Рух – це життя

Тема. Симетрія навколо нас. Розв’язування задач (9 клас за новою програмою)

Мета: 

навчальна

розвивальна

Тип уроку:  систематизація та узагальнення знань.

Форма проведення:  урок-практикум

Обладнання: опорні конспекти, комп’ютер, креслярські інструменти, комп’ютерна презентація.

Основні завдання

  1. Закріпити поняття переміщення та його видів.
  2. Відпрацювати навички  побудови симетрії, паралельного перенесення, повороту.
  3. Закріпити вміння визначати види переміщень.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності 

Про що йде мова?

(це все ПЕРЕМІЩЕННЯ)

1 C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 29.jpg2   C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 28.jpg

ІІІ. Актуалізація опорних знань

3 C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 22.jpg4  C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 24.jpg

ІУ. Усне розв’язування задач за готовими малюнками

Встановити симетричні фігури та пояснити свій вибір

5 C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 18.jpg6  C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 20.jpg

У. Письмове розв’язування задач на побудову

7 C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 16.jpg

1 Побудувати трикутник, симетричний даному, відносно точки О.

2 Побудувати трикутник, симетричний даному, відносно прямої L

3 Побудувати трикутник за допомогою паралельного перенесення.

УІ. Відео-сюжет

Як правильно виконувати побудову різних видів переміщення

УІІ. Презентація навчальних проектів ліцеїстів

  1. Чи існує симетрія в природі?

  C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 4.jpg

  1. Людина – істота симетрична.

C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 6.jpg        C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 8.jpg

 

  1. Краса врятує світ.

C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 10.jpg  C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 12.jpg

УІІІ. Навчальний експеримент

  1. Як із круга зробити квадрат?

Вирізати круг, скласти  його на чотири частини та обрізати краї

  1. Дослід з  чорнилами.

На листок паперу крапнути  на одну його частину чорнила, а потім зігнути. На обох частинах листка отримаємо симетричні клякни

  1. Дослід з руками.

Учні розміщують руки перед собою, кінчиками  великих пальців торкаються один одного, пальці рук, направлені вгору.  Потім одну руку розвертають донизу.

ІХ. Домашнє завдання

Виконати творче завдання. Навести власні приклади елементів симетрії в фізиці, хімії, мові, мистецтві, музиці …

C:\Users\Татьяна\Documents\Безимени 14.jpg