Jak reklamować się w Google i zwiększyć swój mały biznes

Reklamy Google to świetna strategia marketingowa dla małych firm. Możesz wyświetlać reklamę swojej firmie osobom, które właśnie szukają Twojej firmy i szukają firm w Twojej okolicy. Ten typ kierowania sprawia, że ​​większość właścicieli małych firm chce reklamować się w Google.

Zdobądź 100 USD w bezpłatnych usługach Google i Bing

Chcesz darmowej reklamy prosto z bramy? Po zarejestrowaniu się w witrynie Bluehost.com otrzymujesz nazwę domeny, stronę internetową, firmowy adres e-mail i 100 USD w bezpłatnych reklamach w Google i Bing. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak odebrać swój kredyt reklamowy.

Uzyskaj bezpłatne środki na reklamę

Co to jest Google AdWords?

Google AdWords (obecnie Reklamy Google) to internetowa usługa reklamowa, dzięki której firmy mogą wyświetlać swoje reklamy na stronie wyników wyszukiwania Google. Reklamy wyglądają niemal identycznie jak zwykłe wyniki wyszukiwania, a jedyną różnicą jest małe słowo "Reklama" na zielono. Reklamy Google będą wyświetlane u góry i na dole strony wyników wyszukiwania.

Reklamy Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład reklam Google

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wysokiej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, zapoznaj się z 7 krokami prowadzącymi do zwiększenia pozycji strony Google .

Jak reklama w Google Works

Gdy konsument szuka terminu lub frazy, Google wyświetli odpowiednie reklamy dla konsumentów na podstawie słów kluczowych użytych w wyszukiwaniu. Witryny, które chcą, by ich reklamy wyświetlały się na stronie wyników, decydują o słowach kluczowych, które według ich opinii będą używane podczas wyszukiwania ich rodzaju działalności. Na przykład hydraulik znajdujący się w Atlancie może licytować słowa kluczowe "hydraulika atlanta", "hydraulik" lub "zepsuta toaleta".

W zależności od tego, ile licytujesz w porównaniu do innych hydraulików w okolicy, Twoja reklama może pojawić się na stronie wyników, gdy użytkownicy szukają warunków, na które licytujesz. Oprócz tego, ile licytujesz, Google bierze również pod uwagę trafność i jakość Twojej reklamy i witryny. Nawet jeśli masz najwyższą ofertę, reklama Twojej firmy hydraulicznej prawdopodobnie nigdy się nie wyświetli, gdy ktoś wyszuka hasło "kwiaciarnia".

Bardziej szczegółowo omówimy, w jaki sposób Google określa, które reklamy mają być wyświetlane na stronie wyników oraz ile kosztuje reklamowanie w Google. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w reklamie Google, powinieneś spojrzeć na Adzooma . Oferują łatwy i intuicyjny kreator reklam Google, prosty pulpit z raportami skuteczności oraz spostrzeżenia, które pomogą Ci ulepszyć reklamy. Kliknij tutaj, aby to sprawdzić .

Odwiedź Adzooma

Zalety reklam w Google

Istnieją trzy podstawowe zalety reklamowania w Google:

1. Wyszukiwacze mają [Lokalny] Zakup Intent

Osoby wyszukujące Google aktywnie szukają tego, co oferujesz. Na przykład nie jest zbyt arogancki zakładać, że użytkownik szukający "pizzy nyc" szuka miejsca na pizzę. Ponieważ możesz ustawić lokalizację geograficzną, w której ma wyświetlać się Twoja reklama, możesz się upewnić, że widzą ją tylko osoby w Twojej okolicy. Możesz na przykład poinformować Google, że reklama ma być wyświetlana tylko osobom znajdującym się w Nowym Jorku lub w promieniu 8 mil.

Porównaj to z reklamą na Facebooku. Nawet jeśli możesz pokazać reklamę swojej restauracji komuś znanemu miłośnikowi pizzy, nie możesz jej pokazać w momencie, gdy szukają pizzerii. Zamiast tego kierujesz ich na cel, gdy przeglądają swój kanał informacyjny, a nie w chwili, gdy są głodni pizzy.

To sprawia, że ​​reklama w Google jest tak skuteczna i inna niż jakikolwiek inny rodzaj reklamy. W momencie wyświetlenia reklamy kierowane są one w szczególności do osób, które są na rynku w poszukiwaniu Twoich towarów lub usług. Co więcej, możesz kierować reklamy tylko na te osoby, które znajdują się w Twojej okolicy, co jest ogromnym plusem dla lokalnych firm.

2. Płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę

Kolejny kuszący czynnik to to, że płacisz tylko wtedy, gdy Twoja reklama działa. Ponieważ Google stosuje model reklamy PPC (pay-per-click), płacisz tylko wtedy, gdy ktoś szuka słowa kluczowego, na które masz ofertę i jest wystarczająco zainteresowany Twoją reklamą, aby go kliknąć.

Możesz określić, ile chcesz zapłacić za kliknięcie reklamy i ustawić maksymalny dzienny budżet. Różni się to od tradycyjnej reklamy, która kosztuje ustaloną cenę wyświetlania reklamy i nie uwzględnia tego, czy ktoś na nią patrzy.

Google AdWords zrewolucjonizował sposób, w jaki działa reklama, płacąc tylko za wykonanie czynności związanych z wyświetlaniem witryny. Bardziej szczegółowo omówimy, ile kosztuje reklamowanie później w artykule.

3. Zaawansowana zdolność śledzenia

Za pomocą panelu reklam Google lub AdWords możesz sprawdzić, ile osób widzi Twoją reklamę, ile kliknięć reklamy i ile razy wykonała daną akcję w Twojej witrynie. W ten sposób, jeśli zauważysz, że wiele osób klika Twoją reklamę, ale nikt nie kupuje niczego w Twojej witrynie, wiesz, że musisz edytować stronę docelową lub samą reklamę. Zachowując pulsowanie skuteczności reklamy, możesz szybko wprowadzić niezbędne dostosowania, aby pomyślnie przeprowadzić kampanię reklamową.

Możliwości śledzenia dzięki reklamom w Google są ogromnym plusem dla małych firm.

Wyobraź sobie, że posiadasz sklep z kwiatami i decydujesz się kupić reklamę billboardową. Chyba że klient ci powiedział, nie będzie mało informacji, które powiedzą ci, czy ktoś przyszedł do twojego sklepu, ponieważ zobaczył billboard. Zrobiłbyś dużą inwestycję, nie wiedząc, czy rzeczywiście przynosi ona zwrot.

Dzięki reklamom Google możesz dokładnie sprawdzić, ile osób odwiedziło Twoją witrynę, ponieważ kliknęło Twoją reklamę. Nie ma większego ryzyka, ponieważ możesz przestać wyświetlać reklamę w dowolnym momencie, jeśli zauważysz, że nie uzyskujesz pożądanych wyników. W dalszej części artykułu omawiamy najlepsze sposoby śledzenia reklam .

W jaki sposób Google ustala, czy reklama będzie wyświetlana na stronie wyników?

Reklamy Google używają algorytmu w celu określenia, która reklama konkurencyjnego licytującego zostanie wyświetlona w odpowiednich wynikach wyszukiwania. Chociaż Reklamy Google to rodzaj aukcji, nie jest to po prostu najwyższy licytant, którego reklama uzyskuje najwyższe pozycje reklam. Zamiast tego Google bierze pod uwagę, jak dobry jest wynik wyszukiwania Twojej reklamy dla użytkownika przeprowadzającego wyszukiwanie, a wraz z tym jak prawdopodobne jest, że kliknie reklamę. Reklamy o wysokich stawkach i uznawane za dobre wyniki wyszukiwania to te, które zostaną umieszczone.

Google wykorzystuje te trzy główne czynniki, aby określić, kiedy reklama wyświetla się na stronie wyników:

Bid - Oferta jest cena, jaką są skłonni zapłacić za kliknięcie reklamy. Reklamujesz się na innych stronach internetowych pod kątem słów kluczowych, które Twoim zdaniem użytkownicy wyszukują, jeśli są zainteresowani Twoim produktem. Sklep z kwiatami może licytować słowa "róże", "tani bukiet" lub "kwiaty weselne".

Wynik Jakości - Wynik Jakości to liczba, którą Google przypisuje do reklamy, która odzwierciedla jej trafność dla słowa kluczowego. Twoja reklama musi być odpowiednia do wyszukiwania, aby była wyświetlana na stronie wyników wyszukiwania. Jeśli ktoś wyszuka hasło "kwiaty ślubne", Google nie będzie miał sensu wyświetlać reklamy salonu paznokci. Chcesz mieć pewność, że masz dużo takich samych słów kluczowych, które licytujesz w samej reklamie, dzięki czemu Google może stwierdzić, że Twoja reklama jest odpowiednia dla wyszukiwania.

Opinia o stronie docelowej - gdy ktoś kliknie Twoją reklamę, strona docelowa, do której są wysyłane, powinna mieć podobną treść, jak sama reklama i słowa kluczowe użyte w wyszukiwaniu. Jeśli jesteś właścicielem salonu i reklamujesz manikiury, możesz utworzyć link bezpośrednio do strony z dodatkowymi informacjami na temat manicure, zamiast do strony głównej zawierającej wszystkie Twoje usługi.

Jak Wynik Jakości i stawka określają pozycję reklamy

Google stosuje Wynik Jakości i Twoją stawkę, aby określić, jak reklama każdej konkurencyjnej firmy będzie zajmować pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Wynik Jakości jest mierzony przez Google i bierze pod uwagę trafność Twojej reklamy w stosunku do słowa kluczowego, którego dotyczy licytacja i od strony docelowej, w ogólnym zastanowieniu się nad tym, w jakim stopniu wynik wyszukiwania jest dla użytkownika korzystny.

Aby określić, która reklama będzie miała rangę u góry wyników wyszukiwania, Google pomnoży Twój Wynik Jakości przez maksymalną stawkę, aby znaleźć ranking reklamy. Osoby z najwyższą pozycją w rankingu trafią na upragnioną pierwszą pozycję reklamową w Google.

Przykład, w jaki sposób Google wykorzystuje Wynik Jakości, aby określić pozycję reklamy

         

Max. Stawka

X Wynik Jakości

= Ranking reklamy

Pozycja reklamy

Firma 1        

1.5

10/10

15

# 1

Firma 2        

2.25

6/10

13.5

# 2

Firma 3        

4

3/10

12

# 3

Bonus: co jest lepsze od Google Advertising? Pozyskiwanie ruchu z Google za darmo. Pobierz nasz przewodnik i dowiedz się, jak pozycjonować na pierwszej stronie!

Przykład rankingu reklam Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład rankingu reklam Google

Różnice między reklamami mobilnymi i stacjonarnymi

Reklamy na telefon komórkowy i na komputery w Google są bardzo podobne. Oba wyświetlają reklamy u góry i na dole strony wyników wyszukiwania, a stawki za słowa kluczowe są takie same w obu. Mimo że niektórzy właściciele firm przeoczają urządzenia mobilne, jest to coś, o czym zdecydowanie myślisz, gdy reklamujesz się w Google. Ponad połowa wyszukiwań Google odbywa się z urządzeń mobilnych, a osoby wyszukujące w telefonie często mają lokalny zamiar.

Najważniejsze różnice między reklamami na komputery i urządzenia mobilne to:

Rozmiar urządzenia - na urządzeniu mobilnym jest mniej miejsca, więc musisz upewnić się, że twoja wiadomość jest do rzeczy.

Intencja użytkownika - użytkownicy w telefonach są poza domem, więc chcesz dostosować swoją wiadomość w zależności od tego, czy używasz komputera, czy komórki.

Koszt za kliknięcie - CPC są oparte na słowach kluczowych. Jednak okaże się, że CPC będą się różnić w zależności od urządzenia. Na przykład tablety mają zazwyczaj najniższy średni CPC, a komputery mają najwyższe. W przypadku wielu branż, w szczególności B2B i e-commerce, reklamy na komputery stacjonarne generują najwięcej konwersji, więc mimo że kosztują więcej za kliknięcie, mogą nadal mieć wyższy zwrot z nakładów na reklamę.

Poniżej znajduje się przykład dwóch reklam tej samej firmy, z pierwszym wyświetleniem na urządzeniu mobilnym i drugim wyświetlanym na komputerze. Zwróć uwagę, że reklama na telefon komórkowy zawiera przycisk "kliknij, aby zadzwonić", więc osoby wyszukujące na urządzeniach mobilnych mogą z łatwością zadzwonić po więcej informacji.

Reklamy Google na urządzeniu mobilnym - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład reklam Google na urządzeniu mobilnym

Reklamy Google na komputery - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład reklam Google na komputery

Podczas konfigurowania konta możesz zdecydować, czy chcesz wyświetlać reklamę na komputerze, komórce lub w obu. Zalecamy utworzenie osobnych kampanii na komputery i urządzenia mobilne w celu śledzenia skuteczności reklam na różnych urządzeniach. W zależności od rodzaju działalności możesz skupić swoje wysiłki na jednym z nich.

Antonella Pisani Oficjalny kod kuponu - reklamuj w google / jak reklamować się w google"Jeśli jesteś sklepem e-commerce, możesz zacząć od ruchu na komputerze, podczas gdy restauracje lub sklepy fizyczne mogą skupić się na urządzeniach mobilnych. Ogólnie rzecz biorąc, komputery stacjonarne są konwertowane z większą szybkością niż na urządzenia mobilne. Jednak osoby wyszukujące w swoich telefonach częściej szukają fizycznej lokalizacji do odwiedzenia w czasie wyszukiwania. "

- Antonella Pisani, dyrektor generalny i założyciel, oficjalny kod kuponu

Ile reklam w Google kosztuje?

Jeśli dopiero się uczysz reklamować w reklamach Google, pamiętaj, że jest to platforma reklamowa typu "pay-per-click", czyli płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę. CPC zależą od tego, jak słowa kluczowe, a także od wielu ustawień kampanii, których koszty wahają się od 1 $ do ponad 10 USD za kliknięcie.

Oto średnie CPC dla reklam Google według branży:

Koszt reklamy Google: średni CPC według branży

Przemysł

Przykład wyszukiwania

Średni CPC

Automatyczny        

"Samochody na sprzedaż"

2,46

B2B        

"Przystępne systemy CRM"

3,33

Usługi konsumenckie        

"Usługi podatkowe"

6.4

Randki i osobistości        

"Darmowe serwisy randkowe"

2,78

E-commerce        

"Kupuj buty online"

5.16

Edukacja        

"Programy studiów pielęgniarskich"

2.4

Usługi zatrudnienia        

"Ogłoszenia o pracy"

2.04

Finanse i ubezpieczenia        

"Doradcy finansowi w Hartford"

2,44

Zdrowie i medycyna        

"Dentyści kosmetyczne"

4,62

Towary domowe        

"Sklepy meblowe w pobliżu mnie"

2,94

Usługi przemysłowe        

"Transport długodystansowy"

2.56

Prawny        

"Adwokat wypadków samochodowych"

16,75

Nieruchomość        

"Mieszkania na sprzedaż"

3,37

Technologia        

"Systemy nadzoru domowego"

3.8

Podróże i hotelarstwo        

"Tanie loty z Portland"

2.53

Źródło: Planer słów kluczowych Google

Jeśli na przykład jesteś pośrednikiem handlu nieruchomościami w małym miasteczku, możesz oferować stawki niższe niż 1 USD za kliknięcie słowa kluczowego i nadal wyświetlać reklamę w Google na mniej konkurencyjnym rynku z mniejszą liczbą reklamodawców konkurujących o to samo słowo kluczowe. Jednakże, jeśli jesteś właścicielem firmy zajmującej się błędami lekarskimi w dużym mieście, koszt za kliknięcie będzie znacznie droższy.

Dowiedz się więcej o kosztach reklamowych w naszym przewodniku po kosztach reklamowych Google .

Jak oszacować swój koszt reklamy Google

Możesz skorzystać z Narzędzia planowania słów kluczowych Google, aby sprawdzić, ile sugerują stawki za Twoją reklamę, gdy ktoś wyszukuje konkretne słowa kluczowe. Jednak zamiast skupiać się wyłącznie na kosztach reklamy, zastanów się także, ile zarobisz na reklamie w Google i czy przyniesie to znaczny zysk dla Twojej firmy.

Na przykład firma zajmująca się nadużyciami może być zachwycona, płacąc 30 USD za kliknięcie reklamy, jeśli jeden z 10 kliknięć zostanie nowym klientem. Mimo że płacą 300 $ za nowego klienta, najprawdopodobniej nadal będą czerpać zyski z reklamy pod koniec dnia, ponieważ ich opłaty za obsługę są tak wysokie.

Jak zaoszczędzić 33,5% od średniego CPC?

Prostą odpowiedzią jest reklamowanie się w Bing. Pod wieloma względami usługa Bing zapewnia bardzo podobną usługę do Google AdWords. Jedyną poważną wadą Bing jest to, że dostępnych jest mniej kliknięć do zakupu. W rezultacie wielu reklamodawców skupia się na Google AdWords i ignoruje Bing. Niższa konkurencja oznacza jednak mniej zaciętą licytację, która z kolei obniża koszt za kliknięcie. Zgodnie z artykułem WordStream, Bing jest zwykle 33,5 procent tańsze niż AdWords w tym samym terminie. Pamiętaj, że rejestracja w Bluehost obejmuje 100 USD za darmo w reklamach Google AND Bing. Kliknij tutaj, aby rozpocząć .

Odwiedź Bluehost

Jak uzyskać 100 USD w bezpłatnym kredycie reklamowym Google

Po wybraniu planu hostingu i domeny z Bluehost , możesz wypróbować swoją pierwszą kampanię Google AdWords o wartości 100 USD. Oto jak reklamować się w Google za darmo w wysokości 100 USD:

Kliknij Hosting w lewym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego Bluehost ( UWAGA: upewnij się, że jesteś zalogowany w Bluehost).

Kliknij Google AdWords 100 USD w dziale Marketing ( uwaga: musisz wydać 25 USD w Google AdWords, aby uzyskać kredyt reklamowy w Google AdWords i Bing).

Darmowe kredyty reklamowe od Bluehost - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Darmowe kredyty reklamowe od Bluehost

Przewiń w dół do szarego pola z napisem Utwórz pierwszą kampanię AdWords ™ i kliknij zielony przycisk generowania kodu .

Bezpłatny kod kredytowy Adwords za pośrednictwem Bluehost - reklamować google / jak reklamować się w google

Wygeneruj bezpłatny kod kredytowy AdWords za pośrednictwem Bluehost

WAŻNE : skopiuj kod i kliknij zielony przycisk, który pojawi się, oznaczony etykietą, odwiedź ten specjalny link Google.

Na następnym ekranie wpisz adres e-mail, którego chcesz używać dla swojego konta Google AdWords i adres URL witryny, którą chcesz reklamować w Google.

Strona rejestracji reklam Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Strona rejestracji reklam Google

Możesz teraz utworzyć pierwszą kampanię AdWords i skorzystać z kodu rabatowego (dowiedz się, jak ustawić budżet i jak korzystać z reklam Google ).

Po utworzeniu kampanii możesz wpisać kod otrzymany w kroku 4 w polu Oferta wstępna w sekcji Informacje o płatnościach na następnej stronie.

Reklamy Google Nowa strona informacji o płatnościach dla użytkowników - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Reklama Google Nowa strona informacji o płatnościach dla użytkowników

Wprowadź informacje dotyczące płatności, zaznacz pole wyboru obok Akceptuję warunki i zasady programu AdWords , a następnie kliknij niebieski przycisk Zakończ i utwórz reklamę .

Odwiedź Bluehost

Jak reklamować się w Google w 6 krokach

Dowiedz się, jak reklamować się w Google, korzystając z naszego łatwego do naśladowania przewodnika, aby zacząć zdobywać więcej ekspozycji i rozwijać swoją firmę w Internecie. Aby założyć konto i zacząć wyświetlać reklamy w Google, potrzebujesz tylko adresu e-mail i strony internetowej. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i tutaj załóż własne konto .

Oto, jak reklamować się w Google w 6 prostych krokach:

1. Ustaw swój budżet

Pierwszym krokiem po zalogowaniu się na konto reklam Google jest ustawienie dziennego budżetu. Dobrym punktem wyjścia jest 10 USD dziennie, ale możesz zwiększyć lub zmniejszyć tę kwotę, gdy masz lepszy obraz tego, co musisz licytować dla danego słowa kluczowego. Nie ma gwarancji, że będziesz płacić tę kwotę każdego dnia (szczególnie, jeśli nikt nie klika Twojej reklamy), ale Google dopilnuje, aby nie przekroczyć budżetu.

Dobrym sposobem na ustawienie budżetu jest ustalenie, jaki procent kliknięć zostanie zamieniony na sprzedaż. WordStream ma fajną infografikę, która pokazuje średni odsetek konwersji od 2 do 5 procent dla małych firm. Jeśli pięć na 100 osób, które odwiedzają Twoją witrynę, kupuje twój produkt, to znaczy, że masz 5-procentowy współczynnik konwersji. Następnie musisz zdecydować, ile jesteś skłonny wydać na każdą osobę, aby kupić swój produkt. Jeśli sprzedajesz coś w cenie 1000 USD, prawdopodobnie będziesz skłonny zapłacić więcej za kliknięcie niż ktoś, kto ma produkt o wartości 5 USD, jeśli obaj uzyskują 5-procentowy współczynnik konwersji.

Budżet reklam Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Budżet reklam Google

2. Ustaw swoją lokalizację

Google pozwala Ci zdecydować, w jakiej lokalizacji geograficznej chcesz wyświetlać swoje reklamy. Jest to ważne dla lokalnych firm, ponieważ możesz się upewnić, że reklama wyświetla się tylko wtedy, gdy użytkownicy wyszukują słowo kluczowe, na które licytujesz i znajdują się w określonej odległości od Twojej firmy . Może to zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć współczynnik konwersji.

lokalizacja reklamy Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Kierowanie na lokalizację reklam Google

Możesz nawet kierować reklamy na określony promień z kodu pocztowego, klikając "Wyszukiwanie zaawansowane" i wybierając "Kierowanie na promień". Jest to szczególnie przydatne w przypadku firm z branży cegieł i zapraw, które chcą mieć pewność, że ich reklama wyświetla się tylko tym, którzy są w wystarczająco blisko, aby ich odwiedzić. Na przykład, jeśli wiesz, że ludzie zwykle nie podróżują dalej niż 10 mil, aby Cię odwiedzić, wtedy ustaw swój promień na 10 mil.

Kolejna wskazówka dotycząca kierowania na promień to ustalanie liczby różnych celów kierowania na promień, a następnie dostosowywanie stawki według lokalizacji, tak aby wydatki na reklamę koncentrowały się na użytkownikach, którzy znajdują się bliżej Twoich lokalizacji. Możesz na przykład wprowadzić adres swojej firmy, a następnie skierować ją na dwie mile, pięć mil i 10 mil. Dodaj dostosowania stawek do każdej z nich, aby promień dwumilowy miał 20-procentowy wzrost stawki, pięciomilowa ma 10-procentowy wzrost stawki, a 10-milowa nie ma wzrostu.

Przykład reklam promujących reklamy Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład kierowania na promień reklam Google

3. Wybierz sieć

Google pozwala wybierać między wyświetlaniem reklam wyłącznie na stronie wyników wyszukiwania Google (sieć wyszukiwania) i witrynami z treścią Google (sieć reklamowa). Jeśli wybierzesz sieć reklamową, Twoja reklama może pojawić się w innych witrynach, takich jak YouTube i Gmail. Proponujemy zacząć od sieci wyszukiwania, ponieważ zapewnia ona wyświetlanie reklamy tylko osobom wyszukującym Twój rodzaj działalności. Rodzaje produktów, które zapewniają właściciele małych firm, odnoszą większe sukcesy przy tego typu reklamach.

sieci reklamowe google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Opcje sieci reklam Google

4. Wybierz słowa kluczowe

Słowa kluczowe to terminy lub wyrażenia, które użytkownicy wprowadzają do Google, gdy korzystają z wyszukiwarki. Podczas konfigurowania konta Google Ads (wcześniej AdWords) możesz wybrać słowa kluczowe, które mają powodować wyświetlanie reklamy. Google zaproponuje słowa kluczowe do użycia na podstawie Twojej witryny, a także poinformuje Cię, jak popularne jest słowo kluczowe. Na przykład podczas zakładania konta w pizzerii w Dallas sugerowane słowo kluczowe to "restauracje w Dallas", które pobiera 18 100 miesięcznych wyszukiwań.

Google ma dobre sugestie, więc na pewno możesz z nich korzystać na początku. Jeśli chcesz dodać więcej słów kluczowych po skonfigurowaniu konta, Google ma przydatny zasób w sekcji "Narzędzia" na koncie AdWords o nazwie Planer słów kluczowych. Pomoże Ci to uzyskać pomysły na inne terminy, z których możesz skorzystać. Na przykład, gdy wpisałem "pizza dallas", a następnie kliknąłem "Get Ideas", jednym z sugerowanych terminów była "dostawa pizzy w dallas", która jest frazą, której jeszcze nie używałem. Ponieważ Google ma dane o każdym wyszukiwaniu, możesz zobaczyć trendy i często wyszukiwane hasła, które nie zostały zrealizowane, są popularne w Twojej firmie.

Inną dobrą strategią jest skupienie się na słowach kluczowych zawierających więcej niż dwa słowa, zwanych również słowami kluczowymi o długim końcu. Będą one mniej konkurencyjne, ponieważ są bardziej szczegółowe.

google adsuggested keywords - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Sugerowane przez Google słowa kluczowe do reklam

Dave Power Hiri - reklamuj w google / jak reklamować się w google"Jeśli konkurencja jest zbyt wysoka, spróbuj znaleźć alternatywne lub bardziej szczegółowe słowa kluczowe. Na przykład zamiast "klienta poczty" wypróbuj "klienta poczty e-mail dla systemu Windows". W ten sposób kierujesz reklamy do osób, które szukają klienta poczty e-mail dla systemu Windows. Te słowa kluczowe mogą mieć mniejszą liczbę wyszukiwań, ale stanowią niszę na rynku, której konkurenci nie wykorzystują. Twój koszt za kliknięcie będzie niższy, a Twoje szanse na dotarcie do właściwych osób będą wyższe. "

- Dave Power, założyciel, Hiri

Określ typ dopasowania swoich słów kluczowych

Reklamy Google używają typów dopasowania słów kluczowych, aby określić, kiedy wyświetlać reklamę na podstawie wybranych słów kluczowych. Typy dopasowania pozwalają na różne odmiany słowa kluczowego lub wyszukiwane hasła, np. Wyświetlanie reklamy, gdy użytkownik wyszukuje "białe tenisówki tenisowe" lub "białe buty do tenisa" pod kątem słów kluczowych dotyczących "białych butów tenisowych".

Dostępne są cztery różne opcje dopasowania słów kluczowych, z których możesz wybrać:

Dopasowanie przybliżone - jest to domyślny typ dopasowania, w którym są przypisane słowa kluczowe, i dotrze do najszerszej grupy odbiorców spośród tych opcji. Może to wydawać się pozytywne, ale ponieważ Twoja reklama może się wyświetlać, gdy wyszukiwane słowo zawiera dowolne ze słów kluczowych w dowolnej kolejności (w tym synonimy), Twoja reklama może być wyświetlana w wynikach wyszukiwania, które nie są tak naprawdę związane z Twoją witryną. Ponieważ wszystkie słowa kluczowe nie muszą nawet znajdować się w wyszukiwanym haśle reklamy, a Twoje wyszukiwane hasło to "restauracja dallas", Twoja reklama może być wyświetlana jako "pizza w dallas".

Modyfikator dopasowania przybliżonego - ta opcja zapewnia trochę więcej kontroli niż dopasowanie przybliżone, kto widzi Twoją reklamę, ponieważ możesz zablokować określone słowa kluczowe. Trzeba tylko dodać "+" przed słowem i to pozwala Google wiedzieć, że wyszukiwanie musi zawierać to słowo, aby spowodować wyświetlenie reklamy. Jeśli Twoja restauracja specjalizuje się w pizzy i nie ma innych rodzajów żywności, możesz licytować słowo kluczowe "+ pizza w dallas", aby Twoja reklama nie pojawiała się, gdy ktoś wyszuka hasło "restauracja dallas".

Dopasowanie do wyrażenia - ta opcja jest następna wzdłuż linii kontrolnej. W przypadku dopasowania do wyrażenia wyszukiwane hasła muszą być w tej samej kolejności, co słowa kluczowe, które powodują wyświetlanie reklamy, ale przed lub po wyrażeniu mogą znajdować się inne słowa. Jeśli więc Twoim słowem kluczowym jest "restauracja w Dallas", Twoja reklama nie pojawi się, gdy ktoś wyszuka hasło "restauracja dallas", ale może, jeśli ktoś wyszuka hasło "najlepsza restauracja w Dallas", aby wskazać Google, że chcesz dopasować wyrażenie, trzeba umieścić w cudzysłowie frazę.

Dokładne dopasowanie - ta opcja działa tak, jak brzmi. Aby reklama była wyświetlana, ktoś musi wyszukać dokładnie te słowa kluczowe w tej samej kolejności i bez innych słów przed lub po. Jeśli więc chcesz umieścić ścisłe dopasowanie w "restauracji w Dallas", Twoja reklama nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania "najlepsza restauracja w Dallas" lub "restauracja w Dallas". Jeśli chcesz, aby to było, musisz umieścić nawiasy być dokładnym dopasowaniem (np. [restauracja dallas]).

Właściciele małych firm powinni używać kombinacji tych pasujących typów dla swoich słów kluczowych. Zaczynanie od modyfikatora dopasowania przybliżonego i dopasowania do wyrażenia to dobry punkt wyjścia. Dopasowanie przybliżone da najwięcej kliknięć przy najniższym CPC, ale reklamy mogą być wyświetlane z mniej trafnymi wyszukiwanymi hasłami, potencjalnie powodując kliknięcia o niższej jakości. Dopasowanie ścisłe będzie miało najbardziej trafne kliknięcia, ale przyniesie niższą liczbę kliknięć przy wyższym CPC.

Korzystaj z negatywnych słów kluczowych

Jeśli zauważysz, że Twoja reklama wyświetla się w zapytaniu, które nie jest tak naprawdę związane z Twoją witryną, skorzystaj z wykluczających słów kluczowych. Jeśli na przykład słowo kluczowe, które licytujesz, to "cheeseburger", ponieważ jesteś właścicielem restauracji hamburgerowej, prawdopodobnie nie chcesz, aby użytkownicy klikali Twoją reklamę po wyszukaniu popularnej piosenki "cheeseburger in the raj". przypadku, dodajesz słowo "raj" jako wykluczające słowo kluczowe, a reklama nie będzie wyświetlana, jeśli ktoś uwzględni to słowo w swoich wyszukiwaniach.

Collin J. Slattery Taikun, Inc - reklamuj w google / jak reklamować się w google"Chcesz użyć wykluczających słów kluczowych, aby Twoje reklamy nie wyświetlały się w przypadku zapytań zawierających słowa, których nie lubisz. Na przykład większość małych firm nie chce wyświetlać swoich reklam w przypadku frazy zawierającej słowa "za darmo" lub "tanie". "

- Collin J. Slattery, założyciel, Taikun, Inc.

5. Ustaw swoją stawkę za słowo kluczowe

Stawka to kwota, jaką chcesz zapłacić za kliknięcie reklamy. Licytujesz słowa kluczowe w stosunku do innych witryn, aby Twoja reklama wyświetlała się na stronie wyników wyszukiwania, gdy ktoś szuka tego słowa kluczowego. Jeśli witryna ma równie trafną reklamę do wyszukiwania i jest skłonna zapłacić więcej za kliknięcie, ich reklama będzie wyświetlana wyżej niż Twoja lub nawet zamiast Twojej.

stawka reklamowa Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Stawka reklamowa Google

Użyj narzędzia do planowania słów kluczowych Google, aby dowiedzieć się, ile trzeba będzie licytować. Poniżej znajduje się porównanie sugerowanych trafnych słów kluczowych i stawek dla wyszukiwania "pizza rochester" w Planerze słów kluczowych.

google reklama pizza rochester - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Narzędzie Google Planer słów kluczowych - przykład

6. Napisz swoją reklamę

Ostatnim krokiem jest napisanie reklamy. Będziesz musiał napisać dwa nagłówki i opis. Masz ograniczoną liczbę znaków dla każdego -30 znaków dla każdego nagłówka i 90 dla opisu-więc upewnij się, że reklama jest zwięzła i prosto do rzeczy. Google nie pozwoli Ci wprowadzić więcej znaków niż jest to dozwolone, więc nie możesz przekraczać limitów znaków.

Reklamy Google, wyświetlając reklamę - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Reklamy Google zapisujące ekran reklamy

Jak reklamować się w Google dzięki skutecznym reklamom Google

Pisanie atrakcyjnej i atrakcyjnej reklamy, która przyciąga ludzi do kliknięcia, nie jest łatwe. Chcesz jasno określić swoją ofertę, działalność firmy i dać użytkownikom powód do kliknięcia reklamy - wszystko w ograniczonej liczbie znaków.

Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas pisania swojej reklamy Google:

Użyj słów kluczowych w reklamie - użyj tych samych słów kluczowych, które licytujesz w reklamie, aby Google mógł stwierdzić, że reklama jest istotna dla wyszukiwania.

Użyj lokalnych identyfikatorów - jeśli jesteś firmą lokalną, zastanów się nad użyciem terminów lokalizacji w wyszukiwaniu. Jeśli ktoś szuka "bbq dallas", Twoja reklama z nagłówkiem "Najlepszy grill w Dallas" będzie częściej wyświetlać się w wynikach i będzie bardzo przydatna dla osoby szukającej restauracji w Twojej okolicy.

Jasno określ swoją ofertę - użytkownik powinien natychmiast wiedzieć, czym jest Twoja firma i jak możesz pomóc w tym, czego szuka. Jeśli masz sklep oferujący wiele różnych produktów, upewnij się, że dopasowujesz reklamę do wyszukiwanych słów kluczowych.

Daj użytkownikom powód do klikania reklamy - na pierwszej stronie wyszukiwania Google znajduje się mnóstwo wyników. Musisz im powiedzieć, dlaczego powinni wybrać firmę. Czy jesteś bardziej przystępny, niezawodny lub niezawodny? Czy masz niesamowite recenzje i oceny? Udostępnij te informacje w swojej reklamie.

Mają wyraźne wezwanie do działania - użytkownicy chętniej klikają reklamę, jeśli otrzymają instrukcje dotyczące kolejnych kroków. Przykładami tego są "zadzwoń już dziś, aby otrzymać bezpłatną wycenę" lub "Wpisz kod pocztowy, aby znaleźć najbliższy sklep".

Dołącz promocję - możesz chcieć uwzględnić ofertę taką jak "20% zniżki na buty już dziś!" Lub "Bezpłatna dostawa!" Jest to zrozumiałe, jeśli nie chcesz oferować rabatu na pokrycie kosztów reklamy, ale nawet niewielkiego oferta może przyciągnąć nowego klienta do Twojej witryny.

Użyj rozszerzeń reklam - rozszerzenia wyświetlają dodatkowe informacje o Twojej firmie - takie jak numery telefonów, oceny sklepu lub adres - jako linki wychodzące z reklamy. Uwzględnienie rozszerzeń zwiększy ilość miejsca, jaką zajmujesz na stronie wyników wyszukiwania, i mają one zazwyczaj wysoki współczynnik klikalności (obie ogromne korzyści). Ponadto nie ma dodatkowych kosztów związanych z włączaniem rozszerzeń.

Prostym krokiem, który możesz wykonać przed napisaniem swoich reklam, jest wyszukanie typu firmy i sprawdzenie, jaki rodzaj reklam pojawiają się. Nie chcesz dokładnie kopiować reklam innych firm, ale możesz dowiedzieć się, co działa i co tam jest.

Przykład dobrej reklamy w Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład dobrej reklamy w Google

Ta reklama trafia w wiele rzeczy na naszej liście kontrolnej. Jest pełen słów kluczowych, oferuje 40 USD zniżki, może być otwarty przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podkreśla to, w czym jest najlepszy, i ma rozszerzenia reklam, które kuszą, by klikać. Następnie spójrz na tę reklamę:

złe reklamy w google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Próbka słabszej reklamy w Google

Ta reklama jest trochę słabsza, ponieważ chociaż jest jasne, że oferują usługi hydrauliczne w Nowym Jorku, nie ma wielu słów kluczowych, a nic w reklamie nie wyróżnia się na tle innych reklam wymienionych.

Google daje ci pewną liczbę postaci do użycia, aw większości przypadków chcesz wykorzystać wszystkie możliwe postacie. Im większa reklama, tym bardziej się wyróżnia i im więcej słów kluczowych można użyć w reklamie.

Jak pisać skuteczne reklamy mobilne

Pisząc reklamy kierowane na urządzenia mobilne, chcesz pomyśleć o wszystkim, o czym wspomnieliśmy powyżej. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz poprawić na urządzeniach mobilnych:

Uwzględnij opcję "Kliknij, aby połączyć" i "Kliknij, aby dotrzeć" - włącz te rozszerzenia reklam, aby użytkownicy mogli szybko nawiązać kontakt lub znaleźć firmę, gdy są w drodze.

Keep It Simple - na komórce jest mniej miejsca, a ludzie patrzą na mniejszy ekran, więc upewnij się, że twoja wiadomość jest prosta i prosta.

Daj użytkownikom wynik wyszukiwania, którego szukają - ludzie używają Google, by znaleźć odpowiedzi. Upewnij się, że reklama wyraźnie daje dobrą odpowiedź na zapytanie użytkownika.

Użyj aktywnego języka - jeśli chcesz wywołać reakcję, użycie bardziej bezpośredniego języka, który mówi użytkownikowi, co robić, będzie skuteczniejsze w generowaniu kliknięć.

Podkreśl swoje zalety lub wyróżniki - Co odróżnia Twoją firmę od konkurencji? Użyj tych informacji w reklamie, aby odróżnić się od konkurencji.

Przygotuj się dzięki informacjom - reklamodawcy często niechętnie uwzględniają w swoich reklamach istotne informacje, takie jak ceny. Jednak cena jest wiodącym czynnikiem zakupu dla większości konsumentów. Jeśli ceny są w ich zasięgu, kliknięcie reklamy jest bardziej prawdopodobne niż w przypadku konkurentów, którzy nie przedstawią cen. Jeśli ceny są poza ich zakresem, unikasz marnowania wydatków reklamowych na kliknięcia, które się nie konwertują.

Kopiowanie reklam jest tym, co popycha użytkownika do kliknięcia reklamy, ale to strona docelowa ustala, czy konwertuje. Będziesz także chciał upewnić się, że Twoje strony docelowe są nie tylko dobrej jakości, ale zoptymalizowane pod kątem urządzeń przenośnych. Jeśli nie, Google może nie wyświetlać reklamy na urządzeniach mobilnych, ponieważ strona docelowa nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń przenośnych.

Oto przykład dobrej reklamy na telefon komórkowy. Rozszerzenia reklam są proste, przycisk "kliknij, aby połączyć" pozwala łatwo skontaktować się z firmą i sprawdzić, jak daleko od niej jest.

Przykładowe reklamy mobilne w Google - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Przykład reklamy mobilnej w Google

Oceń, jak działają Twoje reklamy Google: czy warto dla Twojej firmy?

Ważnym aspektem reklamy w Google jest śledzenie działania reklamy. Przy pierwszym uruchomieniu musisz logować się na swoje konto raz w tygodniu, aby mieć pewność, że Twoja reklama osiąga dobre wyniki. Sprawdź na koncie reklam Google kluczowe wskaźniki skuteczności, takie jak wynik jakości, współczynnik klikalności i współczynnik konwersji.

Google przypisuje ocenę jakości do każdego słowa kluczowego na podstawie:

Oczekiwany współczynnik klikalności - prawdopodobieństwo, że ktoś kliknie reklamę po wyszukaniu słowa kluczowego.

Trafność reklamy - jak blisko słowo kluczowe jest powiązane z Twoją reklamą.

Strona docelowa - jak blisko słowo kluczowe jest powiązane ze stroną docelową, do której prowadzi reklama.

Możesz sprawdzić Wynik Jakości swoich słów kluczowych, klikając kartę słów kluczowych na swoim koncie i dodając kolumnę "Wynik Jakości". Jak wspomniano powyżej, Google pomnaża twój Wynik Jakości razy Twoją stawkę, aby ustalić, jaki numer będzie pozycjonował Twoją reklamę. Dlatego jeśli Twój wynik jakościowy wynosi 0,9, a stawka za słowo kluczowe wynosi 1 USD, pozycja będzie wyższa niż w przypadku osoby o wartości 0,4, która zgłasza stawkę 2 USD.

Np .: (0,9 x 1 USD) = 0,9> (0,4 x 2 USD) = 0,8

Google AdWords - reklamuj w google / jak reklamować się w google

Wynik Jakości reklam Google

David Erickson - reklamuj w google / jak reklamować się w google"Doskonałym narzędziem w Google AdWords, które pomaga zrozumieć, jak trafne są Twoje reklamy i strona docelowa względem słów kluczowych, dla których licytujesz, jest Wynik Jakości. Wynik dobrej jakości wynosi zazwyczaj od siedmiu do dziesięciu. "

- David Erickson, wiceprezes ds. Marketingu internetowego, Karwoski i Courage

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas sprawdzania skuteczności reklam Google:

Wyświetlenia - wyświetlenia są liczone za każdym razem, gdy reklama wyświetla się na stronie wyników. Zwróć uwagę na liczbę wyświetleń Twojej reklamy, ponieważ niewielka liczba wyświetleń jest czerwoną flagą. Jeśli nikt nie widzi Twojej reklamy, nie ma szans, że uzyskasz reklamę z tej reklamy. Jeśli zauważysz niewielką liczbę wyświetleń, upewnij się, że Twoja stawka jest konkurencyjna, a wybrane przez Ciebie słowa kluczowe pasują do Twojej reklamy i strony docelowej.

Współczynnik klikalności (CTR) - współczynnik klikalności reklamy to liczba kliknięć podzielona przez liczbę wyświetleń. Ten odsetek pozwala poznać wszystkich, którzy widzą Twoją reklamę, ile osób podejmuje działanie, aby ją kliknąć. Dobre współczynniki klikalności mogą różnić się w zależności od branży, ale jeśli Twój CTR jest niższy niż 1 procent, należy dokonać ponownej oceny tekstu reklamy. Upewnij się, że reklama jest kusząca i daje nieodpowiedni powód, aby ktoś ją kliknął, aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny.

Średni koszt za kliknięcie (CPC) - CPC to łączna kwota zapłacona za reklamy podzielona przez całkowitą liczbę kliknięć. Ta cena informuje, za co płacisz za kliknięcie reklamy. Ustalenie, czy masz możliwy do zarządzania CPC, zależy od tempa konwersji osób w witrynie na sprzedaż. Jeśli jedna na 100 osób, które odwiedzają Twoją witrynę, staje się klientem, współczynnik konwersji wynosi 1 procent. Jeśli średni koszt kliknięcia wynosi 2 USD, płacisz 200 USD, aby pozyskać nowego klienta. To wspaniała wiadomość, jeśli konwersja oznacza 1000 dolarów w kieszeni, ale nie tak bardzo, jeśli otrzymasz co najwyżej 20 $ od klienta. Jeśli uważasz, że Twój CPC jest zbyt wysoki, musisz ocenić swoją stronę docelową i reklamę, by uzyskać więcej konwersji.

Współczynnik konwersji - to najwyższy kluczowy wskaźnik skuteczności, ponieważ informuje, ile kliknięć staje się potencjalnymi klientami lub klientów. Jeśli okaże się, że masz dobry współczynnik klikalności, ale niski współczynnik konwersji, prawdopodobnie oznacza to problem ze stroną docelową.

Nie powinieneś oczekiwać uzyskania dodatniego ROI netto, dopóki nie dopracujesz swoich reklam. Dlatego rozpoczęcie korzystania z darmowego Binga o wartości 100 USD po zarejestrowaniu się w Bluehost to świetny sposób na eksperymentowanie taniej przed uruchomieniem płatnych kampanii w Google.

Jak obliczyć zwrot z wydatków na reklamę z reklam Google

Obliczając szacunkowy zwrot z nakładów na reklamę lub zwrot z inwestycji, możesz dobrze zrozumieć, jak skuteczne mogą być reklamy w Google dla Twojej firmy, zanim zainwestujesz czas i pieniądze w kampanie reklamowe. W tym celu będziesz potrzebował prognozowanych CPC za pomocą Narzędzia planowania słów kluczowych , miesięcznego budżetu reklamowego i średniej wartości czasu życia klienta (lub tego, ile klient jest wart swojej firmy).

Na przykład holistyczna praktyka medyczna ma szacunkowy CPC na poziomie 1,70 USD. Ich dostępny budżet na reklamę w Google to 1000 USD miesięcznie, a szacunkowa wartość ich życia klienta wynosi 200 USD. Wykorzystując średnie w branży, oceniają, że ich współczynnik konwersji wyniesie 5 procent.

Aby obliczyć zwrot z nakładów na reklamy Google:

Podziel miesięczne wydatki na reklamę według średniego CPC

Najpierw podziel miesięczne wydatki na reklamę według średniego CPC, aby znaleźć przewidywaną liczbę kliknięć miesięcznie.

Przykład: 1000 USD / 1,70 USD = 588 kliknięć

Pomnóż miesięczne kliknięcia według współczynnika konwersji

Następnie pomnóż liczbę kliknięć według historycznego współczynnika konwersji wyświetlanego w reklamach Google, aby znaleźć liczbę konwersji, które powinieneś otrzymać w ciągu miesiąca.

Przykład: 588 X 0,05 = 29,4 konwersji miesięcznie

Pomnóż konwersje według średniej wartości życia klienta

Na koniec pomnóż liczbę konwersji przez średnią wartość czasu życia klienta.

Pamiętaj, że nie wszystkie konwersje są równoznaczne ze sprzedażą lub przychodami. Na przykład, jeśli reklamujesz się, aby uzyskać więcej zapisów do newslettera, wówczas wartość całego okresu obowiązywania może nie obowiązywać bezpośrednio.

Przykład: 29,4 X 200 USD = 5,880 USD miesięcznie

Odejmij miesięczne wydatki na reklamy od przychodów z reklam

Odejmij miesięczne wydatki na reklamę od przychodów z reklam, aby znaleźć prognozowany miesięczny zwrot z nakładów na reklamę. Jeśli korzystasz z usług firmy zarządzającej PPC do zarządzania kontem Google Ads, odlicz te, które płacisz w opłatach za zarządzanie od przewidywanych przychodów z reklam.

Przykład: 5,880 USD - 1000 USD = 4,880 USD

Eksperymentowanie ma kluczowe znaczenie dla najlepszych wyników

Podobnie jak w przypadku pierwszego przepisu na pizzę, na który natkniesz się, jeśli posiadasz pizzerię, nie chcesz też zadowalać się pierwszą reklamą, którą piszesz. Zawsze powinieneś mieć co najmniej dwie reklamy wyświetlane jednocześnie. Będziesz chciał coś zmienić w jednej z reklam, a następnie przetestować, który z nich działa najlepiej. Pamiętaj, by wprowadzać tylko jedną zmianę naraz, ponieważ jeśli reklama zacznie robić wykładniczo lepiej, musisz wiedzieć, co zmieni się, aby uzyskać lepsze wyniki.

Matthew de Noronha Digital Marketing Specialist - reklamuj w google / jak reklamować się w google"Skuteczna kampania AdWords zaczyna być stosunkowo szeroka. Po pewnym czasie dowiesz się, co działa, a co nie, jakie słowa kluczowe się konwertują, jakie reklamy uzyskują najwięcej kliknięć, jakie rozszerzenia faktycznie mają znaczenie itd. Stamtąd rozpocznij optymalizację. Wyeliminuj to, co nie działa, zachowaj to, co działa. Nigdy nie będziesz mieć najskuteczniejszej kampanii AdWords, dopóki nie dowiesz się, jak uczyć się na porażce ".

- Matthew de Noronha, specjalista ds. Marketingu cyfrowego, Eastside Co.

Powinieneś również konsekwentnie czyścić listę słów kluczowych. Użyj raportu wyszukiwanych haseł Google, by sprawdzić, które rzeczywiste wyszukiwania powodują wyświetlanie Twojej reklamy. Możesz znaleźć ten raport na swoim koncie pod zakładką słów kluczowych, klikając przycisk "Wyszukiwane hasła". Jeśli zauważysz, że Twoja reklama wyświetla się dla słów kluczowych, które nie są związane z Twoją witryną, zechcesz usunąć to słowo kluczowe, dodać je jako wykluczające słowo kluczowe lub zamienić w słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym.

Załóżmy na przykład, że posiadasz sklep z okularami, a Twoja reklama wyświetla się, gdy ktoś wyszukuje hasło "kieliszki do wina", ponieważ jedno z Twoich słów kluczowych to "szklanki". Będziesz albo chciał dodać słowo "wino" jako wykluczające słowo kluczowe, albo możesz zrobić Z pewnością Google dopasowuje reklamę tylko wtedy, gdy ktoś wyszukuje pełną frazę "okulary".

Posiadanie dobrego zestawu słów kluczowych ma kluczowe znaczenie, ponieważ chcesz wyświetlać reklamę tylko tym osobom, które uznają Twoją firmę za przydatną. W przeciwnym razie możesz tracić pieniądze na niepotrzebne kliknięcia.

Jak uruchomić wiele reklam jednocześnie

Po uruchomieniu pierwszej reklamy Google możesz rozpocząć wyświetlanie wielu kampanii naraz. Kampania to zestaw grup reklam, które mają wspólny budżet, ustawienie lokalizacji i ustawienia urządzenia. Jeśli więc masz firmę, która ma dwie lokalizacje, będziesz potrzebować osobnej kampanii dla każdej z nich. Następnie możesz użyć ukierunkowanych słów kluczowych w zależności od tego, do której lokalizacji jest przeznaczona kampania.

Każda kampania składa się z różnych grup reklam. Każda grupa reklam ma listę słów kluczowych i powinna mieć podobny temat. Dlatego jeśli masz własny sklep z artykułami gospodarstwa domowego, możesz utworzyć grupę reklam składającą się ze słów kluczowych związanych z zastawą i słów kluczowych związanych z meblami. Pamiętaj, że nie chcesz, aby dwie grupy reklam w tej samej kampanii udostępniały zbyt wiele tych samych słów kluczowych, ponieważ wtedy możesz licytować siebie, aby wyświetlać jedną z Twoich reklam.

Potrzebujesz łatwego sposobu na ulepszenie reklam Google?

Nie zapomnij sprawdzić Aomyoma, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w poprawie skuteczności reklam. Oferują prosty pulpit z raportami skuteczności i statystyki, które pomogą Ci generować większe przychody z Twoich reklam. Kliknij tutaj, aby wypróbować Aowityoma .

Odwiedź Adzooma

Podsumowanie: jak reklamować się w Google

Reklamy w Google mogą znacznie pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów, zwłaszcza że możesz kierować reklamy specjalnie na osoby z Twojej okolicy. Gdy już nauczysz się reklamować w Google i mieć swoją pierwszą kampanię na żywo, pamiętaj, aby stale testować reklamy, dzięki czemu korzystasz z najlepszych materiałów i utrzymujesz listę słów kluczowych w czystości. Pomoże to zapłacić najniższą możliwą kwotę za reklamy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kosztach reklamowych Google, aby dowiedzieć się więcej.

Nie zapomnij też zarejestrować się w usłudze hostingowej, domenie i firmowym adresie e-mail w usłudze Bluehost, aby otrzymać 150 USD w postaci bezpłatnych kredytów Google i Bing. Możesz użyć swojej nowej platformy hostingowej do stron docelowych i obecności w sieci, która zachęci użytkowników, którzy klikną Twoje reklamy Google, do szybkiej konwersji. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej .

Dane Kontaktowe

Setia.pl

Adres: Milusińskich 2, 43-300, Bielsko-Biała, śląsk

Zadzwoń Teraz: 33 496-84-88, +48 606-428-824

Strona: https://www.setia.pl

Oferta: https://www.setia.pl/pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

Dodatkowe informacje:

https://www.setia.pl/cennik-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

https://www.setia.pl/case-study-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

https://www.setia.pl/faq-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

Konta Społecznościowe

Twitter: https://twitter.com/setiapl

Kontakt: https://www.setia.pl/kontakt/

Katalog Google: https://drive.google.com/drive/folders/1aXrC2hBaN1W9C1P3RMMORAI_WDojnrwX

Powiązane treści

Profesjonalne Pozycjonowanie Lokalne Stron Internetowych Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Google Cena Bielsko-Biała, śląsk 

Stron Pozycjonowanie Lokalne Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Stron Internetowych Cena Bielsko-Biała, śląsk 

Katalogowanie Stron Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Stron Internetowych W Google Bielsko-Biała, śląsk 

Koszt Pozycjonowania Strony Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Koszt Bielsko-Biała, śląsk 

Promowanie Strony Bielsko-Biała, śląsk 

Koszt Pozycjonowania Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Stron Www W Google Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Internetowe Bielsko-Biała, śląsk 

Wycena Pozycjonowania Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Strony Koszt Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Stron Www Google Bielsko-Biała, śląsk 

Pozycjonowanie Lokalne Stron Www Cennik Bielsko-Biała, śląsk 

Powiązane linki:

http://bit.ly/2ARa5Zq 

http://bit.ly/2sCX4ye 

http://bit.ly/2QZHtlN 

http://bit.ly/2szGMG3 

http://bit.ly/2RyYclf 

http://bit.ly/2W0tRuB 

http://bit.ly/2CuOu9g 

http://bit.ly/2S1QnUq 

http://bit.ly/2RXNxjt 

http://bit.ly/2sBKZJx 

http://bit.ly/2RV1vCO 

http://bit.ly/2B55tPF 

http://bit.ly/2QZjwv2 

http://bit.ly/2S01AoK 

http://bit.ly/2FOlpZA 

http://bit.ly/2RBMk1T 

http://bit.ly/2HyjCtY 

http://bit.ly/2MjZ5rU 

http://bit.ly/2W4uTFK 

http://bit.ly/2TXEcFI 

http://bit.ly/2W85LxN 

http://bit.ly/2AUkjYO 

http://bit.ly/2Cw8BE2 

https://brainchildstudios.com/blog/local-seo/10-ways-to-optimize-your-website-for-local-seo/

Setia.pl

Adres: Milusińskich 2, 43-300, Bielsko-Biała, śląsk

Zadzwoń Teraz: 33 496-84-88, +48 606-428-824

Strona: https://www.setia.pl

Oferta: https://www.setia.pl/pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

Dodatkowe informacje:

https://www.setia.pl/cennik-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

https://www.setia.pl/case-study-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

https://www.setia.pl/faq-pozycjonowanie-lokalne-seo-mapach-google/

Konta Społecznościowe

Twitter: https://twitter.com/setiapl

Kontakt: https://www.setia.pl/kontakt/