Ця заява є відкритою до підписання!

Крок 1. Прочитайте уважно Заяву, а якщо маєте бажання - ще й зміни до порядку.

Крок 2. Якщо ви згодні зі змістом заяви і хочете підписатися -
надішліть ПІБ та посаду/рід занять або назву організації на електронну пошту: archives4people@googlegroups.com

Крок 3. Поширте, будь ласка заяву, серед зацікавлених осіб:

Адреса заяви для поширення: https://docs.google.com/document/d/1ikxVXqsQ2MWwc3cisnQ-ob1-9TdDJsdLbjVDLhzBGRo/edit?usp=sharing 

Публікація на Історичній правді: http://www.istpravda.com.ua/short/2018/08/15/152788/ 

Будь ласка, не надсилайте запити на редагування цього документу!!!

______

                                   

ЗАЯВА

щодо незаконного обмеження доступу до архівів

Ми, дослідники, історики, науковці, освітяни, журналісти, громадяни України глибоко обурені змінами до Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам, що набув чинності 27 липня 2018 року.

Наказом Міністерства юстиції №2059/5 від 27 червня 2018 року з ініціативи Державної архівної служби було внесено ряд змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду (НАФ). Попри декларативне право користувачів НАФ копіювати інформацію з архівних документів власними технічними засобами, Наказом встановлено низку обмежень, які фактично унеможливлюють таке копіювання.

Наказом заборонено копіювати документи формату більшого за формат А4, а також документи із згасаючим чи слабоконтрастним текстом, документи, виконані аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізогаловим чорнилом тощо. З огляду на те, що стандарт А4 було представлено у Німеччині у 1922 році, а залізогалові чорнила використовувалися аж до ХХ століття включно, то фактично Наказом забороняється копіювати будь-які історичні документи. Таке положення прямо суперечить статті 20 Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” щодо права виготовлення копій документів без жодних форматних обмежень.

Ухвалення Наказу встановлює монополію архівних установ на історію та обмежує конституційне право на інформацію. Подібні кроки архівної служби не лише створюють ефект горловини пляшки, коли операційна неспроможність архівів виготовляти копії буде затягувати дослідження на роки, але і дасть можливість архівним працівникам бути модераторами історії, де архівний працівник волюнтаристично визначатиме, хто з дослідників заслуговує на допомогу.

Не можна оминути увагою факт, що зміни до Порядку були ухвалені у порушення встановленої процедури та без урахування численних пропозицій громадськості, що були надіслані Державній архівній службі під час двох кіл консультацій. Загалом було виявлено щонайменше 23(!) невідповідності нового Наказу чинним законам України.

Нагадуємо, що всі наративи країни-агресора будуються на сфальсифікованій і замовченій, а часто і привласненій історії українських земель. Розвиток історичної науки, а відтак і відкритість архівів, є питанням національної безпеки України. Однак, новітня історія українських архівів, а надто пожежа в Кам'янець-Подільському міському архіві, крадіжки в Центральному державному історичному архіві України, м. Львів, втрата державних архівів Донецької, Луганської областей та в АР Крим є переконливим свідченням стратегічного значення архівів та реальних ризиків і загроз, що постають перед архівами.

Наголошуємо, що відсутність об’єднаного порталу архівів, де будь-який громадянин міг би отримати інформацію про наявність архівних документів і переглянути їх оцифровані копії, у тому числі для перевірки оприлюднених в ЗМІ матеріалів (факт-чекінг), є свідченням браку державної політики щодо розвитку і популяризації архівної сфери. В цілому діяльність архівних установ є малопомітною в загальносуспільному дискурсі, а просвітницька діяльність здебільшого не виходить за межі стін архівів. Суспільство не обізнане з катастрофічним станом державних архівів, приміщення яких перебувають в аварійному стані (Державний архів Одеської області). Будівництво нових приміщень відбувається надто повільно або перейшло в стадію довгобуду, як от архівосховище Державного архіву Київської області. А Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України взагалі перебуває на межі переміщення у непристосовані та промислові підприємства.

Констатуємо, що архівна сфера, на противагу до західних аналогів, де архіви є активним гравцем і важливим джерелом інформації для таких сфер, як освіта, наука та медіа, стала затишною закритою гаванню для колишніх держслужбовців, які тихо досиджують на різних керівних посадах до пенсії.

У той же час рекомендації Комітету міністрів Ради Європи підкреслюють, що добре збережені й доступні архіви є важливою складовою демократичного функціонування суспільств.

З огляду на критичний стан архівної сфери, ми вимагаємо:

 • від Верховної Ради України:

 • провести слухання на тему розвитку архівів, як елементу національної безпеки України;

 • від Кабінету Міністрів України:

        

 • забезпечити проведення комплексного аудиту державних архівних установ, зокрема наявних приміщень та архівосховищ, а також обставин призначення на посади державних центральних та обласних архівів, їх рівня кваліфікації відповідно до встановлених кваліфікаційних вимог, а також результатів їх діяльності та ефективності;
 • забезпечити завершення будівництва комплексу споруд центральних державних архівів в м. Києві, знайти приміщення для Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, а також розглянути можливість добудови, передачі на баланс державних обласних архівів приміщень для забезпечення належного зберігання документів НАФ;
 • розглянути можливість затвердження та фінансування, у т.ч. зі залученням міжнародної допомоги та партнерства, галузевої програми оцифрування найбільш затребуваних документів НАФ, а також тих документів, стан яких є під загрозою;

 • від Міністерства юстиції України

 • скасувати Наказ №2059/5 та, у відповідності до встановлених процедур із залученням громадськості, розробити нову редакцію Наказу, що буде відповідати букві та духу Закону; 
 • ініціювати перевірку обставин виникнення Наказу та забезпечити притягнення винних до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності;
 • забезпечити проведення прозорих консультацій з громадськістю щодо усіх нормативно-правових актів у архівній сфері відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996, а також їх погодження Державною регуляторною службою України.

Ця заява є відкритою до підписання.

Щоб підписатися, надішліть ПІБ та посаду/рід занять або назву організації на електронну пошту:

archives4people@googlegroups.com.

Заяву підтримали:

Громадські об’єднання та рухи:

 1. ГО “Історична правда”
 2. ГО “Інститут Масової Інформації”
 3. ГО “Детектор Медіа”
 4. ГО "Центр демократії та верховенства права”
 5. ГО “Центр досліджень визвольного руху”
 6. ГО "Центр політичних студій та аналітики «Ейдос»
 7. ГО «Центр генеалогічних досліджень, м. Київ»
 8. Благодійний фонд “Героїка”
 9. ГО "Інтерньюз-Україна”
 10. ГО "Вінницьке історичне товариство"
 11. ГО "Інформаційно-ресурсний центр громад Львівщини"
 12. ГО "Український інститут з прав людини"
 13. ГО "Дніпровське генеалогічне товариство"
 14. ГО "Центр релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків",
 15. ГО "Центр Діскавері"
 16. ГО "Молодь Шишаччини ХХІ", Шишацький район, Полтавська область
 17. Редакція сайту "Доступ до правди"
 18. Ініціативна група #SaveKharkiv
 19. ГО "Нове Залісся"
 20. ГО "Валькірія"
 21. Громадська правозахисна організація "ПРАВО на ЖИТТЯ" (Херсон)
 22. ГО «Вікімедіа Україна» (рішення Правління №27/2018 від 16 серпня 2018)
 23. ГО Львівське обласне відділення Товариства зв'язків з українцями за межами України (Товариство "Україна-Світ")
 24. Фонд підтримки інформаційних проектів "Алгоніка" (м. Суми)
 25. ГО "Центр UA"
 26. Українсько-американська громадська організація "Razom"
 27. ГО "Громадське телебачення Приазов'я"
 28. ГО Інформаційний центр "Майдан Моніторинг"
 29. ГО Ініціативний рух "Громадський патруль"
 30. Видавництво Sova Books
 31. Громадянський рух "Відсіч"
 32. ГО "Донецький прес-клуб"
 33. ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини"
 34. ГО "Дев'ятий полюс"
 35. ГО Uzhhorod Modernism
 36. Організація "Чайна Імперія"
 37. Громадська організація "КРАЄВЄД", м. Одеса
 38. Громадська організація "Громадський рух "Прозора влада"
 39. ГРОМАДСЬКЕ ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ «КОМІТЕТ ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ «ОБЕРІГ»
 40. Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Європейська молодь України"
 41. ГО "Солом'янські парки". Керівник Єфремов Михайло Борисович
 42. ВГО "Наукове гуманітарне товариство" - "LikБез. Історичний фронт"
 43. Громадська організація "ОДЕСІ-600 плюс"
 44. Суспільна служба Кам'янця-Подільського
 45. ГО "Вінницька обласна організація Суспільної Служби України"
 46. Екологічна громадська організація "МАМА-86" в Донецькій області
 47. Українське геральдичне товариство
 48. МО Пласт Національна Скаутська Організація України
 49. ГО Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору HREC in Ukraine
 50. Громадська організація "Вітовське Українське Товариство". Товариство історико- просвітницького спрямування

Індивідуальні підписанти:

 1. Олександр Краковський, дослідник
 2. Лариса Денисенко, правозахисниця
 3. Олексій Панич, НВО "Дух і Літера"
 4. Ольга Бондар, адвокат
 5. Комарова Ольга Олегівна, аспірантка кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 6. Сергій Фазульянов, генеалог, приватний підприємець
 7. Михайло Якубович, кандидат історичних наук, директор Центру ісламознавчих досліджень Національного університету "Острозька академія"
 8. Назарінський Руслан Олегович, аспірант Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського
 9. Алля Мулявка, громадський активіст української діаспори Італії, волонтер зони ООС, волонтер “Life line”, культурний медіатор
 10. Щепанський Віталій, кандидат філософських наук, дослідник.
 11. Антон Земанек, магістрант Економічного університету у Празі (VŠE), дослідник, співавтор видань з історії м. Шостка, дописувач україномовного розділу Вікіпедії
 12. Забілий Руслан, генеральний директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів)
 13. Ігор Бігун, член громадської ради при Державній архівній службі України, науковий співробітник Львівська міська громадська організація "Центр досліджень визвольного руху, редактор "Історичної правди"
 14. Олексій Новіков, генеалог, приватний підприємець
 15. Ірина Соломко, журналіст
 16. Олександра Матвійчук, Центр громадянських свобод
 17. Сергій Батоговський, дослідник
 18. Ростислав Камерістов, публіцист, історик
 19. Альошин Артур Сергійович, генеалог, студент Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща)
 20. Дмитро Хоркін, генеральний продюсер Українського радіо
 21. Іван Патриляк, історик, д.і.н., професор
 22. Віктор Таран, член ради РПР, Голова Центру "Ейдос”
 23. Долецький Віктор Анатолійович, директор центру вивчення генеалогії "Пращур".
 24. Навроцький Сергій, дослідник власного роду, магістр-інженер.
 25. Дмитро Копилов, публіцист, історик
 26. Дідик Олександр Андрійович, студент ЛНУ ім. Івана Франка
 27. Артем Комісаренко, секретар Правління ГО «Вікімедіа Україна»
 28. Максим Кобєлєв, голова Ініціативи "Дріжджі"
 29. Ярослав Калакура, д.і.н., історіограф, джерелознавець, архівознавець, академік Академії наук вищої школи України, професор КНУ ім. Т.Г.Шевченка, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, ст. науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України член Громадської ради при Державній архівній службі України, член ГО “Спілка архівістів України”
 30. Андрій Ковальов, член правління БФ "Героїка", дослідник архівів, журналіст
 31. Оксана Юркова, к.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, ініціатор та співкоординатор "Електронного архіву Михайла Грушевського
 32. Андрій Жив’юк, канд. іст. наук, доц., керівник науково-редакційної групи книги «Реабілітовані історією. Рівненська область».
 33. Софія Середа, журналіст, автор циклу репортажів про пошуки репресованих родичів за допомогою відкритих архівів КГБ
 34. Володимир Бірчак, історик, журналіст, архівіст, екс-заступник директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху, редактор інтернет-видання "Історична правда", науковий співробітник інституту історії церкви Українського католицького університету
 35. Володимир Мороз, к.і.н., науковий співробітник Інституту історії церкви Українського католицького університету
 36. Георгій Папакін, д.і.н., архівіст, директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України
 37. Тарас Шамайда, рух "Простір свободи"
 38. Валентин Краснопьоров, координатор руху "Сильні громади" ГО "ЦентрUA"
 39. Павло Островський, журналіст
 40. Василь Герун, історик, архівіст
 41. Прокоп Юлія Віталіївна, кандидат історичних наук, старший викладач Одеської національної академії зв'язку імені О.С. Попова
 42. Олександр Федоришен, історик, директор Центру історії Вінниці
 43. Михайло Кальницький, дослідник, член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури
 44. Надія Маркова, дослідниця
 45. Рішко Мар'яна Михайлівна, дослідниця
 46. Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, науковий співробітник інституту історії України НАН України; керівник Всеукраїнської кампанії "Пам'ять Нації", радіоведучий Українського радіо "Культура".
 47. Андрій Боровський, краєзнавець
 48. Сохацький Олег Еротейович, архітектор
 49. Мокроусова Олена Георгіївна, к.і.н., історик архітектури, головний
  фахівець Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації
  та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій
 50. Кадомська Марія Абрамівна - мистецтвознавець, києвознавець
 51. Блага Ольга Василівна, дослідниця
 52. Володимир Парацій, завідувач науково-дослідного та культурно-освітнього відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Тернопільська обл.), член Тернопільського осередку Наукового товариства ім. Шевченка
 53. Юлія В’ячеславівна Осташевська, завідувач відділу в Національному музеї історії України
 54. Ольга Скороход, журналіст Цензор.НЕТ, історик
 55. Вакало Ольга Валеріївна, редакторка Філії ПАТ "НСТУ" (Запорізька РД), голова Редакційної ради ПАТ "НСТУ”
 56. Антон Бондарєв, дослідник, засновник освітнього проекту «Ніч історії Харкова»
 57. Келєр Олексій Миколайович, директор ГНО Інститут етнічних досліджень, член Президії Асоціації Німців України
 58. Дрожжин Олексій Леонідович, старший викладач Одеського національного морського університет, дослідник.
 59. Придатченко Юлія Вікторівна, юрист
 60. Шемет Микола Миколайович, дослідник. м.Харків
 61. Оксана Гаврилевська, педагог, краєзнавець
 62. Борисова Тетяна Анатоліївна, дослідниця, історик,спеціаліст кафедри археології ФГН Національного університету "Києво-Могилянська академія"
 63. Борисов Вадим Петрович, дослідник, історик, спеціаліст НаУКМА
 64. Моренець Віктор Іванович, дослідник, автор книг, член Історичного клубу "Холодний Яр"
 65. Ірина Львова, журналіст, письменниця
 66. Геннадій Єфіменко, к.і.н., Інститут історії України
 67. Дрожжин Денис Леонідович, дослідник
 68. Денисенко Ігор Миколайович - член правління Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням "Діти підземелля"
 69. Алексей Липес, заместитель главы правления Института Национальной Еврейской Памяти, генеалог, историк, переводчик
 70. Надя Липес, глава правления Института Национальной Еврейской Памяти, генеалог, историк, автор серии книг "Генеалогия для чайников", публицист
 71. Віктор Крупина, старший науковий співробітник Інституту історії України Нан України, кандидат історичних наук
 72. Журило Дмитрий Юрьевич, канд. техн. наук., доцент каф. Истории науки и техники Национального технического университета "Харьковский политехнический институт", исследователь истории высшего образования Восточной Украины
 73. Юлія Чаплінська, журналістка
 74. Малород Максим Олександрович, дослідник
 75. Шкляр Руслан, дослідник
 76. Кунець Вікторія Вячеславівна , к. і. н., ст. наук. співробітник, Інститут тваринництва НААН (Харків)
 77. Ольга Богачевська, журналістка, дослідниця
 78. Затилюк Ярослав Володимирович, історик, к.і.н., науковий співробітник Інституту історії НАНУ та Національного музею історії України, старший викладач кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія"
 79. Тетяна Григор'єва, доцентка НаУКМА
 80. Кравчук Павло Павлович, історик, головний спеціаліст з охорони культурної спадщини департаменту культури і туризму Запорізької міської ради
 81. Горковчук Людмила Вікторівна, дослідниця
 82. Григорій Тичина, телепродюсер, приватний дослідник
 83. Філіп Дикань, журналіст, дослідник історії Харкова
 84. Олег Стецишин, головний редактор газети "Історія+".
 85. Катерина Диса, PhD, к.і.н., доцентка кафедри історії НаУКМА
 86. Дреєв Олександр Федорович, керівник відділу Інформатизації ПП "Хімпостачальник", м. Рубіжне
 87. Віталій Скальський, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, викладач кафедри історії НаУКМА.
 88. Тетяна Аркадіївна Балабушевич, доцент НаУКМА
 89. Арістов Вадим Юрійович історик, к.і.н., науковий співробітник Інституту історії НАНУ та Національного музею історії України, старший викладач кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія"
 90. Яшин Вадим Александрович, кандидат історичних наук, доцент Криворізького

державного педагогічного університету, член ГО "Українська асоціація юдаїки"

 1. Сливка Микола Анатолійович журналіст
 2. Олена Приймач, журналістка
 3. Олег Шама, редактор розділу Історія ж. Новое время
 4. Комликова Галина Іванівна, к.і.н., директор бібліотеки Сумського НАУ
 5. Твердовський Антон Юрійович - історик, кафедра новітньої історії України, Запорізький національний університет
 6. Барановська Олена Андріївна, історикиня
 7. Бойко Володимир Миколайович - директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук
 8. Андрій Заярнюк, викладач історії, Університет Вінніпега
 9. Іродова Олена, голова правління ГО "Дніпровське генеалогічне товариство", дослідниця
 10. Онисько Ольга Олегівна, менеджер, досліджую історію роду.
 11. Кириченко Анна Володимирівна Журналістка/історикиня
 12. Володимир Федотов, голова ГО "Товариство культурної спадщини "Заслав'є"
 13. Перепічка Сергій Зіновійович, дослідник
 14. Михайло Кірсенко, доктор історичних наук, професор НаУКМА
 15. Єгор Стадний, історик, директор Аналітичного центру CEDOS
 16. Ярич Володимир Петрович – аспірант Кам'янець - Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
 17. Владислав Резніков, к.і.н., ПП «Східно-Європейський центр інновацій»
 18. Назаренко Юлія Олегівна, Студентка кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія»
 19. Інна Ніколайчук, продюсерка інтернет-проектів
 20. Тетяна Миколаївна Євсєєва, ст.н.с. Інституту історії України НАН України, к.і.н.
 21. Чорна Марія Романівна, дослідниця, студентка кафедри історії Національного університету Kиєво-Mогилянськa академія, старша наукова співробітниця Музейно-виставкового центру "Музей історії міста Києва".
 22. Осьмак Владислава Анатоліївна, керівниця Центру урбаністичних студій НаУКМА
 23. Галина Басара-Тиліщак, к.і.н., науковий співробітник Інституту історії України НАНУ
 24. Тютенко Роман, історик, аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка
 25. Войтко Наталія Володимирівна, бакалавр історичних наук, студентка кафедри історії НаУКМА.
 26. Анатолій Миколайович Бараннік, науковий співробітник Національного музею історії України
 27. В'юн Віталій Анатолійович, депутат Шишацької районної ради Полтавської області
 28. Сергій Поліщук, дослідник
 29. Ониськів Олег Григорович працівник апарату Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області
 30. Валерій Скоцик, історик, директор Гощанської районної гімназії Рівненської області.
 31. Ксеня Кебузинська, завідувач, Центр слов'янських та східно-європейських джерел ім. Петра Яцика, Бібліотека Торонтського університету
 32. Хижняк Віталій Іванович, аматор
 33. Орищенко Роман Михайлович, дослідник.
 34. Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор
 35. Гарбар Лариса, к.і.н, дослідниця історії бібліотечної справи, н.с. Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського
 36. Мараєв Владлен Ростиславович, к. і. н., провідний науковий співробітник НДЦ гуманітарних проблем Збройних Сил України.
 37. Орленко Марина Володимирівна, дослідник
 38. Андрій Сухих, аспірант кафедри історії Національного університету "Острозька академія", екс-заступник голови ГО "Неподільна Україна"
 39. Олег Гарник, адвокат, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України
 40. Мороз Володимир Іванович, історик
 41. Колодкевич Галина Вікторівна, кандидат філологічних наук, літературознавець
 42. Ярина Цимбал, науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
 43. Світлана Орел, журналіст, власний кореспондент газети "Дзеркало тижня" по Кіровоградській області, автор краєзнавчих досліджень
 44. В'ячеслав Романовський, Член Національних спілок письменників і журналістів України, голова Творчої асоціації літераторів "Слобожанщина" (Харків)
 45. Гірік Сергій Іванович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво", старший викладач кафедри історії НаУКМА, вчений секретар Української асоціації юдаїки
 46. Піддубний Сергій Васильович, член НСПУ, дослідник праукраїнської історії та мови
 47. Алексей Батурин, журналист
 48. Журомська Ганна Василівна, службовець ДП "МТП "Чорноморськ"
 49. Осипенко Олександр Валентинович, кандидат історичних наук, старший викладач
 50. Коваль Світлана Іванівна, дослідниця, докторант
 51. Павленко Сергій Олегович, дослідник Гетьманщини, шеф-редактор історичного журналу "Сіверянський літопис" (м.Чернігів)
 52. Романюк Михайло Васильович, історик, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту ім. І. Крип'якевича НАН України
 53. Бала Тарас Миколайович, нечуючий дослідник історії глухих Галичини
 54. Костянтин Новохатський, член Громадської ради при Комітеті з питань культури і духовності Верховної Ради України
 55. Середяк Алла Володимирівна, канд.іст.наук, доцент кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім.Івана Франка
 56. Тяглий Михайло Іванович, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту (Київ)
 57. Квасков Євген Ігорович, Громадська спілка "Центр національно-патріотичного виховання" (голова)
 58. Сергій Вакуленко, кандидат філологічних наук, голова Харківського історико-філологічного товариства
 59. Іван Пономаренко, громадський діяч
 60. Лариса Шелестак, магістр історії, аспірант історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка
 61. Паночко Михайло, к.ф.н., доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
 62. Михайленко Галина Миколаївна, к.і.н., доцент кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університет
 63. Дубік Марія Вікторівна. Магістр музичного мистецтва, органіст
 64. Монькін Олексій, дослідник, автор сайтів : "Приватні фамільні архіви - Google Sites", "Реєстри та компути - Google Sites", генеалог, член БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "БІЛИЙ СЛОН"
 65. Лехнюк Роман Олегович. Кандидат історичних наук, асистент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка
 66. Черемісін Олександр Вікторович, доктор історичних наук, доцент кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Херсонського державного аграрного університету
 67. Подоляк Станіслав Володимирович, незалежний консультант з реінжинірингу бізнес-процесів
 68. Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень
 69. Василь Гулай, д. політ. н., проф., завідувач кафедри міжнародної інформації НУ "Львівська політехніка"
 70. Смирнова Тетяна Сергіївна, кандидат юридичних наук, доцент Національного університету "Києво-Могилянська Академія"
 71. Хавіна Тамара Сергіївна, вчитель, НВК "ЗОШ I-III ст. №11-ліцей", м.Ковель
 72. Гардашук Тетяна Василівна, д.філос.наук, провідний науковий співробітник
 73. Гордійчук Дарія Іванівна, здобувач науково-освітнього ступеня "Магістр" Теоретико-композиторського факультету (музикознавство) у Львівській національній музичній академії імені М.Лисенка
 74. Ліпчинська Ірина Олександрівна магістрантка кафедри музичного мистецтва КПНУ імені Івана Огієнка, викладач музично-теоретичних дисциплін
 75. Тарасова Тетяна Володимирівна - психолог, дослідник генеології
 76. Віталій Масненко, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького
 77. Сергій Петров, історик, секретар ГО «Інформаційний Центр "Майдан Моніторинг», дописувач україномовного розділу Вікіпедії
 78. Козловський Ігор Анатолійович ст.наук.співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України, к.істор.н.
 79. Всеволод Глушейко, магістрант Одеської національної академії зв‘язку ім. О. М. Попова, інженер-проектувальник систем безпеки
 80. Брикайло Людмила Федорівна, пенсіонерка
 81. Олеся Ісаюк, д-р гуманітарних наук, співробітниця Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького"
 82. Кудинов Дмитрий Сергеевич, историк, генеалог, сотрудник "Международного генеалогического центра"
 83. Шойко Олена Вікторівна, дослідниця
 84. Охріменко Андрій, юрист, дослідник
 85. Назаренко Михайло Йосипович, к. філол. н., доцент кафедри російської філології КНУ імені Тараса Шевченка
 86. Корусь Олена Павлівна, мистетцвознавець, аспірант, дослідник історії вітчизняного фарфору-фаянсу, співробітник Національного музею "Київська картинна галерея"
 87. Поліна Поберезкіна, канд. філол. наук, дослідниця
 88. Янковський Олексій, дослідник історії Києва
 89. Олена Бетлій, к.і.н., доцент кафедри історії НаУКМА, дослідниця Центру міської історії ЦСЄ у Львові
 90. Дорошенко Ольга, дослідник, адміністратор генеалогічного форуму GENEO-ГЕНЕО
 91. Коровченко Алена, досліднік
 92. Буренков Віктор Миколайович, аспірант кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету
 93. Сіверська Олена Іллівна, п/п
 94. Тетяна Пастушенко, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАНУ, кандидат історичних наук
 95. Степанок Андрій Іванович, краєзнавець, займаюсь генеалогічними дослідженнями власного родоводу та історією сіл Глухівщини
 96. Зіневич Наталія, к.і.н., с.н.с. Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ
 97. Татаринов Сергей Иосифович, кандидат исторических наук, доцент, Голова Донецької ОО ВГО Українське товариство охорони пам'яток історії та культури
 98. Юрій Васильович Данилець, к.і.н., доцент кафедри історії України Ужгородського національного університету
 99. Яненко Анна Сергіївна, к.і.н., провідний науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
 100. Василь Мустеца, Чернівці, дослідник історії національно-визвольного руху
  на Буковині в середині ХХ століття
 101. Погорєлов Анатолій Анатолійович, к.і.н., доцент Навчально-наукового інституту історії, політології та права МНУ імені В.О. Сухомлинського (Миколаїв)
 102. Ремезенко Юлiя Володимирiвна, музикознавець, дослідник
 103. Нагнибіда Руслан Васильович, молодший науковий співробітник НІАЗ "Кам'янець", здобувач Центру Пам'яткознавства НАН України, стипендіат німецько-української комісії істориків
 104. Темірова Надія, д.і.н., професор
 105. Крилова Юлія Борисівна, бакалавр історії НаУКМА, студентка Вроцлавської академії мистецтв
 106. Володимир Віталійович Погорілий, приватно практикуючий лікар - психотерапевт
 107. Петрик Алефтина Дмитрівна - пенсіонерка
 108. Дмитро Карпій, журналіст, голова комісії Броварської міської ради Київської області з питань найменувань та пам'ятних знаків
 109. Товстий М.І., пенсіонер, дослідник-генеалог
 110. Куліш Марія Ігорівна, піаністка, магістр музичного мистецтва, аспірантка КУ ім. Б. Грінченка, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України
 111. Яриш Олександр Михайлович, військовослужбовець, дослідник
 112. Дубінська Катерина Олександрівна, аспірантка кафедри всесвітньої історії ДНУ імені Олеся Гончара
 113. Віктор Остапець, дослідник, підприємець
 114. Мусієнко Ірина, кандидат історичних наук
 115. Смирнова Ельвіра Дем'янівна, лікар, Одеська обласна клінічна лікарня
 116. Олександра Сергіївна Оберенко, магістрантка кафедри історії, НаУКМА
 117. Остап Єднак, народний депутат України 8 скликання
 118. Пархоменко Олена, кандидат економічних наук, доцент, ХНУ імені Каразіна
 119. Олексій Балюра - генеалог, приватний підприємець, член Асоціації професійних генеалогів
 120. Малецький Сергій Леонідович, дослідник, журналіст, член НСЖУ
 121. Ольга Бертелсен, історик, д.і.н., Європейський університет/Інститут (Флоренція, Італія)
 122. Носачов Віталій Геннадійович, викладач історії, член Національної спілки краєзнавців України, місто Ізюм
 123. Катріна Розкладай, к.філол.н., ГО “Детектор медіа”
 124. Цибульський Володимир Всеволодович, оцінювач.
 125. Іван Козленко, Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка
 126. Широчин Семен Станіславович, кандидат технічних наук, дослідник архітектури радянського періоду
 127. Геннадій Іванущенко, член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, керівник архіву Української Інформаційної Служби в Лондоні
 128. Марія Шведова, лінгвіст
 129. Гончар Михайло Васильович - канд. пед. наук, начальник Управління освіти Каховської міської ради
 130. Бачило В'ячеслав Володимирович, консультант з податкового та бухгалтерського обліку
 131. Короненко Ганна, журналіст Українського радіо (Суспільне:UA)
 132. Глушковецький Анатолій Леонідович, к.і,н., доцент, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 133. Панков Олександр Борисович, архітектор
 134. Сорокіна Ксенія, випускниця (магістр) історичного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова
 135. Богуславський Дмитро Валентинович, в.о. директора КП "Журфонд" Національної спілки журналістів України.
 136. Куцаєва Тамара - кандидат історичних наук, голова ГО "Культура заради майбутнього", старший науковий співробітник Національного музею історії України
 137. Ткаченко Алла Сергіївна, педагог
 138. Піскова Лариса Володимирівна. Голова ГО "ВіРУС" (Відродження і розвиток українського села)
 139. Пінчук Олена Валентинівна головний фахівець Департаменту інформаційної політики ПАТ "Укрзалізниця" журналіст
 140. Сироватко Володимир Дмитрович, аналітик, юрист, дослідник, державний службовець, м.Київ.
 141. Шабайкович Галина Михайлівна, начальник відділу інформаційних технологій ЛРЦОЯО
 142. Котис Олександр Михайлович, головний редактор інтернет-журналу про історію Луцька і Волині "Хроніки Любарта"
 143. Тетяна Хорунжа, історик
 144. Петренко Крістіна Олександрівна, радіо- та телеведуча ПАТ "НСТУ", блогер
 145. Рофе-Бекетова Олена Федорівна, громадський діяч; директорка БО "Благодійний фонд "Харків з тобою"
 146. Мильніков Сергій Леонідович, приватний підприємець
 147. Покотило Костянтин Михайлович доцент кафедри філософії КНУБА
 148. Бучковський Олександр Володимирович., Вчитель м. Камянець-Подільський
 149. Федик Іван Ігорович, доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка
 150. Козлов Сергій Валентинович дослідник - www.genealogia.name, засновник генеалогічного форуму GENEO-ГЕНЕО (forum.genoua.name)
 151. Кравченко П. М., к.і.н., ГО "Подільська спадщина"
 152. Богдан Біляшівський, Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили"
 153. Мірзаєва Марина Сергіївна, науковий співробітник Національного музею історії України
 154. Тетяна Шептицька, кандидат філологічний наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили", дослідниця, журналістка, поетка, громадська діячка
 155. Сергій Миколайович Єрмошкін, PhD, голова правління Одеського обласного ромського конгресу, секретар Ромської ради України, працівник Державного архіву Одеської області
 156. Джафарова Світлана Вікторівна, бібліограф Наукової бібліотеки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, дослідник
 157. Сімакова Тетяна Віталіївна, дослідниця свого родоводу
 158. Олександр Шаповалов, голова правління ГПО "ПРАВО на ЖИТТЯ"
 159. Майборода Юрій Георгійович, депутат Знам'янської міської ради, Кіровоградської обл
 160. Бєлова Олена, дослідник, адміністратор генеалогічного форуму GENEO-ГЕНЕО (forum.genoua.name)
 161. Кислов Михайло Даніілович, редактор історико-культурологічного альманаху "Фронтири міста"
 162. Іван Дивний, відповідальний редактор офіційного сайту Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України
 163. Наталія Гурковська, адвокат
 164. Васильківський Олег Анатолійович, дослідник
 165. Віталій Хоменко, аспірант Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України
 166. Дорошенко Ірина Станіславівна, бібліотекар, Центральна бібліотека Індустріального району м. Харкова
 167. Ігор Смуток, к.і.н., доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
 168. Малаш Олександра Василівна, вчитель української мови та літератури Київської дитячої Академії мистецтв ім. М.І.Чембержі.
 169. Яцечко-Блаженко Тетяна Володимирівна, історик, журналіст, викладач СНУ імені Лесі Українки
 170. Катерина Кобченко, к.і.н., наук. співробітниця Центру українознавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка
 171. Кузнєцов Вячеслав Олександрович, зав. лабораторії факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова
 172. Сергій Наумук, заступник головного редактора газети "Волинь", краєзнавець, м.Луцьк
 173. Саяний Михайло Іванович - директор Зміївському краєзнавчого музею, Заслужений працівник культури України,
 174. Саяна Ірина Олександрівна - науковий працівник Зміївського краєзнавчого музею.
 175. Романюк Дмитрий Григорьевич, исследователь
 176. Євген Букет, головний редактор газети "Культура і життя", член правління Національної спілки краєзнавців України
 177. Людмила Антоновна Асмаловская, дослідниця свого родоводу
 178. Литвиненко Роман Олександрович, д.і.н., професор, завідувач кафедри всесвітньої історії, Донецький національний університет імені Василя Стуса
 179. Добровольська Наталія Євгенівна, музикознавець, історик, культуролог, дослідник родоводу
 180. Александр Божок, дизайнер, журналист
 181. Гринь Микола, член НСЖУ, краєзнавець
 182. Садовська Надія Володимирівна, викладач Університету Третього віку, м. Київ
 183. Іван Монолатій, історик, доктор політичних наук, професор, дійсний член НТШ, кавалер Хреста Івана Мазепи
 184. Петрів Ірина, директор PR-агентства «Брендком»
 185. Микола Байдюк, перекладач, методист Українського центру оцінювання якості освіти
 186. Вікторія Волошенко, к.і.н., доц., доц. кафедри теорії та історії держави і права НТУ
 187. Савчук Сергій Ігорович, програміст
 188. Олександр Стукало, перекладач, редактор
 189. Альона Артюх, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Національного музею літератури України
 190. Пірко Марія, магістр історії, аспірант історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка
 191. Ткаченко Тетяна Юріївна, науковий журналіст
 192. Ростислав Мельників, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української і світової літератури ХНПУ ім. Г. Сковороди
 193. Дарина Пирогова, координаторка проектів, соціологиня, Аналітичний центр CEDOS
 194. Скорина Людмила, кандидат філології, докторант кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького
 195. Демчук Сергій, редактор відділу "Коментарі" журналу "Країна"
 196. Стецюк Вадим Борисович, к.і.н., доцент кафедри історії України Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 197. Людмила Брега, кандидат філологічних наук, викладач
 198. Неласий Володимир Олександрович, державний службовець
 199. Смерек Оксана Степанівна, перекладач
 200. Тетяна Пилипчук, завідувачка науково-дослідним відділом Харківського літературного музею
 201. Смотрицька Тетяна Ігорівна, дослідниця історії своєї родини
 202. Рибка Олена Петрівна. зберігач фондів ОКЗ "Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди"
 203. Бродович Віра Михайлівна, редактор
 204. Дробний Віктор Сергійович, студент-магістрант Навчально-наукового інституту історії політології та права Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського, краєзнавець
 205. Ірина Цілик, письменниця, кінорежисерка
 206. Городівська Оксана Любомирівна, журналістка, редакторка Привіт/media&production
 207. Проців Микола Павлович, заступник директора з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею
 208. Піскунова Ольга, аспірантка ХДАК
 209. Віталій Чернецький, професор славістики, директор Центру російських, східноєвропейських та євразійських досліджень Канзаського університету (США), віце-президент і науковий секретар Наукового товариства ім. Шевченка в Америці
 210. Войтюк Іван Іванович, проектувальник
 211. Єгорова Наталія Миколаївна, ФОП
 212. Михайло Кірсенко, професор, доктор історичних наук, НаУКМА
 213. Чиркова Тетяна Валеріївна, громадянка України, харків'янка
 214. Галян Тарас, дослідник
 215. Наталія Зубар, Інформаційний центр "Майдан Моніторинг", голова правління
 216. Моторна Ірина, к.і.н., вчитель історії Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Біляївського району Одеської області
 217. Юлія Юрчук, дослідниця, історик, Університет Сьодерторн, Стокгольм, Швеція
 218. Володимир Дорошек, історик, видавець
 219. Філевська Тетяна В’ячеславівна, керівник ГО Інститут Малевича креативна директорка Українського інституту
 220. Дроздовська Наталія, дослідник власного роду.
 221. Мовчан Раіса Валентинівна, доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
 222. Тристанов Борис Юрійович, краєзнавець, автор сайту "Історія Полтави" (http://histpol.pl.ua).
 223. Анна Чайковська, пенсіонерка. Вінниця
 224. Мицик Юрій Андрійович, доктор істор. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний наук. співробітник відділу актової археографії Інституту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України.
 225. Добріян Дар'я Михайлівна, дослідниця життя і творчості Олександра Мурашка Генеральний директор міського музею "Духовні скарби України"
 226. Гірак Галина Степанівна, журналіст "АиФ в Украине"
 227. Понамарчук Ігор Ігорович, аспірант історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка
 228. Спінул Олег Юрійович, архітектор-реставратор
 229. Олег Гуга, священик УПЦ, дослідник
 230. Цибка Веніамін Іванович, генеалог, архівіст, член правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України
 231. Щукін Володимир Володимирович, кандидат історичних наук, доцент
 232. Цибка Тетяна Миколаївна, головний економіст Обласного відділення ПАТ "Промінвестбанк" в м. Суми.
 233. Тетяна Володимирівна Павлова, доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії і історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв
 234. Булах Дмитро Андрійович, депутат Харківської обласної ради
 235. Кушнір Павло Тимофійович, кандидат історичних наук, голова Громадської організації "Вільний інформаційний простір", автор проекту "Електронний історичний архів України".
 236. Вінницька Алла Борисівна, головний лікар LISOD, лікар-онколог, професор, доктор медичних наук
 237. Ігор Ольшевський, письменник, журналіст, член НСПУ, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша та обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського.
 238. Булавінова Юлія Володимирівна, адвокат.
 239. Коржик Тарас Михайлович, дописувач та адміністратор україномовного розділу Вікіпедії
 240. Марченко Наталія Валеріївна, провідний науковий співробітник Меморіального музею-квартири імені. П. Г. Тичини
 241. Богун М. В., дослідник власного родоводу, Вінниця
 242. Світлана Яковенко, видавець, Сідней.
 243. Гордієнко Дмитро Сергійович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України
 244. Тетяна Окопна, співробітниця Посольства України в Чеській Республіці
 245. Антоненко Вікторія Володимирівна, історик, Національний музей Тараса Шевченка
 246. Компаниец Оксана, генеалог, Франция
 247. Ерфольг Ксенія, аспірантка Інституту української археографії та джерелознавства НАН України
 248. Кузовова Наталя Миколаївна, доцент кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету
 249. Котляр Юрій Вадимович, доктор історичних наук, професор (Миколаїв)
 250. Понамарчук Яна Юріївна, директор салону Шедевр
 251. Леонід Косаківський, київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр., народний депутат України III скликання
 252. Марічка Штирбулова, акторка, музикант театр «Дах», театр-пральня лялькове кабаре «ЦеШо»
 253. Сєрікова Анастасія Леонідівна, редакторка
 254. Сподарець Михайло Павлович, доцент кафедри історії української літератури Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
 255. Ременяка Оксана Сергіївна, старший науковий співробітник, завідувач відділу МНТ ІПСМ НАМ України
 256. Довганішина Наталія Володимирівна, начальник служби бренду та комунікацій, УкрСиббанк
 257. Музиченко Інна Петрівна, методист, викладач образотворчих дисциплін Броварської дитячої школи мистецтв, дослідник родоводу
 258. Москвітіна Дар'я, к.філол.н., доцент кафедри іноземних мов Запорізького державного медичного університету
 259. Віталій Гедз, кандидат історичних наук, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею
 260. Олексій Руденко, керівник Творчого об'єднання "Ніч в Університеті", бакалавр історії.
 261. Олена Матушек, завідувач кафедри історії української літератури ХНУ ім. В.Каразіна
 262. Форостюк Олег Дмитрович, кандидат юридичних наук, дослідник, краєзнавець
 263. Павлюк Андрій Миколайович, кандидат історичних наук, автор і редактор проекту "Фаберова дача. Николаевская область. Электронная историческая энциклопедия" (history.mk.ua), дослідник.
 264. Романцова Богдана, редакторка видавництва "Темпора" і літературна критикиня
 265. Фотіна Неля Юріївна, краєзнавець, член Національної Спілки краєзнавців України
 266. Мазур Олександра, працівник культури
 267. Генеалогічне Товариство РІДНІ
 268. Журавльова Світлана Сергіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та компаративістики, Бердянський державний педагогічний університет
 269. Yakubovska Olga, docent kaf.promenevoi diagnostiky Vinnitsa national Medica University
 270. Різніченко Олександр, дослідник
 271. Форостенко Дар’я Анатоліївна, архіваріус Чорноморського національного університету імені Петра Могили
 272. Передерій Ірина Григоріївна, завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, доктор історичних наук, доцент
 273. Литвинчук Ілля Володимирович, архітектор-реставратор, дослідник розвитку української архітектури та містобудування
 274. Яковлєв Юрій, історик (м. Івано-Франківськ)
 275. Чорна Інна Едуардівна, завідувач навчальним кабінетом, Українська військово-медична академія
 276. Кашуба-Вольвач Олена Дмитрівна, мистецтвознавець, провідний науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, кандидат мистецтвознавства
 277. Леся Демська-Будзуляк старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук, письменниця
 278. Дмитрий Широчин, директор, исследователь UAB "Genealogija ir Istorija", Vilnius, Lithuania
 279. Андрощук Павло Сергійович, видавець
 280. Морозова Ольга, кандидат історичних наук, доцент
 281. Іваницька Світлана Григорівна, кандидат історичних наук, доцент, Запоріжжя
 282. Ірина Січкаренко, дослідник родоводу, Київ
 283. Михайлова Тетяна, молодший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
 284. Парусімов Геннадій Вікторович, дослідник
 285. Лазарович Микола Васильович, професор, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету, заслужений працівник освіти України; доброволець російсько-української війни, учасник бойових дій. Тернопіль, Україна
 286. Brooke Schreier Ganz, Mill Valley, California, USA
 287. Кудінов Юрій Миколайович, головний економіст служби мікро-, малого та середнього бізнесу ТВБВ №10016/0114 "Ощадбанк", кандидат історичних наук, завідувач кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін ПІЕП ВМУРОЛ "Україна", начальник відділу міжнародних зв'язків ВМУРОЛ "Україна", ВНМУ ім.Миколи Івановича Пирогова, докторант, м. Київ
 288. Міюшкович Наталія Ярославівна, дослідниця
 289. Дмитрук Ірина Миколаївна, кандидат юридичних наук, Інститут історії, політології та права, МНУ ім. В.О. Сухомлинського
 290. Barbara Mannlein - genealogist, Tucson, Arizona
 291. Ruth Stern - genealogist, Tucson, Arizona
 292. Martin Mannlein - genealogist, family historian, Tucson, Arizona
 293. Комар Олексій, к.і.н., старший науковий співробітник Інституту археології НАН України
 294. Ігор Тодоров, доктор історичних наук, професор, Ужгородський національний університет
 295. Юлія Мисько, кандидат історичних наук, доцент, провідний науковий співробітник науково-дослідного сектору археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника
 296. Наталія Савченко зав.науково-експозиційного відділу Роменського краєзнавчого музею
 297. Малдаховська Ірина Леонідівна, випускниця історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського, дослідниця власного родоводу
 298. Джумига Євген Юрійович, к.і.н., юрист
 299. Оксана Зелік, старший викладач кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка
 300. Подуфалий Михайло, вчитель історії
 301. Коваль Ганна Василівна, дослідниця
 302. Цеунов Ігор Андрійович. Провідний архівіст Наукового архіву Інституту археології НАН України
 303. Дар'я Черкаська, к.і.н., докторантка Центру археології Стаффордширського університету (Англія)
 304. Пшеничний Дмитро Сергійович, дослідник
 305. Олена Крушинська, к.х.н., краєзнавець, дослідник пам'яток архітектури, автор сайту "Дерев'яні храми України", автор книжок "Дністер", "Сорок чотири дерев'яні храми Львівщини", "Два береги Збруча", "Zakarpati. Pruvodce byvalou Podkarpatskou Rusi", член міжнародних наукових товариств The Society for the Research of Wooden Churches and Belltowers, The International Molinological Society
 306. Леся Вакулюк, журналістка, ведуча ТК 24
 307. Харченко Ігор Валентинович, дослідник
 308. д-р Наталія Пилип’юк, Професор. Порівняльне літературознавство: українська, польська та іспанська літератури. Альбертський університет
 309. Платонова Катерина Сергіївна, студентка
 310. Марчук Галина Анатоліївна, дослідниця, м. Дніпро
 311. Julia Zabello - администратор сайта http://www.vgd.ru, исследователь
 312. Євген Павленко, заступник директора Видавництва "Київ-Париж-Дакар"
 313. Семененко Сергій Олексійович, дослідник
 314. Кудінов Дмитро Валерійович, доктор історичних наук, доцент, КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
 315. Юлія Маліцька, д.і.н.(PhD), лекторка, історик, Університет Сьодерторн, Стокгольм, Швеція
 316. Радій Радутний, письменник
 317. Борис Клименко, директор видавництва "Київ - Париж - Дакар"
 318. Рябченко Ольга Леонідівна, д.і.н., проф., завідувач кафедри історії і культурології Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова
 319. Коржов Юрій Борисович, краєзнавець
 320. Литвинець Юлія, генеральний директор Національного художнього музею України, м.Київ
 321. Кустрич Марина Анатоліївна, провідний фахівець відділу договірної роботи, УкрСиббанк
 322. Жадько Віктор, письменник, професор. Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова
 323. Мельник Тетяна Миколаївна, web developer
 324. Смирнов Юрий Геннадьевич, пенсионер
 325. Склокіна Ірина Євгенівна, к.і.н., Центр міської історії Центрально-східної Європи (Львів)
 326. Брайко Олександр Валентинович, кандидат філологічних наук, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України
 327. Байбурдова Наталя, учитель. Зеленодольська ЗШ #2
 328. Ковиріна Наталія Олександрівна, рід занять ІТ, майбутній дослідник затоплених міст Новогеоргіївська, Крилова
 329. Паутова Юлія Павлівна, Адміністратор ТОВ ”Альтіс-Ліфт”
 330. Пахомов Вячеслав Анатолійович, зав. ВТЛ, ПТАХОФАБРИКА ПОДІЛЛЯ
 331. Доманіцький Олександр Миколайович, лікар ортопед-травматолог, дослідник свого родоводу (м. Кам'янець-Подільський)
 332. Степанков Валерій Степанович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, академік УАІН
 333. Могорычев Владислав Константинович, Частный предприниматель, исследователь, Харьков
 334. Сербин, Роман․ Професор історії, Квебецький університет в Монреалі
 335. Анна Вилиоровна Левкович-Кукка, преподаватель, исследователь
 336. Ганна Кондаурова, провідний науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського
 337. Ярослав Богданович Лисейко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету "Львівська політехніка"
 338. Светлана Стреж, исследователь
 339. Андрій Білянський, інженер-приладобудівник
 340. Ходжаніязов Ігор Курбанбайович, програміст
 341. Сергій Марущенко, програміст, генеалог та історик-аматор
 342. Джафарова Галина Вікторівна, дослідник родоводу
 343. Гайворонский Игорь, инженер‭‮
 344. Тетяна Борис, к.і.н., дослідниця власного роду
 345. Ласінська Маріанна Юріївна кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського
 346. Джос Анатолій Миколайович дослідник власного роду
 347. Грачева Татьяна Львовна, Председатель нижегородского отделения СВРТ, пенсионер, ветеран труда
 348. Трубчанінов Сергій Васильович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 349. Оксана Івасюк, к. філолог. наук, старший науковий співробітник НДЛ грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка
 350. Цвелик Алексей Михайлович, доктор физ.-мат. наук, Брукхейвенская национальная лаборатория (США)
 351. Цвелик Елена Ефимовна, публицист, исследователь истории евреев Подолии (США)
 352. Субботіна Наталія Олексіївна, юрисконсульт
 353. Алєєва Яніна Альбертівна, маркетолог, дослідниця родоводу, громадський активіст
 354. Захаров Володимир Миколайович, двічі лауреат конкурсів Національної спілки письменників України в Полтавській області, історик-краєзнавець, програміст АСУТП
 355. Кравцов Андрій, дослідник
 356. Таран Лариса Іллівна, дослідник, член тов-ва політичних в’язнів і репресованих.
 357. Крупа Тетяна, історик, археолог, реставратор археологічної органіки та архівно-бібліотечних фондів
 358. Марина Дроботюк, мистецтвознавиця, дослідниця
 359. Алім Алієв, програмний директор Кримського Дому
 360. Палій Сергій, підприємець, дослідник сімейного родоводу, історик
 361. Олена Федак, аспірант Інституту архітектури Національного університету "Львівська політехніка"
 362. Музиченко Володимир Анатолійович, краєзнавець, дослідник, автор книг по історії м. Володимира-Волинського.
 363. Оліцький В'ячеслав Олександрович, кандидат історичних наук
 364. Просянюк Артем Олександрович, історик, вчитель історії Роздільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Роздільнянської районної ради Одеської області
 365. Пугач Дарія Сергіївна, редакторка.
 366. Мифтахов Ленар Раифович, краевед
 367. Михайловський Віталій Миколайович, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка.
 368. Гриневич Людмила Володимирівна д.іст.наук Інститут історії НАН України
 369. Гриневич Владислав Анатолійович д. пол. наук Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України
 370. Росляков Александр Александрович, исследователь, руководитель проекта "Украинская линия"
 371. Сніжана Чернюк, доцент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Житомирського державного університету імені Івана Франка
 372. Черняхівська Олена Михайлівна, начальник видавничого відділу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника
 373. Юрій Горкун, краєзнавець, адміністратор декількох краєзнавчих сторінок у фейсбуці
 374. Борова Ірина Миколаївна, вчитель історії
 375. Віта Вітренко, філолог, журналіст
 376. Коцюбинський Роман Олександрович, аналітик СМІ
 377. Катерина Синявська, адвокат
 378. Катерина Кишинська, асистент проекту "Підтримка реформи децентралізації в Україні U-LEAD з Європою", Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, дослідниця власного родоводу
 379. Андрющенко Едуард Сергійович, журналіст, кандидат історичних наук
 380. Judy Petersen Fort Collins, Colorado, USA
 381. Паскал Олексій Сергійович, робітник, Чеська Республіка
 382. Долгіх Марина Василівна, кандидат мистецтвознавства, викладач-методист Кіровоградського музичного коледжу, м. Кропивницький.
 383. Кузнецова Ксения Сергеевна, инженер 2 категории ОАО "Сибгипротранс"
 384. Сергій Федуняк доктор політичних наук,професор кафедри міжнародних відносин,Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
 385. Човпун Олена Анатоліївна, військовий пенсіонер
 386. Павленко Марина Степанівна, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету, член Національної спілки письменників України
 387. Арістархов Сергій Анатолійович, дослідник
 388. Тимченко Антоніна Олександрівна, доцент, кандидат філологічних наук
 389. Магдич Олег, аспірант історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка
 390. Щевченко Ольга Олексіївна, заступник директора з наукової роботи КЗ "Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна"
 391. Бабак Максим Андрійович, правник, працівник системи БВПД, член ГО "СПІЛЬНО "ХАБ"
 392. Ковалёв Андрей Геннадиевич, Харьковский Областной Благотворительный Фонд Содействия Историко-культурным Исследованиям, президент
 393. Котик-Чубінська Марія, к. філол. наук, Інститут Івана Франка НАН України
 394. Савчук Олександр Олегович, канд філос наук, доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
 395. Козакова Олена Володимирівна, вчитель ЗСЗШІ "Джерело", дослідниця
 396. Наталія Терамае, журналіст-фрілансер, викладач програми Українські
  студії Гельсінського університету
 397. Мартыненко Владимир Леонидович, кандидат исторических наук, докторант Института украинской археографии и источниковедения им. М.С. Грушевского
 398. Еміль Вольскі, графічний дизайнер
 399. Кратюк Наталія Григорівна, дослідник власного родоводу
 400. Кобилюк Микола Миколайович, журналіст газети «Молодий буковинець», м. Чернівці
 401. Борко Тетяна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи ВП "Миколаївська філія Київського національного університету культури та мистецтв"
 402. Дудяк Олег, к. і. н., ЛНУ ім. І. Франка
 403. Білецький Назар Русланович, PhD student, історія, НаУКМА, бібліотекар НБ НаУКМА
 404. Світлана Блащук, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України
 405. Штерр Діана Іванівна історик, політолог, кандидат історичних наук/PhD
 406. Бондарчук Оксана, дослідниця власного родоводу та історії сіл Житомирської області
 407. Янковская Наталия, экономист, исследователь
 408. Гураль Андрій Федорович, Художник. Самозайнятий
 409. Білоус Наталія, кандидат історичних наук, Інститут історії України НАНУ
 410. Катерина Борисенко - кандидат філологічних наук, доцент, КУБГ
 411. Павлова Віра Вікторівна, провідний науковий співробітник Музею історії Десятинної церкви
 412. Лановець Світлана Петрівна, дослідниця
 413. Плужник-Гладир Сергій Михайлович, дослідник, кандидат хімічних наук,
  старший науковий співробітник Фізико-хімічного інституту ім. О. В. Богатського НАН України
 414. Мельник Олег Володимирович, дослідник, керівник процесів інтеграції систем банку "Південний"
 415. Барвінська П. І., доктор історичних наук, Одеса
 416. Люта Тетяна Юріївна, кандидат історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Музею історії міста Києва.
 417. Кирилюк Анна Олександрівна, історик, аспірантка Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
 418. Karen Schwartz, St. Louis
 419. Кондратюк Олена Володимирівна, завідувач відділу етнології ДНЦЗКСТК, кандидат історичних наук
 420. Троскот Ірина Орестівна, головна редакторка порталу літературної критики "ЛітАкцент"
 421. Зуб Едуард Іванович, історик з Харкова
 422. Ольга Юріївна Купріян, методистка НЦ "Мала академія наук України"
 423. Іващук Вячеслав Віталійович доцент кафедри Інтегрованих автоматизованих систем управління Національного університету харчових технологій
 424. Мандра Наталя Борисівна, аспірантка Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України                                            
 425. Пронкевич Олександр Вікторович, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, президент Асоціації іспаністів України
 426. Попов Ігор Олександрович, графічний дизайнер
 427. Ірина Брага, доцент кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету
 428. Кутас Ярослав Романович, Організація: ТОВ ІНТЕГРЕЙТЕД КОМЮНІКЕЙШНЗ ЕДЖЕНСІ, директор
 429. Лисенко Наталка, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ
 430. Гордишев Сергій Ігорович, громадський активіст
 431. Кан Олена Юріївна, аспірантка
 432. Черняк Василь Васильович, вчитель історіі Білянськоі ЗОШ І-ІІІ ст. Чернівецького району Вінницької області, член Національної спілки краєзнавців України
 433. Щербаков Ярослав Олександрович, редактор інформагенції "Інтерфакс-Україна"
 434. Коротич Катерина, канд. філол. наук, доцент
 435. Олена Андріївна Шановська - кандидат історичних наук, ОНПУ
 436. Дмитро Ігорович Старицький, студент, письменник
 437. Костів Марта Петрівна, провідний екскурсовод, Національний музей "Меморіал Жертв Голодомору"
 438. Бурлаченко Вікторія Олегівна, викладач іноземної мови
 439. Пустовит Олег Николаевич, строитель
 440. Палько Олена Павлівна, д. іст. наук, науковий співробітник, Біркбек, Університет Лондону
 441. Ляпіна Олена Валеріївна, доцент історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
 442. Дитинюк Ярослав Леонідович, адвокат, дослідник
 443. Філіпов Денис Володимирович, дослідник історії техніки (urban explorer)
 444. Кобченко Наталя Віталіївна, докторант кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка
 445. Пасічняк Олександр, історик-краєзнавець, програміст
 446. Давидюк Руслана, доктор історичних наук, доцент. РДГУ
 447. Віталій Черноіваненко, кандидат історичних наук, співкерівник магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, президент Української асоціації юдаїки
 448. Федоронько Х.Ю. менеджер, дослідник генеалогічного дерева
 449. Деревенко А.М. менеджер, дослідник генеалогічного дерева
 450. Гандрабура Наталя Ярославівна, кандидат історичних наук, вчитель історії Криворізької ЗШ № 69
 451. Віталій Дьяков, дослідник
 452. Павліна Леонід Анатолійович, держслужбовець, дослідник власного роду
 453. Кулібаба Андрій юрист/менеджер проектів
 454. Гончарук Тарас Григорович, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
 455. Потьомкін А.П., генеалог та краєзнавець
 456. Кіфенко Олена, менеджер з міжнародних зв'язків у ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”
 457. Стасюк Богдан Вікторович, к.філол.н., доц. кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, перекладач.
 458. Дячок Оксана, вчитель суспільних дисциплін
 459. Оксана Кісь, д.і.н., ст.н.с. Інституту народознавства НАН України
 460. Лобода Сергій Анатолійович, генеолог та краєзнавець
 461. Тулінова Ольга Михайлівна, дослідниця свого родоводу
 462. Мальований Роман Миколайович, соціально-активний громадянин
 463. Ангеліна Ісаханова, митець
 464. Віталій Лісничий, лікар, Одеса
 465. Павлюк Ірина Михайлівна, педагог
 466. Мороз Віталій Андрійович. Голова всеукраїнської громадської організації "Молода Просвіта", бандурист, дослідник кобзарства
 467. Недиба Анатолій, генеалог, краєзнавець
 468. Мельник Олег Віталійович, кандидат історичних наук, доцент Одеський національний політехнічний університет
 469. Поляков Олексій, інженер-механік, дослідник власного родоводу
 470. Крутько Едуард Сергійович, засновник Етнографічної збірки "Древо", студент Тернопільського медичного університету ім. І.Я.Горбачевського
 471. Валерій Володимирович Ліверінов, координатор ГО "ОДЕСІ - 600 плюс"
 472. Тамара Гундорова, професор, доктор філологічних наук, Інститут літератури імені Шевченка НАНУ
 473. Давыдов Ростислав, аматор истории
 474. Коротаєв Олександр Олександрович, магістрант факультету географії, туризму та історії у КДПУ.
 475. Порчинська Віра Филимонівна, журналіст
 476. Павло Кравчук, ГО "Європа без бар'єрів"
 477. Аделiна Павлівна Гриценко, доктор історичних наук, дослідник історії України періоду 1917-1920 рр.,
 478. Сазонов Всеволод Олександрович, артист Одеського національного театру опери та балету
 479. Сергій Плохій, Гарвардський університет
 480. Нагорна Ірина Ігорівна, досліджувачка власного родоводу
 481. Абашкіна Наталія Валеріївна. ГО "Християнсько Демократичний Союз Поляків Вінниці"
 482. Шандра Валентина Степанівна, доктор історичних наук, професор
 483. Людмила Тарнашинська, доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ
 484. Скорина Наталія Михайлівна, керівник контрактних продажів
 485. Журбенко Наталія Миколаівна, журналіст, громадський діяч
 486. Софія Лінчевська, журналіст
 487. Щербина Олена Вікторівна, КП "МТМ", досліджувачка власного родоводу
 488. Пацай Тамара Анатоліївна, канд. іст. наук, старш. наук. співроб., Інститут народознавства НАН України
 489. Овсяннікова Оксана Степанівна, PR- менеджер, агентство  Brandcom
 490. Кирило Галушко, історик, к.і.н., Інститут історії України НАН України, координатор проекту "LikБез. Історичний фронт"
 491. Тихоненко Катерина Степанівна, мистецтвознавець, провідний фахівець відділу програм сучасного мистецтва НКММК "Мистецький арсенал"
 492. Жуковинин Александр Михайлович
 493. Ширяєв Тарас Вікторович, кандидат архітектури, архітектор, викладач, дослідник історії Києва Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, старший викладач кафедри архітектурного проектування
 494. Ольга Святобатько, студентка Варшавського університету, вчителька
 495. Губашов Денис Олегович, аспірант, Київський Університет імені Бориса Грінченка
 496. Вадим Альошин, архітектор, автор і адміністратор сайта "Архитектор Павел Алешин. Страницы жизни и творчества" (http://alyoshin.ru/)
 497. Чміль Леся, к.і.н., науковий співробітник Інституту археології НАНУ
 498. Петренко Дмитро Олексійович, старший фахівець відділу закупівель, БО Всеукраїнська мережа ЛЖВ
 499. Обченко Олександр Миколайович викладач Харківського машинобудівного коледжу
 500. Богдан Галайко, кандидат історичних наук, директор Науково-дослідного інституту українознавства МОН України
 501. Мазураш Віктор Олексійович, член ГО "ОДЕСІ-600 плюс", пенсіонер
 502. Уфімцева Надія Сергіївна, аспірантка НаУКМА
 503. Петухоў Алесь, магістр гістарычных навук, архівіст Дзяржаўнага архіву Магілёўскай вобласці, Рэспубліка Беларусь
 504. Ольга Барвінок, кандидат історичних наук, м.Умань Черкаська обл.
 505. Дегтяр Раїса Олександрівна дослідниця історії своєї родини
 506. Скударнов Петро  дослідник власного роду
 507. Михайло Сирохман, доцент Закарпатської академії мистецтв. Заслужений працівник культури, лауреат регіональних премій з мистецтвознавства, краєзнавець, дослідник пам'яток архітектури та мистецтва Закарпаття ХХ ст. Автор книжок "Церкви України. Закарпаття", "П'ятдесят п'ять храмів Закарпаття", "Втрачені церкви Закарпаття", "Дерев'яні церкви та дзвіниці Закарпаття", ряду буклетів на пам'яткову тематику. Член  міжнародного наукового товариства  The International Molinological Society.
 508. Репіда Світлана, дослідниця власного роду
 509. Тульчинський Юхим Йосипович
 510. Шляхтич Роман старший викладач кафедри історії України та правознавства Криворізького державного педагогічного університету.
 511. протоієрей Олександр Федчук, викладач Волинської духовної семінарії, історик
 512. Володимир Рудич, пенсіонер, адміністратор проекту "ДНК-Україна"
 513. Діна Діденко, викладач НаУКМА, екскурсовод
 514. Узких Світлана, дослідниця власного роду, дизайнер
 515. Єремєєва Галина Вікторівна, юрист, історик-краєзнавець, дослідниця родоводу
 516. Чимшит Вікторія Олександрівна, представник Рівненської Іудейської релігійної громади, сектор відділу зв'язків з громадськістю.
 517. Cтаровойтенко Інна Михайлівна, к. і. н., ст. н. с., Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України
 518. Савальська Ольга Петрівна, аналітик
 519. Олена Янковська, журналіст
 520. Кузьмінчук Тетяна Олександрівна, журналіст
 521. Ольга МЕЛЬНИК, начальник відділу розвитку музейної справи Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал"
 522. Крупак Андрій Ігорович, хімік-технолог, МП "Візит"
 523. Левінзон Євгеній Юрійович, студент історичного факультету Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 524. Шилюк Олег Іванович, к.і.н., заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича
 525. Ініціативна група з охорони та дослідження пам'яток архітектури “GoPick” (м.Харків)
 526. Анісімов Вячеслав Валентинович, кандидат історичних наук, доцент
 527. Бондаренко Олена Йосипівна, архівіст з майже 20-ти річним стажем роботи в Державному архіві Житомирської області
 528. Шапран Микола Васильович, екс-директор Державного архіву Житомирської області
 529. Савченко Ніна Михайлівна, колишній заступник директора Державного архіву Житомирської області
 530. Кравчук Наталія Григорівна, архівіст з майже 20-ти річним стажем
 531. Моргун Надія, держслужбовець, дослідниця власного роду
 532. Герасименко Вікторія, випускниця (магістр) історичного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова
 533. Слесарчук Дмитро, перекладач
 534. Дзюба Олександр Анатолійович, громадський активіст, генеалог, дослідник
 535. Сапронов Андрій Леонідович – аспірант кафедри історії України ПНПУ ім. В.Г. Короленка
 536. Соломія Баб'як, дослідниця власного родоводу
 537. Белла Цейтлин, пенсионерка и семейный историк
 538. Юлія Кропив'янська, співредакторка культурного блоку "Українського журналу", літературна критикиня і консультантка
 539. Гаро Ганна Олександрівна, адвокат
 540. Борис Шавлов, видавництво LAURUS (Київ)
 541. Горбач Марія Вікторівна, провідний науковий співробітник Музею книги і друкарства України
 542. Цимбал Тарас, доцент кафедри теорії та історії соціології КНУ імені Тараса Шевченка
 543. Анна Вовченко, перекладачка
 544. Денисенко Анастасія Вікторівна, редактор, видавництво "Основи"
 545. Самченко Валентина Григорівна, заступник редактора, газета "Україна молода"
 546. Чмир Микола Васильович, кандидат історичних наук, член Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород та геральдики
 547. Закалюжний Леонід Володимирович, кандидат філологічних наук, Житомирський державний університет імені Івана Франка
 548. Оксана Кузьменко, журналістка
 549. Вікторія Петішко-Ковальова радіо «Ужгород» Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція»
 550. Гапонюк Володимир Васильович, богослов, історик
 551. Семергей Олександр Анатолійович, краєзнавець
 552. Сергій Олександрович Гладишук, кандидат історичних наук, Луцьк.
 553. Ричков Петро Анатолійович, доктор архітектури, професор, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну Національного університету водного господарства та природокористування (м.Рівне), професор кафедри консервації пам’яток Люблінської Політехніки
 554. Гаврилюк Ірина Сергіївна, викладач, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
 555. Лемешенко Нелля, копiрайтер, Центр Обслуговування Бiзнесу Суми
 556. Щербуха Наталя, провідний фахівець ДЕЦ, дослідниця власного родоводу,
 557. Попелуха Микола Миколайович, дослідник
 558. Гальченко Єлена Вікторівна, фрілансер
 559. Міхеєнко Катерина Миколаївна, доцент кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київ
 560. Сучков Олексій Ігорович, дослідник
 561. Янцелевич Олеся Сергіївна, аспірантка КНУ ім. Т. Г. Шевченка
 562. Богашева Тетяна, сімейний психолог
 563. Інна Мочарник, завідувач науково-експозиційного відділу, Музей книги і друкарства України (м.Київ)
 564. Пруднікова Світлана Миколаївна Голова Правління благодійного фонду "Білий Слон"
 565. Марченко Анастасія Михайлівна, к.ф.н, літературознавиця, перекладачка.
 566. Худіш Павло, історик, к.і.н., асистент кафедри історії України Ужгородського національного університету
 567. Анна Процук, редакторка
 568. Stefani Twyford, genealogical researcher in the United States
 569. Gene Leybengrub, the genealogist of family fund "The Lions' den", New York
 570. Дяденко Михайло Васильович, політолог, Керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків
 571. Грачева Татьяна Львовна. Нижний Новгород. Генеалог - краевед
 572. Чернишенко Ольга Анатоліївна, учитель української мови та літератури, СШ89 м. Києва
 573. Jarrett Ross, Genealogy researcher in the United States
 574. Черномаз  Павло Олексійович, к.геогр.н., доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
 575. Тетяна Трофименко, кандидатка філологічних наук, заступниця директорки з наукової роботи КЗК "Харківський літературний музей"
 576. Веселовський Віталій Орестович, геолог, дослідник
 577. Кривошея Ігор, кандидат історичних наук, професор (Умань)
 578. Чик Денис Чабович, к. філол. н., доцент, доцент кафедри іноземних мов та
  методики їх викладання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної
  академії ім. Тараса Шевченка
 579. Ластовець Наталія Олександрівна, історик, старший лаборант з в.о. кафедри українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки
 580. Тарас Шманько, доктор богослов'я, дослідник рукописних богослужбових текстів
 581. Порчинська Віра Филимонівна, журналіст
 582. Примаченко Яна, к.і.н., старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України
 583. Антонюк Марина Анатоліївна, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.
 584. Березанець Олександра,  дослідник,  керівник ТОВ "СЮТКО ІНТЕРНЕШНЛ", Київ
 585. Кіраль Сидір Степанович, доктор філологічних наук, професор, зав. відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
 586. Міхаель Мозер, професор Віденського університету (Австрія), Католицького університету імені Пазманя (Будапешт, Угорщина) і Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина), Президент міћнародної асоціації україністів
 587. Анатолій Хромов, Заступник директора Галузевого державного архіву СБУ, кандидат історичних наук.
 588. Адамович Сергій Васильович, доктор історичних наук, професор, професор кафедри теорії та історії держави і права Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника
 589. Анастасія Задорожнюк, дослідниця
 590. Кириченко Оксана Григорівна, журналістка, радіоведуча
 591. Герасимчук Ганна Валеріївна, майстер народної творчості, викладач.
 592. Олена Оногда, канд. іст. наук, провідний науковий співробітник відділу музейної справи, ДП НКММК "Мистецький арсенал"
 593. Войт Володимир Володимирович — заслужений артист України, артист Національного заслуженого академічного українського хору України ім. Г. Г. Верьовки
 594. Величко Вікторія, провідний науковий співробітник НКММК «Мистецький арсенал»
 595. Герасько Марина Олександрівна, кандидат історичних наук
 596. Кінько Тарас Андрійович, журналіст,  директор БФ "Місія Інтелектуальних Ініціатив"
 597. Тарас Гринчишин, керівник відділу релігій та національностей, Львівська ОДА
 598. Сенчина Галина Іванівна, дослідниця
 599. Дубінський Володимир, кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
 600. проф. Ярослав Грицак, Український Католицький Університет
 601. Іванченко Леся Антонівна, к.і.н., дослідник, краєзнавець, (м. Київ, Музей книги і друкарства України)
 602. Якубовська Ірина Леонідівна,працівник культури
 603. Федосцева Тетяна Валентинівна, дослідник, м. Полтава.
 604. Веденко Анатолій, краєзнавець з Херсону
 605. Шкуратовський Олег Вікторович, дослідник власного родоводу
 606. Смовж Тетяна Вячеславівна, головний спеціаліст Управління Державної казначейської служби України у Херсонській області
 607. Шевченко Наталія Володимирівна, викладач кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили
 608. Безлюдна Ірина, аспірантка Інституту історії України НАН України
 609. Громакова Наталя Юріївна, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії та політології Національного університету державної фіскальної служби України
 610. Дубік Віктор Миколайович, доцент кафедри енергетики, науковець
 611. Ганна Шеляг, історик, письменниця, випускниця Києво-Могилянської Академії
 612. Здоров Андрій Анатолійович, дослідник
 613. Степаненко Дмитро, дослідник власного родоводу, письменник, учасник війни на Сході
 614. Levko Kviatkovskyi, researcher of defensive architecture.
 615. Попруга Сергій, системний адміністратор
 616. Гречило Андрій Богданович, доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства
 617. Юлія Клімук, історик, провідний науковий співробітник Музею історії Києва
 618. Чайковська Світлана Костянтинівна, дослідниця власного родоводу
 619. Олександр Олександрович Гусєв, кінокритик
 620. Бобик Тетяна Юріївна, письменниця
 621. Бєлая Ольга Миколаївна. Кандидат історичних наук. Архівіст майже з 30-річним стажем. Екс-начальник відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області
 622. Деревінський Василь Федорович, доктор історичних наук, професор
 623. Блоха Олена Миколаївна, вивчення родоводу.
 624. Кравченко Марія Вікторівна - магістр архівознавства, дослідниця історії архівної справи в Україні.
 625. Маврін Олександр Олександрович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
 626. Богдан Зіновійович Якимович, доктор історичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка, заслужений працівник культури України
 627. Ольга Свідзинська, дослідниця історії Пласту
 628. Тарас Добко, перший проректор Український католицький університет
 629. Інна Ліпницька, викладач НПУ імені М.П.Драгоманова
 630. Кучеренко Микола Олександрович, науковець Історико-меморіального музею Михайла Грушевського. Київ
 631. Людмила Миколаївна Щетініна, кандидат філологічних наук, письменниця, журналіст. (член НСПУ та НСЖУ)
 632. Юрій Юзич, Історик, Головний експерт групи РПР "Молодіжна політика", Голова КРК молодіжної організації "Пласт - НСОУ"
 633. Котенко Тетяна Іванівна,  археограф, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Відділ пам’яток української культури
 634. Галина Кульчицька, юрист, краєзнавець, дослідниця власного родоводу, м. Київ
 635. Кисельов Роман Євгенович, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка, старший науковий співробітник
 636. Тарасенко Інна Юріївна, к.і.н., науковий співробітник відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАНУ
 637. Владислав Антонов, підприємець
 638. Себта Тетяна Миколаївна, к.і.н., ст. наук. співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
 639. Діденко Яніна, учений секретар НІКЗ "Чигирин"
 640. Драндар Олександр Федорович, пенсіонер, чл. НСПУ
 641. Македон Ірина Яківна - незалежний дослідник-перекладач, приватний підприємець
 642. Віктор Задворнов, головний редактор газети "Робітниче слово"
 643. Андрющенко Нателла Ігорівна, Виконавчий директор Іудейської релігійної громади "Міцва" м. Білої Церкви
 644. Найвельт Олександр Едуардович, Голова  Іудейської релігійної громади "Міцва" м. Білої Церкви
 645. Гриневич Владислав Анатолійович, доктор політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ
 646. Гриневич Людмила, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії НАНУ
 647. Проценко Віктор Володимирович, дослідник, м. Краматорськ
 648. Бохон Лариса Олексіївна, пенсіонер, дослідник свого роду
 649. Штефан Марина Михайлівна, дослідниця свого роду
 650. Андріяка Ганна Олександрівна, провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва
 651. Ірина Філь, викладач математики, дослідниця історії свого роду
 652. Кметь Василь Федорович, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка, доцент, кандидат історичних наук
 653. Гула Любомир Володимирович, дослідник свого роду (м.Львів)
 654. Скочиляс І. Б., к.і.н., провідний науковий співробітник Львівського відділення ІУАД ім. М.С. Грушевського НАНУ
 655. Зеленська Надія Вікторівна, перекладач, дослідниця власного роду
 656. Вівчарик Петро Іванович, дослідник, історик, публіцист
 657. Пєтков Дмитро Дмитрович, дослідник, головний спеціаліст Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської ОДА
 658. Яворська Інна, співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
 659. Олійник Андрій Ігорович, головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування Коломийської міської ради
 660. Шевченко Руслана Василівна, архівіст. Державний архів Закарпатської області
 661. Нагорнюк Назарій Петрович, студент Житомирського технологічного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури
 662. Іващенко Юлія, дослідниця
 663. Письменна Анна Олександрівна, перекладач, редактор
 664. Юрій Торопчинов, заслужений журналіст України
 665. Гавриш Оксана Анатольевна, врач
 666. Микола Щербак, д.і.н., професор
 667. Живило Наталія Михайлівна, пенсіонер-архівіст, дослідниця
 668. Кожевникова Лариса Александровна, екскурсовод, Всеукраинская Ассоциация Гидов
 669. Ковальов Євген Аркадійович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка
 670. Будзар Марина, к. і. н., доцент, Київський університет імені Б. Грінченка, кафедра історії України
 671. Москальов Олег, дослідник
 672. Кас'яненко Т.Г., дослідник
 673. Євгенія Зінько, приватний підприємець, генеалог, креативний продюсер
 674. Шендюх Роман Ростиславович комірник ТЗоВ "ВМВ Холдинг", патрульний Вікіпедія
 675. Горевий Андрій Дмитрович, юридичний менеджер з судових справ та супроводу Supply Chain ПрАТ «Карлсберг Україна»
 676. Скляр Ростислав Віталійович, науковець
 677. Чернявська Наталія., дослідниця
 678. Собчук Володимир Дмитрович, к. іст. н., доцент, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Т. Шевченка
 679. Мних Віктор Павлович, голова Громадської організації "Вітовське Українське Товариство". Товариство історико- просвітницького спрямування
 680. Кривобок Олександр Павлович, доцент кафедри історії України Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
 681. Гержан Олександр Олександрович, перекладач

--