SPOŁECZNOŚĆ KOBIET W PARAFII DROGOMYŚL

ZAPRASZAMY serdecznie wszystkie panie w każdym wieku na nasze spotkania. Chcemy wspólnie budować się Słowem Bożym, wspierać się wzajemnie i pomagać sobie. Zapewniamy miłą, serdeczną, ciepłą i rodzinną atmosferę, bo każda kobieta tego potrzebuje

SPOTKANIA KOBIET odbywają się dwa razy w miesiącu, co dwa tygodnie, w środy o godz. 17:00 w centrum parafialnym Effata w Drogomyślu.

Organizujemy też wspólne wycieczki i wyjazdy na różne konferencje. Wszelkie informacje podawane są na bieżąco na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy!!

W 2014 roku odbyło się 15 spotkań i 3 wspólne wyjazdy na konferencje zorganizowane w naszej diecezji.

Rozpoczęłyśmy nasze spotkania jak co roku od świąteczno- noworocznego spotkania przy suto nakrytym stole, omawiając po krótce rok 2013, wspominając nasze wspólne wyjazdy oraz rozważając hasło roku z psalmu 73;28 „Lecz moim szczęściem jest być blisko Boga”.

Tematy naszych spotkań w minionym roku w większości dotyczyły świąt żydowskich. Omówiłyśmy takie święta jak: Szabat, Purim, Pascha, Szawuot, Rosz Haszana, Jom Kippur, Sukkot, Simchat Tora, Tisza Baw i Jom Ha- Acmaut. Miałyśmy też okazję pokosztować specjałów z kuchni żydowskiej, przygotowywanych na poszczególne święta.

Poza tym przygotowywałyśmy, w szczególności pod względem kulinarnym Światowy Dzień Modlitwy o Egipt.

Na naszych spotkaniach gościłyśmy też doktora biologii pana Eugeniusza Chwastka, który w bardzo ciekawy sposób przekazywał nam wiedzę na temat ziół, ziołolecznictwa i znaczenia ziół jako przypraw w kuchni.

Na jednym z naszych spotkań miałyśmy również okazję obejrzeć film pt. „Niebo istnieję naprawdę”.

W minionym roku uczestniczyłyśmy też w Konferencjach Kobiet, w Wiosennej „Wiosenne porządki” i Jesiennej „Moim szczęściem jest być blisko Boga”, które odbyły się w Wiśle Jawornik.  Trzeci nasz wyjazd, w czerwcu skierowany był do Wisły do Hotelu Gołębiewski na coroczne ogólnopolskie spotkanie pań pod hasłem „Śniadanie dla kobiet”.

W roku 2015 odbyły się już dwa spotkania kobiet.

14 stycznia- świąteczno- noworoczne,

28 stycznia- projekcja filmu „Odważni”.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 18 lutego omawiać będziemy BIBLIJNE CZARNE CHARAKTERY  oraz przygotowania do Światowego Dnia Modlitwy o Wyspy Bahama.