УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

 ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

26.01.2017р.                                                                                                                               №10

Про розгляд звернень громадян                                                        

у виконавчому  комітеті

Бершадської міської ради

у 2016 році

Виконавчий комітет Бершадської міської ради  в своїй роботі із зверненнями громадян керується Законом України “Про звернення громадян”, Указом Президента України  від 07.02.2008 року “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.

На виконання завдань, визначених в Указі Президента України від 07.02.2008 року, посадовими особами міської ради забезпечується неухильне виконання норм Закону України “Про звернення громадян”: обов’язкове надання обгрунтованої повної відповіді заявнику, створення умов для участі заявників у перевірці поданих ними заяв, приділення особливої уваги вирішенню проблем ветеранам війни і праці, учасникам АТО, інвалідам, громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, багатодітним сім’ям, одиноким матерям та іншим громадянам пільгової категорії населення, які потребують соціального захисту.

         Для проведення особистого прийому громадян в міській раді створені необхідні умови. Заяви, скарги, пропозиції громадян реєструються в окремому журналі.   Всі звернення розглядаються з дотриманням встановлених законом термінів.

Протягом 2016  року, надійшло та зареєстровано - 196 звернень, скарг та пропозицій від громадян з них:

Актуальними залишаються питання щодо соціального захисту населення. В основному, жителі міста зверталися до міської ради щодо надання одноразової грошової допомоги, в тому числі, надходили звернення від членів сімей мобілізованих, які перебували на службі в зоні проведення антитерористичної операції, учасників АТО. У 2016 році, з даного питання звернулося  267 громадян. За результатами їх розгляду надано відповідну матеріальну допомогу.

Крім того, за звітний 2016 рік,  надійшло та зареєстровано:

Усі заяви опрацьовані відповідними спеціалістами, згідно вимог встановлених чинним законодавством. В рамках розгляду і опрацювання заяв та звернень, відповідними спеціалістами видано 2 тис.709 довідок інформаційного характеру громадянам за місцем вимоги, 188 характеристик та 178 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання.    

   Міським головою, апаратом міськвиконкому, першочергово розглядаються звернення ветеранів війни та праці, учасників АТО, пенсіонерів, одиноких громадян, багатодітних сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”.

    З метою вивчення проблематики та причин, що спричинили негативну ситуацію, перевірки фактів наведених у зверненнях громадян, для використання отриманої інформації під час опрацювання доручень, вжиття вичерпних заходів в межах повноважень та уникнення надання повторних звернень, здійснюються виїзди на місце. З метою запобігання формального підходу до розгляду звернень громадян, міським головою  проводяться наради апарату виконавчого комітету міської ради, щодо обговорення нагальних питань робочого процесу.

       Для вдосконалення роботи зі зверненнями громадян із посадовими особами, систематично проводиться роз’яснювально-попереджувальна робота, наголошується про недопущення прогалин у дотриманні законодавства у сфері роботи із зверненнями громадян.

         У виконавчому комітеті відсутня практика переадресування розгляду звернень громадян іншим структурам. Відповідними спеціалістами апарату міськвиконкому, забезпечується своєчасний розгляд звернень, заяв, скарг та пропозицій, здійснюється постійний контроль та моніторинг, щодо неухильного дотримання вимог Закону України “Про звернення громадян” та Указу Президента України “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

Проаналізувавши стан справ щодо виконання  Закону України “Про звернення громадян”, виконавчий комітет відмічає, що протягом 2016 року у виконкомі міської ради   здійснювалися заходи направлені на реалізацію громадянами конституційного права на звернення та виконання Указу Президента України від 07.02.2008р. “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”. Керуючись ст. 38 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про звернення громадян”, виконавчий комітет Бершадської міської ради:

ВИРІШИВ:

1.Інформацію про стан розгляду звернень громадян у виконавчому комітеті Бершадської міської ради у 2016 році, взяти до відома.

2.Керівникам комунальних підприємств, посадовим особам виконавчого комітету міської ради посилити контроль за виконанням  Закону України “Про звернення громадян”:
2.1.Постійно вживати дієвих заходів щодо упорядкування роботи зі зверненнями громадян та забезпечувати об’єктивний, всебічний і вчасний розгляд звернень громадян відповідно до вимог чинного законодавства;
2.2.Забезпечувати проведення прийомів громадян;

2.3.Забезпечувати особливо уважне ставлення до вирішення проблем з якими звертаються Ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, учасники антитерористичної операції, інваліди та інші непрацездатні особи, а також особи, які постраждали на Чорнобильській АЕС, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту і підтримки.

3.Посадовим особам виконавчого комітету міської ради  за напрямками роботи:
3.1.Забезпечувати всебічний розгляд звернень громадян, порушених у них питань й оперативне їх вирішення, надання в установлені законом терміни відповідей заявникам за результатами їх розгляду.
4.Звернути   увагу  на  об’єктивний  і  вчасний  розгляд  заяв  і  скарг  та  звернень  громадян.

5.Провідному спеціалісту з юридичних питань Т.Усатюк, згідно із своїми функціональними обов'язками, посилити контроль за станом руху та термінами виконання звернень громадян посадовими особами виконавчого комітету міської ради, з метою недопущення порушення строків їх розгляду.

6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови В.Синявського.

                      Міський голова                                                 М.Кольченко