Published using Google Docs
конспект відкритого уроку.docx
Updated automatically every 5 minutes

Тема: Складання розповіді за малюнком і кінцівкою.

Мета: узагальнити, систематизувати знання учнів про текст, типи текстів; розвивати уміння добирати потрібні засоби для зв’язку речень у тексті та розміщувати речення у певній послідовності,  складати розповідь за малюнком та кінцівкою за планом та опорними словами; уважно слухати і відповідати на питання; збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення;

виховувати любов до рідної природи, зокрема, до пташок, бажання їм допомагати;

розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, робити висновки.

Обладнання: картина для опису, відеозапис фізкультхвилинки ,  зображення горобця, синички, ворони, дятла, сороки; годівничка, насіння, стаканчики, завдання на картках, розмальовки, мікрофон

Хід уроку

І. Організаційний момент

 Працювати час настав.

Представтесь, будь ласка, нашим гостям.
-  Ми веселі і слухняні,
Ми розумні і старанні,
Двійки й сварки не для нас,
Ми – найкращий в школі клас!

Вправа «Вилучи зайве»

 (На картках слова: Синиця, сорока, соловейко, сойка),

                                               Уважні!

                                               Розумні!

                                               Організовані!

                                               Кмітливі!

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

Ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Два рази родиться, а один раз вмирає  (пташки)

А)  «Вправа «Мікрофон»

     Б) Мовна розминка.

Чистомовка

Ги-ги-ги – взимку біло навкруги!
Узі-узі-узі - птахи - наші гарні друзі.
Ді-ді-ді - допоможем їм в біді
Іння-іння-іння – дамо сало і насіння.

ІІІ. Основна частина

  1. Завдання горобчика

(Хвилинка-цікавинка) Скільки кроків зробить горобець за 100 років?

Завдання від горобчика :

  1. Згадайте, що таке текст?

  1. Осмислити завдання.
  2. Вислухати думку кожного.
  3. Захищати свою точку зору.
  4. Дотримуватись правила піднятої руки.

(Робота в групах на карточках)

 І група

     Мале горобенятко випало з гнізда. Горобенятко жалібно пищало.  Андрійко побачив горобенятко.  Андрійко посадив горобенятко у гніздо.

       ІІ група

Діти відчинили їй кватирку.

Господарі нагодували синичку і відпустили на волю.

Пташка влетіла в кімнату.

Узимку до вікна прилетіла синичка.

Вона змерзла і шукала затишку.

   ІІІ група

У нього боліла лапка.

Дівчинка вилікувала бідолашного птаха.

Знайшла Оленка горобчика.

-За допомогою вправ від горобчика ми повторили, що речення в тексті повинні розміщатись в певній послідовності і потрібно слідкувати, щоб в реченнях не повторювались однакові слова. (Горобчика до годівнички)

 (Садимо горобчика до годівнички, а там загадка

 Хоч зима – вона на гілці,

І співа, мов на сопілці…

Жовті груди, чорні крила,

Кусень сала сама з’їла. (Синиця)

(По представникові від групи шукають синичку на гілці дерева)

  1. Завдання синички

 (Діти знаходять малюнок птаха на «дереві» із завданням)

(Бесіда за малюнком)

  1. Завдання від ворони

(Включаю  відеозапис -звучить голос ворони, фото)

Фізкультхвилинка від ворони  (відеозапис)

  1. Завдання дятла.

Він в червонім капелюсі,
Від набридливих комах
Виліковує дерева.
Відгадайте, що за птах? (Дятел)

Дятел  теж пропонує свою допомогу – план, щоб вам легше було складати розповідь за картиною.

                               1. Прийшла зима

                          2. Важке життя пташок взимку

                      3. Рішення хлопчика

                     4.   Гостинці пернатим друзям

- Діти, щоб розповідь була гарною, змістовною, підберіть слова, які ви зможете використати в своїх текстах.

(Записую на дошці варіанти, запропоновані учнями)

Зима - люта, морозна, сніжна, прийшла, настала, завітала.

Сніг – білий, пухнастий, завіває , вкриває, мете.

Пташки – сумні, голодні, шукають їжу, перелітають з гілки на гілку, переселяться ближче до осель.

Їжа – зерно, шматки сала, насіння соняшника, крихти хліба, пшоно.

Усне складання текстів. (2 учні)

Добір та запис заголовка

Запис розповідей в зошити 15 хв

  1. Завдання сороки.

Зачитування текстів та аналіз записаного

ІV Підсумок уроку

(Підрахунок зернят)