Published using Google Docs
рівняння урок.docx
Updated automatically every 5 minutes

Конспект уроку з математики у 5 класі

Дата проведення:

Тема: Рівняння.

Мета уроку: формувати поняття рівняння, кореня рівняння (розв’язку), вироблення навичок розв’язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання; Розвивати вміння слухати, працювати самостійно, в групах та в парах; Виховувати уважність, інтерес до предмету.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: картки для групової роботи, мультимедійна презентація

Хід уроку:

I.        Організація класу.(Перевірка готовності класу до уроку)

II. Мотивація. (які якості візьмемо на урок. Для чого вони нам?) слайд 1

III. Актуалізація опорних знань. (Розминка)

Слайди 2-4

  1. Розвязування елементарних рівнянь на картках (робота в групах), ДОДАТОК 1
  2. Проблемне запитання
  3. Як називаються такі вирази?
  4. Чому?
  5. Що будемо вивчати на нашому уроці?

Оголошення теми уроку

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Легенда про мисливця та його учнів

Поставимо мету нашого уроку. Щоб знати чого ми хочемо досягти. Слайд 7

Для цього нам необхідно дати відповіді на наступні запитання

  1. Що називають коренем рівнянням?
  2. Що означає розв’язати рівняння?
  3. Що потрібно зробити, щоб знайти невідомий доданок?
  1. Що потрібно зробити, щоб знайти невідоме зменшуване?
  2. Що потрібно зробити, щоб знайти невідомий від’ємник?

Для того, що дати відповіді на всі ці питання, ми вирушаємо в подорож разом з казковими героями Незнайкою та Знайкою.

Слайди 8-20

А щоб краще запам’ятовувати, попрацюємо в зошитах.

(записуємо число у класна робота)

V. Фізкультхвилинка

VI. Розв'язування вправ.

  1. Вставити пропущені числа  
  1. Заповнити таблицю ( слайд  31,32)

VI.        Підсумок уроку.

Мені теж було приємно з вами працювати. Тому бажаю усім, щоб щастя додавалось, горе - віднімалось, щоб достаток множився, а любов ділилася.

VII.        Домашнє завдання.

§ 2 п. 10, № 2830 (1,4, 6); № 2850, № 292.


Замість зірочки поставте таке число, щоб отримати таке рівняння,  коренем якого є число 4.

*  + 5 = 2х + 1

3х -7 =  * - 2

(5х+2) : 11 = * - 3

Замість зірочки поставте таке число, щоб отримати таке рівняння,  коренем якого є число 4.

*  + 5 = 2х + 1

3х -7 =  * - 2

(5х+2) : 11 = * - 3

Замість зірочки поставте таке число, щоб отримати таке рівняння,  коренем якого є число 4.

*  + 5 = 2х + 1

3х -7 =  * - 2

(5х+2) : 11 = * - 3

Розв'яжіть рівняння. Замість букв впишіть числа, які є коренями рівнянь, записаних по вертикалі, і по горизонталі.

12

+

Х

=

40

+

ІІІІІІІІІ

-

ІІІІІІІІІ

+

У

-

25

=

С

=

ІІІІІІІІІ

=

ІІІІІІІІІ

=

44

+

3

=

А

Розв'яжіть рівняння. Замість букв впишіть числа, які є коренями рівнянь, записаних по вертикалі, і по горизонталі.

12

+

Х

=

40

+

ІІІІІІІІІ

-

ІІІІІІІІІ

+

У

-

25

=

С

=

ІІІІІІІІІ

=

ІІІІІІІІІ

=

44

+

3

=

А

Розв'яжіть рівняння. Замість букв впишіть числа, які є коренями рівнянь, записаних по вертикалі, і по горизонталі.

12

+

Х

=

40

+

ІІІІІІІІІ

-

ІІІІІІІІІ

+

У

-

25

=

С

=

ІІІІІІІІІ

=

ІІІІІІІІІ

=

44

+

3

=

А


Виконати завдання:

 Х+25=50             30 +У= 100

В – 65 = 15            88 – С= 22