Published using Google Docs
Ф9 Урок 10 Тема Розв'язування задач.
Updated automatically every 5 minutes

 

237427818.jpgРозв'язування задач

на явище електромагнітної індукції.


Мета.

Навчальна. Відпрацювати навички розв’язування задач по темі “Магнітні явища”.

Розвиваюча. Розвивати логічне та абстрактне мислення.

Виховна. Виховувати культуру наукового мислення та мовлення.

Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.

here.gif

Дидактичні матеріали:

План

  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.
  2. Вчимося розв’язувати задачі.
  3. Запитання до уроку.
  4. Домашнє завдання.
  5. Для допитливих.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.

owl-reading[1].gifПеревірка домашнього завдання.


  1. Вчимося розв’язувати задачі.

images (4).jpgЗадача 10.1. Замкнену дротяну рамку, яка знаходиться поблизу прямого провідника зі струмом, починають обертати навколо осі ab, потім - bc, а потім - ef. У якому випадку в рамці індукційний струм спостерігатися не буде? Відповідь обґрунтуйте.

Безывоьппимянный.png

images (4).jpgЗадача 10.2. У якому напрямку потрібно повертати рамку навколо осі ab для того, щоб в рамці почав протікати індукційний струм у напрямку, позначеному на рисунку?

images (4).jpgЗадача 10.3. У якому з випадків у кільці виникатиме індукційний струм? Чому?

имтьоьььр.PNG

images (4).jpgЗадача 10.4. До дротяної котушки, яка підключена до джерела струму, підносять замкнене дротяне кільце. У якому напрямку у кільці протікатиме індукційний струм?

Безымвпрпянный.png

images (4).jpgЗадача 10.5. Поблизу котушки, по якій тече електричний струм, розташоване дротяне кільце. Як потрібно змінювати силу струму в котушці, щоб у кільці почав протікати індукційний струм, напрям якого вказано на малюнку.

Безываролмянный.png


  1. Запитання до уроку.

interrogacao_verde.pngЗапитання 10.1. Порівняйте час падіння стрічкового магніту крізь замкнену і незамкнену дротяні котушки.

interrogacao_verde.pngЗапитання 10.2. Чи однакових зусиль потрібно докласти, щоб вийняти стрічковий магніт із замкненої і незамкненої дротової котушки?

interrogacao_verde.pngЗапитання 10.3. Стальний корпус морських суден намагнічується в магнітному полі Землі. Міни які плавають в морі , вибухають коли до них наближається таке судно. Щоб зберегти корабель від мін, його корпус оббивають кабелем із струмом. У чому суть такого способу захисту судна.


  1. Домашнє завдання.

books.pngПідручник: § 6-7 - повторити.

images (9).jpgЗадача 10.6. Рамку обертають проти годинникової стрілки у магнітному полі навколо осі ab. В рамці почав протікати індукційний струм у напрямку, позначеному на рисунку. Визначте напрям силових магнітного поля.

images (9).jpgЗадача 10.7.  На вставлений у котушку А вертикальний сердечник В на­діто мідне кільце С. При підключенні котушки до джерела струму кільце підстрибує. Виконайте письмове пояснення цього явища.

interrogacao_verde.pngУсне опитування по запитаннях до уроку.


5. Перевір себе.


6. Для допитливих.

732.jpg Творче завдання 10.1. Неодимовий електричний потяг.

На анімації ви бачите поведінку гальванічного елемента з двома неодимовими магнітами на кінцях. Поясніть принцип дії неодимового електричного потяга.

неодимовий поїзд (1).gif