Урок 90 Інформатика 10 (АП)
Практична робота № 20
«Побудова алгоритмів з використанням записів».
Мета.
Навчальна. Навчитися будувати класичні алгоритми з використанням рекурсії і реалізовувати їх у вигляді програм.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, вміння аналізувати та застосовувати набуті знання.
Виховна. Виховувати наполегливість, самостійність, культуру оформлення програм.
План
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Опитування учнів:
1. Що таке підпрограма?
2. Що таке процедура?
3. Як записати процедуру в мові Паскаль?
4. Що таке функція?
5. Як записати функцію в мові Паскаль?
6. Що таке рекурсія?
7. Як записати рекурсію в мові Паскаль?
2. Техніка безпеки під час роботи на ПК.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
3. Практична робота № 20 «Побудова алгоритмів з використанням записів».
Хід роботи
Програма має обов'язково містити команди:
- введення даних, які є відомими в задачі;
- виведення на екран даних, які є результатом розв'язку задачі.
Назва файла має нести інформацію про номер практичної роботи та прізвище її виконавця. Файли програм мають зберігатися в особистій папці на диску.
Доповнити програму командами виведення з текстовими підказками. Між величинами, які виводяться на екран, має бути просторове розділення. Вибрати найзручніший формат для даних, що виводяться.
4. Завдання до практичної роботи.
Нехай у програмі описані такі типи і змінні:
type pupil = record
name: string[20];
sex: (female, male);
age: integer;
height: 140..200
end;
var group: array [1..10] of pupil;
Скласти програму, вводу та виводу масиву та, яка б за даним масиву group визначала:
1) середній зріст жінок;
2) ім’я найвищого чоловіка;
3) дані про всіх жінок;
4) найнижчу жінку;
5) наймолодшу жінку;
6) найстаршого чоловіка;
7) середній вік чоловіків;
8) кількість жінок;
9) середній зріст чоловіків;
10) середній вік жінок.
5. Підсумки уроку.
6. Домашнє завдання.