Kır Çocukları - Tahtacıörencik'te Çiftlik Evi Projemiz / Destek Çağrımız

Bizler uzun zamandan beri, proje alanımızı da içeren Tahtacıörencik Köyü’nde, köydeki arkadaşlarla birlikte çalışıyoruz. Ekolojik dönüşüme katılmak, birlikte büyümek ve gelişmek için. Kendimiz ve diğer üretici arkadaşlarla beraber üretim faaliyetleri de yapıyoruz. Köyümüzde parçası olduğumuz Doğal Yaşam Kolektifi’nin çalılşmaları hakkında bilgilere şu Web sitesinden ulaşabilirsiniz: http://tahtaciorencik.wordpress.com

Tahtacıörencik Köyü'nde bir çiftlik evi yapmak istiyoruz: Saman balyasından, taş, kerpiç ve ahşaptan, enerjiyi verimli kullanan, küçük ekolojik ayakizine sahip, benzer iklime sahip kırsal alanlar için örnek olacak bir ev.

Köyümüzde başlamış olan ekolojik dönüşüme daha güçlü katkı verebilmemizi sağlayacak bir ev, bir çiftlik. Kırsal alanda sürdürülebilir ve eğlenceli bir yaşamın mümkün olduğunu gösterecek bir proje.

Projemiz için bir Blog'umuz var: http://ciftlikevi.wordpress.com

Ekolojik çiftlik projemizin bileşenlerini gösteren bir sunum için BURAYA tıklayın…

Bu projeyi ve daha da ötesini gerçekleştirmek için niyetimiz, azmimiz, isteğimiz var. Ancak öz kaynaklarımızın ötesinde malzemeye, işgücüne, zamana ve paraya ihtiyacımız var.

Çevremizdeki kişi ve topluluklardan gelebilecek her türlü parasal katkıyı, ayni veya fiili desteği minnetle kabul edeceğiz. Bu destekler karşılığında size sunabileceğimiz şeyler olabilecek, ama belki de hiçbir zaman bir karşılık sunamayacağız… Ne olursa olsun hiçbir desteği unutmayacağız ve sizlerden aldıklarımızın bizde kalmaması, dönüşerek size, doğaya, ihtiyaç duyulan yerlere yeniden akması için elimizden geleni yapacağız. Yapacağımız harcamaları da bütün destekçilerimizle şeffaf şekilde paylaşacağız.

Bize nasıl destek olabilirsiniz?:

Çiftliğimizi aynı zamanda bir kırsal yaşam uygulama ve eğitim alanı olarak planlıyoruz. Burada çeşit çeşit atölyeler ve eğitimler düzenleyeceğiz. Destekçilerimize şimdiden verebileceğimiz bir söz var: Arazimizde yapılacak doğal yaşam, ekolojik üretim ve permakültür eğitimlerinde, atölye çalışmalarında ve kısıtlı miktarda ürettiğimiz doğal ürünlerimize erişimde onlara ÖNCELİK vereceğiz.

Bizi desteklerseniz, köyümüz genelinde katkı verdiğimiz çalışmalara de güç vermiş olacaksınız: Köyde daha fazla çiftçinin doğal üretime geçmesi ve pazarlama imkanlarının artması, merada yayılan ineklerden süt üretimi ve dağıtımı, güneş enerjili sebze-meyve kurutma tezgahları, köy fırını, Süvari Çayı üzerinde planlanan HES projesiyle hukuksal mücadelemiz... Bu alanlarda gelişmeler oldukça bunları hem Kır Çocukları hem de TADYA Web sitelerinden sizlerle paylaşacağız.

Bize destek olmak isterseniz aşağıdaki forma göz atabilir, içinizden gelen ve sizi zorlamayacak bir destek türünü işaretleyebilirsiniz. Sizinle hemen temas kuracağız…

Kır Çocukları Çiftlik Evi Destekçi Formu

Kır Çocukları;

Nihal, Ceyhan, Özgen ve küçükler: Aral ile Ilgaz

_____________________

http://kircocuklari.wordpress.com

http://tahtaciorencik.wordpress.com

Her türlü soru ve öneriniz için: kircocuklari@gmail.com