewnić sobie taki przychód?

To pytanie każe rozmówcy zastanowić się nad poziomem swojego zaangażowania, na jakie byłby w stanie się zdobyć, gdyby mu zależało na kwocie podanej w pytaniu pierwszym.

Pytanie czwarte:

Ty: Gdybym ci pokazał, jak uzyskać przychód o wysokości (odpowiedź na pytanie pierwsze), pracując (odpowiedź na pytanie drugie) godzin tygodniowo przez (odpowiedź na pytanie trzecie) miesięcy, czy byłbyś gotów w to wejść?

Odpowiedź na to pytanie jest zwykle twierdząca.

Kiedy z kolei rozmówca odpowiada: „Jasne, pokaż!”, możesz wyciągnąć swój plan wynagrodzeń i rozpisać sensowny rozkład prac, który pozwoli na osiągnięcie określonych celów.

Czasem się zdarza, że rozmówcy podają nierealne wartości. Mogą np. stwierdzić, że chcą zarobić 10 tysięcy, pracując dwie godziny tygodniowo przez miesiąc.

W takiej sytuacji musisz się zachować jak konsultant i uczciwie odpowiedzieć:

Ty: Przykro mi, ale masz za duże oczekiwania. Mógłbyś wprawdzie zarabiać 10 tysięcy miesięcznie, ale dojście do tego poziomu wymagałoby od Ciebie więcej godzin i miesięcy pracy, niż jesteś gotów poświęcić. Możemy jednak porozmawiać, jeśli jesteś gotów zmienić swoje oczekiwania.

Jeśli nie otrzymasz pozytywnej odpowiedzi na wszystkie cztery pytania, to nie ma problemu. Oznacza to tyle, że prospekt musi jeszcze przejść przez kilka ekspozycji, zanim będzie gotowy. Umów się na następną ekspozycję i w odpowiednim czasie powtórz ten proces.

Nauka tej umiejętności będzie Ci służyć do końca kariery. Jeśli jesteś już zmęczony tym, że wszyscy zastanawiają się nad ofertą, ale nie chcą wziąć się do czynów, ta umiejętność okaże się bardzo cenna.

Każdy Twój sponsorowany partner, powinien wykonać wszystkie 3 kroki Systemu, zanim zacznie działać. Jeżeli tego nie zrobi, gwarantuję Ci, że nie uzyskasz zadowalającej duplikacji, a o duplikację chodzi w tym biznesie. Resztę zrobią za Ciebie gotowe narzędzia :)

PIERWSZE KROKI W BIZNESIE

Aby nasz zespół działał sprawnie powinniśmy działać jak jedna drużyna. Dlatego każdy z nas powinien respektować kilka podstawowych zasad.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że jeżeli czegoś nie wiesz i nie udało Ci się tego znaleźć ani w tym poradniku, ani w grupie Success Academy, to Twój sponsor jest od tego, żeby Ci pomóc. Jeżeli Twój bezpośredni sponsor nie wykazuje inicjatywy, aby Cię wesprzeć, idź wyżej w drzewie sponsorowania, aż trafisz na sponsora, który Ci pomoże.

W ostateczności, jeżeli nie uda Ci się uzyskać pomocy w grupie Success Academy, ani nigdzie indziej, zwróć się bezpośrednio do mnie. Możesz mi zadać pytanie np. na profilu Success Academy na FB:

https://www.facebook.com/successacademyXXI/inbox

Albo mailowo:

damian@damian-krawczyk.pl

Drugą zasadą jest to, że pracujesz w marketingu sieciowym, czyli branży nastawionej na pomoc innym, więc jeżeli ktoś poprosi Cię o pomoc, to mu jej udziel. A jeżeli nie wiesz jak, zwróć się do swojego sponsora lub wyższych linii. Na tym polega ta branża. Na pomocy innym, bo pomagając innym osiągnąć sukces, przy okazji pomagasz również sobie :)

DLACZEGO MARKETING SIECIOWY JEST PO PROSTU “LEPSZĄ DROGĄ”?

Poniżej znajdziesz listę najważniejszych korzyści, jakie daje uczestnictwo w branży marketingu sieciowego. Przypomnij je sobie, jeżeli zabraknie Ci motywacji do działania:

- możliwość uzyskania dodatkowego źródła dochodu, lub pełnoetatowego źródła dochodu pasywnego, które pozwala Ci mieć życie dla siebie, czyli jednocześnie czas i pieniądze na realizowanie swoich pasji,

- bardzo niski próg wejścia do biznesu. Najczęściej to koszt od kilkunastu do kilkuset złotych,

- wsparcie szkoleniowe firm oraz moje, dzięki czemu możesz się rozwijać i pozyskiwać wartościową wiedzę praktyczną za śmieszne pieniądze,

- możliwość działania tylko i wyłącznie przez Internet (gotowy System i grupa wsparcia Success Academy).

- branża przyszłości, która ciągle się rozwija, oraz biznes praktycznie dla każdej ambitnej osoby, która chce realizować swoje marzenia.

- brak jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, wyznanie, pochodzenie itd.

- brak górnych limitów zarobków (tzw. szklanych sufitów). Wysokość wynagrodzenia zależna jedynie od efektywności i zaangażowania.

CODZIENNIE INWESTUJ W SIEBIE

Wiesz co jest Twoim najcenniejszym aktywem? Jesteś nim Ty sam/sama :)

Pieniądze leżą na ulicy, ale musisz umieć i chcieć się po nie schylić. Dlatego codziennie ucz się czegoś nowego i rozwijaj, a to na 100% zaprocentuje wzrostem dochodów.

„Biedni ludzie mają duże telewizory, bogaci – duże biblioteki” – Jim Rohn

Do tego celu możesz zastosować zasadę 30/30/30 w odniesieniu do 3 dziedzin wiedzy, które powinny Cię najbardziej interesować:

  1. Motywacja i Rozwój Osobisty (literatura sukcesu)
  2. Metody Osiągania Bogactwa (literatura sukcesu)
  3. Literatura z Branży Marketingu Sieciowego

Pierwsze 30 to:

Czytaj wartościowe książki i artykuły branżowe (codziennie przez co najmniej 30 minut),

Drugie 30 to:

Słuchaj Audiobooków i oglądaj wideo z Twojej branży (codziennie przez 30 minut),

Rób to przez 30 dni, aby wyrobić w sobie nawyk. Potem kontynuacja będzie już prosta, bo wejdzie Ci to w krew.

Swój dzienny czas pracy możesz podzielić zgodnie z zasadą Pareto 80/20:

80% - budowa i zarządzanie siecią oraz wspieranie swoich partnerów.

20% - inne sprawy takie jak własny rozwój, blogowanie, komentowanie na FB etc.

CENNE ŹRÓDŁA WIEDZY, KTÓRE POZWOLĄ CI SIĘ ROZWIJAĆ (LITERATURA SUKCESU)

Pod tym linkiem znajdziesz więcej literatury, która pomoże Ci zdobyć wiedzę niezbędną do tego, aby osiągnąć sukces :)

http://success-academy.pl/literatura-sukcesu

Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie odnośnie rozbudowy (uzupełnienia) tego poradnika czekam na Twoje pomysły i sugestie. Jesteśmy w końcu jedną drużyną i wspólnie dążymy do osiągnięcia tego samego celu, jakim jest Życie dla Siebie. Nikt z nas nie jest wszechwiedzący. Ja również ciągle się uczę i testuję nowe rozwiązania, aby maksymalnie ułatwić Ci drogę do sukcesu :)

Dane kontaktowe do mnie, jeżeli ich nie znasz:

Blog: http://damian-krawczyk.pl
E-mail: damian@damian-krawczyk.pl
FB: https://www.facebook.com/successacademyXXI/inbox

Dane kontaktowe do Twojego sponsora powinieneś/powinnaś znać ;)

Success Academy.png  http://damian-krawczyk.pl   Str.