5 клас
Тема. Десятковий дріб. Запис і читання десяткових дробів.
Мета: закріпити знання способу запису звичайних дробів, знаменник яких можна подати як степінь числа 10, у вигляді десяткового дробу; сформувати вміння записувати й читати десяткові дроби та використовувати їх для запису значень величини. Розвивати обчислювальні навички. Виховувати розуміння важливості математичних знань.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручники, комп’ютер , мультимедійна презентація.
Хід уроку
Перевірка готовності класу до заняття.
Психологічний момент (Відгадування загадки) (слайд 2)
ІІ. Аналіз контрольної роботи
(слайд3, 4, 5 )
IIІ. Актуалізація опорних знань учнів
IV. Мотивація навчальної діяльності
Основна мета сьогоднішнього уроку для вас - навчитися читати та записувати десяткові дроби для подальшого запису значень величини в метричній системі.
Тому уважно слухаємо пояснення
V. Пояснення нового матеріалу
1. (слайд 8 - відеоурок)
2. З історії виникнення десяткових дробів (слайд 9)
VІ. Формування вмінь і навичок
№№ 1174, – усно,
№– 1179фронтально,
№ 1181 – з коментуванням,
VІІ. Закріплення знань, умінь і навичок
Співвідношення між різними одиницями довжини та маси у метричній системі. Таблиці: «Міри довжини» і «Міри маси».(слайд 14, 15)
Міри довжини
метр | дециметр | сантиметр | міліметр | |
кілометр | 1000 | 10 000 | 100 000 | 1 000 000 |
метр | 1 | 10 | 100 | 1000 |
дециметр | 1 | 10 | 100 | |
сантиметр | 1 | 10 | ||
міліметр | 1 |
Міри маси
г | кг | ц | т | повна назва | |
г | 1 | грам | |||
Кг | 1000 | 1 | кілограм | ||
ц | 100 000 | 100 | 1 | центнер | |
т | 1 000 000 | 1000 | 10 | 1 | тонна |
Задача про природу (Слайд 16)
VІІІ. Підсумок уроку
- Назвати розряди в записі десяткового дробу (до мільйонних)
- Який розряд у дробовій частині старший?
ІХ. Домашнє завдання
§ 29, №№1180, 1182, 1187.
Х. Рефлексія
- Моя діяльність на уроці ( три дієслова )