Розв'язування задач
на ізобарний процес
Мета.
Освітня. Відпрацювати навички розв’язування задач на закон Гей-Люссака.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру наукового мислення, культуру оформлення розв’язків задач.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Задача 64.1. Деяку масу ідеального газу нагрівають від 300 К до 45 0С за умови постійного тиску. Визначте початковий об’єм газу, якщо після нагрівання його об’єм дорівнює 5,3 м3.
Задача 64.2. Деяку масу повітря, що займає об’єм 6 л за нормального тиску, ізобарно нагрівають від 27 0С до 400 К. Побудуйте графік цього процесу в координатах: а) pV; б) pT; в) VT.
Задача 64.3. Ідеальний газ нагрівають від 300 К до 750 К за постійного тиску, внаслідок чого його об’єм збільшився на 6 л. Визначте початковий об’єм газу.
Задача 64.4. У скільки разів зросте об’єм ідеального газу в ізобарному процесі при підвищенні температури на 50%?
Задача 64.5. Газ нагріли від 27 0С до 57 0С. На скільки відсотків збільшився об’єм, що займає газ, якщо його тиск та маса залишались незмінними?
Підручник: § 30 - повторити.
Задача 64.6. У лабораторії було отримано 500 см3 кисню при температурі 270С. Який об’єм буде займати цей газ при температурі 00С, якщо перехід з одного стану в інший здійснено ізобарно?
Задача 64.7. Ідеальний газ, що займає об’єм 5 л, нагріли за постійного тиску на 50 К. Після нагрівання об’єм газу дорівнює 6 л. Побудуйте графік цього процесу в координатах V, T.
Задачі середнього рівня складності:
Задача 64.1.С. У циліндрі під поршнем ізобарно охолоджують газ об’ємом 10 л від 323 К до 273 К. Який об’єм займатиме охолоджений газ?